Θα αγοράζατε Κινεζική μοτοσυκλέτα;

Θα αγοράζατε;

  • Ναι,αν έκανε 5000 και είχε υποστηριξη

  • Ναι γενικά κι ας έφτανε τα 6plus χιλιάρικα

  • Όχι ,δεν θα αγοραζα


Results are only viewable after voting.

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.550
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εγω δεν εχω δει κανεναν νέο με κινεζικο..
Αντιθέτως έχουν κάτι Crypton , ΚΤΜ , xmax κτλ.. Αν νέος παρει κινεζικο (εστω κ sym) κ σκασει μυτη στη παρεα, θα φαει τέτοιο κραξιμο που θα το ντραπει να ξαναβγει απτο σπιτι..
Συνήθως Κινέζικα μηχανακια αγοράζουν πιο ώριμοι ανθρωποι (με περιορισμένο μπατζετ) 45+ , που είτε δεν ειχαν καμια αλλη εμπειρία απο μηχανες στη ζωη τους κ θελουν κατι καινούργιο , είτε σκέφτονται τόσα χρόνια γ@μηθηκα με τα μτχμενα κ δεν αντεχω αλλο, οποτε ας πάρω το κινεζο να ησυχασω (αν μου κάτσει που λενε)..

Νικο σε πληροφορω οτι τα μισα μηχανακια που βλεπω να καβαλανε ειδικα οι φοιτητες,μιλανε κινεζικα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.350
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ποια Ιαπωνεζικα κ ποια εποχη συγκρίνετε κ λετε ότι κάποτε ο κοσμος δεν τα αγοραζε?
..............................................................................................................................................................................
Ποιο Κινέζικο βλεπετε εσεις να μενει στην Ιστορια ή έστω να χαρακτηριστεί ιδιαίτερο αθραυστο κτλ?

Ετσι για την συζητηση να πω οτι ακομα και σημερα ή εστω απο πριν μια δεκαετια επιεικως οταν ηθελες κανονικο οχημα δεν αγοραζες ουτε γιαπωνεζικο ουτε κορεατικο ..... γιατι ουτε οι χωροι τους εκαναν για οικογενεια και μπαγκαζια αλλα ουτε και τα περιφερειακα (ανεση σαλονιου, φρενα , αναρτησεις) συγκινουσαν τον πραγματικο μεσο οδηγο.
Βεβαια λογω φθηνειας τους , τοτε οχι τωρα, σε συνδυασμο με τον αξιοπιστο κινητηρα ..... εκανες το φιλοτιμο αναγκη αλλα μετα εψαχνες και για καμμια βελτιωση αν ησουν ανησυχος ......!

Και το κριτηριο του αθραυστου κινητηρα οπως βλεπουμε και σημερα συνεχιζει να μην ειναι κριτηριο για ολους και ολες τις ηλικιες οδηγων .... και ταξεων .....!

Να μην ξεχναμε και τα LADA, αλλο ελληνικο φαινομενο που εκαναν και αυτα παταγο , λογω φθηνειας και πληθωρας ανταλλακτικων βεβαια. Bcdefgh
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.487
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εχω την εντυπωση οτι το πιασαμε λαθος απο την αρχη.Νομιζω οτι οι Κινεζοι δεν ενδιαφερονται για την αποψη των παλαιοτερων γιατι ξερουν οτι και να μας τον χαρισουν θα τον κοιταμε στα δοντια.

Καποτε ολοι ψαχναν μηχανακι,και οχι μονο,για μια ζωη.Μετα για δεκα χρονια και σημερα τα βαριομαστε στα τρια και τα δινουμε.Ποιος ο λογος να κανουν αθανατα μηχανακια και αθανατα κινητα οταν ξερουν οτι εχουμε γινει υπερκαταναλωτες?Παρε σου λεει ενα φθηνο μηχανακι και μολις το βαρεθεις βαζεις κανα δυο χιλιαρικα ακομη και παιρνεις αλλο.

Οι ανθρωποι στοχευουν τις νεες ηλικιες που δεν εχουν κολλημα με καμμια μαρκα και εχουν εκπαιδευτει στα κινεζικα προιοντα.Σε τρια χρονια το cf θα πουλιεται κοντα στα 3500.Αυτο σημαινει οτι με 500 ευρω τον χρονο θα μπορεις να εχεις μηχανη χωρις να σκεφτεσαι τι θα σου τυχει γιατι θα ειναι ολα στην εγγυηση.

Για σκεφτειτε το λιγακι,μηπως το σκεφτομαστε εμεις λαθος?
Ναι βρε σωστά αυτά που λες ,αλλά το κόλλημα μας είναι όχι αν το δώσουμε στα 3 χρόνια ,εκεί οκ .
Το θέμα είναι μην μας βγάλει την πίστη όσο το έχουμε και δεν προλάβουμε να το χαρουμε
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.487
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγω δεν εχω δει κανεναν νέο με κινεζικο..
Αντιθέτως έχουν κάτι Crypton , ΚΤΜ , xmax κτλ.. Αν νέος παρει κινεζικο (εστω κ sym) κ σκασει μυτη στη παρεα, θα φαει τέτοιο κραξιμο που θα το ντραπει να ξαναβγει απτο σπιτι..
Συνήθως Κινέζικα μηχανακια αγοράζουν πιο ώριμοι ανθρωποι (με περιορισμένο μπατζετ) 45+ , που είτε δεν ειχαν καμια αλλη εμπειρία απο μηχανες στη ζωη τους κ θελουν κατι καινούργιο , είτε σκέφτονται τόσα χρόνια γ@μηθηκα με τα μτχμενα κ δεν αντεχω αλλο, οποτε ας πάρω το κινεζο να ησυχασω (αν μου κάτσει που λενε)..
Σωστότατος !
Έχω τον πιτσιρικά ,του λέω για παπάκι sym που στο φιναλε δεν είναι και κινέζικο και δεν θέλει ούτε να τ'ακουσει.
Χοντα με λέει και ξερό ψωμι
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Λέτε για την ποιότητα των Κινέζικων μεγάλων μοτο αλλά εγώ ξέρω πως όποιος πήγε να δει Daytona 310 ή CF 650 ή Voge 500 ή TRK502 ή Leoncino 500 και το έκανε τεστ και είδε από κοντά την ποιότητα υλικών και ζύγισε τι δίνει και τι παίρνει, αγόρασε.

Κι εγώ πριν 6-7 χρόνια πήγαινα για μεταχειρισμένο παπακι Crypton ή Innova και κατέληξα (ευτυχώς) με Κινέζικο Daytona καινούριο. Είχα γανιάσει να χώνω φράγκα σε παπακια 20ετίας. Σώθηκα!

Πας , δοκιμάζεις, ελέγχεις, αξιολογείς και πράττεις.

Ολα τα άλλα είναι τηλεκριτική.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.494
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
honda cbf 600
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Σωστότατος !
Έχω τον πιτσιρικά ,του λέω για παπάκι sym που στο φιναλε δεν είναι και κινέζικο και δεν θέλει ούτε να τ'ακουσει.
Χοντα με λέει και ξερό ψωμι
Γιάννη τα μισά παπιά σε honda που κυκλοφορούν 10ετίας και πάνω έχουν βάλει κινητήρα lifan ή άλλο και για επιπλέον γκάζι αλλά και γιατί με 200 ευρώ βάζεις μοτέρ καινούργιο που θα του πίνουν το αίμα και όσο κρατήσει .Και εδώ πάμε πάλι σε τιμή ανταλλακτικών και πόσο στοιχίζει η επισκευή ενός μοτέρ.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Λέτε για την ποιότητα των Κινέζικων μεγάλων μοτο αλλά εγώ ξέρω πως όποιος πήγε να δει Daytona 310 ή CF 650 ή Voge 500 ή TRK502 ή Leoncino 500 και το έκανε τεστ και είδε από κοντά την ποιότητα υλικών και ζύγισε τι δίνει και τι παίρνει, αγόρασε.

Κι εγώ πριν 6-7 χρόνια πήγαινα για μεταχειρισμένο παπακι Crypton ή Innova και κατέληξα (ευτυχώς) με Κινέζικο Daytona καινούριο. Είχα γανιάσει να χώνω φράγκα σε παπακια 20ετίας. Σώθηκα!

Πας , δοκιμάζεις, ελέγχεις, αξιολογείς και πράττεις.

Ολα τα άλλα είναι τηλεκριτική.
πηρα πριν 5 χρονια ενα καζερ 650ευρω..του εβαλα αλλα 150 με το καλημερα..
Και απο τοτε λαδια φιλτρα φρενα λαστιχα......το κυκλοφορω καθημερινα
ζημιες μηδεν...ουτε λαδι καιει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εγω δεν εχω δει κανεναν νέο με κινεζικο..
Αντιθέτως έχουν κάτι Crypton , ΚΤΜ , xmax κτλ.. Αν νέος παρει κινεζικο (εστω κ sym) κ σκασει μυτη στη παρεα, θα φαει τέτοιο κραξιμο που θα το ντραπει να ξαναβγει απτο σπιτι..
Συνήθως Κινέζικα μηχανακια αγοράζουν πιο ώριμοι ανθρωποι (με περιορισμένο μπατζετ) 45+ , που είτε δεν ειχαν καμια αλλη εμπειρία απο μηχανες στη ζωη τους κ θελουν κατι καινούργιο , είτε σκέφτονται τόσα χρόνια γ@μηθηκα με τα μτχμενα κ δεν αντεχω αλλο, οποτε ας πάρω το κινεζο να ησυχασω (αν μου κάτσει που λενε)..
..ειναι το ονειρο του φτωχου που θελει μια φορα κι αυτος να παρει καινουργιλα..απωθημενο
Δε νομιζω οτι συμφερει και οικονομικα να το δεις...(μεταπωληση-βλαβες)
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.487
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Στα παπιά έχουν κάνει βήματα παίδες.
Θυμαμαι παλιά ,τα πρώτα σκορπούσαν ,πολύ χαλί.
Πλέον δεν γίνεται αυτό με τίποτα.
Τα daytona σκυλια ,πόσοι τα έχουν ξεσκίσει σε ντιλιβερυ,πραγματικοι εργάτες .
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.428
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Λέτε για την ποιότητα των Κινέζικων μεγάλων μοτο αλλά εγώ ξέρω πως όποιος πήγε να δει Daytona 310 ή CF 650 ή Voge 500 ή TRK502 ή Leoncino 500 και το έκανε τεστ και είδε από κοντά την ποιότητα υλικών και ζύγισε τι δίνει και τι παίρνει, αγόρασε.
......
Δεν το αμφισβητώ αλλά απ' όλους αυτούς που το είδαν πόσοι είναι αρκετά έμπειροι ή γνώστες για να καταλάβουν την ποιότητα των υλικών?
Οι μισοί βλέπουν ένα γυαλιστερό όμορφο πακέτο ενθουσιάζονται και λένε ''τέλεια ποιότητα κατασκευής! '' χωρίς να είναι σε θέση να 'δουν' παραμέσα.Ή με το τεστ θα καταλάβουν περισσότερα? καινούργια μοτοσυκλέτα είναι, καλά θα ρολλάρει.

Έχω δει κάμποσα Zontes 310,το πρώτο στα Μέγαρα και κάμποσα εδώ κάτω,εντυπωσιακά με την πρώτη λάμπουν, αλλά ένας που ξέρει διαπιστώνει ότι η ποιότητα των πλαστικών καθώς και η συναρμογή τους είναι του μετρίου αν όχι χείριστη.Το TRK κι αυτό κουβαλάει προχειρότητες οφθαλμοφανείς,όχι όμως σε τέτοιο βαθμό σαν το 310.

Τα CF-Voge κλπ δεν τα έχω δει από κοντά.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Προτείνω να μπει στο θέμα μια ανώνυμη δημοσκόπηση σύντροχοι για να δούμε τι απήχηση υπάρχει στο ερώτημα :
<<Θα αγοράζατε Κινεζικής προελεύσεως μοτοσυκλέτα 500 - 650 κυβικών με τιμή ίση ή κάτω των 5.000 ευρώ που έχει καλή αντιπροσωπεία και υποστήριξη?>>
ΝΑΙ
ΟΧΙ
 

gs1100n

new member
Δημοσιεύσεις
343
Ηλικία
44
Όνομα
Νίκος
Εγω παντως γιανα ξεκαθαρίσω τη θεση μ, θελω να πω οτι ΔΕΝ ειμαι ενάντια στο Κινέζο Ιταλό Αυστριακό κτλ..
Αν ο Κινεζος ερχοταν με μια δικη του κατασκευή (οχι απομιμηση) κ την υποστήριζε , τοτε ισως να το αγοραζα κ ας μου έβγαζε κ προβλημα..
Αλλα το να παρω κατι που "μοιαζει" με Kawasaki, KTM, Ducati κτλ , αυτό ειναι που με βρίσκει εναντίον τους..
Πχ Royal Enfield Himalayan θα αγόραζα γιατί ειναι ξεχωριστό κ δεν αντέγραψε κάποιον..
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.487
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Προτείνω να μπει στο θέμα μια ανώνυμη δημοσκόπηση σύντροχοι για να δούμε τι απήχηση υπάρχει στο ερώτημα :
<<Θα αγοράζατε Κινεζικής προελεύσεως μοτοσυκλέτα 500 - 650 κυβικών με τιμή ίση ή κάτω των 5.000 ευρώ που έχει καλή αντιπροσωπεία και υποστήριξη?>>
ΝΑΙ
ΟΧΙ
Μπήκε Σάββα .
Good post
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Προσωπικά με ενδιαφέρει να είναι αξιόπιστο, να μην τρέχω κάθε λίγο και λιγάκι πλην τακτικής συντηρήσεως, να μου κάνει κλικ στο μάτι όταν το βλέπω, νάχει καλή αντιπροσώπευση από πλευράς αναλωσίμων - συντηρήσεως - βλαβών οπουδήποτε έχω σκοπό να πάω γιατί στραβές κακά τα ψέματα υπάρχουν ακόμα και στις καλύτερες οικογένειες άσχετα αν λέγονται ή αν επικρατεί ομερτά σιωπής και νάχει λογική τιμή που δικαιολογεί το βάρος του κάθε brand name καλώς ή κακώς. Το νάναι αντιγραφή δεν με πειράζει ίσως και νάναι καλύτερα γιατί απλά αν χρειαστείς κάτι και είναι αντιγραφή Καβασάκι για παράδειγμα και δεν το βρεις ίσως να το βρεις στην Καβασάκι.

Αλήθεια έτσι που το συζητάμε μούρχεται μια απορία επί πραγματικής - ρεαλιστικής βάσεως και ερωτώ αν γνωρίζει κανείς τι δίκτυο υπάρχει στο ωραιότατο CF στην Ευρώπη ή στα Βαλκάνια εφόσον το πάρει κάποιος πούχει σκοπό να το χρησιμοποιεί και σε ταξίδια στο εξωτερικό ?
Κάτι συνέβη βρε αδερφέ, κάτι χρειάστηκε, υπάρχει δίκτυο να απευθυνθείς ?

Τέλος πιστεύω ότι όσο μπαίνουν και άλλοι κατασκευαστές στο παιχνίδι και επιδιώκουν μερίδιο της αγοράς μας συμφέρει ως καταναλωτές.

Υ.Γ. Γιάννη ευχαριστώ και πάω να ψηφίσω.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.487
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τελικά όπως λέει ο Σάββας ίσως είναι προσόν (για την ώρα που δεν υπάρχει σε καμία δίκτυο)να είναι αντιγραφη ή άδεια κάποιας γνωστής εταιρίας.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Γιατί στις μοτοσυκλέτες σήμερα παίρνεις την ποιότητα που πληρώνεις;
Όχι πλέον...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.213
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Αλήθεια έτσι που το συζητάμε μούρχεται μια απορία επί πραγματικής - ρεαλιστικής βάσεως και ερωτώ αν γνωρίζει κανείς τι δίκτυο υπάρχει στο ωραιότατο CF στην Ευρώπη ή στα Βαλκάνια εφόσον το πάρει κάποιος πούχει σκοπό να το χρησιμοποιεί και σε ταξίδια στο εξωτερικό ?
Κάτι συνέβη βρε αδερφέ, κάτι χρειάστηκε, υπάρχει δίκτυο να απευθυνθείς ?
Δεν είναι το πιο αναπτυγμένο δίκτυο αλλά κάτι υπάρχει ...



 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δεν είναι το πιο αναπτυγμένο δίκτυο αλλά κάτι υπάρχει ...



Μια χαρά το βλέπω και αν είναι έτσι τώρα, σίγουρα με τον καιρό όλο και θα επεκτείνεται !
Οπότε πλήρες GO από μένα.Giving
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.550
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ναι βρε σωστά αυτά που λες ,αλλά το κόλλημα μας είναι όχι αν το δώσουμε στα 3 χρόνια ,εκεί οκ .
Το θέμα είναι μην μας βγάλει την πίστη όσο το έχουμε και δεν προλάβουμε να το χαρουμε

Aυτο ισχυει για ολα τα νεα μοντελα ακομη και των επωνυμων εταιρειων.Οπως ειπε και ο Γρηγορης παραπανω του εχουν κανει 17000χλμ σε δοκιμη διαρκειας και δεν εχει παρουσιασει καποιο θεμα.

Δεν το αμφισβητώ αλλά απ' όλους αυτούς που το είδαν πόσοι είναι αρκετά έμπειροι ή γνώστες για να καταλάβουν την ποιότητα των υλικών?
Οι μισοί βλέπουν ένα γυαλιστερό όμορφο πακέτο ενθουσιάζονται και λένε ''τέλεια ποιότητα κατασκευής! '' χωρίς να είναι σε θέση να 'δουν' παραμέσα.Ή με το τεστ θα καταλάβουν περισσότερα? καινούργια μοτοσυκλέτα είναι, καλά θα ρολλάρει.

Έχω δει κάμποσα Zontes 310,το πρώτο στα Μέγαρα και κάμποσα εδώ κάτω,εντυπωσιακά με την πρώτη λάμπουν, αλλά ένας που ξέρει διαπιστώνει ότι η ποιότητα των πλαστικών καθώς και η συναρμογή τους είναι του μετρίου αν όχι χείριστη.Το TRK κι αυτό κουβαλάει προχειρότητες οφθαλμοφανείς,όχι όμως σε τέτοιο βαθμό σαν το 310.

Τα CF-Voge κλπ δεν τα έχω δει από κοντά.

Εγω τα ειδα και τα "χουφτωσα" Νικο.Με την μικρη εμπειρια που εχω αποψη μου ειναι οτι ειναι πολυ πιο ποιοτικα απο πολλα επωνυμα.Τα πλαστικα δεν ειναι της πλακας.Φυσικα δεν ξερω πως θα συμπεριφερθουν σε βαθος χρονου.

Μην ξεχναμε οτι η cf εχει ενα πολυ καλο ονομα σε εκτος δρομου οχηματα και πολυ μεγαλη εμπειρια στην κατασκευη πλαστικων και κινητηρων.Τα atv δεχονται πολυ μεγαλυτερες καταπονησεις απο τα μηχανακια μας.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εχω την εντυπωση οτι το πιασαμε λαθος απο την αρχη.Νομιζω οτι οι Κινεζοι δεν ενδιαφερονται για την αποψη των παλαιοτερων γιατι ξερουν οτι και να μας τον χαρισουν θα τον κοιταμε στα δοντια.

Καποτε ολοι ψαχναν μηχανακι,και οχι μονο,για μια ζωη.Μετα για δεκα χρονια και σημερα τα βαριομαστε στα τρια και τα δινουμε.Ποιος ο λογος να κανουν αθανατα μηχανακια και αθανατα κινητα οταν ξερουν οτι εχουμε γινει υπερκαταναλωτες?Παρε σου λεει ενα φθηνο μηχανακι και μολις το βαρεθεις βαζεις κανα δυο χιλιαρικα ακομη και παιρνεις αλλο.

Οι ανθρωποι στοχευουν τις νεες ηλικιες που δεν εχουν κολλημα με καμμια μαρκα και εχουν εκπαιδευτει στα κινεζικα προιοντα.Σε τρια χρονια το cf θα πουλιεται κοντα στα 3500.Αυτο σημαινει οτι με 500 ευρω τον χρονο θα μπορεις να εχεις μηχανη χωρις να σκεφτεσαι τι θα σου τυχει γιατι θα ειναι ολα στην εγγυηση.

Για σκεφτειτε το λιγακι,μηπως το σκεφτομαστε εμεις λαθος?
3500 για κινέζικο μτχ..??
Εσύ δηλ. Θα τα δίνες?
 
Top Bottom