Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ή πιο απλά Οφθαλμικές Σταγόνες !
Δοκίμασα, αλλά δεν βοηθάνε και πολύ...θα δω αν είναι τι μπορώ να κάνω.

Στο μεταξύ η τελευταία φορά που έλεγξα τα μάτια μου ήτανε όταν ήμουν 7 χρονών. Μια επίσκεψη νομίζω δεν θα ήτανε κακή, just to be safe.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.196
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
ΕπειδήΣ όταν γυρίσω θέλω την μηχανή άμεσα δεν προλαβαίνω να την πάω στον επίσημο και πρέπει να αλλάξω τα πίσω τακάκια άμεσα, μήπως ξέρουμε τι τακάκια ενδείκνυται στο Πενφέ αντβέ 2018?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.196
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
ΕπειδήΣ όταν γυρίσω θέλω την μηχανή άμεσα δεν προλαβαίνω να την πάω στον επίσημο και πρέπει να αλλάξω τα πίσω τακάκια άμεσα, μήπως ξέρουμε τι τακάκια ενδείκνυται στο Πενφέ αντβέ 2018?
UP
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Κωδικός BMW 34218562163. BREMBO ή EBC για εμένα τα καλύτερα με προτίμηση στα δεύτερα

https://motohub.gr/EBC-FA209-2HH-μεταλλικά-τακάκια-1-σετ-για-1-δισκόπλακα-PU-FA2092HH-0-2?filter_tmdmodel=19&filter_tmdmake=9&filter_tmdengine=767&filter_firstyear=2018

(Πιο σίγουρος θα είμαι αν μου στείλεις τα 7 τελευταία ψηφία του πλαισίου σου)
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.196
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Κωδικός BMW 34218562163. BREMBO ή EBC για εμένα τα καλύτερα με προτίμηση στα δεύτερα

https://motohub.gr/EBC-FA209-2HH-μεταλλικά-τακάκια-1-σετ-για-1-δισκόπλακα-PU-FA2092HH-0-2?filter_tmdmodel=19&filter_tmdmake=9&filter_tmdengine=767&filter_firstyear=2018

(Πιο σίγουρος θα είμαι αν μου στείλεις τα 7 τελευταία ψηφία του πλαισίου σου)
Δύσκολο, δεν θέλω μεταλλικά φοβάμαι τον δίσκο, μόνο πίσω θέλω
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.663
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δύσκολο, δεν θέλω μεταλλικά φοβάμαι τον δίσκο, μόνο πίσω θέλω
Αν βαλεις πισω *****α θα επιβαρυνεις τα μπροστα και τους μπροστα δισκους.Θα ελεγα να βαλεις οτι και τα μπροστα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.196
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τα μπ
Αν βαλεις πισω *****α θα επιβαρυνεις τα μπροστα και τους μπροστα δισκους.Θα ελεγα να βαλεις οτι και τα μπροστα.
Τα μπροστά είναι τα μαμά
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.602
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δεν μπορεί κάποιος να πεταχτεί να σε πάρει τα μαμά.
76 το ζευγάρι κάνει ,αλλά θα έχεις το τακακι που πρέπει .
Αλλιώς βρες Μπρέμπο ή ebc
Το μηχανάκι σου δεν είναι για οργανικά τακάκια.
Έχει συνδιαζομενη πέδηση με abs pro (το γνωστό κορνερινγκ).
Εγώ δεν θα έβαζα κάτι άλλο .
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δυσκολο πάντως ακόμη και για τα απλά όπως τα τακάκια να πρέπει να απευθυνθείς σε αντιπροσωπεία.
Είναι κάτι μάρκες που ειδικά αν είσαι επαρχία έχεις πρόβλημα.

Φίλος αγόρασε boneville και ρώτησε ποιον του προτείνω για σέρβις στην περιοχή. Του υπόδειξα τον δικό μου. Πήγε απο εκει και του είπε πως δεν το πιάνει. Δεν το περίμενα. Όταν πήγα απο εκεί μου εξήγησε πως είναι πολιτική του απο ένα σημείο και μετά να μην πιάνει μηχανάκια που έχουν νέα τεχνολογία και δεν έχει την εξουσιοδότηση και τα εργαλεία να κάνει κάτι. Σε κάποια φάση είχε αλλάξει λάστιχα σε ένα BMW και δεν έσβηνε η ένδειξη του ABS και κάποια συστήματα σχετικά με τους τροχούς έδιναν σφάλμα. Χρειάστηκε να πάει το μηχανάκι σε εξουσιοδοτημένο για να σβήσουν όλες οι ενδείξεις.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δυσκολο πάντως ακόμη και για τα απλά όπως τα τακάκια να πρέπει να απευθυνθείς σε αντιπροσωπεία.
Είναι κάτι μάρκες που ειδικά αν είσαι επαρχία έχεις πρόβλημα.

Φίλος αγόρασε boneville και ρώτησε ποιον του προτείνω για σέρβις στην περιοχή. Του υπόδειξα τον δικό μου. Πήγε απο εκει και του είπε πως δεν το πιάνει. Δεν το περίμενα. Όταν πήγα απο εκεί μου εξήγησε πως είναι πολιτική του απο ένα σημείο και μετά να μην πιάνει μηχανάκια που έχουν νέα τεχνολογία και δεν έχει την εξουσιοδότηση και τα εργαλεία να κάνει κάτι. Σε κάποια φάση είχε αλλάξει λάστιχα σε ένα BMW και δεν έσβηνε η ένδειξη του ABS και κάποια συστήματα σχετικά με τους τροχούς έδιναν σφάλμα. Χρειάστηκε να πάει το μηχανάκι σε εξουσιοδοτημένο για να σβήσουν όλες οι ενδείξεις.
Eνα ''αγνωστο'' μηχανακι παρα την ηλικια του ειναι και το δικο σου..
Που το πας εκει στην παραμεθωριο που εισαι?
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.736
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Δυσκολο πάντως ακόμη και για τα απλά όπως τα τακάκια να πρέπει να απευθυνθείς σε αντιπροσωπεία.
Είναι κάτι μάρκες που ειδικά αν είσαι επαρχία έχεις πρόβλημα.

Φίλος αγόρασε boneville και ρώτησε ποιον του προτείνω για σέρβις στην περιοχή. Του υπόδειξα τον δικό μου. Πήγε απο εκει και του είπε πως δεν το πιάνει. Δεν το περίμενα. Όταν πήγα απο εκεί μου εξήγησε πως είναι πολιτική του απο ένα σημείο και μετά να μην πιάνει μηχανάκια που έχουν νέα τεχνολογία και δεν έχει την εξουσιοδότηση και τα εργαλεία να κάνει κάτι. Σε κάποια φάση είχε αλλάξει λάστιχα σε ένα BMW και δεν έσβηνε η ένδειξη του ABS και κάποια συστήματα σχετικά με τους τροχούς έδιναν σφάλμα. Χρειάστηκε να πάει το μηχανάκι σε εξουσιοδοτημένο για να σβήσουν όλες οι ενδείξεις.
Εγώ όταν άλλαξα λάστιχα βαλανε την μπροστά ροδα αναποδα ρε σι και ο αισθητήρας του abs/traction ήταν απτην άλλη και δεν έσβηνε επίσης το abs απτην οθόνη , δεν το διάβαζε και δεν λειτουργούσε .. μήπως έπαθε το ιδιο ; Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εγώ όταν άλλαξα λάστιχα βαλανε την μπροστά ροδα αναποδα ρε σι και ο αισθητήρας του abs/traction ήταν απτην άλλη και δεν έσβηνε επίσης το abs απτην οθόνη , δεν το διάβαζε και δεν λειτουργούσε .. μήπως έπαθε το ιδιο ; Tooth
Ω μοντιε...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Eνα ''αγνωστο'' μηχανακι παρα την ηλικια του ειναι και το δικο σου..
Που το πας εκει στην παραμεθωριο που εισαι?
Σε εξουσιοδοτημένο της Απριλια πριν την πάρει η Piaggio (και όταν έβγαζε το μοντέλο μου).eye
500 μέτρα απο το σπίτι μου. Στην χειρότερη το τσουλάω και πάω Tooth
Εχει όλα τα προγράμματα και τα μηχανήματα για Απρίλια έως και την περίοδο εκείνη και αρκετά ενημερωμένη αποθήκη ανταλλακτικών για το μοντέλο.

Οργανωμένο ήταν το δικό μου το έγκλημα να ξαναπάρω Απρίλια.
Ήξερα ακριβώς που και πως βάδιζα πριν την αγορά. eye

Αν ας πούμε όμως δεν υπήρχαν αυτές οι προϋποθέσεις, πιθανότατα δεν θα προχωρούσα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγώ όταν άλλαξα λάστιχα βαλανε την μπροστά ροδα αναποδα ρε σι και ο αισθητήρας του abs/traction ήταν απτην άλλη και δεν έσβηνε επίσης το abs απτην οθόνη , δεν το διάβαζε και δεν λειτουργούσε .. μήπως έπαθε το ιδιο ; Tooth
Όχι
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.602
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγώ όταν άλλαξα λάστιχα βαλανε την μπροστά ροδα αναποδα ρε σι και ο αισθητήρας του abs/traction ήταν απτην άλλη και δεν έσβηνε επίσης το abs απτην οθόνη , δεν το διάβαζε και δεν λειτουργούσε .. μήπως έπαθε το ιδιο ; Tooth
Στανταρακι αυτό συνέβη.
Και στο πεμφε που λέει ο Τόλης.
Το έπαθε στο τραιουμφ φίλος ,του έβαλαν ανάποδα την ρόδα Rolling.
Σε υδρόψυκτο έχει τύχει να μπει επώνυμη μάρκα ελαστικών και το μηχανακι να μην ξεκινάει από το ατελείωτο σπινιαρισμα του πίσω τροχου
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.736
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Στανταρακι αυτό συνέβη.
Και στο πεμφε που λέει ο Τόλης.
Το έπαθε στο τραιουμφ φίλος ,του έβαλαν ανάποδα την ρόδα Rolling.
Σε υδρόψυκτο έχει τύχει να μπει επώνυμη μάρκα ελαστικών και το μηχανακι να μην ξεκινάει από το ατελείωτο σπινιαρισμα του πίσω τροχου
ΕΕ δεν σου είπα εγώ Tooth
 
Top Bottom