Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.212
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Καλημέρα guys

Χρειάζομαι τα φώτα σας, αν γνωρίζει κάποιος....ψάχνω να βρω σετ αυτοκόλλητα για το Address μου, τα εργοστασιακά που είχε. Έχω φάει τον κόσμο δεν βρίσκω πουθενά....Κατσαντώνης, Stelpet, Motohouse Tamias, Mototrade δεν έχουν. Μέχρι και στον Σφακιανάκη πήρα τηλέφωνο μήπως υπάρχει το σετ αλλά δεν.

Από Σφακιανάκη μου είπε το παλικάρι πως δεν παράγονται πλέον από το εργοστάσιο εδώ και χρόνια. Μόνο αν βρεις σε κάποιο στοκ πουθενά μου είπε. Τα αυτοκόλλητα τα έβγαλα κάποτε όταν ήμουν 19 χρονών γιατί δεν μου άρεσαν....τώρα το βλέπω άδειο και κατάλαβα πόσο πολύ του πήγαιναν οπτικά.

Γνωρίζει κάποιος κάτι να με βοηθήσει;
E-bay ;;;;;;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.872
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Γεια σας γεια σας. Kle500 τελευταίας γενιάς φίλου εκεί που πήγαινε με 100 ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το γκάζι. Κυριολεκτικά το μοτέρ ανεβάζει στροφές δείχνει να παίρνει ταχύτητες αλλά ρόδα δεν γυρνάει.
Τι είναι αυτό πάλι?
Αν έχω καταλάβει καλά…

Αν το μοτέρ ανεβάζει στροφές αλλά δεν κινείται τότε κάποια ζημιά υπάρχει στο κιβώτιο και δεν μεταφέρει την κίνηση στον τροχό.
 

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
300
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Αν έχω καταλάβει καλά…

Αν το μοτέρ ανεβάζει στροφές αλλά δεν κινείται τότε κάποια ζημιά υπάρχει στο κιβώτιο και δεν μεταφέρει την κίνηση στον τροχό.
Πρέπει να πάει σε σοβαρό μάστορα. Πήγα κάτι καφέδες σε ένα ράντομ συνεργείο και μου είπαν έφαγε άξονα κίνησης...too much μου ακούγεται
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.872
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Πρέπει να πάει σε σοβαρό μάστορα. Πήγα κάτι καφέδες σε ένα ράντομ συνεργείο και μου είπαν έφαγε άξονα κίνησης...too much μου ακούγεται
Πρώτη κίνηση που θα έκανα πάντως είναι να άλλαζα λάδια για να δω αν υπάρχουν κομμάτια από μέταλλο και αν έβρισκα τότε η ζημιά είναι μέσα γιατί δεν νομίζω να έχει κουρέψει καρέ στο μπροστά γρανάζι έτσι βούτυρο! Θεωρώ θα είχε σημάδια από κοπανηματα.

Θεωρώ επίσης ότι το λύσιμο του μοτέρ δεν θα το γλιτώσεις!

Ή πατινάρει 100% ο συμπλέκτης.
Δύσκολα νομίζω Νικόλα στο ξαφνικό να του πατινάρει και μάλιστα στο 100%.
Όπως έγραψε εν κινήσει έγινε νεκρό από μετάδοση οπότε εγώ το αποκλείω ως ενδεχόμενο.
 

kardabix

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
46
Περιοχή
Αγρίνιο
Μοτοσυκλέτα
Yamaha xtz 690
Όνομα
Γιάννης
Γεια σας γεια σας. Kle500 τελευταίας γενιάς φίλου εκεί που πήγαινε με 100 ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το γκάζι. Κυριολεκτικά το μοτέρ ανεβάζει στροφές δείχνει να παίρνει ταχύτητες αλλά ρόδα δεν γυρνάει.
Τι είναι αυτό πάλι?
Έτσι όπως το καταλαβαίνω, πιθανόν κάτι έκοψε από τον άξονα κίνησης,το γρανάζι ή κομμάτι αυτού. Βγάζει τα λάδια πρώτα να δεί τη θα βρει και μετά προχωράει
 

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
300
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Χοντρή αβαρία πάντως. Το μηχανάκι αγοράστηκε για " χαρτί" εντός πόλης και δεν έχει κάνει ούτε 300 χιλιόμετρα από τοτε. Θα ενημερώσω όταν πάει συνεργείο έτσι εγκυκλοπαιδικά για το τι έγινε. Τέρμα περίεργο πάντως δεν νομίζω να την βγάλει φτηνά.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
E-bay ;;;;;;
Δεν βρίσκω κάτι δυστυχώς.

It's ok σχεδιάζω δικά μου εν τέλει, δεν χάλασε και ο κόσμος για ένα σετάκι αυτοκόλλητα.
 

leto

new member
Δημοσιεύσεις
68
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Αγαπητοί καβαλάρηδες θέλω τις γνώσεις σας.
Ψάχνω να βρω μικρό τσαντάκι που να μπαίνει κάπου στη μηχανή πάνω (οπουδήποτε) και θέλω να χωράει μόνο την κλειδαριά του δισκόφρενου (άντε και κανα δυό εργαλεία αλλά όχι απαραίτητο). Εχετε πετύχει κάτι κατά νου? Οτι βρίσκω είναι πολύ μεγάλα για αυτό που θέλω. Εχω ψάξει μαγαζιά τριγύρω στην Αθήνα, στο temu ( βρίστε ελεύθερα) χωρίς επιτυχία.
Σας ευχαριστώ πολύ!!
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.457
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Εχει ο Μακης στο μοναστηρακι ειδικα για κλειδαρια δισκοφρενου με σκρατς.
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.035
Όνομα
George
Αγαπητοί καβαλάρηδες θέλω τις γνώσεις σας.
Ψάχνω να βρω μικρό τσαντάκι που να μπαίνει κάπου στη μηχανή πάνω (οπουδήποτε) και θέλω να χωράει μόνο την κλειδαριά του δισκόφρενου (άντε και κανα δυό εργαλεία αλλά όχι απαραίτητο). Εχετε πετύχει κάτι κατά νου? Οτι βρίσκω είναι πολύ μεγάλα για αυτό που θέλω. Εχω ψάξει μαγαζιά τριγύρω στην Αθήνα, στο temu ( βρίστε ελεύθερα) χωρίς επιτυχία.
Σας ευχαριστώ πολύ!!
ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑΔΙΚΟ Κ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.714
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Εγώ είχα πάρει ένα σχετικά μικρό που βάζω το tubeless kit μέσα το ειχα πάρει από την ΜΑΚΑΝ είναι τις touratech άδιαβροχο αλλα είναι λίγο ακριβό γύρο στα 60-70 € το είχα πάρει .
 
Top Bottom