Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Θα βάλεις τα μαμά Μανό ή after market ?
230€ για τα μαμά που έβαλα εγώ το καλοκαίρι τσούζει λίγο …
Κάνα 80αρι τα πίσω νομίζω
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Για επανω στο τακακι ρωτας Σαββα?
Πλάκα κάνω Χρήστο, δεν νομίζω ότι βγάζει τακάκια ο οιοσδήποτε κατασκευαστής ούτε λάδια κλπ κλπ.

ΕΝΤΙΤ : Είναι και πρωταπριλιά σήμερα βεβαίως βεβαίως.....οπότε μπορεί και να βγάζει και η πενφέ και η ηόνδα κλπ κλπ
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.615
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Πλάκα κάνω Χρήστο, δεν νομίζω ότι βγάζει τακάκια ο οιοσδήποτε κατασκευαστής ούτε λάδια κλπ κλπ.
Οσο βγαζουν λαστιχα και μπαταριες αλλο τοσο βγαζουν και κατασκευαζουν συστηματα φρενων.
Συμφωνιες κανουν με βιομηχανιες φρενων και οριζουν προδιαγραφες.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Οσο βγαζουν λαστιχα και μπαταριες αλλο τοσο βγαζουν και κατασκευαζουν συστηματα φρενων.
Συμφωνιες κανουν με βιομηχανιες φρενων και οριζουν προδιαγραφες.
Βάζουν μετά και το λογότυπο φαρδύ πλατύ επάνω και τσάααακ το 70άρι το σετάκι των δύο ! Tooth Tooth Tooth
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.673
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Να βάζετε τότε ΜΟΝΟ ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ να γίνονται πλουσιότεροι… o tempora o mores

Αν ειναι επωνυμα και αυτα που πρεπει δεν βλεπω τον λογο γιατι να τα σκασει καποιος για να παρει τα μαμα και καλα.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Αν ειναι επωνυμα και αυτα που πρεπει δεν βλεπω τον λογο γιατι να τα σκασει καποιος για να παρει τα μαμα και καλα.
Στα λόγια μου έρχεσαι!
Η δικιά μου είχε πρώτη εφαρμογή Brembo. Υπάρχει ακόμη κόσμος που πιστεύει πως τα «γνήσια» ήταν καλύτερα από του εμπορίου. Υπάρχει ακόμη κόσμος που πιστεύει πως η αλλαγή στο επίσημο είναι καλύτερη από μόνος σου (ένα κατσαβίδι ένα torx 45). Ο καθένας πράττει κατά το δοκουν αλλά μην συντηρούμε μύθους
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.673
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Στα λόγια μου έρχεσαι!
Η δικιά μου είχε πρώτη εφαρμογή Brembo. Υπάρχει ακόμη κόσμος που πιστεύει πως τα «γνήσια» ήταν καλύτερα από του εμπορίου. Υπάρχει ακόμη κόσμος που πιστεύει πως η αλλαγή στο επίσημο είναι καλύτερη από μόνος σου (ένα κατσαβίδι ένα torx 45). Ο καθένας πράττει κατά το δοκουν αλλά μην συντηρούμε μύθους

Το παραμυθι πλεον το τρωνε ελαχιστοι οι οποιοι δεν γνωριζουν η βαριουνται να το ψαξουν.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Δύσκολο, δεν θέλω μεταλλικά φοβάμαι τον δίσκο, μόνο πίσω θέλω
Δεν θελω να σε στεναχωρήσω αλλα κοιτα πως περιγραφει η "μαμα" BMW τα τακάκια πρώτης εφαρμογη του R 1200 GS Αdve του 2018 (γιατί το 2019 και το 2017 φορούν διαφορετικα;)

Screen Shot 2022-04-01 at 09.40.10.png

τα δε EBC
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.454
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Πειράζει που στο δικό μου έβαλα Ferodo ημιμεταλλικά 18€ το πίσω και 46€ και τα 2 μπροστινά?
Από το καλοκαίρι του '20 που μπήκαν έχουν μισή πάστα ακόμα,σκόνη βγάζουν λίγη,φυσιολογική και ο δε δίσκος είναι άψογος.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Πειράζει που στο δικό μου έβαλα Ferodo ημιμεταλλικά 18€ το πίσω και 46€ και τα 2 μπροστινά?
Από το καλοκαίρι του '20 που μπήκαν έχουν μισή πάστα ακόμα,σκόνη βγάζουν λίγη,φυσιολογική και ο δε δίσκος είναι άψογος.
Σειρούλα ημιμεταλλικά όταν η μάνα λέει μεταλλικά ? cdefghigi
Προσωπικά ακολουθώ ότι είχε το οτιδήποτε από μάνα.

Σε βροχή για παράδειγμα πώς σου συμπεριφέρεται το ημιμεταλλικό?
Έχει το άμεσο άρπαγμα του μεταλλικού?
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.454
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Σάββα μια χαρά το φρενάρισμα,σε στεγνό αλλά και σε βρεγμένο.
Η αλήθεια είναι πως,ομολογουμένως,τα bmw έχουν κορυφαία φρένα και μια μικρή αλλαγή στα τακάκια ίσως και να μην γίνει αντιληπτή.Πράγμα που δεν συνέβαινε πχ στο ΧΤ.
 
Top Bottom