Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πολλοι βλεπουν αυτο που τους συμφερει και κοιταζουν να εκμεταλευτουν τον επαγγελματια χωρις ενδοιασμους.Οχι μονο αυτο αλλα μετα βγαινουν και τον κατηγορουν.

Εγω εχω σηκωσει τα χερια ψηλα.
Πάνο, δεν λύνεται το θέμα. Είναι καθημερινό φαινόμενο πλέον σε οποιονδήποτε έμπορο πουλάει το οτιδήποτε.
Σαφώς και μπορείς να βρεις τα πάντα απο έξω σε τιμές σκότωμα.
Αφού απο έξω έρχονται χωρίς δασμούς απο χώρες της Ε.Ε που έχουν άλλους εσωτερικούς φορολογικούς νόμους και μπορούν να πουλάνε πιο φτηνά, ενώ απο Κίνα δεν το συζητάω καν (γράφει στο δέμα δείγμα ή δώρο και περνάει αέρα)

Το μόνο που μπορεί να γίνει και προσωπικά το κάνω είναι όταν βλέπεις κάποιον έρχεται και δοκιμάζει ή ρωτάει συγκεκριμένες πληροφορίες για κάτι διαφορετικό κάθε φορά 1-2-3 φορές....ε την 4η φορά δεν θα τον εξυπηρετήσω. Θα με ρωτήσει κάτι και θα του δώσω μια γενικόλογη απάντηση που δεν θα τον βοηθήσει να διαλέξει το προϊόν που θέλει ώστε να πάει μετά να το παραγγείλει απο το ίντερνετ.

Τίποτα άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.692
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πάνο, δεν λύνεται το θέμα. Είναι καθημερινό φαινόμενο πλέον σε οποιονδήποτε έμπορο πουλάει το οτιδήποτε.
Σαφώς και μπορείς να βρεις τα πάντα απο έξω σε τιμές σκότωμα.
Αφού απο έξω έρχονται χωρίς δασμούς απο χώρες της Ε.Ε που έχουν άλλους εσωτερικούς φορολογικούς νόμους και μπορούν να πουλάνε πιο φτηνά, ενώ απο Κίνα δεν το συζητάω καν (γράφει στο δέμα δείγμα ή δώρο και περνάει αέρα)

Το μόνο που μπορεί να γίνει και προσωπικά το κάνω είναι όταν βλέπεις κάποιον έρχεται και δοκιμάζει ή ρωτάει συγκεκριμένες πληροφορίες για κάτι διαφορετικό κάθε φορά 1-2-3 φορές....ε την 4η φορά δεν θα τον εξυπηρετήσω. Θα με ρωτήσει κάτι και θα του δώσω μια γενικόλογη απάντηση που δεν θα τον βοηθήσει να διαλέξει το προϊόν που θέλει ώστε να πάει μετά να το παραγγείλει απο το ίντερνετ.

Τίποτα άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε

Τα ιδια λεμε,ο καθενας τον παρα του παει και τον ακουμπα οπου θελει.

Τι του φταιει ομως ο καημενος ο μαγαζατορας και του βγαζει την ψυχη?Θα θελε να ειναι στην θεση του?
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.678
Ηλικία
52
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Τα κάγκελα της BMW χρειάζονται και κάτι αποστάτες για να πιάσουν πάνω στον κινητήρα. Λίγο από'δω, λίγο από'κει, το'φερα και τα πέρασα.
Βέβαια, δεν έσφιξα με 100Nm, μου φαίνονται πάρα πολλά. Το υποπλαίσιο δένει στον κινητήρα με 55Nm.

Εκεί βέβαια που τελικά παραδόθηκα είναι με τα πάνω κάγκελα Hepco & Becker. Προσπάθησα να τα περάσω, αλλά δεν κάθονται με τίποτα.
Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος (ακολούθησα πιστά το λιτό manual) κάποιος ξεφορτώθηκε πάνω μου στραβά κάγκελα, αλλά όπως το είδα, θα πρέπει να είσαι μασίστας για να τα φέρεις και να κάτσουν... Δεν ξέρω τι να κάνω.
Βαγγέλη τα πάνω Hepco ΔΕΝ ταιριάζουν με τα κάτω μαμά , παρά μόνο με τα δικά τους . Την έχουν πατήσει πολλοί.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.654
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Βαγγέλη τα πάνω Hepco ΔΕΝ ταιριάζουν με τα κάτω μαμά , παρά μόνο με τα δικά τους . Την έχουν πατήσει πολλοί.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θέλει πατέντα ,θα μπουν
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.694
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1250GS HP
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
@panGS @giamar

Επειδή αύριο πρωί πρέπει να κατέβω κέντρο, θα κοιτάξω να περάσω μια βόλτα από ΜΑΚΑΝ μήπως μπορούν να βοηθήσουν
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.654
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
@panGS @giamar

Επειδή αύριο πρωί πρέπει να κατέβω κέντρο, θα κοιτάξω να περάσω μια βόλτα από ΜΑΚΑΝ μήπως μπορούν να βοηθήσουν
Ρώτα κάναδυο παιδιά δίπλα ,αν δεν βγάλεις άκρη.
Θα μπουν ,θέλουν δε θελουν
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Διακοσιες λιρες η διακοσια ευρω εννοεις?

Γιατι αν ειναι λιρες μιλαμε για 232 ευρω.Υπολογισε και τον φπα αλλα 53 συν κανα 20αρι εξοδα τελωνειου παμε λιγo πανω απο τα 300 αν δεν εχεις μεταφορικα.

Απ οτι ειδα στην Ελλαδα το πουλανε στα 330 ευρω.Αρα η μια η αλλη θα ερχοσουν μαλλον.
Έχεις δίκιο ναι ήταν σε δολάρια . Το είδα βιάστηκα δεν έδωσα βάση .
ναι με τα πολλά θα φτάσει κοντά στην τιμή που θα το πάρεις από δω . Όποτε για εμένα δεν έχει καμία ουσία
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.947
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Η μπάρα με τα εμοτικονς και τα λοιπά τσουμπλεκια δεν μου δουλεύει!!!

Μόνο εγώ είμαι με το θέμα ή και άλλοι;;;;
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Η μπάρα με τα εμοτικονς και τα λοιπά τσουμπλεκια δεν μου δουλεύει!!!

Μόνο εγώ είμαι με το θέμα ή και άλλοι;;;;
Oταν παρεις Japan ολα θα δουλευουν ρολοι!! tongue Ως τοτε...
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.947
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Σε πειράζω Γιάννη για τον ντουκο Rolling

Το κατάλαβα ρε συ αλλά είπα να το αποφύγω δια της πλαγίου οδού...

(Να τώρα θέλω να βάλω εμοτικονς και δε μπορώ!!!!) :-x
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.947
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Αλήθεια τώρα? Rolling Rolling Rolling

Στο εργαλείο ρε όχι σε εμένα!!!
Εγώ με τους κραδασμούς που τρώω από το μπιστονι κάτω από την σουφρα εεεε σέλα ήθελα να πω έχω πάθει αρρυθμίες!!!
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.795
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Γνωρίζει κανείς αν τα Public είναι ανοιχτά έστω με click away? Ο Βόλος δεν είναι βαθύ κόκκινο πάντως.

Ή είναι όλα σε όλη την Ελλάδα κλειστά εντελώς ούτε με click?
 
Top Bottom