Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.678
Ηλικία
52
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Τώρα φοράω τα CrossPro και θέλω να ξαναβάλω τα αυθεντικά της BMW
Βρήκα το manual των Hepco .
Βαγγέλη επειδή το pdf δεν το φορτώνει σου το στέλνω με μεϊλ . Ελπίζω να σε βοηθήσει .
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.708
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ευχαριστώ πολύ ! Είμαι σε αναζήτησή πρώτης μπότας και το ψάχνω λιγάκι Giving
Παρε απο την αρχη κατι καλο.Και θα σε βολεψει και θα σου κοστισει λιγοτερο μακροπροθεσμα.

Ειναι αρκετα καλες μποτες.Θα τις δοκιμασεις με χοντρη χειμωνιατικη καλτσα.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Παρε απο την αρχη κατι καλο.Και θα σε βολεψει και θα σου κοστισει λιγοτερο μακροπροθεσμα.

Ειναι αρκετα καλες μποτες.Θα τις δοκιμασεις με χοντρη χειμωνιατικη καλτσα.
Ευχαριστώ πολύ ! Θα πάω στις compass γιατί είναι 100% δέρμα , ενώ οι άλλες είναι μίξη .

εννοείς να πάω σε καλύτερες ακόμα ; Ή αυτές είναι μια καλή επιλογή ;
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ευχαριστώ πολύ ! Θα πάω στις compass γιατί είναι 100% δέρμα , ενώ οι άλλες είναι μίξη .

εννοείς να πάω σε καλύτερες ακόμα ; Ή αυτές είναι μια καλή επιλογή ;
Θάνο όσο βαστάει η τσέπη σου.
Ότι πληρώσεις θα πάρεις, χρυσή αρχή της αγοράς.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Θάνο όσο βαστάει η τσέπη σου.
Ότι πληρώσεις θα πάρεις, χρυσή αρχή της αγοράς.
Συμφωνώ σαββα έτσι πάει !! Έλεγα για ταβάνι μέχρι εκεί ....
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.708
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ευχαριστώ πολύ ! Θα πάω στις compass γιατί είναι 100% δέρμα , ενώ οι άλλες είναι μίξη .

εννοείς να πάω σε καλύτερες ακόμα ; Ή αυτές είναι μια καλή επιλογή ;

Οχι εννοω να μεινεις εκει και να μην πας παρακατω.

Και οι δυο εχουν την ιδια σολα απ οτι βλεπω,αρα θα ειναι παρομοια η ανεση τους.Θα κοιτουσα ποια καθεται καλυτερα στο ποδι μου και αν ηταν παρομοια η εφαρμογη τους θα επαιρνα την φθηνοτερη.Δεν θεωρω απαραιτητα καλυτερεςτις δερματινες.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Οχι εννοω να μεινεις εκει και να μην πας παρακατω.

Και οι δυο εχουν την ιδια σολα απ οτι βλεπω,αρα θα ειναι παρομοια η ανεση τους.Θα κοιτουσα ποια καθεται καλυτερα στο ποδι μου και αν ηταν παρομοια η εφαρμογη τους θα επαιρνα την φθηνοτερη.Δεν θεωρω απαραιτητα καλυτερεςτις δερματινες.
Ευχαριστώ πολύ ! Δεν τις έχω δοκιμάσει ακόμα ,
Οπτικά είναι ακριβώς ίδιες . Η διαφορά τους είναι ότι η μια είναι 100% δέρμα και στην τιμή 40 ευρο !
160 η μια 200 η άλλη .
Έχουν ίδια σόλα ναι vibram
Ευχαριστώ για την συμβουλή
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.708
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αργούν λίγο αλλά έρχονται!!
Μετα από 2,5 μήνες έφτασε και το κάνιστρο από τα βάθη της Κίνας! Πρόχειρη τοποθέτηση για την εύρεση θέσης πάνω στο μότο, δεν έχει και πουθενά αλλού χωρο δηλαδή Rolling
Εν αναμονή και της σχάρας που κοντεύει 2μηνο για να πιάσει πάνω εκεί στην ίδια θέση λίγο πιο ψηλά!!
Ένα σακβουαγιαζ μια σκηνή και βουρ στα βουνά για 2ημερα και βάλε !!! Bike
*δεύτερη εναλλακτική ένα έξτρα 14αρι ντεπόζιτο της acerbis!!
Αντε σιγά σιγά θα τα φτάσουμε τα 250κιλα abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkView attachment 29111

Δεν μου αρεσει εκει,εκτος αν δεν εχεις σκοπο να πεσεις ποτε.Απ οτι βλεπω ομως δεν εχεις και πολλες επιλογες.

Κανενα προστατευτικο καγκελακι ισως?
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.549
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Ευχαριστώ πολύ ! Δεν τις έχω δοκιμάσει ακόμα ,
Οπτικά είναι ακριβώς ίδιες . Η διαφορά τους είναι ότι η μια είναι 100% δέρμα και στην τιμή 40 ευρο !
160 η μια 200 η άλλη .
Έχουν ίδια σόλα ναι vibram
Ευχαριστώ για την συμβουλή
Οι Revit είναι ότι πιο αναπαυτικό θα φορέσεις σε τουριστική μπότα. Στην ουσία αισθάνεσαι ότι φοράς σπορτεξ. Περπατάς και δεν τις καταλαβαίνεις. Σε σύγκριση με το προηγούμενο μοντέλο τις apache, πλέον το σουλούπι τους έχει μαζέψει-στενέψει. Γνώμη μου είναι να τις δοκιμασεις οπωσδήποτε και όχι να τις παραγγείλεις βασιζόμενος στο νούμερο που φοράς συνήθως.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Οι Revit είναι ότι πιο αναπαυτικό θα φορέσεις σε τουριστική μπότα. Στην ουσία αισθάνεσαι ότι φοράς σπορτεξ. Περπατάς και δεν τις καταλαβαίνεις. Σε σύγκριση με το προηγούμενο μοντέλο τις apache, πλέον το σουλούπι τους έχει μαζέψει-στενέψει. Γνώμη μου είναι να τις δοκιμασεις οπωσδήποτε και όχι να τις παραγγείλεις βασιζόμενος στο νούμερο που φοράς συνήθως.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστώ Γιώργο ! Παιδιά αυτό θα είναι το ιδανικό να τις δοκιμάσω , αλλά πως ; Στην επαρχία δεν ύπαρχει ποικιλία , πήγα σε ένα μαγαζί που έχουμε και έχει 2 μποτάκια και κάτι εντουρο μπότες !
Για να τις δοκιμάσω θα πρέπει να πάω στην Αθήνα το όπιο θα είναι ποτέ ; Σε κάνα 2μηνο ;!
Δεν έχω μπότες να φοράω καθόλου .
Λέω να μιλήσω με το κατάστημα για το νούμερο και τα cm και σε περίπτωση που δεν κάνει να αλλάξω το νούμερο ; Έτσι το σκέφτομαι
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.677
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ευχαριστώ Γιώργο ! Παιδιά αυτό θα είναι το ιδανικό να τις δοκιμάσω , αλλά πως ; Στην επαρχία δεν ύπαρχει ποικιλία , πήγα σε ένα μαγαζί που έχουμε και έχει 2 μποτάκια και κάτι εντουρο μπότες !
Για να τις δοκιμάσω θα πρέπει να πάω στην Αθήνα το όπιο θα είναι ποτέ ; Σε κάνα 2μηνο ;!
Δεν έχω μπότες να φοράω καθόλου .
Λέω να μιλήσω με το κατάστημα για το νούμερο και τα cm και σε περίπτωση που δεν κάνει να αλλάξω το νούμερο ; Έτσι το σκέφτομαι
Το καλύτερο είναι αυτό.
Μιλάς και σου λενε
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ευχαριστώ Γιώργο ! Παιδιά αυτό θα είναι το ιδανικό να τις δοκιμάσω , αλλά πως ; Στην επαρχία δεν ύπαρχει ποικιλία , πήγα σε ένα μαγαζί που έχουμε και έχει 2 μποτάκια και κάτι εντουρο μπότες !
Για να τις δοκιμάσω θα πρέπει να πάω στην Αθήνα το όπιο θα είναι ποτέ ; Σε κάνα 2μηνο ;!
Δεν έχω μπότες να φοράω καθόλου .
Λέω να μιλήσω με το κατάστημα για το νούμερο και τα cm και σε περίπτωση που δεν κάνει να αλλάξω το νούμερο ; Έτσι το σκέφτομαι
Τα γνωστά προβλήματα της επαρχίας....
Φίλος προχτές παράγγειλε απο τον Βύνιο διαδικτυακά κράνος. Μέτρησε πρώτα την περιφέρεια του κεφαλιού όπως λένε στις οδηγίες, είδε 58 και παράγγειλε το medium.
Μόλις ήρθε όμως και το έβαλε να το δοκιμάσει, δεν μπορούσε να το έχει ούτε 5 λεπτά στο κεφάλι. Το έστειλε πίσω και παράγγειλε το Large που είναι για 60 εκατοστά διάμετρο και του ταίριαξε κουτί.

Αν είσαι προετοιμασμένος για 5ευρα που θα χάνεις στα πήγαινε έλα των κούριερ (ανάλογα και το κατάστημα) τότε παραγγέλνεις και κάνεις κάποιες αλλαγές.
Σε παπούτσια πάντως καθημερινής χρήσης απο παπουτσίδικα, οι αλλαγές είναι δωρεάν. Και μιλάμε για παπούτσια 25-30-35 ευρώ. Τώρα γιατί στα μοτοσυκλετιστικά είδη που οι τιμές είναι πολλαπλάσιες δεν κάνουν δωρεάν μεταφορικά επιστροφής για αλλαγή νούμερου, είναι ένα θέμα!
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Τα γνωστά προβλήματα της επαρχίας....
Φίλος προχτές παράγγειλε απο τον Βύνιο διαδικτυακά κράνος. Μέτρησε πρώτα την περιφέρεια του κεφαλιού όπως λένε στις οδηγίες, είδε 58 και παράγγειλε το medium.
Μόλις ήρθε όμως και το έβαλε να το δοκιμάσει, δεν μπορούσε να το έχει ούτε 5 λεπτά στο κεφάλι. Το έστειλε πίσω και παράγγειλε το Large που είναι για 60 εκατοστά διάμετρο και του ταίριαξε κουτί.

Αν είσαι προετοιμασμένος για 5ευρα που θα χάνεις στα πήγαινε έλα των κούριερ (ανάλογα και το κατάστημα) τότε παραγγέλνεις και κάνεις κάποιες αλλαγές.
Σε παπούτσια πάντως καθημερινής χρήσης απο παπουτσίδικα, οι αλλαγές είναι δωρεάν. Και μιλάμε για παπούτσια 25-30-35 ευρώ. Τώρα γιατί στα μοτοσυκλετιστικά είδη που οι τιμές είναι πολλαπλάσιες δεν κάνουν δωρεάν μεταφορικά επιστροφής για αλλαγή νούμερου, είναι ένα θέμα!
Έχεις δίκιο ! Άσε και εγώ έτσι πάραγγειλα το κράνος μου . Πριν κοντά 2 μήνες .
Εγώ είμαι 57 νούμερο Μ.
Είχα δοκιμάσει κάποια medium κρανοι αλλά όχι αυτό που εν τέλη αγόρασα .
Είχα συνεννοηθεί με το κατάστημα για τυχόν αλλαγή . Άσε με είχε φάει το άγχος μήπως δεν μου κάνει μήπως με στενεύει , χίλια δυο μήπως !και αντε να το στηλεις να σου ξανά έρθει , ένα σορό διαδικασία.
Και το κράνος τώρα είναι μεγάλη υπόθεση για μένα στην εφαρμογή , με το παραμικρό δεν νιώθεις καλά
Παααλι καλά μου έκατσε κανονικά .
Τωρα λογικά έτσι θα το κάνω και με τις μπότες .
Τι στο καλό να κάνω ... αστα
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Δεν μου αρεσει εκει,εκτος αν δεν εχεις σκοπο να πεσεις ποτε.Απ οτι βλεπω ομως δεν εχεις και πολλες επιλογες.

Κανενα προστατευτικο καγκελακι ισως?
Γεγονός ειναι οτι εκεί είναι ευαίσθητο σε περίπτωση πτώσης αλλά δεν έχει και πολλές επιλογές!! Άλλη μια λύση είναι ξάπλα επάνω στην ουρά εκεί που είναι το τσαντάκι αλλά μετά σου τρώει το χώρο αποσκευών!!
Φυσικά αν χρησιμοποιω τα σαμάρια δεξιά αριστερά και το κάνιστρο επάνω στην ουρά θα ήταν πιο σωστά!!!
Ακόμα είμαι στα πειράματα είμαι!!
Καγκελακι θα εξέχει πολύ πιστεύω!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Θανο,κανε λιγο υπομονη !σε κανα μηνα θα μας ανοιξουν οποτε θα μπορεσεις να ερθεις κατα δω για να δοκιμασεις οσες θελεις!!!
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Και επιπλέον Θάνο τώρα ακούνητοι είμαστε οπότε....λίγο υπομονή θά 'λεγα και εγώ και μετά μια γκαζιά είναι η Αθήνα από την Κόρινθο και πίσω.
Πάντως παρ' όλα τα παραπάνω συνήθως εμπεριέχεται και χαρτί αλλαγής μέσα στα μεγάλα μαγαζιά.
Στη REVIT αλλά και στις άλλες προσωπικά φορώ παντού το ίδιο νούμερο.
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.297
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Ευχαριστώ πολύ ! Θα πάω στις compass γιατί είναι 100% δέρμα , ενώ οι άλλες είναι μίξη .

εννοείς να πάω σε καλύτερες ακόμα ; Ή αυτές είναι μια καλή επιλογή ;
Η revit ειναι VFM εταιρια οτι βγαζει ειναι συνηθως ποιοτικο Να παρεις της δερματινες ειναι πιο ανθεκτικες και αν δεν της δοκιμασης μην της παρεις γιατι συνηθως στης μποτες παιρνουμε ενα νουμερο μεγαλυτερο απο οτι φοραμε
Εγω εχω της revit gravel ειναι αρκετα ποιοτικες αλλα ειναι ακομα καινουργιες στο κουτι τους και δεν εχω γνωμη για την αντοχη τους
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Η revit ειναι VFM εταιρια οτι βγαζει ειναι συνηθως ποιοτικο Να παρεις της δερματινες ειναι πιο ανθεκτικες και αν δεν της δοκιμασης μην της παρεις γιατι συνηθως στης μποτες παιρνουμε ενα νουμερο μεγαλυτερο απο οτι φοραμε
Εγω εχω της revit gravel ειναι αρκετα ποιοτικες αλλα ειναι ακομα καινουργιες στο κουτι τους και δεν εχω γνωμη για την αντοχη τους
Τις κοιτάω και τις gravel ρε σι ! Τι διαφορά έχουν απτις compass ξέρεις ; Έχουν 20€ παραπάνω. Νομίζω
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.737
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Και επιπλέον Θάνο τώρα ακούνητοι είμαστε οπότε....λίγο υπομονή θά 'λεγα και εγώ και μετά μια γκαζιά είναι η Αθήνα από την Κόρινθο και πίσω.
Πάντως παρ' όλα τα παραπάνω συνήθως εμπεριέχεται και χαρτί αλλαγής μέσα στα μεγάλα μαγαζιά.
Στη REVIT αλλά και στις άλλες προσωπικά φορώ παντού το ίδιο νούμερο.
Σωστό σαββα το ξέρω ... εχετε δίκιο παιδιά υπομονή κάνω .
Αλλά τις παίρνουμε καμία φορά με τα παιδιά κάνα ΣΚ πάμε καμία βόλτα . Έχω κάνει 1.000 χλμ
 
Top Bottom