ΠΕΡΙ SCOOTER

amhxanos

new member
Δημοσιεύσεις
74
Ηλικία
44
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Στο θέμα πλαστικών για τα σκούτερ τα θεωρώ αναλώσιμα γιατί λίγο το βάλε βγάλε στα ΄σέρβις τους λίγο ότι παραείναι πολλά έχουν φθορές ακόμη και χωρίς πτώση και κάποια κομμάτια θα χρειαστούν αλλαγή πιο γρήγορα από μια μοτοσυκλέτα που έχει σίγουρα πιο λίγα πλαστικά. Το είχα περιέργεια να βλέπω τα μισά σκούτερ πενταετίας και πάνω πιασμένα τα πλαστικά τους με νταιράπ και κατάλαβα ότι σπάνε για πλάκα στις βάσεις ειδικά που πιάνουν μεταξύ τους. Δεν υπάρχει για μένα σκούτερ με φθηνή συντήρηση λόγω της εργασίας για να το λύσεις. Οι ιμάντες της kymco είναι φθηνοί με μόνη εξαίρεση του x citing 500 στα 140 ευρώ.
Εξαρτάται το σκούτερ και το συνεργείο που πηγαίνει.
Επειδή όπως είπα έχω οδηγήσει για πολλά χλμ το bev 350 που έχει φίλος, έχω δει σε σέρβις piaggio το παλιό 150ρι αλλού φίλου και τέλος το runner 125 RST 4t που έπαιζε να το πάρω κιόλας από αδελφικό φίλο, δεν έχω δει σε κανένα πλαστικές βάσεις. Σε όλα, ειδικά το 150 είναι 18 ετών και το runner 14, τα κουστούμια κουμπώνουν άριστα και οι βάσεις είναι κομπλέ.
Όμως όλα συντηρούνται σε εξουσιοδοτημενα συνεργεία τα οποία έχω καταλάβει πως το κατέχουν το λύσε δεσε μιας και ασχολούνται μόνο με αυτά.
Όταν ασχολείσαι με το ίδιο προϊόν επί χρόνια, το μαθαίνεις με κλειστά ματιά.
Μου έκανε εντύπωση πόσο γρήγορα και χωρίς να τα ζορίζει έλυσε το 80% από το κουστούμι του runner για κάτι που παρουσίαζε και έπρεπε να λυθούν.
Τωρα αν πηγαίνεις σε συνεργεία "ΟΛΑ ΤΑ ΣΦΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΝΩ" είναι πολύ πιθανό να το πάρεις σωβρακο όταν τελειώσει ο προφεσορας που παριστάνει τον παντογνωστη.

Το ιδιο έχω να πω και για SH300 (και με αυτό έχω γράψει πολλά χιλιόμετρα, φίλου και αυτό), το οποίο δεν είχε θέματα με τα πλαστικά. Και αυτο όμως μόνο σε επίσημο συνεργείο Honda.

*** το αστείο είναι πως ενώ δεν τα πάω με την καμία , όλοι οι φίλοι μου σκουτερ έχουν....
Στο τέλος, μόνο σκούτερ θα υπάρχουν.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Κάποια πλαστικάκια ενδεχομένως μοιραία θα σπάσουν στο πολλαπλό λύσε - δέσε αλλά υπάρχουν τόσες δικλείδες εφαρμογής που και να λείψει κάποιο δεν τρέχει τίποτα.

Γιατί στα μοτό δεν μας σπάνε ? Μια χαρά σπάνε και εκεί.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ε πούσαι Μπαμπίνε τόδες το άλλο που σας έβαλα με τα πλέον των 300.000 χλμ?
Για μάντεψε κάθε πότε έκανε αλλαγές αλλά για να μην κουράζεσαι να το ξαναπώ. Όποτε προβλέπει η μανούλα του ήτοι κάθε 12.000 με ημισυνθετικό και όταν πήγε NORDCUP τέζα και ήρθε δεν άλλαξε λαδάκια στις 12.000 αλλά στις 13.000 και δεν ήταν η μόνη φορά.
Ακόμα να ανατιναχθεί το μαμημένο, ζει και βασιλεύει ακόμα και τα βουνά κυριεύει !

Την αγάπη μου και άλλαζε εσύ κάθε χίλια.abc
Μας ταχεις κανει τσουρεκια με το billyRolling
Οταν βγαλεις αγγελια το μηχανακι σου γραψε καθε 12.000χλμ αλλαζω λαδια by the book,..και ουτε καν συνθετικα!
Να σου πω κατι αλλο....η σουτζουκι που προτεινει καθε 6000χλμ ...*****ες ειναι?
Η νομιζεις οτι τα χοντα ειναι ασπαστα γι αυτο λεει καθε 12000...ενω τα αλλα σπανε

επρεπε ναχεις κανα cbr600 ...νασαι με 9000 στροφες συνεχως να σε βλεπα..( και κει 12000 λεει η χοντα...με κοκκινο στις 14.000?


τωρα ανοιγω νημα....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Προσωπικά, επειδή το έψαξα με τα σκούτερ πέρσι, η φάση είναι μια η άλλη στα κόστη, στα περισσότερα μέχρι 400 κυβικά σκούτερ vs μέχρι 650 κυβικά μοτό..
Το downtown που αναφέρθηκε πιο πάνω είναι απο τα λίγα που έχει αδικαιολογήτως ακριβό μαμα ιμάντα, ενώ το 400άρι Xciting ας πούμε, έχει φτηνότερο. Αλλά υπάρχουν δεκάδες άλλα μοντέλα να επιλέξει κανείς.

κι εγώ θα θέσω και ένα άλλο ερώτημα, όποιος θέλει απαντάει.
Ερχεται νέος οδηγός με ελάχιστη εμπειρία και σας λέει πως με ένα όχημα θέλει να τα κάνει ΟΛΑ!
Ψωνια στο σουπερ μάρκετ
Τσάρκες με το έτερον ήμισι
πήγαινε-έλα στην δουλειά
νυχτερινές εξόδους
νησάκια το καλοκαίρι
ταξιδάκια άμα λάχει, ακόμη και μακρυνά
και να μην τον ξετινάζει σε τέλη και ασφάλειες και συντήρηση.

Διαθέτει 5-6Κ άντε 6,5κ
και θέλει να το πάρει κούτα με όλες τις νέες ασφάλειες που μπορεί να έχει όπως ABS πχ και δεν θέλει να πάει σε μεταχειρισμένο Vstrom 15ετίας πχ ή Hyundai 10ετίας. Θέλει κούτα!
Τον τραβάνε και λίγο περισσότερο τα δίκυκλα αλλά αν υπάρχει αυτοκίνητο για αυτά που θέλει δεν θα πει όχι σε καινούριο αμαξάκι


Τι του προτείνετε; Μοτό; Σκούτερ; Αυτοκίνητο; Και ποιό μοντέλο; Και πόσα ακόμη λεφτά πρέπει να ρίξει πάνω σε αυτό που θα του προτείνετε για να τα κάνει όλα αυτά

Σας ακούω abcd
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
1618165315824.png1618165391554.png

Με μια σύντομη σκέψη Αποστόλη και το χρηματικό που ανέφερες για κούτα μοτό καταλήγω σε αυτά τα δύο συν επιπλέον κόστος σε μπαγκαζιέρα- βαλίτσες και χαζοαξεσουάρ(βάση κινητού, φορτιστή, χούφτες κ.τ.λ.)
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Μας ταχεις κανει τσουρεκια με το billyRolling
Οταν βγαλεις αγγελια το μηχανακι σου γραψε καθε 12.000χλμ αλλαζω λαδια by the book,..και ουτε καν συνθετικα!
Να σου πω κατι αλλο....η σουτζουκι που προτεινει καθε 6000χλμ ...*****ες ειναι?
Η νομιζεις οτι τα χοντα ειναι ασπαστα γι αυτο λεει καθε 12000...ενω τα αλλα σπανε

επρεπε ναχεις κανα cbr600 ...νασαι με 9000 στροφες συνεχως να σε βλεπα..( και κει 12000 λεει η χοντα...με κοκκινο στις 14.000?


τωρα ανοιγω νημα....
Α χα χα χα χα !
Και να στα κάνω και λίγο ακόμα Πασχαλινά τσουρεκάκια λέγοντάς σου ότι ούτε σταγόνα δεν τσιμπάνε κανενός μας ?RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Υ.Γ. Με αγγελίες και με πολλά λόγια δεν μπλέκω λεβέντη μου εγώ. Κατεβαίνω από το ένα, καβαλώ το άλλο και άντε γεια.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.517
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Για Honda δεν το συζητώ καν. Μακράν η χειρότερη αγορά μιας και τα Honda των τελευταίων 20 ετών ουδεμία σχέση έχουν σε ποιότητα/αντοχή με τα Honda που ξέραμε (έστω, με τα περισσότερα, πάντα και παντού υπάρχουν αστοχίες).
Με 130000 απροβληματιστα χιλιόμετρα sh300i μοντ 2010 και τραβάει σκυλί το ατιμο; εεεε;;; κόψε κάτι αρχηγέ μου. Μην το γενικεύεις το πράγμα όλα μέσα στο τσουβάλι. Ή λες να έπεσα στη περίπτωση; χμμμμ... cdefghigi
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
View attachment 30360View attachment 30361

Με μια σύντομη σκέψη Αποστόλη και το χρηματικό που ανέφερες για κούτα μοτό καταλήγω σε αυτά τα δύο συν επιπλέον κόστος σε μπαγκαζιέρα- βαλίτσες και χαζοαξεσουάρ(βάση κινητού, φορτιστή, χούφτες κ.τ.λ.)
Δεν φτάνουν τα λεφτα για αυτά πρώτον. αν θες να κάνεις όσα έγραψα
Επίσης δεν κάνουν καν όσα έγραψα.
Ψώνια με το ΤΡΚ; 3βάλιτσο και πάλι δεν χωράει σοβαρή ποσότητα
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δεν βγάζει άκρη αυτή η συζήτηση Αποστόλη.
Όποιος θέλει θα πάρει σκούτερ, όποιος δεν θέλει θα βρει χίλιους λόγους να πειστεί ότι δεν κάνουν να μην πάρει δε πα να λες εσύ ότι θες.
Έχει επαναληφθεί το έργο άπειρες φορές.
 

amhxanos

new member
Δημοσιεύσεις
74
Ηλικία
44
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Με 130000 απροβληματιστα χιλιόμετρα sh300i μοντ 2010 και τραβάει σκυλί το ατιμο; εεεε;;; κόψε κάτι αρχηγέ μου. Μην το γενικεύεις το πράγμα όλα μέσα στο τσουβάλι. Ή λες να έπεσα στη περίπτωση; χμμμμ... cdefghigi
Στη δουλειά, υπάρχει άνθρωπος που έχει piaggio x8 στις 200.000 χλμ χωρίς να έχει πειραχτεί ακόμα το μοτέρ.
Φίλος του αδερφού μου έχει ένα Κινέζικο kenos 150 που κόλλησε στις 70.000 επειδή το άφησε χωρίς λάδι.
Από βλακεια του κόλλησε. Είχε να κοιτάξει τη στάθμη κι εγώ δεν ξέρω από πότε.
Το επισκεύασε πρόσφατα άλλα μέχρι εκείνη τη στιγμή το μόνο που είχε αλλάξει, πέρα από την τακτική συντήρηση, ήταν μια βάση μηχανής και το τζαμακι του κοντέρ 6-7 κοντέρ.
Όσο είσαι τακτικός στη συντήρηση και επιθεωρείς 2-3 πράγματα κάθε τόσο, τα πάντα μπορούν να λειτουργούν για πολλές δεκάδες χιλιόμετρα.
Τα Honda έχουν κακό VFM καθώς κοστίζουν ακριβά χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο ποιοτικά.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.517
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Στη δουλειά, υπάρχει άνθρωπος που έχει piaggio x8 στις 200.000 χλμ χωρίς να έχει πειραχτεί ακόμα το μοτέρ.
Φίλος του αδερφού μου έχει ένα Κινέζικο kenos 150 που κόλλησε στις 70.000 επειδή το άφησε χωρίς λάδι.
Από βλακεια του κόλλησε. Είχε να κοιτάξει τη στάθμη κι εγώ δεν ξέρω από πότε.
Το επισκεύασε πρόσφατα άλλα μέχρι εκείνη τη στιγμή το μόνο που είχε αλλάξει, πέρα από την τακτική συντήρηση, ήταν μια βάση μηχανής και το τζαμακι του κοντέρ 6-7 κοντέρ.
Όσο είσαι τακτικός στη συντήρηση και επιθεωρείς 2-3 πράγματα κάθε τόσο, τα πάντα μπορούν να λειτουργούν για πολλές δεκάδες χιλιόμετρα.
Τα Honda έχουν κακό VFM καθώς κοστίζουν ακριβά χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο ποιοτικά.
Συμφωνώ. Άλλο λοιπόν το κόστος συντήρησης που όντως είναι πιασολωκε οφείλω να παραδεχτώ, και άλλο το θέμα ποιοτητα/αντοχή έτσι όπως το ανέφερες. Τουλάχιστον μέχρι και το δικό μου μοντ. Για τα επόμενα δεν έχω γνώμη.
Και ναι...οταν το προσέχεις και το συντηρείς σωστά, θα σε προσέξει κι αυτό. Εκτός αν είναι καταδικασμενο.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Δεν φτάνουν τα λεφτα για αυτά πρώτον. αν θες να κάνεις όσα έγραψα
Επίσης δεν κάνουν καν όσα έγραψα.
Ψώνια με το ΤΡΚ; 3βάλιτσο και πάλι δεν χωράει σοβαρή ποσότητα
Μην μου πεις Αποστόλη ότι με σκούτερ τα έχεις όλα γιατί δεν θα το πιστέψω τουλάχιστον με το benelli στα 6700 και το cf στα 5500 ευρώ κάνεις το μεγαλύτερο μέρος από αυτά. Ποιο σκούτερ(προσωπικά κιόλας δεν τα συμπαθώ) θα στα κάνει όλα αυτά που γράφεις;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μην μου πεις Αποστόλη ότι με σκούτερ τα έχεις όλα γιατί δεν θα το πιστέψω τουλάχιστον με το benelli στα 6700 και το cf στα 5500 ευρώ κάνεις το μεγαλύτερο μέρος από αυτά. Ποιο σκούτερ(προσωπικά κιόλας δεν τα συμπαθώ) θα στα κάνει όλα αυτά που γράφεις;
Απο αυτά που έγραψα, τα έχεις όλα. Το μονο που δεν έχεις είναι μεγάλες επιδόσεις, συγκινήσεις, και χώμα
Με ποιο σκούτερ;
Με σχεδόν οποιοδήποτε σκούτερ στα 300+ κυβικά έχεις τις επιδόσεις ενός αυτοκίνητου 100-120 ίππων σε ρεπρίζ και 60-70 ίππων σε τελικές.

Cruisym
Citycom
Downtown
Xciting
Forza
SH
Beverly
XMAX
και διάφορα ακόμη

Καλές επιταχύνσεις
γύρω στα 150-160 τελική
χαλαρή και οικονομική διατήρηση 120-130 χλμ σε Ε.Ο
Ευκολία στην πόλη λόγο αυτόματου κιβωτίου και άνεση λόγο ποδιάς
Χώρο για φόρτωμα εντός της σέλας αλλά και στην ποδιά με γαντζάκι για κρέμασμα ψωνιών

Τι δεν κάνουν;ooops
 

amhxanos

new member
Δημοσιεύσεις
74
Ηλικία
44
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μην μου πεις Αποστόλη ότι με σκούτερ τα έχεις όλα γιατί δεν θα το πιστέψω τουλάχιστον με το benelli στα 6700 και το cf στα 5500 ευρώ κάνεις το μεγαλύτερο μέρος από αυτά. Ποιο σκούτερ(προσωπικά κιόλας δεν τα συμπαθώ) θα στα κάνει όλα αυτά που

Προσωπικά, επειδή το έψαξα με τα σκούτερ πέρσι, η φάση είναι μια η άλλη στα κόστη, στα περισσότερα μέχρι 400 κυβικά σκούτερ vs μέχρι 650 κυβικά μοτό..
Το downtown που αναφέρθηκε πιο πάνω είναι απο τα λίγα που έχει αδικαιολογήτως ακριβό μαμα ιμάντα, ενώ το 400άρι Xciting ας πούμε, έχει φτηνότερο. Αλλά υπάρχουν δεκάδες άλλα μοντέλα να επιλέξει κανείς.

κι εγώ θα θέσω και ένα άλλο ερώτημα, όποιος θέλει απαντάει.
Ερχεται νέος οδηγός με ελάχιστη εμπειρία και σας λέει πως με ένα όχημα θέλει να τα κάνει ΟΛΑ!
Ψωνια στο σουπερ μάρκετ
Τσάρκες με το έτερον ήμισι
πήγαινε-έλα στην δουλειά
νυχτερινές εξόδους
νησάκια το καλοκαίρι
ταξιδάκια άμα λάχει, ακόμη και μακρυνά
και να μην τον ξετινάζει σε τέλη και ασφάλειες και συντήρηση.

Διαθέτει 5-6Κ άντε 6,5κ
και θέλει να το πάρει κούτα με όλες τις νέες ασφάλειες που μπορεί να έχει όπως ABS πχ και δεν θέλει να πάει σε μεταχειρισμένο Vstrom 15ετίας πχ ή Hyundai 10ετίας. Θέλει κούτα!
Τον τραβάνε και λίγο περισσότερο τα δίκυκλα αλλά αν υπάρχει αυτοκίνητο για αυτά που θέλει δεν θα πει όχι σε καινούριο αμαξάκι


Τι του προτείνετε; Μοτό; Σκούτερ; Αυτοκίνητο; Και ποιό μοντέλο; Και πόσα ακόμη λεφτά πρέπει να ρίξει πάνω σε αυτό που θα του προτείνετε για να τα κάνει όλα αυτά

Σας ακούω abcd
1) Δεν έχει ούτε 2 ούτε 4 ρόδες, σωστά;
2) Για αυτοκίνητο ΚΟΥΤΑ, θέλει ένα 9ρι στην καλύτερη.
3) Αν θέλεις κάτι που να τα κάνει όλα, αντικειμενικά σε αυτοκίνητο θα πας.
Εκτός και αν η κοπελιά είναι τόσο μηχανόβια που γουστάρει βόλτες με μηχανη μέσα στη βροχή, μέσα στο κρύο και πηγαίνει για τα ψώνια του μάρκετ με τα πόδια.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
1) Δεν έχει ούτε 2 ούτε 4 ρόδες, σωστά;
2) Για αυτοκίνητο ΚΟΥΤΑ, θέλει ένα 9ρι στην καλύτερη.
3) Αν θέλεις κάτι που να τα κάνει όλα, αντικειμενικά σε αυτοκίνητο θα πας.
Εκτός και αν η κοπελιά είναι τόσο μηχανόβια που γουστάρει βόλτες με μηχανη μέσα στη βροχή, μέσα στο κρύο και πηγαίνει για τα ψώνια του μάρκετ με τα πόδια.
Δεν έχει όμως 9κ. Όπως και πολύς κόσμος εκει έξω που επιλέγει σκούτερ για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Με ένα όχημα να κάνει όσα περισσότερα μπορεί.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
γύρω στα 150-160 τελική
140-145
χαλαρή και οικονομική διατήρηση 120-130
110-115



Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amhxanos

new member
Δημοσιεύσεις
74
Ηλικία
44
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης

Δεν έχει όμως 9κ. Όπως και πολύς κόσμος εκει έξω που επιλέγει σκούτερ για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Με ένα όχημα να κάνει όσα περισσότερα μπορεί.
Με 6-6,5 χιλιάρικα, θα πάρει ένα αμαξάκι 3-4 ετών και θα τα κάνει όλα.
Σκούτερ και να πάρει, η κοπελιά πάλι θα βρέχεται και θα κρυώνει.
Και αυτό μια κοπέλα δύσκολα το δέχεται. Εκτός και αν πέρα από το ποδαράτο μάρκετ, το φθινόπωρο και το χειμώνα, δέχεται να κλείνεται μέσα.
Κακά τα ψέματα, αλλιώς είναι όταν είσαι single και αλλιώς όταν υπάρχει πρόσωπο.
Αλλάζουν οι προτεραιότητες.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Τα Honda έχουν κακό VFM καθώς κοστίζουν ακριβά χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο ποιοτικά.

Ακριβώς , ήμουν φανατικος hondakias για δεκαετίες.
Αλλά και ζημιές έβγαλαν αυτα( ακόμη και καινούργια αγορασμενα) και γούστα δεν έβγαζα εγώ .
Με Ιταλία και Αγγλία ήρθε ησυχία στην τσεπη και κ@υλα στην ψυχή.
Κινέζικο θα έπαιρνα άνετα μολις βγάλουν μεγάλου κυβισμού τρικυλινδρο, αλλά συγκεκριμένες μάρκες,voge,zontes cf
Όχι shineray όχι "noname" Chinese...
Zongshen/ lifan/loncin που είναι Τιτάνες έχουν πολλά να δώσουν πιστεύω στο μέλλον.


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Είτε το θέλε

Με 6-6,5 χιλιάρικα, θα πάρει ένα αμαξάκι 3-4 ετών και θα τα κάνει όλα.
Σκούτερ και να πάρει, η κοπελιά πάλι θα βρέχεται και θα κρυώνει.
Και αυτό μια κοπέλα δύσκολα το δέχεται. Εκτός και αν πέρα από το ποδαράτο μάρκετ, το φθινόπωρο και το χειμώνα, δέχεται να κλείνεται μέσα.
Κακά τα ψέματα, αλλιώς είναι όταν είσαι single και αλλιώς όταν υπάρχει πρόσωπο.
Αλλάζουν οι προτεραιότητες.
Ρε μαν, είπαμε να πάρει βόλτα και την κοπέλα αμα λάχει. Δεν θα αγοράσει όχημα με γνώμονα το τι αρέσει στην κοπέλα. Tooth
Αμα δεν τον γουστάρει που είναi πτωχάτζα και κυκλοφορεί με σκούτερ να της δώσω του τηλέφωνο του ManosGS! abcdefghgk

Κάποιος έχει 5-6Κ και πάει να πάρει το πρώτο δικό του όχημα. Και δεν γουστάρει ούτε μεταχειρισμένα αυτοκίνητα ούτε μεταχειρισμένες μοτο.
Αυτές είναι οι παράμετροι.

Ο Αγγελος πιο πάνω έκανε μια πρόταση με αυτά τα κριτήρια. TRK και CF.
Σε ενικές γραμμές παίζουν μπαλα αυτές οι επιλογές.
Λίγο καλύτερο ταξίδι εκτός πόλης
Λίγο χειρότερα για πόλη/καθημερινότητα/ψώνια
Είναι πάντως στα πλαίσια, αν και θέλουν τουλάχιστον 1000 ευρώ (θεωρώ) για καγκελώματα και βαλιτσώματα και μπριζάκια/φορτιστές. Χώρους και ευκολιες που ένα σκούτερ τα έχει απο μαμα.
 
Top Bottom