Τελελεβερ vs συμβατικό πηρουνι

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν με ξένισε η μεταπήδηση από συμβατικό σε telelever.




Πιο δεσμευτικό βρίσκω το μοτέρ που δεν είναι για γρήγορα ανεβοκατεβάσματα παρά το στήσιμο της μηχανής.



.
εγω βρισκω δεσμευτικο το κιβωτιο.

Το στησιμο ειναι μια χαρα, και σε τοσο βαρυ μηχανακι (ειδικα μπροστα με στερεο ηχεια ηλεκτρομοτερ ζελατινας κ βραχιονες) προτιμω το τελελεβερ..
Ομως το κιβωτιο απο σταγιερ θελει τροπο και συγκεκριμενες στροφες για να αποφευγεις τα γκραπα γκρουπα, σε σημειο να σκεφτεσαι τις αλλαγες παρα την οδηγηση.
εσυ εχεις εξελιγμενο κιβωτιο
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Όταν έρθω καμια βόλτα στην περιοχή θα ανταλλάξουμε για λίγο.
Όχι τόσο για να δω εγώ....αλλά για να δεις εσύ τι εστί Capo! Greeting
Caponara ρε, αν την έβγαζε την έπαιρνα χαλαρά, θα άφηνα τον Mπάμπη με το telele και paralele, που φρενάρει στα χωράφια, κατ' αρχήν η Caponara δεν θέλει φρένα, εγώ στην θέση σου θα τα έβγαζα...
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Όταν έρθω καμια βόλτα στην περιοχή θα ανταλλάξουμε για λίγο.
Όχι τόσο για να δω εγώ....αλλά για να δεις εσύ τι εστί Capo! Greeting
Αν δε ζήταγε την Άρτα και τα Γιάννενα από χρήμα θα ήμουν ιδιοκτήτης το 2013.. cde
Αδερφός συναδέλφου..
Μόνο αυτό το V κοιτούσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
κατ' αρχήν η Caponara δεν θέλει φρένα, εγώ στην θέση σου θα τα έβγαζα...

ρε παιδια ενας mod να τον μαζεψει δεν υπαρχειabcdefgh
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αν δε ζήταγε την Άρτα και τα Γιάννενα από χρήμα θα ήμουν ιδιοκτήτης το 2013.. cde
Αδερφός συναδέλφου..
Μόνο αυτό το V κοιτούσα.
ευτυχως που δεν ειχες τοτε τα λεφταGreeting
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Caponara ρε, αν την έβγαζε την έπαιρνα χαλαρά, θα άφηνα τον Mπάμπη με το telele και paralele, που φρενάρει στα χωράφια, κατ' αρχήν η Caponara δεν θέλει φρένα, εγώ στην θέση σου θα τα έβγαζα...

Ούτε ρόδες!
Πετάει το εργαλείο! Yes
DancingDancingDancingDancingDancingDancing

Αν δε ζήταγε την Άρτα και τα Γιάννενα από χρήμα θα ήμουν ιδιοκτήτης το 2013.. cde
Αδερφός συναδέλφου..
Μόνο αυτό το V κοιτούσα.

Αν κάτι έχω μάθει μετά απο 30 σχεδόν αγοραπωλησίες μοτό, είναι πως τα καλά μεταχειρισμένα τα πληρώνεις
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Caponara ρε, αν την έβγαζε την έπαιρνα χαλαρά, θα άφηνα τον Mπάμπη με το telele και paralele, που φρενάρει στα χωράφια, κατ' αρχήν η Caponara δεν θέλει φρένα, εγώ στην θέση σου θα τα έβγαζα...
@Drake Ramore Μου αρέσει που πήγες και πήρες Bandit, ώρες ώρες είσαι απερίγραπτος.....
RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

gs1100n

new member
Δημοσιεύσεις
343
Ηλικία
44
Όνομα
Νίκος
Με r1100gs χωρις abs (απο το εργοστάσιο), λαστιχα που δεν τα ελεγες καλά σε καμια περιπτωση κ βρεγμενο οδόστρωμα, δικαβαλος με φιλο 100κιλα ανεβαιναμε για Βολο..
Στα διοδια Αφιδνών στη κατηφορα το gs επιασε ανετα 140 οποτε πηγαίναμε καλα..
Επειδη ομως ειχε πολυ μεγαλη ουρα περναγαμε κλασικά αναμεσα απο τα αμαξια μεχρι να φτασουμε στα διόδια..
Ξαφνικά καποιος αποφασιζει να βγει απο την ουρα κ να παει σε αλλη ουρα!!
Γραπωνω μπροστινό κοκκαλωνει κ διπλώνει ολο το μπροστινό, ο φιλος μου απο πισω πηγε αν φυγει απο πανω μου..
Αφηνω μπροστινο φρενο κ επανέρχεται λες κ δεν εγινε τιποτα...
Να πω ότι κάτω μυρισε καμμενο λαστιχο μεσα στη βροχη..
Δεν ξερω να πω τι θα γινοταν με συμβατικο, πιθανόν το ιδιο...
Αλλα θελω να πω οτι ακομα κ με τελελεβερ που το εφερα στα ορια κ τα ξεπέρασα παλι ειχα την πληροφορηση που ηθελα για το πως να το επαναφερεις..
Υ.Γ Διδακτορικο στο να επανφερω μπροστινό που εχει διπλωσει εκανα στο tuono factory με τα ohlins κ brembo! Χαχαχαχχ!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Με r1100gs χωρις abs (απο το εργοστάσιο), λαστιχα που δεν τα ελεγες καλά σε καμια περιπτωση κ βρεγμενο οδόστρωμα, δικαβαλος με φιλο 100κιλα ανεβαιναμε για Βολο..
Στα διοδια Αφιδνών στη κατηφορα το gs επιασε ανετα 140 οποτε πηγαίναμε καλα..
Επειδη ομως ειχε πολυ μεγαλη ουρα περναγαμε κλασικά αναμεσα απο τα αμαξια μεχρι να φτασουμε στα διόδια..
Ξαφνικά καποιος αποφασιζει να βγει απο την ουρα κ να παει σε αλλη ουρα!!
Γραπωνω μπροστινό κοκκαλωνει κ διπλώνει ολο το μπροστινό, ο φιλος μου απο πισω πηγε αν φυγει απο πανω μου..
Αφηνω μπροστινο φρενο κ επανέρχεται λες κ δεν εγινε τιποτα...
Να πω ότι κάτω μυρισε καμμενο λαστιχο μεσα στη βροχη..
Δεν ξερω να πω τι θα γινοταν με συμβατικο, πιθανόν το ιδιο...
Αλλα θελω να πω οτι ακομα κ με τελελεβερ που το εφερα στα ορια κ τα ξεπέρασα παλι ειχα την πληροφορηση που ηθελα για το πως να το επαναφερεις..
Υ.Γ Διδακτορικο στο να επανφερω μπροστινό που εχει διπλωσει εκανα στο tuono factory με τα ohlins κ brembo! Χαχαχαχχ!
Ναι Οκ, με την λαίλαπα φέτος το καλοκαίρι, Παρασκευή φεύγω από το γραφείο να πάω στην Κύμη που ήταν η οικογένεια, πριν το Αλιβέρι και ενώ έχω 120 στο κοντέρ ένας παππούς με αγροτικό κάνει αναστροφή στα 50 μέτρα, τσαρούχωμα στο μπροστινό σχεδόν έντο και ακλόνητο, τελικά τον απέφυγα με ελιγμό, ούτε στα πιο τρελά όνειρα τέτοια αντίδραση στον ελιγμό με telele το Κάστερ παίζει να είχε πέσει και 4 μοίρες , ακαριαία αντίδραση....
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Με r1100gs χωρις abs (απο το εργοστάσιο), λαστιχα που δεν τα ελεγες καλά σε καμια περιπτωση κ βρεγμενο οδόστρωμα, δικαβαλος με φιλο 100κιλα ανεβαιναμε για Βολο..
Στα διοδια Αφιδνών στη κατηφορα το gs επιασε ανετα 140 οποτε πηγαίναμε καλα..
Επειδη ομως ειχε πολυ μεγαλη ουρα περναγαμε κλασικά αναμεσα απο τα αμαξια μεχρι να φτασουμε στα διόδια..
Ξαφνικά καποιος αποφασιζει να βγει απο την ουρα κ να παει σε αλλη ουρα!!
Γραπωνω μπροστινό κοκκαλωνει κ διπλώνει ολο το μπροστινό, ο φιλος μου απο πισω πηγε αν φυγει απο πανω μου..
Αφηνω μπροστινο φρενο κ επανέρχεται λες κ δεν εγινε τιποτα...
Να πω ότι κάτω μυρισε καμμενο λαστιχο μεσα στη βροχη..
Δεν ξερω να πω τι θα γινοταν με συμβατικο, πιθανόν το ιδιο...
Αλλα θελω να πω οτι ακομα κ με τελελεβερ που το εφερα στα ορια κ τα ξεπέρασα παλι ειχα την πληροφορηση που ηθελα για το πως να το επαναφερεις..
Υ.Γ Διδακτορικο στο να επανφερω μπροστινό που εχει διπλωσει εκανα στο tuono factory με τα ohlins κ brembo! Χαχαχαχχ!

Εγω παλι ενω με ολα τα μηχανακια μπλοκαριζα στιγμιαια το μπροστινο σαν προπονηση για μια δυσκολη...
Με αυτο τωρα δεν τοχω κανει ποτε. Δε μου δινει πληροφορηση ποτε θα μπλοκαρει...οχι πως θα το επαναφερω
Το καλο με το τελελεβερ φανταζομαι ειναι οτι στο μπλοκαρισμα η γεωμετρια μπροστα δεν θαχει μειωθεί πολυ, οποτε το σωζεις πιο ευκολα
 
Τελευταία επεξεργασία:

gs1100n

new member
Δημοσιεύσεις
343
Ηλικία
44
Όνομα
Νίκος
Στα συγχρονα πλεον gs με τα εξελιγμενα abs κτλ.. δεν σε νοιαζει κ πολυ αμα μπλοκαρει ο μπροστινος.. Μιας κ δεν θα μπλοκαρει λογω abs..
Η πληροφορηση για καποιον που ψαχνει σπορ οδηγηση, ναι , ειναι πιο ελλιπείς συγκριτικά με ενα καλορυθμισμενο usd ..
Αλλα οποιος εχει gs δεν κοιτάει τοσο το σπορ κ την "περιττή" πληροφορηση..
Γιαυτο κ ολας συνεχίζει η bmw να τα βγαζει ετσι κ το κοινό να αγοραζει..
Εδω μια υπονοια στρεβλωματος υπό συγκεκριμενες συνθηκες κτλ αναφερθηκε σε φορουμ για το tracer 900 κ αμεσως εβγαλε "βρώμα" οτι το μηχανακι ειναι προβληματικό!! Χαχαχα!!
Εψαχνα να βρω καποιον που το πηρε να μου το χαρισει αλλα δεν πετυχα κανεναν...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.185
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
παλι πατε να κανετε ενα νημα μπουρδελο.............
και καλο θα ηταν να μην μιλησω .......... ποσοι εχετε παει στην Πεν Φε αλλά δεν καταληξατε με Πεν=ΦΕ.............
 
Top Bottom