Τελελεβερ vs συμβατικό πηρουνι

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το πρόβλημα μου δεν είναι στην είσοδο.. Το συνηθίζεις.. Είναι μέσα στη στροφή αν χρειαστεί να σηκώσεις τη μηχανή για να φρενάρεις και να ξαναπλαγιασεις. Εκεί γίνεται λύκος..
Γιατί σηκώνεις την μηχανή για να φρενάρεις στην στροφή μωρή κουλάτζα;funnyabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Αυτά γινόταν σε παρελθόντα έτη, είμανε μικρός Τότες, όποιος δεν έχει καβαλήσει Ninja 1000 δεν ξέρει τι θα πει μπροστινό .
Έβλεπες εφτάμισι και 1000ρια Μάνο με 41 πηρούνι!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Η τεχνολογική υπεροχή κάποιου συστήματος αποδεικνύεται μόνο μέσα από τους αγωνες . Πολλές πατέντες πηγαν και θα πάνε στον Καιάδα παρ'ολη την εμπορική επιμονή κάποιου κατασκευαστή και παρ'ολο που στην καθημερινότητα φαίνονται καλύτερες.:)
Δε βλέπω να πηγε στον Καιάδα το τελελεβερ.. 27 χρόνια τώρα.. Έχει χεστει στο χρήμα η πενφε
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Έκανε και η yamaha ένα πείραμα με το gts1000.. Άπατο πηγε
Tοτε η Πενφέ έτρωγε βελανίδια, δεν πήγε γιατί ο κόσμος δεν ήταν έτοιμος ακόμα εκείνη την εποχή, αλλά μην φοβού, στα σκαριά είναι το σύστημα για να ξαναβγεί....

 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός


Mε εργοστασιακές βαλίτσες, για να δούνε μερικοί ποιοί άνοιξαν τον δρόμο στο σοβαρό Touring....
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δεν με ξένισε η μεταπήδηση από συμβατικό σε telelever.

Όπως πήγαινα,πάω.Πιο σταθερά θεωρώ.
Ούτε άλλαξα συνήθειες στην γρήγορη οδήγηση.Πιέζω και δεν το σκέφτομαι.Δίνει αέρα το σύνολο τις κατασκευής και κατ'επέκταση το σύστημα.


Πιο δεσμευτικό βρίσκω το μοτέρ που δεν είναι για γρήγορα ανεβοκατεβάσματα παρά το στήσιμο της μηχανής.
Δεν έχω οδηγήσει πιο σύγχρονο του δικού μου για να έχω καλύτερη άποψη.


Νομίζω περισσότερο απόψεις ψυχολογίας έχουμε οι περισσότεροι που δεν έχουν οδηγησει παρά αντικειμενικές κι εξηγούμε.

Όταν έχεις συνηθίσει Χ δεν σε πολυνοιάζει να ψαχτείς στο Ψ.Εύκολα το απορρίπτεις με επιχειρήματα γενικότερης φύσεως.Δεν το φορούν κι άλλες μάρκες για να έχεις αέρα να το δοκιμάσεις.Το παίρνει το ποτάμι και λόγω φίρμας δηλαδή.
Τι να το κάνω;
Μια χαρά είμαι.
Που να μπλέξω τώρα.
Μπαχατελα,υπερτιμημένο κλπ

Όταν θελήσεις να γυρίσεις(αν θελήσεις) σε συμβατικό νομίζω είσαι πιο απαιτητικός γιατί καλομαθαίνεις.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Tοτε η Πενφέ έτρωγε βελανίδια, δεν πήγε γιατί ο κόσμος δεν ήταν έτοιμος ακόμα εκείνη την εποχή, αλλά μην φοβού, στα σκαριά είναι το σύστημα για να ξαναβγεί....




Ναι
Οπως το 2Χ2 σε ΧΤ και WR.
Η Γιαμάχα πρωτοπορεί σε *****ιες ώρες ώρες


Το ενα λόγω θυμίζει ποιο πολύ το σύστημα του αείμνηστου Λεφα παρα το τελελελελελελελεβερ
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν με ξένισε η μεταπήδηση από συμβατικό σε telelever.

Όπως πήγαινα,πάω.Πιο σταθερά θεωρώ.
Ούτε άλλαξα συνήθειες στην γρήγορη οδήγηση.Πιέζω και δεν το σκέφτομαι.Δίνει αέρα το σύνολο τις κατασκευής και κατ'επέκταση το σύστημα.


Πιο δεσμευτικό βρίσκω το μοτέρ που δεν είναι για γρήγορα ανεβοκατεβάσματα παρά το στήσιμο της μηχανής.
Δεν έχω οδηγήσει πιο σύγχρονο του δικού μου για να έχω καλύτερη άποψη.


Νομίζω περισσότερο απόψεις ψυχολογίας έχουμε οι περισσότεροι που δεν έχουν οδηγησει παρά αντικειμενικές κι εξηγούμε.

Όταν έχεις συνηθίσει Χ δεν σε πολυνοιάζει να ψαχτείς στο Ψ.Εύκολα το απορρίπτεις με επιχειρήματα γενικότερης φύσεως.Δεν το φορούν κι άλλες μάρκες για να έχεις αέρα να το δοκιμάσεις.Το παίρνει το ποτάμι και λόγω φίρμας δηλαδή.
Τι να το κάνω;
Μια χαρά είμαι.
Που να μπλέξω τώρα.
Μπαχατελα,υπερτιμημένο κλπ

Όταν θελήσεις να γυρίσεις(αν θελήσεις) σε συμβατικό νομίζω είσαι πιο απαιτητικός γιατί καλομαθαίνεις.

Έχει μερικές αλήθειες αυτό που γραφεις, αλλά δεν έχει να κάνει τόσο με το σύστημα αυτο καθαυτό.
Απλά το σύστημα το έχει μονο η BMW και μονο στα ακριβότερα μοντέλα της.
Τα βάζεις κάτω και λες:. Δίνω αυτά τα λεφτά για να δοκιμάσω αυτό το σύστημα ανάρτησης αλλα με έναν απαρχαιωμένο κινητήρα, αδύναμο για τα κυβικά του ή μένω σε αυτό που ξέρω, με λύσεις που όλο βελτιώνονται στις συμβατικές αναρτήσεις και παράλληλα δυνατούς κινητήρες; Κάποιοι επιλέγουν το ένα, κάποιοι το άλλο.

Επίσης και επειδή είναι μόνο σε μηχανές BMW κάποιοι θα τις αγοράσουν χωρίς να σκεφτούν το σύστημα, μονο για το στάτους που δίνει το όνομα και κάποιοι άλλοι δεν θα τις αγοράσουν για να μην ανήκουν ακριβώς σε αυτό το γκρουπ αναβατών.


Όταν με το καλό φτιάξουν κι άλλες εταιρίες παρόμοια συστηματα θα έχουμε καλύτερο στατιστικό δείγμα στις κριτικές.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Όταν με το καλό φτιάξουν κι άλλες εταιρίες παρόμοια συστηματα θα έχουμε καλύτερο στατιστικό δείγμα στις κριτικές.

Εμένα μου αρεσει αυτή η διάθεση γιατί είναι η πρέπουσα.

Αν κάποιος μου δανείσει το GS του κανα διήμερο, ευχαρίστως να το δοκιμάσω σε βάθος!HappyHappyHappy

Αν σ'ειχα κοντά θα το'χες για να αξιολογήσεις το σύστημα.
Θα ξενερώνεις πιστεύω με το μοτέρ και την κλιμάκωση στο δικό μου.Ειναι τρακτεροειδες..
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ναι
Οπως το 2Χ2 σε ΧΤ και WR.
Η Γιαμάχα πρωτοπορεί σε *****ιες ώρες ώρες


Το ενα λόγω θυμίζει ποιο πολύ το σύστημα του αείμνηστου Λεφα παρα το τελελελελελελελεβερ
Nαι αλλά τολμάει ρε, δέν έχει έναν κινητήρα από το 1933 και τον έχει ξεχειλώσει για 86 χρόνια abcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefgh , γιαυτό της βγάζω το καπέλο, αυτό είναι το νόημα της μηχανολογίας....
Πάρε ένα CP3 τώρα και τρέχα για 10 χρόνια.... Συγκρίνουνε το μεσαίο μηχανάκι μου με τα τέρατα, δεν λέω για εμάς αλλά σε άλλους χώρους.....
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εμένα μου αρεσει αυτή η διάθεση γιατί είναι η πρέπουσα.



Αν σ'ειχα κοντά θα το'χες για να αξιολογήσεις το σύστημα.
Θα ξενερώνεις πιστεύω με το μοτέρ και την κλιμάκωση στο δικό μου.Ειναι τρακτεροειδες..

Όταν έρθω καμια βόλτα στην περιοχή θα ανταλλάξουμε για λίγο.
Όχι τόσο για να δω εγώ....αλλά για να δεις εσύ τι εστί Capo! Greeting
 
Top Bottom