Πληροφορίες για caponord!!

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όπως σε κάθε εκδρομή abcdefghgkabcdefghgk
Εσύ πολύ χάλασες μικρέ...


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
το βαραντερο εχει σιδερενιο πλαισιο,το capo αλουμινενιο περιμετρικο
το βαρα εχει β90 μοτερ,το καπο β60 της ροταξ
το βαρα εχει 43αρι μπροστινο,το καπο 50αρι
μεγαλη διαφορα και στα ψαλιδια,του καπο ειναι ψαλιδαρα..
το βαρα εχει χυτες ζαντες,το καπο ακτινες που δενουν απεξω..
και αλλες επιμερους διαφορες...αυτα..
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σήμερα το μαύρο Caponord με το ABS απο την Αλεξανδρούπολη έφτασε Πτολεμαΐδα!

Θα ήθελα πολύ να πω πως το αγόρασα εγώ και η αναζήτηση μου έλαβε τέλος, αλλά το πήρε γνωστός μου και απλά το έφερε να το ελέγξω στα σημεία και να του πω 2-3 πράγματα να προσέξει. Αξιοσημείωτο πως το αγόρασε με κλειστά μάτια ουσιαστικά, βασιζόμενος στα λόγια του πωλητή! Φορτωτική χωρίς να το δει. Ευτυχώς το μηχανάκι αποδείχτηκε πεντακάθαρο.

Ενδεικτικό πως η αρχική τιμή του πωλητή πριν 2 μήνες ήταν 3800 (αν θυμάμαι) το έριξε τον περασμένο μήνα στα 3600 (αυτο το θυμάμαι) και τελευταία εβδομάδα στα 3400 ευρώ στο car.γρ. Η τελική τιμή που πουλήθηκε ήταν 3100 ευρώ.
Βασιζόμενος και σε άλλα παραδείγματα που ακούω για μεταχειρισμένα, είμαι σχεδόν σίγουρος πως κανένα δεν πουλιέται στην τιμή που γράφει, αλλά σημαντικά πιο κάτω. Συμβουλή μου είναι να μην φοβάστε να παζαρέψετε το μηχανάκι που θέλετε. Στην χειρότερη περίπτωση απλά θα αρνηθούν να ρίξουν τιμή.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Και έλπιζα να το πήρες εσύ, όταν είδα να σβήνεται η αγγελία... Πάντως μεγάλο ρίσκο να ψωνίσεις χωρίς να δεις με τα μάτια σου ή να το δει κάποιος δικό σου (όχι ότι αυτό αναγκαστικά σε γλιτώνει από κακοτοπιές, αλλά είσαι λίγο πιο σίγουρος βρε αδερφέ). Καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο να είναι στο φίλο σου και να του χαρίσει πολλά χιλιόμετρα ευχαρίστησης :)
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Και έλπιζα να το πήρες εσύ, όταν είδα να σβήνεται η αγγελία... Πάντως μεγάλο ρίσκο να ψωνίσεις χωρίς να δεις με τα μάτια σου ή να το δει κάποιος δικό σου (όχι ότι αυτό αναγκαστικά σε γλιτώνει από κακοτοπιές, αλλά είσαι λίγο πιο σίγουρος βρε αδερφέ). Καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο να είναι στο φίλο σου και να του χαρίσει πολλά χιλιόμετρα ευχαρίστησης :)

Το είχα παρκαρισμένο στο car.gr. Ήταν απο τα πρώτα (και το πιο μακρινό) που θα πήγαινα να ελέγξω το νέο έτος που θα είμαι έτοιμος για την αγορά. Αλλά μας αποχαιρέτησεBon voyage
Δεν πειράζει, τα μηχανάκια δεν τελειώνουν.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Το είχα παρκαρισμένο στο car.gr. Ήταν απο τα πρώτα (και το πιο μακρινό) που θα πήγαινα να ελέγξω το νέο έτος που θα είμαι έτοιμος για την αγορά. Αλλά μας αποχαιρέτησεBon voyage
Δεν πειράζει, τα μηχανάκια δεν τελειώνουν.
Δεν ήσουν ο μόνος που το είχε παρκαρισμένο ;)
Αλλά σίγουρα θα με προλάβαινες, οπότε το είχα σίγουρα χαμένο.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Σήμερα το μαύρο Caponord με το ABS απο την Αλεξανδρούπολη έφτασε Πτολεμαΐδα!
Ρεεε ειλικρινά... Τι μου'κανες;

Μέσα σε δευτερόλεπτα από το χαμόγελο και το πώς θα ευχηθώ.. με έστειλες στον πάτο. abcdefgh

Ευχές στο τυχερό παλικάρι και με το καλό ανάλογη και καλύτερη χαρά για εσένα Απόστολε.
Smileys drinking beer Emoticon
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ρεεε ειλικρινά... Τι μου'κανες;

Μέσα σε δευτερόλεπτα από το χαμόγελο και το πώς θα ευχηθώ.. με έστειλες στον πάτο. abcdefgh

Ευχές στο τυχερό παλικάρι και με το καλό ανάλογη και καλύτερη χαρά για εσένα Απόστολε.
Smileys drinking beer Emoticon
Χεχε...επίτηδες το έγραψα έτσι για να ψαρώσετε!Yes
Υπομονή Μήτσο, θα έρθει και για εμένα η ώρα. Δεν είναι μακρυά.;)
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
εξω ξερω οτι οσο με φτιαχνει που το οδηγαω,τοσο σκεφτομαι το 1200 ραλλυ,που λενε οτι ειναι αξιος συνεχιστης...
ηρθε και ο ταχυσυνδεσμος επιστροφης απο γερμανια,οποτε ειμαι κομπλε πια απ ολα
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
εξω ξερω οτι οσο με φτιαχνει που το οδηγαω,τοσο σκεφτομαι το 1200 ραλλυ,που λενε οτι ειναι αξιος συνεχιστης...
ηρθε και ο ταχυσυνδεσμος επιστροφης απο γερμανια,οποτε ειμαι κομπλε πια απ ολα
Μηχανάρα πήρες, μην τα ξαναλέμε. Δεν υπάρχουν πολλά μοντέλα που με 2000-3000 ευρώ δίνουν τόσα πολλά στον κάτοχο τους.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Είδες που σε είπα, κυνηγάμε τα ίδια μοντέλα!abcdefghgk
Ακόμα στο μυαλό μου τα έχω λίγο μπερδεμένα εγώ, έλεγα μήπως πήγαινα κατά street μεριά για πρώτη φορά αλλά προβληματίζομαι με το πόσο θα με ενοχλεί η όποια extra πίεση από τη μεταφορά βάρους στους καρπούς λόγω διαφορετικής στάσης σώματος (τενοντίτιδα & σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα στο δεξί χέρι).
To Βandit (και γενικά τα street) το έβγαλες τελικά από τις επιλογές σου;
Εμένα μου μπαίνουν διάφορες διεστραμμένες ιδέες, όπως π.χ να πάρω ένα Tiger 800 με πολλά χλμ. και μικρή τιμή...(μια που έχω κινητήρα με 47.000 + τεπόζιτο + ηλεκτρικά/ηλεκτρονικά + arrow καβάντζα... χαχαχαχα. Δεν ξέρω και πόσο εύκολα μπορεί να μεταφερθεί το ABS από το δικό μου σε κάποιο χωρίς, μια πρόχειρη έρευνα που έκανα δεν είχε αποτέλεσμα )
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ακόμα στο μυαλό μου τα έχω λίγο μπερδεμένα εγώ, έλεγα μήπως πήγαινα κατά street μεριά για πρώτη φορά αλλά προβληματίζομαι με το πόσο θα με ενοχλεί η όποια extra πίεση από τη μεταφορά βάρους στους καρπούς λόγω διαφορετικής στάσης σώματος (τενοντίτιδα & σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα στο δεξί χέρι).
To Βandit (και γενικά τα street) το έβγαλες τελικά από τις επιλογές σου;
Εμένα μου μπαίνουν διάφορες διεστραμμένες ιδέες, όπως π.χ να πάρω ένα Tiger 800 με πολλά χλμ. και μικρή τιμή...(μια που έχω κινητήρα με 47.000 + τεπόζιτο + ηλεκτρικά/ηλεκτρονικά + arrow καβάντζα... χαχαχαχα. Δεν ξέρω και πόσο εύκολα μπορεί να μεταφερθεί το ABS από το δικό μου σε κάποιο χωρίς, μια πρόχειρη έρευνα που έκανα δεν είχε αποτέλεσμα )
Ναι το bandit το έβγαλα τελείως. Όπως και τα περισσότερα στρητ λόγω όγκου τελικά. Μου πέφτουν σχετικά μικρά
Για τα street οσα σκέφτεσαι ισχύουν. Άλλη θέση οδήγησης. Καμία σχέση με on off.
Καλή η σκέψη σου για tiger με πολλά χλμ σε φτηνή τιμή και μεταμόσχευση.
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Πολύ της μοδός τώρα τελευταία το Κάπο. Ο Πυξίδας,ο Gio από την Κυπαρισσία + άλλο ένα φιλαράκι στην Καλαμάτα!
Μα πως να μην είναι! Κοστίζει από 1500 έως 5000 το πολύ (μέσος όρος 2500 με 3000) και τα κάνει όλα και αρκετά καλά μάλιστα....

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom