Πληροφορίες για caponord!!

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κάπο κ βάρα δεν έχουν κοινά στοιχεία? Σε πολλά μου φαίνονται ίδια.
Ανεβαίνεις στο ένα και πας μια βόλτα κάπου με στροφές. Μετά ανεβαίνεις στο άλλο και κάνεις την ίδια βόλτα. Και καταλαβαίνεις πόσο μεγάλη διαφορά έχουν.

Μοιάζουν μονο σε εμφάνιση, στον τρόπο που ταξιδεύουν στις ευθείες της εθνικής οδου σε μεγάλες ταχύτητες και στο πόσο μπορούν να φορτωθούν και να είναι άνετα για οδηγό και επιβάτη. Σε όλα τα άλλα διαφέρουν.

Αν σε ενδιαφέρει μονο ταξίδι σε εθνική με 160-180 χλμ/ώρα και φόρτωμα δικάβαλο, τότε είναι ίδια. Αν σε ενδιαφέρει και η συμπεριφορά της μηχανής είναι άλλο το ένα μηχανάκι και άλλο το άλλο.
 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Ανεβαίνεις στο ένα και πας μια βόλτα κάπου με στροφές. Μετά ανεβαίνεις στο άλλο και κάνεις την ίδια βόλτα. Και καταλαβαίνεις πόσο μεγάλη διαφορά έχουν.

Μοιάζουν μονο σε εμφάνιση, στον τρόπο που ταξιδεύουν στις ευθείες της εθνικής οδου σε μεγάλες ταχύτητες και στο πόσο μπορούν να φορτωθούν και να είναι άνετα για οδηγό και επιβάτη. Σε όλα τα άλλα διαφέρουν.

Αν σε ενδιαφέρει μονο ταξίδι σε εθνική με 160-180 χλμ/ώρα και φόρτωμα δικάβαλο, τότε είναι ίδια. Αν σε ενδιαφέρει και η συμπεριφορά της μηχανής είναι άλλο το ένα μηχανάκι και άλλο το άλλο.
Δηλ τι διαφορές έχουν σε ένα στροφιλκι. Δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα 2.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δηλ τι διαφορές έχουν σε ένα στροφιλκι. Δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα 2.

Το capo εχει ελαφρυ πλαισιο και στα στροφιλικια σε βοηθαει παρα πολυ.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δηλ τι διαφορές έχουν σε ένα στροφιλκι. Δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα 2.
Είναι διαφορετικές. Το ένα συμπεριφέρεται σαν στριτάδικο και το άλλο σαν τουριστάδικο. Αν δεν τα οδηγήσεις, είναι λάθος να σου μεταφέρω την δική μου άποψη για το ποιο είναι καλύτερο επειδή θα σου πω ποιο είναι καλύτερο για εμένα και τον δικό μου τρόπο οδήγησης.
πχ άλλοι προτιμάνε στρητάδικο στρίψιμο και άλλοι είναι τουρίστες και θέλουν *****ές αναρτήσεις για μέγιστη άνεση και ας πλέουν όταν πιεστούν. Προφανώς για τους μεν ή τους δε, το άλλο μηχανάκι είναι τελείως ακατάλληλο.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πήγα βόλτα την γυναίκα με ένα Βάρα (όχι εθνικη) και όταν κατεβήκαμε μου λέει:
"Αυτό γιατί πήγαινε έτσι;"
-Πως έτσι;
"Ξερω κι εγώ; Κάπως πήγαινε."

Δεν μπορούσε να μου εξηγήσει τι εννοούσε (μιας και δεν οδηγάει), αλλά δεν της άρεσε.
 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Είναι διαφορετικές. Το ένα συμπεριφέρεται σαν στριτάδικο και το άλλο σαν τουριστάδικο. Αν δεν τα οδηγήσεις, είναι λάθος να σου μεταφέρω την δική μου άποψη για το ποιο είναι καλύτερο επειδή θα σου πω ποιο είναι καλύτερο για εμένα και τον δικό μου τρόπο οδήγησης.
πχ άλλοι προτιμάνε στρητάδικο στρίψιμο και άλλοι είναι τουρίστες και θέλουν *****ές αναρτήσεις για μέγιστη άνεση και ας πλέουν όταν πιεστούν. Προφανώς για τους μεν ή τους δε, το άλλο μηχανάκι είναι τελείως ακατάλληλο.
Κατάλαβα ότι το κάπο, στρεετ, το άλλο βάρκα. Και τα bmw που είχα και το 1100 κ το 1150 *****ά ήταν, αλλά έστριβαν σαν παλαβά. Τα έστριβα καλύτερα από στρειτ που είχα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Κατάλαβα ότι το κάπο, στρεετ, το άλλο βάρκα. Και το bmw που είχα και το 1100 κ το 1150 *****ά ήταν, αλλά έστριβαν σαν παλαβά. Τα έστριβα καλύτερα από στρειτ που είχα.

Οχι βαρκα Κωστα.Θελει τον δικο του τροπο,οπως και αρκετα αλλα μηχανακια.Παντως εχει πιο βαρια οδηγηση για καποιον που το πρωτοκαβαλαει.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κατάλαβα ότι το κάπο, στρεετ, το άλλο βάρκα. Και το bmw που είχα και το 1100 κ το 1150 *****ά ήταν, αλλά έστριβαν σαν παλαβά. Τα έστριβα καλύτερα από στρειτ που είχα.

Και αυτός είναι ο λόγος που σου ειπα να τα οδηγησεις. Εσυ πχ με το Βάρα μπορεί να πας στα στροφιλίκια καλύτερα απο τα Κάπο, επειδή θα σε βολέψει το μηχανάκι σε αντίθεση με κάποιον που δεν θα τον βολέψει το Κάπο. Όλα είναι σχετικά. Εμένα ας πουμε δεν μου ταίριαξε το Βάρα. Θα ήταν υπέροχο αν μου ταίριαζε, επειδή είναι και απροβλημάτιστα μηχανάκι (και θα είχε τελειώσει και το τωρινό μου ψάξιμο), αλλά δεν μου έκανε κλικ. Αλλοι πίνουν νερό στο όνομα του.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.435
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πήγα βόλτα την γυναίκα με ένα Βάρα (όχι εθνικη) και όταν κατεβήκαμε μου λέει:
"Αυτό γιατί πήγαινε έτσι;"
-Πως έτσι;
"Ξερω κι εγώ; Κάπως πήγαινε."

Δεν μπορούσε να μου εξηγήσει τι εννοούσε (μιας και δεν οδηγάει), αλλά δεν της άρεσε.
Παντως ο Λιακος @Ilias vara το παει γαμνιωντας το μηχανακι.
Οχι δε στριβει,χαρακας ειναι.
Στο Πηλιο τρομαξα να τον φτασω ,αυτον και καναδυο αλλους (με πολυ δυνατοτερα μηχανακια)
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.435
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Και αυτός είναι ο λόγος που σου ειπα να τα οδηγησεις. Εσυ πχ με το Βάρα μπορεί να πας στα στροφιλίκια καλύτερα απο τα Κάπο, επειδή θα σε βολέψει το μηχανάκι σε αντίθεση με κάποιον που δεν θα τον βολέψει το Κάπο. Όλα είναι σχετικά. Εμένα ας πουμε δεν μου ταίριαξε το Βάρα. Θα ήταν υπέροχο αν μου ταίριαζε, επειδή είναι και απροβλημάτιστα μηχανάκι (και θα είχε τελειώσει και το τωρινό μου ψάξιμο), αλλά δεν μου έκανε κλικ. Αλλοι πίνουν νερό στο όνομα του.
Καποια στιγμη ειχα ψηθει να το παρω .
Το Mk3.
Οϊ μανουλαμ ,ευτυχως δεν την εκανα την μλκια.
Το βολταρισα ρε φιλε ,ξενερα μεγαλη.
Ασε που ειναι και 2τονους .
Θυμαμαι τη Νατασα τοτε που την ειχε κλεισει o Ηλιας με το δικο του και πηγα εγω ανετος ,συνηθισμενος απο το δικο μου να το μετακινησω στατικα .
Ω ρε φιλε χαχαχαχαχαχα
Μ'εφυγε η μαγκια @Pan-dvs θυμασαι;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παντως ο Λιακος @Ilias vara το παει γαμνιωντας το μηχανακι.
Οχι δε στριβει,χαρακας ειναι.
Στο Πηλιο τρομαξα να τον φτασω ,αυτον και καναδυο αλλους (με πολυ δυνατοτερα μηχανακια)

Το πιστεύω.
Το έχω ξαναγράψει άλλωστε. Διαφωνούμε πολλές φορές για το πιο μηχανάκι είναι καλύτερο σε κάποια κατηγορία, συγκρίνοντας τα μοντέλα με την σειρά, όταν τις πιο πολλές φορές εμείς οι ίδιοι είτε το καλύτερο απο αυτά έχουμε, είτε το χειρότερο, δεν θα τα πάμε σύμφωνα με τις δυνατότητες τους.
Μπορεί κάποιος να αγοράσει το καλύτερο της κατηγορίας του και ένας χεράς οδηγός να σπάει πλάκα μαζί του σε σφιχτή διαδρομή, οδηγώντας το πιο απλό μηχανάκι.
 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Και αυτός είναι ο λόγος που σου ειπα να τα οδηγησεις. Εσυ πχ με το Βάρα μπορεί να πας στα στροφιλίκια καλύτερα απο τα Κάπο, επειδή θα σε βολέψει το μηχανάκι σε αντίθεση με κάποιον που δεν θα τον βολέψει το Κάπο. Όλα είναι σχετικά. Εμένα ας πουμε δεν μου ταίριαξε το Βάρα. Θα ήταν υπέροχο αν μου ταίριαζε, επειδή είναι και απροβλημάτιστα μηχανάκι (και θα είχε τελειώσει και το τωρινό μου ψάξιμο), αλλά δεν μου έκανε κλικ. Αλλοι πίνουν νερό στο όνομα του.
Κατάλαβα. Βάρα υπάρχουν πολλά και σε καλές τιμές. Οπότε λέω αν είναι ίδια, ή μοιάζουν πολύ, γιατί να ψάχνεις κάπο.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Στο Πηλιο τρομαξα να τον φτασω ,αυτον και καναδυο αλλους (με πολυ δυνατοτερα μηχανακια)

Ας μου ελεγες να παω πιο αργα.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.435
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ας μου ελεγες να παω πιο αργα.
Χαχαχαχαχαχα,το πιλαλητό ηταν τη δευτερη μερα ,ειχες φυγει ηδη λογω καποιας υποχρεωσηςJoy
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ανεβαίνεις στο ένα και πας μια βόλτα κάπου με στροφές. Μετά ανεβαίνεις στο άλλο και κάνεις την ίδια βόλτα. Και καταλαβαίνεις πόσο μεγάλη διαφορά έχουν.

Μοιάζουν μονο σε εμφάνιση, στον τρόπο που ταξιδεύουν στις ευθείες της εθνικής οδου σε μεγάλες ταχύτητες και στο πόσο μπορούν να φορτωθούν και να είναι άνετα για οδηγό και επιβάτη. Σε όλα τα άλλα διαφέρουν.

Αν σε ενδιαφέρει μονο ταξίδι σε εθνική με 160-180 χλμ/ώρα και φόρτωμα δικάβαλο, τότε είναι ίδια. Αν σε ενδιαφέρει και η συμπεριφορά της μηχανής είναι άλλο το ένα μηχανάκι και άλλο το άλλο.
Ακριβώς,το capo είναι φυσικά ανωτέρω από τη βάρκα!


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Παντως ο Λιακος @Ilias vara το παει γαμνιωντας το μηχανακι.
Οχι δε στριβει,χαρακας ειναι.
Στο Πηλιο τρομαξα να τον φτασω ,αυτον και καναδυο αλλους (με πολυ δυνατοτερα μηχανακια)
Η βάρκα παραμένει πλεούμενο, εσύ είσαι απλά κουλός Γιάννομ!


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ας μου ελεγες να παω πιο αργα.
Σιγά και συ γρήγορε,άφησες πίσω τον Γιάννη που τρέμει από τους φραπέδες κα κάτι τρέχει...

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom