Πληροφορίες για κάποια street μοντελάκια παρακαλώ

Σε ψήνει κανένα από τα παρακάτω;

  • -CBF 600 ABS (Carb)

    Ψήφοι: 5 18,5%
  • -Pegaso Strada

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • -Ducati Multistrada 620

    Ψήφοι: 2 7,4%
  • -Bandit 650 ABS

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • -BMW R1150R και RS

    Ψήφοι: 6 22,2%
  • -Versys 650 πρώτης γενιάς

    Ψήφοι: 2 7,4%
  • -BMW F 800 ST

    Ψήφοι: 5 18,5%

  • Σύνολο ψηφοφόρων:
    27

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τελικα εχω την αισθηση οτι κατι τετοιο θες ,αλλα δεν το ξερεις


Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα πως δεν το είχα σκεφτεί!RollingRollingRolling

Σαν σενάριο το θεωρώ εξαιρετικά χλωμό, λόγο και προϊστορίας. Όχι κακής ή καλής προϊστορίας, απλά μεγάλης προϊστορίας! Κάτοχος τρανσαλπ 400 για κάποια χρόνια και τρανσαλπ 600 για άλλα τόσα. Πολλά ένσημα κόλλησα με αυτό το μοντέλο. Αν προσθέσω και τα ένσημα του στρατού, που σαν στρατονόμος πάλι με τρανσαλπ 600 περιπολούσα, μπορείς να πεις πως σχεδόν το 1/3 της μοτοσυκλετιστικής πορείας μου την έζησα με αυτό το μοντέλο. Ε...κάπου φτάνει!

...αλλά...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
....δεν το αποκλείω κιόλας!:rolleyes:
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Μα πως δεν το είχα σκεφτεί!RollingRollingRolling

Σαν σενάριο το θεωρώ εξαιρετικά χλωμό, λόγο και προϊστορίας. Όχι κακής ή καλής προϊστορίας, απλά μεγάλης προϊστορίας! Κάτοχος τρανσαλπ 400 για κάποια χρόνια και τρανσαλπ 600 για άλλα τόσα. Πολλά ένσημα κόλλησα με αυτό το μοντέλο. Αν προσθέσω και τα ένσημα του στρατού, που σαν στρατονόμος πάλι με τρανσαλπ 600 περιπολούσα, μπορείς να πεις πως σχεδόν το 1/3 της μοτοσυκλετιστικής πορείας μου την έζησα με αυτό το μοντέλο. Ε...κάπου φτάνει!

...αλλά...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
....δεν το αποκλείω κιόλας!:rolleyes:
Απλα βαρέθηκες να το βλέπεις abcdefghgkabcdefghgkκαι να το καβαλάς ... λογικό
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Απλα βαρέθηκες να το βλέπεις abcdefghgkabcdefghgkκαι να το καβαλάς ... λογικό

Περισσότερο απο αυτό. Είναι ένα μοντέλο για το οποίο δεν θέλω να ξανασυζητήσω σε κανένα επίπεδο.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Περισσότερο απο αυτό. Είναι ένα μοντέλο για το οποίο δεν θέλω να ξανασυζητήσω σε κανένα επίπεδο.
Να μην το πάρεις, ούτε καν..
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μα πως δεν το είχα σκεφτεί!RollingRollingRolling

Σαν σενάριο το θεωρώ εξαιρετικά χλωμό, λόγο και προϊστορίας. Όχι κακής ή καλής προϊστορίας, απλά μεγάλης προϊστορίας! Κάτοχος τρανσαλπ 400 για κάποια χρόνια και τρανσαλπ 600 για άλλα τόσα. Πολλά ένσημα κόλλησα με αυτό το μοντέλο. Αν προσθέσω και τα ένσημα του στρατού, που σαν στρατονόμος πάλι με τρανσαλπ 600 περιπολούσα, μπορείς να πεις πως σχεδόν το 1/3 της μοτοσυκλετιστικής πορείας μου την έζησα με αυτό το μοντέλο. Ε...κάπου φτάνει!

...αλλά...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
....δεν το αποκλείω κιόλας!:rolleyes:
Στο'πα ,δε στο'πα;
Με το 700 κλεινεις καριερα φιλεabc
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν το έχω σκοπό Μανώλη. Απλά το σκασμένο έχει βρει τρόπο να τρυπώνει στην ζωή μου και πολύ φοβάμαι μην το ξανακαταφέρει!
Άστο, ούτε εμένα μου αρέσει, δεν κάνει τίποτα καλά, μετριοτατο.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Στο'πα ,δε στο'πα;
Με το 700 κλεινεις καριερα φιλεabc

Θέλω να πιστεύω Γιάννη πως έχω κλείσει παρτίδες και με το τρανσαλπ και με τους υπέρμαχούς του.
Αν δεν βρεθεί στο δρόμο μου κυριολεκτικά, και σε τιμή VFM για μεταχειρισμένο...δύσκολα περνάει καν απο το μυαλό μου.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Θέλω να πιστεύω Γιάννη πως έχω κλείσει παρτίδες και με το τρανσαλπ και με τους υπέρμαχούς του.
Αν δεν βρεθεί στο δρόμο μου κυριολεκτικά, και σε τιμή VFM για μεταχειρισμένο...δύσκολα περνάει καν απο το μυαλό μου.
VFR 800 θα έπαιρνες;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Χμμ, δεν ξέρω. Το έχω σκεφτεί αρκετές φορές και άλλες τόσες το ξεσκέφτηκα. Δεν είμαι λάτρης των κλιπόν. Θέλω τιμόνα.
Δεν έχει κλιπ ον..
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αποστολη να σου πω εγω αυτο που φοβαμαι:
1.Η τιμη που το βρισκεις ειναι στο μπατζετ που εχεις,μην πω και πιο κατω.
2. Eχει αρκετα με καλη ή αριστη κατασταση.
3.To 700αρι που δεν το δοκιμασες ,ενω ολα τα αλλα τα ειχες και νοιωθω να υποβοσκει (βαθια )μια περιεργεια ,να κλεισεις και το κεφαλαιο"ΤΟΚΑΛΥΤΕΡΟΜΗΧΑΝΑΚΙΤΟΥΚΟΣΜΟΥΣΕ700"
3.Το μηχανακι το ξερεις πανω κατω γιατι εισαι αριστος γνωστης στα Χοντα και ξερεις οτι πως αν χρειαστει κατι θα το βαλεις χερι χωρις το αγχος μην κανεις ζημια.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αποστολη να σου πω εγω αυτο που φοβαμαι:
1.Η τιμη που το βρισκεις ειναι στο μπατζετ που εχεις,μην πω και πιο κατω.
2. Eχει αρκετα με καλη ή αριστη κατασταση.
3.To 700αρι που δεν το δοκιμασες ,ενω ολα τα αλλα τα ειχες και νοιωθω να υποβοσκει (βαθια )μια περιεργεια ,να κλεισεις και το κεφαλαιο"ΤΟΚΑΛΥΤΕΡΟΜΗΧΑΝΑΚΙΤΟΥΚΟΣΜΟΥΣΕ700"
3.Το μηχανακι το ξερεις πανω κατω γιατι εισαι αριστος γνωστης στα Χοντα και ξερεις οτι πως αν χρειαστει κατι θα το βαλεις χερι χωρις το αγχος μην κανεις ζημια.

Σταμάτα ΣΑΤΑΝΑ! Ύπαγε οπίσω μου!cdefghi
Το 700αρι το έχω δοκιμάσει. Είναι πολύ γλυκό μηχανάκι, με άριστα φρένα και όταν ανεβαίνεις πάνω νιώθεις πως το οδηγάς χρόνια. Ωραίο δούλεμα κινητήρα, χαμηλή κατανάλωση, καλύτερο από το 600 στο δρόμο, χειρότερο στο χώμα και κάπως άσχημο οπτικά που τελικά το κάνει συμπαθητικό. Θεωρητικά θα μπορούσα να το παρω για τους λόγους που αναφέρεις, όμως... δεν έχω σκοπό να κάνω εκδρομικό χώμα ξανα, δεν θέλω μηχανή με ακτίνες και σαμπρέλα, δεν θέλω να έχω μηχανή που θα βάζω χέρι (για την ακρίβεια δεν έχω ούτε χρόνο ούτε διάθεση να κάνω πλέον τα σέρβις μόνος μου) και τέλος...
.
.
.
.
.είναι τρανσάλπ!

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΡΑΝΣΑΛΠ!
Angry old man
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Παααα ρε παιδάκι μου μυστήριος είσαι...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Χαχαχαχαχα,
Ειδες κοπλιμεντα που του εκανε;
abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Αποστολη σ'αγαπαω ρε φιλεabcde
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Σταμάτα ΣΑΤΑΝΑ! Ύπαγε οπίσω μου!cdefghi
Το 700αρι το έχω δοκιμάσει. Είναι πολύ γλυκό μηχανάκι, με άριστα φρένα και όταν ανεβαίνεις πάνω νιώθεις πως το οδηγάς χρόνια. Ωραίο δούλεμα κινητήρα, χαμηλή κατανάλωση, καλύτερο από το 600 στο δρόμο, χειρότερο στο χώμα και κάπως άσχημο οπτικά που τελικά το κάνει συμπαθητικό. Θεωρητικά θα μπορούσα να το παρω για τους λόγους που αναφέρεις, όμως... δεν έχω σκοπό να κάνω εκδρομικό χώμα ξανα, δεν θέλω μηχανή με ακτίνες και σαμπρέλα, δεν θέλω να έχω μηχανή που θα βάζω χέρι (για την ακρίβεια δεν έχω ούτε χρόνο ούτε διάθεση να κάνω πλέον τα σέρβις μόνος μου) και τέλος...
.
.
.
.
.είναι τρανσάλπ!

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΡΑΝΣΑΛΠ!
Angry old man
Μετά από όλα αυτά άρχιζα να το γλυκοκοιτάζω.... abcdefghgk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μετά από όλα αυτά άρχιζα να το γλυκοκοιτάζω.... abcdefghgk

Έχω ένα κουσούρι. Είμαι αντικειμενικός είτε συμπαθώ κάποιο μοντέλο είτε το αντιπαθώ (στα πλαίσια που αντιλαμβάνομαι με την όποια εμπειρία μου όταν το οδηγώ).
Αυτό το κουσούρι συνήθως με κάνει εμένα να φαίνομαι αντιπαθητικός. Ξέρεις τι θα πει να λες τα προβλήματα του μοντέλου σου στο φόρουμ για το μοντέλο σου; ΠΟΝΟΣ!
 
Top Bottom