Πληροφορίες για κάποια street μοντελάκια παρακαλώ

Σε ψήνει κανένα από τα παρακάτω;

  • -CBF 600 ABS (Carb)

    Ψήφοι: 5 18,5%
  • -Pegaso Strada

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • -Ducati Multistrada 620

    Ψήφοι: 2 7,4%
  • -Bandit 650 ABS

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • -BMW R1150R και RS

    Ψήφοι: 6 22,2%
  • -Versys 650 πρώτης γενιάς

    Ψήφοι: 2 7,4%
  • -BMW F 800 ST

    Ψήφοι: 5 18,5%

  • Σύνολο ψηφοφόρων:
    27

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Το aprilia είναι από άλλον πλανήτη
Εκπληκτική μοτισυκλέτα.Το έχω βολτάρει καλά..

Θυμάμαι όμως Απόστολε τον Διονύση(κολλητός billanti).Μέσα στην εγγύηση μαζί με το service του έβγαζε και χαζοζημιές.Δύο μήνες πριν την λήξη της πήγε στον Αρμ..... για κάτι που του έκανε ήδη άλλες δύο φορές.. Μεταφέρω τον διάλογο όπως μου τον είπε ο Διονύσης.
-Ρε μάστορα... Σε δύο μήνες τέρμα η εγγύηση.Αν το ξαναβγάλει τι κάνω;;
- Κι εμείς τι περιμένουμε Διονύση μου;Να λήξει.. Κλέφτες θα γίνουμε;
cdefghigikcdefghigikcdefghigik.


Να προσθέσω ότι στο Multistrada δεν μου άρεσε η συναρμογή των πλαστικών.Με ξένισαν τα εύκαμπτα,ειδικά της ουράς.


Θα ξαναγράφω πάλι όμως ότι είναι κουκλί.
Αν θες να ελεγχθεί του Αρτινού,το δυνατόν όπως όλα,σε μάστορα που δεν σκαλώνει και τα πιάνει, γίνεται στην Πρέβεζα.

Εδώ δύο κουβέντες.
https://www.motomag.gr/news/mini-test/ducati-multistrada-620-2005-2007
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εκπληκτική μοτισυκλέτα.Το έχω βολτάρει καλά..

Θυμάμαι όμως Απόστολε τον Διονύση(κολλητός billanti).Μέσα στην εγγύηση μαζί με το service του έβγαζε και χαζοζημιές.Δύο μήνες πριν την λήξη της πήγε στον Αρμ..... για κάτι που του έκανε ήδη άλλες δύο φορές.. Μεταφέρω τον διάλογο όπως μου τον είπε ο Διονύσης.
-Ρε μάστορα... Σε δύο μήνες τέρμα η εγγύηση.Αν το ξαναβγάλει τι κάνω;;
- Κι εμείς τι περιμένουμε Διονύση μου;Να λήξει.. Κλέφτες θα γίνουμε;
cdefghigikcdefghigikcdefghigik.


Να προσθέσω ότι στο Multistrada δεν μου άρεσε η συναρμογή των πλαστικών.Με ξένισαν τα εύκαμπτα,ειδικά της ουράς.


Θα ξαναγράφω πάλι όμως ότι είναι κουκλί.
Αν θες να ελεγχθεί του Αρτινού,το δυνατόν όπως όλα,σε μάστορα που δεν σκαλώνει και τα πιάνει, γίνεται στην Πρέβεζα.

Εδώ δύο κουβέντες.
https://www.motomag.gr/news/mini-test/ducati-multistrada-620-2005-2007
Του Διονύση θυμάμαι και λέω πως είχαν θέματα. Απλά δεν ξέρω αν στα επόμενα διορθώθηκε.

Για το multi το σκέφτομαι. Δεν βιάζομαι. Ο Αρτινός ωραίο φαίνεται να το έχει, αλλά το έχει πανάκριβο και είναι και χωρίς προίκα.
Ας περάσουν μερικοί μηνες ακόμη να καταλάβει πως πρέπει να ρίξει την τιμή και εδώ είμαστε. Εξάλλου εδώ, χτες μόνο που δεν χιόνισε. Κόντεψε μηδέν η θερμοκρασία. Δεν βιάζομαι καθόλου!
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Του Διονύση θυμάμαι και λέω πως είχαν θέματα. Απλά δεν ξέρω αν στα επόμενα διορθώθηκε.

Για το multi το σκέφτομαι. Δεν βιάζομαι. Ο Αρτινός ωραίο φαίνεται να το έχει, αλλά το έχει πανάκριβο και είναι και χωρίς προίκα.
Ας περάσουν μερικοί μηνες ακόμη να καταλάβει πως πρέπει να ρίξει την τιμή και εδώ είμαστε. Εξάλλου εδώ, χτες μόνο που δεν χιόνισε. Κόντεψε μηδέν η θερμοκρασία. Δεν βιάζομαι καθόλου!
αν θελεις να δωσεις 3000ε καρφι για το πατρινο...οι βαλιτσες που εχει ειναι δυσευρεστες,δεν βρισκονται και εχουν ενα 500αρικο με τις βασεις για πλακα
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
αν θελεις να δωσεις 3000ε καρφι για το πατρινο...οι βαλιτσες που εχει ειναι δυσευρεστες,δεν βρισκονται και εχουν ενα 500αρικο με τις βασεις για πλακα

Και αυτό είναι στα υπόψιν, ακριβώς για τον λόγο που είπες.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ρε παλικαρια τα cbf τα 600αρια δεν ηταν αυτα που σβηναν εν κινηση και μερικοι ειχαν φαει και τα μουτρα τους γιατι τους βρηκε πλαγιασμενους στην στροφη?
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ρε παλικαρια τα cbf τα 600αρια δεν ηταν αυτα που σβηναν εν κινηση και μερικοι ειχαν φαει και τα μουτρα τους γιατι τους βρηκε πλαγιασμενους στην στροφη?
Μήπως θες να πεις για v Strom 1000;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αουτς...αδιάβροχο λουκάνικο δεν παίζει;

Ποτέ δεν ήμουν λάτρης των σκληρών βαλιτσών στα πλάγια, αλλά αυτές της ducati είναι ποίημα. Αντί να ασχημίσουν το μηχανάκι, το ομορφαίνουν.

Ρε παλικαρια τα cbf τα 600αρια δεν ηταν αυτα που σβηναν εν κινηση και μερικοι ειχαν φαει και τα μουτρα τους γιατι τους βρηκε πλαγιασμενους στην στροφη?
:eek: Δεν το έχω ξανακούσει. Για πες!
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Και αυτό είναι στα υπόψιν, ακριβώς για τον λόγο που είπες.
επειδη τις ειχα,ειναι πολυ καλοσχεδιασμενες,δεν εξεχουν και δεν κουνανε το μηχανακι
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Οχι Δημητρη.Σε μια περιπτωση ημουν παρων.
Το βλέπω χλωμό να μιλάμε για καρμπυρατεράτο μηχανάκι.

Ίσως σε ψεκαστό αλλα όχι ρε Πάνο σαν συνήθης βλάβη ειδικά σε τετρακυλινδρο.Μπεκ του ψεκασμού μπορούν να βουλώσουν σε όλα..

Προσωπικά θυμάμαι κουβέντες για V Strom.Χαμηλές ταχύτητες 1-2 κι εκεί που έδινες να φύγεις,λίγο ο συμπλέκτης λίγο ένα κόμπιασμα χαμηλά έσβηνε..
 
N

notakos600

Guest
Το βλέπω χλωμό να μιλάμε για καρμπυρατεράτο μηχανάκι.

Ίσως σε ψεκαστό αλλα όχι ρε Πάνο σαν συνήθης βλάβη ειδικά σε τετρακυλινδρο.Μπεκ του ψεκασμού μπορούν να βουλώσουν σε όλα..

Προσωπικά θυμάμαι κουβέντες για V Strom.Χαμηλές ταχύτητες 1-2 κι εκεί που έδινες να φύγεις,λίγο ο συμπλέκτης λίγο ένα κόμπιασμα χαμηλά έσβηνε..
Συνήθως παίζει χαλασμένο TPS...
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το βλέπω χλωμό να μιλάμε για καρμπυρατεράτο μηχανάκι.

Ίσως σε ψεκαστό αλλα όχι ρε Πάνο σαν συνήθης βλάβη ειδικά σε τετρακυλινδρο.Μπεκ του ψεκασμού μπορούν να βουλώσουν σε όλα..

Προσωπικά θυμάμαι κουβέντες για V Strom.Χαμηλές ταχύτητες 1-2 κι εκεί που έδινες να φύγεις,λίγο ο συμπλέκτης λίγο ένα κόμπιασμα χαμηλά έσβηνε..

Πασο.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τελικα εχω την αισθηση οτι κατι τετοιο θες ,αλλα δεν το ξερεις


Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Του Διονύση θυμάμαι και λέω πως είχαν θέματα. Απλά δεν ξέρω αν στα επόμενα διορθώθηκε.

Για το multi το σκέφτομαι. Δεν βιάζομαι. Ο Αρτινός ωραίο φαίνεται να το έχει, αλλά το έχει πανάκριβο και είναι και χωρίς προίκα.
Ας περάσουν μερικοί μηνες ακόμη να καταλάβει πως πρέπει να ρίξει την τιμή και εδώ είμαστε. Εξάλλου εδώ, χτες μόνο που δεν χιόνισε. Κόντεψε μηδέν η θερμοκρασία. Δεν βιάζομαι καθόλου!
Που έχεις μπλέξει παλληκάρι μου;
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Τελικα εχω την αισθηση οτι κατι τετοιο θες ,αλλα δεν το ξερεις


Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τέτοιο θέλω εγώ βασικά αλλά νομίζω είναι 5ταχυτο;;;;η *****ιες λέω;;;
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Ναι ρε .
5 και καλες .
Οχι σαν τα δικα μας.
Τι εννοας moderatora;;; δεν ξέρω τίποτα γιαυτό το μηχανάκι... Αν ξες πες μπορεί να βοηθήσουμε και τον φίλο που ψάχνεται
 
Top Bottom