Tdm 900A.

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.465
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ότι λένε οι από πάνω ,να το πάρεις ,πάρκινγκ κλειστό ,ένα καλό tracker με παγίδα και στην σέλα .
Στείλε πρόσωπ.μηνυμα στο ρεμαλι να μιλήσεις και τηλεφωνικά μαζί του και καλοταξιδος
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Παναβουρη..εγω θα διαφωνησω με τους προλαλησαντες
Το Τdm το σκεφτομουνα και γω...οικονομικο και σκυλος (ετσι λενε)
Οπως και το Vstrom 650..

Ο λογος ομως που δεν πηρα κανενα ειναι γιατι τα κλεβουν..
Δεν ψαχνω τροπους να κανω τη ζωη μου πιο δυσκολη

Και απ οτι σε ψυχολογω , ουτε εσυ
Γκαραζ δεν εχεις λες

Τι πιο ωραιο απ το να εχεις τη μηχανη κατω απ το σπιτι σου..Που να τρεχεις σε παρκινγκ
Που να πληρωνεις κανα 500αρι το χρονο
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ο Παναβούρης χρειάζεται ένα όσο το δυνατόν καλύτερο σε κατάσταση Deauville 650 ή κάτι παρόμοιο.
Απλά δεν το έχει πάρει απόφαση ακόμη.
Αλλο τι χρειαζεσαι , αλλο τι θελεις.
Μην ξεχνας το ντοβιλ το ειχε....το ξερει
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Όποιος άλλος έχει καμμιά καλή ή όχι τόσο καλή κουβέντα να πει για το μηχανάκι ευπρόσδεκτος, αν το πάρω θα του δώσω και βόλτα (θα κάθομαι όμως στο πισινό κάθισμα).χαχα.



Μια χαρά μηχανάκι αλλά παρεξηγημένο.
Οι λόγοι ειπώθηκαν ποιο πάνω.
Το abs βγάζει θέματα από παρατεταμένη ακινησία.
Μια χαρά στρίβει,μπανταρει ,σουζαρει.με λογικές ταχύτητες καίει στο κάτω του μέσου όρου.
ανταλλακτικά φθηνά και σε αφθονία
Αυτά
 
N

notakos600

Guest
Αν ήθελα ένα αξιόπιστο και σχετικά φθηνό στην απόκτηση και στη συντήρηση του ταξιδιάρικο μοτό, το έπαιρνα άνετα.
Χιλιομετροφάγος κι όταν λέμε πως τα κάνει όλα μέτρια, σημαίνει πως για τον μέσο αναβάτη κάνει τα πάντα.
Μόνο που θα το είχα πάντα σε κλειστό χώρο και δεν θα το άφηνα από τα μάτια μου λεπτό.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
10 χρόνια είχα το 850, ο Βασιλιάς για την Ελλάδα, έκανε τα πάντα πήγαινα χώμα με 120 χλμ δικαβαλος και φορτωμένος, βαραγε βέβαια ρουλεμάν λαιμού μέχρι το έβαλα κώνικα koyo
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν ξέρω τι εννοείτε οι υπόλοιποι ως φτηνό στην απόκτηση, αλλά θυμάμαι την εποχή που πήρα το bandit, ζητούσαν τα TDM σε εξωφρενικές τιμές για την ηλικία τους
Κάτι 4500-5000+ ευρώ για μοντέλα 2003 θυμάμαι ως μεταχειρισμένα 17-18 χρόνια μετά! Μηχανάκι που καινούριο έκανε σε κάποια φάση 8900 ευρώ!

Οκ, καλό και τίμιο, αλλά έχει πάθει και αυτό το σύνδρομο vstrom!

Δεν είπες Παναβούρη, πόσο το ζητάει και σε τι κατάσταση βρίσκεται. Επειδή όλα σχετικά είναι.
 
N

notakos600

Guest
Δεν ξέρω τι εννοείτε οι υπόλοιποι ως φτηνό στην απόκτηση, αλλά θυμάμαι την εποχή που πήρα το bandit, ζητούσαν τα TDM σε εξωφρενικές τιμές για την ηλικία τους
Κάτι 4500-5000+ ευρώ για μοντέλα 2003 θυμάμαι ως μεταχειρισμένα 17-18 χρόνια μετά! Μηχανάκι που καινούριο έκανε σε κάποια φάση 8900 ευρώ!

Οκ, καλό και τίμιο, αλλά έχει πάθει και αυτό το σύνδρομο vstrom!

Δεν είπες Παναβούρη, πόσο το ζητάει και σε τι κατάσταση βρίσκεται. Επειδή όλα σχετικά είναι.
Δεν λέει ρε.
Είναι μοναχοφάης.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν λέει ρε.
Είναι μοναχοφάης.
Οτι τι;
Θα βρούμε ποιος έχει το μηχανάκι και θα πάμε να το αγοράσουμε εμείς; Tooth

Ενταξει, με ελλιπή στοιχεία, τι να γράψεις παραπάνω. Τίμιο μηχανάκι. Αυτά που έγραψαν όλοι και αυτά που έχουμε ακούσει και εμείς απο φίλους που το είχαν.
Αλλά το αν το πάρει ή όχι, θέλει παραπάνω πληροφορίες. Χρονιά μοντέλου, κατάσταση, τιμή και πολλά άλλα.
Ανάλογα την τιμή και την κατάσταση μπορεί να είναι ευκαιρία, μπορεί να είναι και κοροϊδία.
 
N

notakos600

Guest
Οτι τι;
Θα βρούμε ποιος έχει το μηχανάκι και θα πάμε να το αγοράσουμε εμείς; Tooth

Ενταξει, με ελλιπή στοιχεία, τι να γράψεις παραπάνω. Τίμιο μηχανάκι. Αυτά που έγραψαν όλοι και αυτά που έχουμε ακούσει και εμείς απο φίλους που το είχαν.
Αλλά το αν το πάρει ή όχι, θέλει παραπάνω πληροφορίες. Χρονιά μοντέλου, κατάσταση, τιμή και πολλά άλλα.
Ανάλογα την τιμή και την κατάσταση μπορεί να είναι ευκαιρία, μπορεί να είναι και κοροϊδία.
Όπως τόνισες με ιδιαίτερο στόμφο λίγο παραπάνω...σιγά μην το πάρει.
Σοβαρά τώρα, αν είναι σε αγγελία, μπορεί να μην γουστάρει ανταγωνισμό μέχρι να το σκεφτεί.
 

remali

new member
Δημοσιεύσεις
373
Όνομα
remali
Μια χαρα μηχανακι κανει τα παντα και χωρις προβληματα και αμε πιανουν τα χερια σου τα κανεις και μονος σου.

Στη παρεα μου εχουν περασει αρκετα χωρις καποιο σοβαρο προβλημα αλλα ειδικα το remali μπορει να σου πει πολλα μια και το εχει καιρο και αν δεν κανω λαθος εχει 180000 χλμ
Μοντελο 2004, το πηρα μεταχειρισμενο το Σεπτεμβρη του 2011 με 45.000 τεταρτος κατοχος εγω.
Περπαταμε στα 11 χρονια και 184.400 χλμ .
Η καταναλωση δε με απασχολησε παρα μονο τωρα τελευταια θελοντας να δω που κυμαινεται και ειναι πως τα λεει ο Νικος πιο πισω.
Αλλαγες λαδιων καθε 6 χιλ. μοτουλ και liqui moly 10-40.
Στις 80χιλ αλλαξα μονο τεντοτηρα καδενας (χτυπουσε).
Επομενη αλλαγη τεντοτηρα μαζι με καδενα στις 161.000 προληπτικα.
Ρυθμιση- ελεγχος βαλβιδων 4-5 φορες οταν εμπαινε για service.
Αλλαγη δισκακια συμπλεκτη στις 75 και 150 αν θυμαμαι καλα.
Aλλαγη στη μπροστα αναρτηση ελατηρια Hyperpro στις 100.000 και αλλαγη στα λαδια προσφατα .
Πριν 2-3 χρονια εγινε αλλαγη σε ενα πλαστικο καπακι στην αντλια νερου, ειχε μια πολυ μικρη διαρροη.
Προσθεσα αποστατες στο τιμονι και ηρθε πιο πισω . Εφτιαξα το καθισμα ανατομικο, πιο *****ο - ανετο.
Κατι αλλο δε θυμαμαι.
*καθημερινη χρηση εντος και εκτος πολης. Χειμωνα-Καλοκαιρι.

* @esel @thanosgp @Sapiokaravo FJR Δεν το πουλαω ρε Tooth
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν ξέρω τι εννοείτε οι υπόλοιποι ως φτηνό στην απόκτηση, αλλά θυμάμαι την εποχή που πήρα το bandit, ζητούσαν τα TDM σε εξωφρενικές τιμές για την ηλικία τους
Κάτι 4500-5000+ ευρώ για μοντέλα 2003 θυμάμαι ως μεταχειρισμένα 17-18 χρόνια μετά! Μηχανάκι που καινούριο έκανε σε κάποια φάση 8900 ευρώ!

Οκ, καλό και τίμιο, αλλά έχει πάθει και αυτό το σύνδρομο vstrom!

Δεν είπες Παναβούρη, πόσο το ζητάει και σε τι κατάσταση βρίσκεται. Επειδή όλα σχετικά είναι.
Αδυνατεις μου φαινεται να καταλαβεις ....
Η εμπορικοτητα λεμε καθοριζει την τιμη

Εσυ το χαβα σου Rolling
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μοντελο 2004, το πηρα μεταχειρισμενο το Σεπτεμβρη του 2011 με 45.000 τεταρτος κατοχος εγω.
Περπαταμε στα 11 χρονια και 184.400 χλμ .
Η καταναλωση δε με απασχολησε παρα μονο τωρα τελευταια θελοντας να δω που κυμαινεται και ειναι πως τα λεει ο Νικος πιο πισω.
Αλλαγες λαδιων καθε 6 χιλ. μοτουλ και liqui moly 10-40.
Στις 80χιλ αλλαξα μονο τεντοτηρα καδενας (χτυπουσε).
Επομενη αλλαγη τεντοτηρα μαζι με καδενα στις 161.000 προληπτικα.
Ρυθμιση- ελεγχος βαλβιδων 4-5 φορες οταν εμπαινε για service.
Αλλαγη δισκακια συμπλεκτη στις 75 και 150 αν θυμαμαι καλα.
Aλλαγη στη μπροστα αναρτηση ελατηρια Hyperpro στις 100.000 και αλλαγη στα λαδια προσφατα .
Πριν 2-3 χρονια εγινε αλλαγη σε ενα πλαστικο καπακι στην αντλια νερου, ειχε μια πολυ μικρη διαρροη.
Προσθεσα αποστατες στο τιμονι και ηρθε πιο πισω . Εφτιαξα το καθισμα ανατομικο, πιο *****ο - ανετο.
Κατι αλλο δε θυμαμαι.
*καθημερινη χρηση εντος και εκτος πολης. Χειμωνα-Καλοκαιρι.

* @esel @thanosgp @Sapiokaravo FJR Δεν το πουλαω ρε Tooth
Πες τα ρε Τόλια με τους πανεπιστήμονες εδωμέσα.... Tooth Tooth Tooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αδυνατεις μου φαινεται να καταλαβεις ....
Η εμπορικοτητα λεμε καθοριζει την τιμη

Εσυ το χαβα σου Rolling
Ρε Μλκ δεν πας να φας καμμιά μπανάνα για την παλινδρόμηση; Έχεις άποψη και για τα TDM?
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.650
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους,ήμουν εκτός σύνδεσης (ταυγετος ψηλά) για αυτό δεν απάντησα.Το μηχανακι είναι του 12 είναι το 900A με 20000 χλμ καί πωλείται σε ειδική τιμή λόγω συναδελφικοτητας,κάτω από 4000.Οπως έλεγε και ο Θεόφραστου "θα το σκεφτώ".Το μόνο που με αποτρέπει είναι ο φόβος του ψυρισματος και η κλοπή.ΙΔΩΜΕΝ.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους,ήμουν εκτός σύνδεσης (ταυγετος ψηλά) για αυτό δεν απάντησα.Το μηχανακι είναι του 12 είναι το 900A με 20000 χλμ καί πωλείται σε ειδική τιμή λόγω συναδελφικοτητας,κάτω από 4000.Οπως έλεγε και ο Θεόφραστου "θα το σκεφτώ".Το μόνο που με αποτρέπει είναι ο φόβος του ψυρισματος και η κλοπή.ΙΔΩΜΕΝ.
Η τιμή είναι πολυ καλή. Θα την χαρακτήριζα ευκαιρία.
Υπαρχουν μεταχειρισμένα μηχανάκια, υπάρχουν και αυτά που δεν τα άγγιξε ο χρόνος. Θεωρώ πως με τόσα χλμ και αυτής της χρονιάς είναι σαν να αγοράζεις όσο πιο κούτα μηχανακι 1000αρι γίνεται, σε τιμή σκουτερ.
Προσωπικα θα το έπαιρνα. Τώρα για κλοπές και τέτοια στη περιοχή σου δεν ξερω

Αν θες να μην φοβάσαι πως θα στο κλέψουν, πάρε Caponord Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους,ήμουν εκτός σύνδεσης (ταυγετος ψηλά) για αυτό δεν απάντησα.Το μηχανακι είναι του 12 είναι το 900A με 20000 χλμ καί πωλείται σε ειδική τιμή λόγω συναδελφικοτητας,κάτω από 4000.Οπως έλεγε και ο Θεόφραστου "θα το σκεφτώ".Το μόνο που με αποτρέπει είναι ο φόβος του ψυρισματος και η κλοπή.ΙΔΩΜΕΝ.
TDM 900 σε τετοια κατασταση σπανιζουν...θα στο φανε μεχρι να πεις κυμινο Rolling
 
N

notakos600

Guest
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους,ήμουν εκτός σύνδεσης (ταυγετος ψηλά) για αυτό δεν απάντησα.Το μηχανακι είναι του 12 είναι το 900A με 20000 χλμ καί πωλείται σε ειδική τιμή λόγω συναδελφικοτητας,κάτω από 4000.Οπως έλεγε και ο Θεόφραστου "θα το σκεφτώ".Το μόνο που με αποτρέπει είναι ο φόβος του ψυρισματος και η κλοπή.ΙΔΩΜΕΝ.
Συνονόματε, κλείσε πρώτα το parking που θα το κρύβεις από τους επίδοξους και χτύπα το άνετα.
Τέτοια μοτό δεν βγαίνουν κάθε μέρα προς πώληση.
 
Top Bottom