Τιμη βενζινης .... το αναγνωσμα.

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.586
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αν κρίνω από τον αριθμό των αυτοκινήτων που βγαίνουν εκτός πόλεων τις Κυριακές, προβλέπω να το βάλουν στον πάτο τους το μέτρο.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σωστό κι αυτό.
Τυχαίνει όλο και περισσότερες φορές ,νύχτα ιδίως να ταξιδεύω για χιλιόμετρα μοναχός.
Ο κόσμος έχει κόψει προ πολλού τις συχνες μετακινησεις ,εδώ άλλοι δεν έχουν να φαν ,τι να λέμε.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Παίζει να είμαστε η μοναδική χώρα στην Ευρώπη (μπορεί και στον κόσμο) με τέτοιους ηλίθιους κανονισμούς. Απαγόρευση τις Κυριακές...σώπα ρε; Να καταλάβετε τι;

Μια μόνο μέρα έχει ο κοσμάκης για να ξεσκάσει λιγάκι.

Θες να πάρεις την οικογένεια να πας για μπάνιο; Θες να πας απλά μια βόλτα να πάρεις αέρα; Θες να πας στο χωριό να δεις παππούδες/γιαγιάδες; Χαχα άσε μας ελληνάκο, δεν σε αφήνω να πας! Και αν σε πιάσω να οδηγάς Κυριακάτικο, τσίμπα τιμώρια και πρόστιμο, το οποίο παίζει να είναι όσο το μισό μηνιάτικο σου.

Και να περάσει αυτό το μέτρο, απλά δεν θα με νοιάξει αλήθεια. Και βόλτες θα πηγαίνω, και από όλα.

Όσο περισσότερο περνάει ο καιρός, τόσο περισσότερο σκέφτομαι το ενδεχόμενο στο μέλλον, απλά να σηκωθώ και να φύγω για εξωτερικό. Δεν παίζει να είναι χειρότερα από εδω πέρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
N

notakos600

Guest
Σωστό κι αυτό.
Τυχαίνει όλο και περισσότερες φορές ,νύχτα ιδίως να ταξιδεύω για χιλιόμετρα μοναχός.
Ο κόσμος έχει κόψει προ πολλού τις συχνες μετακινησεις ,εδώ άλλοι δεν έχουν να φαν ,τι να λέμε.
Τ{ χειρότερο είναι να ψάχνεις στα σκουπίδια Γιάννη... Γμστα

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Αυτες δεν ξερω αν δουλευουν , δε μου ηρθε κληση ποτε
Στην παλιά εθνική Βόλου-Λάρισας δουλεύουν κανονικότατα.

Έχει στον Ριζόμυλο, Στεφανοβίκειο, Αρμένιο....πέρσι που είχαμε το lockdown, όταν έκανε τον μεγάλο σεισμό στην Λάρισα (Μάρτιος μήνας), οι δικοί μου τρέξανε στο χωριό να δουν αν είναι όλοι καλά. Όριο ταχύτητας 65 χλμ/ω, ο πατέρας μου πήγαινε με 80-90. Η κλήση μας ήρθε τον Ιούλιο...

Ένα άλλο φιλαράκι στον Δομοκό, τον έπιασαν κάμερες επίσης. Συνεπώς, δουλεύουν παντού από ότι φαίνεται.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Τ{ χειρότερο είναι να ψάχνεις στα σκουπίδια Γιάννη... Γμστα
Ξέρεις πόσες φορές το έχω δει αυτό έξω τα τελευταία 2-3 χρόνια; Πολλές...
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.468
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Ρε παιδες


ας διαβαζουμε την "ειδηση"πρωτου σχηματίσουμε αποψη....


"Την αρχή έκανε η υπουργός Περιβάλλοντος της Βάδης-Βυρτεμβέργης Τέκλα Βάλκερ"
"Τη σκυτάλη πήρε η Νίνα Σέερ, εκπρόσωπος του συγκυβερνώντος Σοσιαλδημοκρατικού Κόμματος (SPD)"


Δλδ μια βλαχοδημαρχος σε ενα κρατιδιο της Γερμανιας και μια πολιτευτρια σε ενα αλλο....

και εμεις εδω το δεσαμε ως γεγονος;
cde

χαλασμενο τηλεφωνο μου θυμιζει η φαση.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Παίδες σε μηχανή σας ήρθε ποτέ κλήση ταχύτητας;
Μόνο μια φορά με έγραψε το 2015 η δημοτική αστυνομία (τράτζικ) γιατί το άφησα για 20 λεπτά σε σημείο που δεν έπρεπε. Νομίζω, πήγα να πάρω κάτι πράματα από ένα μαγαζί.

Κάπου στο 10αρικο η κλίση, δεν το πλήρωσα ποτέ.
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Πάντως σχετικά με τις πινακίδες το δικό μου μυαλό πήγε ώς μία στάση πίεσης ώστε να μειώσουν ''έστω όσο'' τους φόρους στα κάυσιμα..... (το άλλο με τον τοτό το ξέρω.....)
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.641
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Έχουμε την πιο σάπια και οπισθοδρομική κυβέρνηση, στην χειρότερη δεδομένη χρονική περίοδο. Οικονομική ύφεση, ενεργειακή κρίση, covid. Βασικά, δεν νομίζω να έχει περάσει άλλη κυβέρνηση από την Ελλάδα, χειρότερη από του Κούλη.

Παίζει να είμαστε η μοναδική χώρα στην Ευρώπη (μπορεί και στον κόσμο) με τέτοιους ηλίθιους κανονισμούς. Απαγόρευση τις Κυριακές...σώπα ρε μούλοι εκεί πάνω στην κυβέρνηση. Να καταλάβετε τι;

Μια μόνο μέρα έχει ο κοσμάκης για να ξεσκάσει λιγάκι.

Θες να πάρεις την οικογένεια να πας για μπάνιο; Θες να πας απλά μια βόλτα να πάρεις αέρα; Θες να πας στο χωριό να δεις παππούδες/γιαγιάδες; Πάρε τα @@ μου ελληνάκο, δεν σε αφήνω να πας! Και αν σε πιάσω να οδηγάς Κυριακάτικο, τσίμπα τιμώρια και πρόστιμο, το οποίο παίζει να είναι όσο το μισό μηνιάτικο σου. Έτσι γιατί, είμαστε Ελλάδα, γ@μάμε και δέρνουμε.

Και να περάσει αυτό το μέτρο, απλά δεν θα με νοιάξει αλήθεια. Και βόλτες θα πηγαίνω, και από όλα.

Όσο περισσότερο περνάει ο καιρός, και βλέπω το πολιτικό τσίρκο που επικρατεί, τόσο περισσότερο σκέφτομαι το ενδεχόμενο στο μέλλον, απλά να σηκωθώ και να φύγω για εξωτερικό. Δεν παίζει να είναι χειρότερα από εδω πέρα.
Τασο σε παρακαλω οχι κριτικη για τις κυβερνησεις εδω μεσα. Smileys drinking beer Emoticon
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ρε παιδες


ας διαβαζουμε την "ειδηση"πρωτου σχηματίσουμε αποψη....


"Την αρχή έκανε η υπουργός Περιβάλλοντος της Βάδης-Βυρτεμβέργης Τέκλα Βάλκερ"
"Τη σκυτάλη πήρε η Νίνα Σέερ, εκπρόσωπος του συγκυβερνώντος Σοσιαλδημοκρατικού Κόμματος (SPD)"


Δλδ μια βλαχοδημαρχος σε ενα κρατιδιο της Γερμανιας και μια πολιτευτρια σε ενα αλλο....

και εμεις εδω το δεσαμε ως γεγονος;
cde

χαλασμενο τηλεφωνο μου θυμιζει η φαση.
Έτσι. Καλό είναι να διασταυρώνουμε πρώτα
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Πάνε και οι καφετέριες για τα πενφε.
Θα τους κόψουν τον μοναδικό οργασμό που είχαν κι αυτοί.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
εισαι κακος
 
Top Bottom