ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
εδώ μαζεύω τα λάδια από το τηγάνισμα και τα πετάω σε ειδικό κάδο στον Σκλαβενίτη
Αφού τηγανιζεις μη μιλάς καθόλου..
Η δικιά μου όλα νερόβραστα.. Είναι λέει υγιεινα
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Στον τίγρη;
Για πείτε κανα λαστιχάκι καλό με γρήγορη κορώνα για το Capo να έχω υπόψιν για όταν.

110/80-19
150/70-17
Συνονόματε σε 17αρια έχω να σου προτείνω αλλά δεν ξέρω αν συμπεριφερονται το ίδιο και στις διαστάσεις αυτές που σαφώς πάει σε πιο touring μοτο/ελαστικό!
Απο τέτοιας κατηγορίας τα pirelli angel gt και τα michelin road 5 που έχω βάλει με είχε κερδίσει περισσότερο το road 5!!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αφού τηγανιζεις μη μιλάς καθόλου..
Η δικιά μου όλα νερόβραστα.. Είναι λέει υγιεινα
Δεν τρώς δεν πίνεις, δεν καπνίζεις, Rock δεν παίζεις, χρέπια μηχανάκια πας και παίρνεις, τι σκατά ζεις μωρή σαπίλα; Σαν και σένα στα βαπόρια τους βάζουμε άγκυρα στο πόδι και τους φουντάρουμε....
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν τρώς δεν πίνεις, δεν καπνίζεις, Rock δεν παίζεις, χρέπια μηχανάκια πας και παίρνεις, τι σκατά ζεις μωρή σαπίλα; Σαν και σένα στα βαπόρια τους βάζουμε άγκυρα στο πόδι και τους φουντάρουμε....
Αμα ρε μλκ έπαιζα ροκ.. Θαχα Rt??
Μόνο disco 70-80
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Συνονόματε σε 17αρια έχω να σου προτείνω αλλά δεν ξέρω αν συμπεριφερονται το ίδιο και στις διαστάσεις αυτές που σαφώς πάει σε πιο touring μοτο/ελαστικό!
Απο τέτοιας κατηγορίας τα pirelli angel gt και τα michelin road 5 που έχω βάλει με είχε κερδίσει περισσότερο το road 5!!
Κοίτα, και το Capo το στρίβω (όσο στρίβει δηλαδή η μαούνα).
Το φτάνω στη άκρη το πέλμα τώρα με τα anakee 3. Nιώθω πως με ένα καλύτερο λάστιχο δρόμου με γρήγορη κορώνα θα είχα ακόμη μεγαλύτερη ταχύτητα εξόδου.
Αν είναι "γρηγορά" τα λάστιχα που λες, να τα δοκιμάσω.
Δεν θα είναι σαν το tiger με τους 17ρηδες αλλά λογικά κάτι θα κερδίσω παραπάνω.

Χώμα, κάνω απλές μικρές διελεύσεις όταν και αν τύχει, οπότε δεν με καίει να είναι 100% ασφάλτινα.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
27.029
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Συνονόματε σε 17αρια έχω να σου προτείνω αλλά δεν ξέρω αν συμπεριφερονται το ίδιο και στις διαστάσεις αυτές που σαφώς πάει σε πιο touring μοτο/ελαστικό!
Απο τέτοιας κατηγορίας τα pirelli angel gt και τα michelin road 5 που έχω βάλει με είχε κερδίσει περισσότερο το road 5!!
Απο φιλους εχω ακουσει τα καλυτερα για τα road 5
Αποστολη και σε Yamaha Tdm 900 που εχω οδηγησει με τα road 5 εστριβε ταπα
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Κοίτα, και το Capo το στρίβω (όσο στρίβει δηλαδή η μαούνα).
Το φτάνω στη άκρη το πέλμα τώρα με τα anakee 3. Nιώθω πως με ένα καλύτερο λάστιχο δρόμου με γρήγορη κορώνα θα είχα ακόμη μεγαλύτερη ταχύτητα εξόδου.
Αν είναι "γρηγορά" τα λάστιχα που λες, να τα δοκιμάσω.
Δεν θα είναι σαν το tiger με τους 17ρηδες αλλά λογικά κάτι θα κερδίσω παραπάνω.

Χώμα, κάνω απλές μικρές διελεύσεις όταν και αν τύχει, οπότε δεν με καίει να είναι 100% ασφάλτινα.
Σαν ελαστικά touring ειδικά το road ήταν σχετικά γρήγορο το πάταγα ως άκρη, είχε μεγάλη διάρκεια ζωής και ήταν καλό και στο βρεγμένο!! Δεν ξερω αν βγαίνουν όμως στις διαστάσεις αυτές!! Μήπως εκεί παίζεις σε scorpion trial κλπ!!
Λογικά θα μας κατατοπισουν σύντροχοι εδώ μέσα που θα έχουν δοκιμάσει κάποιο παρόμοιο στην κατηγορία του capo!!
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Απο φιλους εχω ακουσει τα καλυτερα για τα road 5
Αποστολη και σε Yamaha Tdm 900 που εχω οδηγησει με τα road 5 εστριβε ταπα
Ωραίο λαστιχάκι και όταν τα άλλαξα μετά τα 10χιλιαδες χιλιόμετρα ειχε ακόμα ψωμί και κράταγε εξίσου καλά!!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σαν ελαστικά touring ειδικά το road ήταν σχετικά γρήγορο το πάταγα ως άκρη, είχε μεγάλη διάρκεια ζωής και ήταν καλό και στο βρεγμένο!! Δεν ξερω αν βγαίνουν όμως στις διαστάσεις αυτές!! Μήπως εκεί παίζεις σε scorpion trial κλπ!!
Λογικά θα μας κατατοπισουν σύντροχοι εδώ μέσα που θα έχουν δοκιμάσει κάποιο παρόμοιο στην κατηγορία του capo!!
Στην κατηγορία του Capo εδω μέσα, οι σύντροχοι όλοι τσι ες έχουν.
Αυτοι θα με βάλουν να αλλάξω μηχανάκι! Tooth
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
τα λάστιχα του tenere;
Μαμά
μαμά λάστιχα και μαμά αλυσίδα? 150.000 χλμ που έβγαζαν κάποιοι με ένα σετ? :cool:
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ναι ναι I know what you mean.
Με 80 στη ΛΕΑ με το σκυλί στο λουκάνικο Rolling
με 80χαω και χωρίς επιτάχυνση-επιβράδυνση απότομη, βγάζεις 200κ άνετα... Tooth
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Σε 150αρι δεν ξέρω και εγώ να σου πω, αλλά σκεφτόμουν τα Conti attack το λάστιχο είναι αλλού τουλάχιστον στην λαίλαπα...
 
Top Bottom