ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Γατάκι το scooter έγραψε 155 σήμερα Malossi+ Bando+Pollini στροφή στο Τροκαντερό 125+ κάτσε εσύ με το παπί...


@apache Απαιτώ κόντρα εσυ με το Sym εγω με το Kymco του πατέρα μου. Θα μου πεις δεν έχω δίπλωμα να το οδηγήσω, ναι, μα δεν μπορούν να με γράψουν αν δεν μπορούν να με πιάσουν.
cdefg


Μάνο ο Τάσος "σ'έχει" και την κάμερα την έβαλε για να γράψει την προσπέραση!

ΦΥΛΑΞΟΥΥΥΥ...

 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.190
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
cdefg


Μάνο ο Τάσος "σ'έχει" και την κάμερα την έβαλε για να γράψει την προσπέραση!

ΦΥΛΑΞΟΥΥΥΥ...

Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Σήμερα έκατσα και εκτύπωσα το μανούαλ

Αυτό να ξέρετε το κάνω μόνο για όσες Μότο έχω σκοπό να κρατήσω καιροοοοοοοοοοοο.....







Sent from my iPhone using Tapatalk
Πόσες σελίδες?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ναι τόσες σελίδες μόνο αν παντρεύεσαι κάποισ...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ναι τόσες σελίδες μόνο αν παντρεύεσαι κάποισ...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το είπα εξαρχής. Το Capo δεν έχω διάθεση να το αλλάξω. Το πήρα για καιρό.
Απο εκει και πέρα για την εκτύπωση, κλάιν. Το θέμα ήταν να ελευθερωθεί το μηχάνημα της δουλειάς. Μόλις βρήκα χρόνο το έφτιαξα τσακ μπαμ
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.788
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Δοκίμασα την κάμερα. Η εικόνα είναι ακριβώς όπως την θέλω, αλλά παρατήρησα 2 αρνητικά...


1) Το μικρόφωνο της είναι απλά άθλιο. Άρα θα χρειαστεί να χρησημοποιήσω το κινητό μου για ηχογράφηση και μετά να ενώσω εικόνα και ήχο.
Και...
2) Ε η εξάτμιση αυτή που φοράω ακούγεται άσχημα στο βίντεο...την επόμενη φορά θα βγει καλύτερο.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Προστατευτικό βαλβίδας πλάγιου stand...





Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άφησες τίποτες από τον κατάλογο ,ή έρχονται όλοι οι κωδικοί σιγά σιγά,?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.190
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Άφησες τίποτες από τον κατάλογο ,ή έρχονται όλοι οι κωδικοί σιγά σιγά,?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στην ΜΑΚΑΝ με πήρανε χαμπάρι και μου έδωσαν τον κατάλογο... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Δοκίμασα την κάμερα. Η εικόνα είναι ακριβώς όπως την θέλω, αλλά παρατήρησα 2 αρνητικά...


1) Το μικρόφωνο της είναι απλά άθλιο. Άρα θα χρειαστεί να χρησημοποιήσω το κινητό μου για ηχογράφηση και μετά να ενώσω εικόνα και ήχο.
Και...
2) Ε η εξάτμιση αυτή που φοράω ακούγεται άσχημα στο βίντεο...την επόμενη φορά θα βγει καλύτερο.
Μικροφωνο και καταγραφικο οπωσδηποτε. Η εγγραφη στο κινητο ειναι μια βολικη λυση μεν αλλα αν χτυπησει το τηλεφωνο κοβεται η εγγραφη. Καλυτερα δωσε 30 Ευρω για ενα απλο καταγραφικο με 4GB μνημη που θα σου ειναι και αχρηστη (σκεψου οτι η καταγραφη για 20 λεπτα ειναι περιπου 15MB). Επενδυσε σε ενα καλο μικροφωνο που να το φορας μεσα απο το κρανος. Μια πολύ καλή επιλόγη και σχετικά οικονομικο ειναι το ΒΟΥΑ ΒΥ-Μ1 περίπου στα 20 Ευρω.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μικροφωνο και καταγραφικο οπωσδηποτε. Η εγγραφη στο κινητο ειναι μια βολικη λυση μεν αλλα αν χτυπησει το τηλεφωνο κοβεται η εγγραφη. Καλυτερα δωσε 30 Ευρω για ενα απλο καταγραφικο με 4GB μνημη που θα σου ειναι και αχρηστη (σκεψου οτι η καταγραφη για 20 λεπτα ειναι περιπου 15MB). Επενδυσε σε ενα καλο μικροφωνο που να το φορας μεσα απο το κρανος. Μια πολύ καλή επιλόγη και σχετικά οικονομικο ειναι το ΒΟΥΑ ΒΥ-Μ1 περίπου στα 20 Ευρω.

Αρα συνοψίζοντας.
1. Κάμερα
2. Καταγραφικό
3. Μικρόφωνο για το καταγραφικό

σωστά;

και ποιο καταγραφικό είναι αξιόπιστο;
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.788
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Για εγγραφή ήχου βασικά μπορώ να χρησημοποιήσω το 2ο κινητό μου, το Redmi 6A που είχα. Είναι εντελώς άδειο δεν έχει τίποτα, ούτε SIM ούτε αρχεία μέσα άρα έχω συνολικά γύρω στα 14-16GB ελεύθερο χώρο για εγγραφή ήχου, και έχει αρκετά καλό μικρόφωνο. Άρα και να χτυπήσει το τωρινό κινητό μου δεν θα το επηρεάσει.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Αρα συνοψίζοντας.
1. Κάμερα
2. Καταγραφικό
3. Μικρόφωνο για το καταγραφικό

σωστά;

και ποιο καταγραφικό είναι αξιόπιστο;
To ποιο φτηνο που θα βρεις...στην πραγματικοτητα εφοσον καταγραφεις απο μκροφωνο ολα καλουν την ιδια δουλεια. Αρα διαλεξε ενα που ενα εχει μεγαλα πληκτρα για να μπορεις να πατησεις με το γαντι και ξεκινα. Απο 15 Ευρω ως 30 Ευρω....

Τωρα αν θελεις μεσα απο το καταγραφικο να κανεις επεξεργασια ηχου θα πρεπει να τα χωσεις σε κατι καλο. Εχω ενα Tascam DR 40X το οποιο κανει παπαδες αλλα ειναι περιττο για την μηχανη. Το εχω χρησιμοποιησει για καταγραφη live
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Για εγγραφή ήχου βασικά μπορώ να χρησημοποιήσω το 2ο κινητό μου, το Redmi 6A που είχα. Είναι εντελώς άδειο δεν έχει τίποτα, ούτε SIM ούτε αρχεία μέσα άρα έχω συνολικά γύρω στα 14-16GB ελεύθερο χώρο για εγγραφή ήχου, και έχει αρκετά καλό μικρόφωνο. Άρα και να χτυπήσει το τωρινό κινητό μου δεν θα το επηρεάσει.
Σε αυτη την περιπτωση για να μην χωσεις λεφτα στο μικροφωνο φτιαξε ενα deadcat στο μικροφωνο. Βρες ενα κομματακι απο γουνακι (χαλασε μια κουκλα απο ενα παιχνιδι ενος παιδιου....στην αναγκή κλεψε την απο ενα τυχαιο παιδι στο δρομο) και τυλιξε το γυρω απο το μικροφωνο και στερεωσε το με μια ταινια...η διαφορα θα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Κατεβασε καποια δωρεαν εφαρμογη τυπου Voice Record για να εχεις καλυτερη εγγραφη και εισαι ετοιμος
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.788
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Μικρόφωνο δεν έχω, προς το Πάσχα θα πάρω, αλλά σε σχέση με την κάμερα το Redmi έχει 10 φορές καλύτερο ήχο. Της κάμερας το μικρόφωνο είναι κάτι χειρότερο απο μικρόφωνο λάπτοπ του 2001....γουνάκι μπορώ να πάρω απο κάνα παλιό κουκλάκι που έπαιζε η αδερφή μου μικρή, σιγά μην την ενοχλήσει τώρα αυτό.
 
Δημοσιεύσεις
719
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Honda PCX 125 2024
Honda XL750 Transalp 2024 Quantum slipstream drive
Όνομα
Θοδωρής
Δοκίμασα την κάμερα. Η εικόνα είναι ακριβώς όπως την θέλω, αλλά παρατήρησα 2 αρνητικά...


1) Το μικρόφωνο της είναι απλά άθλιο. Άρα θα χρειαστεί να χρησημοποιήσω το κινητό μου για ηχογράφηση και μετά να ενώσω εικόνα και ήχο.
Και...
2) Ε η εξάτμιση αυτή που φοράω ακούγεται άσχημα στο βίντεο...την επόμενη φορά θα βγει καλύτερο.
βάλε το κινητό στην τσέπη να γράφει ήχο , βαρα παλαμάκια για να δεις τον ήχο στο Post production , και συγχρόνισε τα
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.788
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@enterprise-psi Το ίδιο κόλπο έκανα και με το 1ο βίντεο που τράβηξα πέρσι την άνοιξη με την κάμερα. Ουσιαστικά στα παλαμάκια ξεκινάει ο συγρονισμός...
 
Top Bottom