Συμβαίνει τώρα....

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αυτό είναι φαην νταινινκ.
150 ευρα το ατομο
Αυτό είναι φάϊν, αγριογούρουνο στιφάδο by Niki εψές.....



Στιφάδο-640.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.423
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Αυτο παλι με τα καλαμαρακια,αντι σε πιατο σε χαρτοπετσεττα,τι στυλιστικη αποψη ειναι?φανταζομαι θα επιβαρυνεται και στην τιμη λογω στύλ.Rolling

Πιατο είναι το συγκεκριμένο και όχι χαρτοπετσέτα!
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.537
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Αυτο παλι με τα καλαμαρακια,αντι σε πιατο σε χαρτοπετσεττα,τι στυλιστικη αποψη ειναι?φανταζομαι θα επιβαρυνεται και στην τιμη λογω στύλ.Rolling
Δεν είναι χαρτοπετσέτα, είναι πέτρινο πλατώ σερβιρίσματος.

Το χρησιμοποιούν πλέον αρκετά εστιατόρια.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.655
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Δηλαδή η νέα μόδα είναι σερβίρισμα σε επίπεδα πλατώ,που μπορεί να σου φύγει το φαι και να βγει απ οξω.Ρε τι μαθαίνει κανείς.Φαντασου να προσπαθείς να κάνεις και παπάρα στο λεμόνι με το λάδι και να σου τρέχουν τα ζουμια στο τραπέζι.Νεες μόδες.Δουλεια δεν είχε ο διάολος γ................. τα παιδιά του.Εχω μείνει ο γέρος πίσω.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.537
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δηλαδή η νέα μόδα είναι σερβίρισμα σε επίπεδα πλατώ,που μπορεί να σου φύγει το φαι και να βγει απ οξω.Ρε τι μαθαίνει κανείς.Φαντασου να προσπαθείς να κάνεις και παπάρα στο λεμόνι με το λάδι και να σου τρέχουν τα ζουμια στο τραπέζι.Νεες μόδες.Δουλεια δεν είχε ο διάολος γ................. τα παιδιά του.Εχω μείνει ο γέρος πίσω.
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του ελεύθερα. Για αυτό υπάρχουν όλα στην αγορά για να διαλέγουμε σύμφωνα με τα γούστα μας……

Τώρα όσο την παπαρα στο λεμόνι με το λάδι, αν κάποιος σερβίρει σαλάτα σε τέτοιο πλατώ θέλω να τον γνωρίσω. Θα είναι ενδιαφέρον τύπος
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.655
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του ελεύθερα. Για αυτό υπάρχουν όλα στην αγορά για να διαλέγουμε σύμφωνα με τα γούστα μας……

Τώρα όσο την παπαρα στο λεμόνι με το λάδι, αν κάποιος σερβίρει σαλάτα σε τέτοιο πλατώ θέλω να τον γνωρίσω. Θα είναι ενδιαφέρον τύπος
Εννοείται,αν και πιστεύω ότι μάλλον αν κάποιος πάει για πρώτη φορά δεν θα τον ρώτησαν πως να του τα σερβίρουν.Παντως εγώ θα του έλεγα να τα πάρει πίσω,και να μου τα σερβίρει κανονικά σε πιατέλα η σε πιάτο γιατί είμαι και ζημιαρης στις τσαλαβουτες.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Εννοείται,αν και πιστεύω ότι μάλλον αν κάποιος πάει για πρώτη φορά δεν θα τον ρώτησαν πως να του τα σερβίρουν.Παντως εγώ θα του έλεγα να τα πάρει πίσω,και να μου τα σερβίρει κανονικά σε πιατέλα η σε πιάτο γιατί είμαι και ζημιαρης στις τσαλαβουτες.

Συγνώμη αλλά στο τηγανητό καλαμαράκι τι τσαλαβούτα μπορεί να κάνει κάποιος;;;

Ήρεμα ρωτάω!
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.655
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Άμα έχει λίγο λαδακι απ' το τηγάνισμα και βάλεις και λιγάκι λεμονακι από πάνω,μια χαρά τσαλαβουτα κάνεις.Απ την άλλη πιστεύω ότι στο πιάτο αντί σε ανοιχτό πλατώ,γενικά χειρίζεσαι πιο καλά τις μπουκιες και τις πηρουνιες χωρίς τον κίνδυνο να σου φύγουν και να σου πέσουν στο πουκάμισο η στο παντελόνι.Βεβαια στον βωμό του νεωτερισμού που συνήθως πληρώνεται και παραπάνω ,σε λίγο θα δούμε και καλαμαράκια να κρέμονται σε περιστρεφόμενο μαλλί της γριάς.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Άμα έχει λίγο λαδακι απ' το τηγάνισμα και βάλεις και λιγάκι λεμονακι από πάνω,μια χαρά τσαλαβουτα κάνεις.Απ την άλλη πιστεύω ότι στο πιάτο αντί σε ανοιχτό πλατώ,γενικά χειρίζεσαι πιο καλά τις μπουκιες και τις πηρουνιες χωρίς τον κίνδυνο να σου φύγουν και να σου πέσουν στο πουκάμισο η στο παντελόνι.Βεβαια στον βωμό του νεωτερισμού που συνήθως πληρώνεται και παραπάνω ,σε λίγο θα δούμε και καλαμαράκια να κρέμονται σε περιστρεφόμενο μαλλί της γριάς.
Το πλατώ πάντως δεν θεωρώ ότι είναι νεωτεριστικό αλλά πως είναι η εξέλιξη της λαδόκολλας!

Σίγουρα όλοι μας έχουμε πάει σε κάποιο εστιατόριο μόνο και μόνο για να θυμηθούμε τα παλιά ή για να δούμε πως είναι!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.423
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σας ερχεται αυτο... εδω να σα δω
Βάζεις αλατι στην παλάμη. ,Γλύφεις και δαγκώνεις το λεμόνι .
Πριν το κατεβάσεις ,τραβάς μια γουλια ελαιόλαδο και καταπίνεις το περιεχόμενο του ποτηριού.
Τα κρεμμύδια και τα ζαράκια φέτας τα περιχυνεις με το υπόλοιπο σφυνακι και ξεκινάς τις βούτες.
Μάθετε μπαλιτσα ,όλα εγώ ;
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.709
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Εννοείται,αν και πιστεύω ότι μάλλον αν κάποιος πάει για πρώτη φορά δεν θα τον ρώτησαν πως να του τα σερβίρουν.Παντως εγώ θα του έλεγα να τα πάρει πίσω,και να μου τα σερβίρει κανονικά σε πιατέλα η σε πιάτο γιατί είμαι και ζημιαρης στις τσαλαβουτες.
Επειδή εργάζομαι στην εστίαση , αλλάξτε επιτέλους την νοοτροπία του ελληναρα μάγκα που πάει σε ένα μαγαζί και νομίζει ότι γαμαει και δέρνει, είναι απαιτητικός όλα του φταίνε πάντα βιάζεται και κατά το 95% ειναι τέρμα αγενής .
Μάθετε να συμπεριφέρεστε σε μαγαζιά που σας εξυπηρετούν , ότι διποτε ειναι αυτό .

Δεν σας κάνουν χάρη που πήγατε σε ένα μαγαζί .
κατσε φαε περνα καλά και φύγε , τόσο απλό .


επειδή έχω δουλέψει και με τουρίστες , οι Έλληνες είμαστε οι χειρότεροι πελάτες Έβερ χωρίς κανένα λόγο
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.824
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Επειδή εργάζομαι στην εστίαση , αλλάξτε επιτέλους την νοοτροπία του ελληναρα μάγκα που πάει σε ένα μαγαζί και νομίζει ότι γαμαει και δέρνει, είναι απαιτητικός όλα του φταίνε πάντα βιάζεται και κατά το 95% ειναι τέρμα αγενής .
Μάθετε να συμπεριφέρεστε σε μαγαζιά που σας εξυπηρετούν , ότι διποτε ειναι αυτό .

Δεν σας κάνουν χάρη που πήγατε σε ένα μαγαζί .
κατσε φαε περνα καλά και φύγε , τόσο απλό .


επειδή έχω δουλέψει και με τουρίστες , οι Έλληνες είμαστε οι χειρότεροι πελάτες Έβερ χωρίς κανένα λόγο
Νομίζω όμως η φωτογραφία του πιάτου είχε να κάνει με την ποσότητα Θάνο,αλλά ισχύει ότι ο Έλληνας είναι δύσκολος πελάτης αλλά αφήνει και φιλοδώρημα...
 
Top Bottom