Πως στριβει η μηχανη!!

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Η στο οτι αλλαξες θεση στο σωμα σου,κατι που και παλι δεν ειναι σωστο,αλλα με το δευτερο λαθος διορθωσες το πρωτο.
σε τετοιες στιγμες...κανεις οτι σε φωτισει ο θεος Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
ερωτησις..
Εστω οτι μπαινουμε σε στροφη, αλλα καπου εχουμε κανει λαλακια.
Η δε μπηκαμε σωστα, η η στροφη ειναι πιο κλειστη απ οτι νομιζαμε.....
Anyway...δεν παει καλα η δουλεια και βλεπουμε οτι ειμαστε εκτος γραμμης και παμε οξω..
1.Τι πρεπει να κανουμε?
2. Εσεις τι κανετε? (γιατι το τι πρεπει απ το τι κανουμε συνηθως απεχει Rollingπαρασαγγας
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.559
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
ερωτησις..
Εστω οτι μπαινουμε σε στροφη, αλλα καπου εχουμε κανει λαλακια.
Η δε μπηκαμε σωστα, η η στροφη ειναι πιο κλειστη απ οτι νομιζαμε.....
Anyway...δεν παει καλα η δουλεια και βλεπουμε οτι ειμαστε εκτος γραμμης και παμε οξω..
1.Τι πρεπει να κανουμε?
2. Εσεις τι κανετε? (γιατι το τι πρεπει απ το τι κανουμε συνηθως απεχει Rollingπαρασαγγας
Κανεις το σταυρο σου λες το μισο ευαγγελιο εξω και το αφηνεις να παει μεσα στης πατλιες ToothHappyHappy
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
ερωτησις..
Εστω οτι μπαινουμε σε στροφη, αλλα καπου εχουμε κανει λαλακια.
Η δε μπηκαμε σωστα, η η στροφη ειναι πιο κλειστη απ οτι νομιζαμε.....
Anyway...δεν παει καλα η δουλεια και βλεπουμε οτι ειμαστε εκτος γραμμης και παμε οξω..
1.Τι πρεπει να κανουμε?
2. Εσεις τι κανετε? (γιατι το τι πρεπει απ το τι κανουμε συνηθως απεχει Rollingπαρασαγγας
Εγω τσιμπαω λιγακι το πισω,ερχομαι σε οσο πιο ορθια θεση μπορω και ξαναμπαινω κανονικα
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εγω τσιμπαω λιγακι το πισω,ερχομαι σε οσο πιο ορθια θεση μπορω και ξαναμπαινω κανονικα
Αυτό συνήθως κάνω και γω.. Τη σηκωνω φρεναρω και ξαναστριβω... Νόμιζα ότι κάνω μλκια..
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Αυτό συνήθως κάνω και γω.. Τη σηκωνω φρεναρω και ξαναστριβω... Νόμιζα ότι κάνω μλκια..
Παιδιά με πόσα χιλιόμετρα μπαίνετε στην στροφή για να προλάβετε να κάνετε τις διορθώσεις που αναφέρεται? Φαντάζομαι λίγα έτσι?
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Κανεις το σταυρο σου λες το μισο ευαγγελιο εξω και το αφηνεις να παει μεσα στης πατλιες ToothHappyHappy
Αν μπείς με καλά χιλιόμετρα Μιχάλη ίσως δεν προλαβαίνεις να κάνεις ούτε αυτά παρα μόνο να πας στις πατλιές για μάζεμα χόρτων ...... Happy
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Παιδιά με πόσα χιλιόμετρα μπαίνετε στην στροφή για να προλάβετε να κάνετε τις διορθώσεις που αναφέρεται? Φαντάζομαι λίγα έτσι?
Στην περίπτωση μου κάτω από 100.. Πες 80
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Στην περίπτωση μου κάτω από 100..πες 80
Άρα μιλάς για ανοιχτή στροφή γιατι σε κλειστή στροφή με τόσα μάλλον παμε για τις πατλιες που λέει ο Μιχάλης... Εγω τουλάχιστον προς τα εκεί κλείνω...
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.296
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Αυτό συνήθως κάνω και γω.. Τη σηκωνω φρεναρω και ξαναστριβω... Νόμιζα ότι κάνω μλκια..
Χοντρη οπως το έχεις κατάλαβες και εσυ. Αν σωθείς με ακομη περισσότερο γυρσιμο .... που χρειάζεται 'κορασον' και εμπειρία .... έχει καλώς.
Οτιδήποτε άλλο κάνεις ειδικά με τα μεγάλα μεταξόνια και κάστερ πας ....για το χωράφι απέναντι , λαμπάδα ορθιος .....! abcdefghgk
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Άρα μιλάς για ανοιχτή στροφή γιατι σε κλειστή στροφή με τόσα μάλλον παμε για τις πατλιες που λέει ο Μιχάλης... Εγω τουλάχιστον προς τα εκεί κλείνω...
Συνήθως δεν κοιτάω το κοντερ σε τέτοιες φασεις Rolling ... Οποτε μην το παίρνεις της μετρητοίς.
Σε στροφές που δεν βλέπεις την έξοδο συνήθως γίνεται...
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.559
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Αν μπείς με καλά χιλιόμετρα Μιχάλη ίσως δεν προλαβαίνεις να κάνεις ούτε αυτά παρα μόνο να πας στις πατλιές για μάζεμα χόρτων ...... Happy
Ακριβως Γιαννη αν ειναι πανω απο 100 χλμ παρε το μηδεν δεν ακουγεσαι αστο να παει BcdefBcdef
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Όπως και να έχει η προσωπική μου άποψη είναι πως με την εμπειρία μαθαίνεις να στρίβεις και ένα σχολείο σίγουρα βοηθάει. Εγώ βιβλία πως να στρίβω δέν έχω και δεν πρόκειται να κάτσω να διαβάσω. Προτιμώ να πάω καμία βόλτα αντ'αυτού και αφού δεν έχω μαζέψει χόρτα εδώ και 30 χρόνια μάλλον κάτι καλό κάνω. Η είμαι κολοφαρδος τι να πω......
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Χοντρη οπως το έχεις κατάλαβες και εσυ. Αν σωθείς με ακομη περισσότερο γυρσιμο .... που χρειάζεται 'κορασον' και εμπειρία .... έχει καλώς.
Οτιδήποτε άλλο κάνεις ειδικά με τα μεγάλα μεταξόνια και κάστερ πας ....για το χωράφι απέναντι , λαμπάδα ορθιος .....! abcdefghgk
Στελαρα μου... Έτσι μου βγαίνει..
Φοβάμαι να φρεναρω πλαγιασμενος.. Φοβάμαι να γύρω παραπάνω... Καλύτερα ορθιος στα χωράφια παρα ξάπλα μέσα στη στροφή..
Το πρώτο που κάνω ενστικτωδώς είναι να μειώσω ταχύτητα, άρα πρέπει να σηκώσω τη μηχανη
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.559
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Στην περίπτωση μου κάτω από 100.. Πες 80
Σε αυτα τα χλμ που λες Μπαμπη αν ειναι το δικο σου δυσκολα τα πραματα και σε κλειστη στροφη cdefghigcdefghig
 
Top Bottom