Μόνος εναντίον όλων, ενάντια σε όλους τους οιωνούς.

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Για το ταίριασμα χαρακτήρων, είναι αστείο μόνο που το συζητάμε..
Οπως επιλέγεις τους φίλους σου, το ίδιο κάνεις και με τους διτροχους φίλους..
Πρόβλημα θα παρουσιαστεί όταν κάποιος καινούριος σκάση μύτη και είναι.... Αλλεν ντελον
Αυτό που επικρατεί, βόλτα στις τάδε του μηνός, όσοι πιστοί προσέλθετε... Είναι καπως
Η αλήθεια είναι πως είναι όντως περίεργο. Και οι πιο παλιοί το γνωρίζουν, οπότε παίρνουν τις προφυλάξεις τους.
Και γι'αυτό θα δεις πολλές βόλτες να κανονίζονται "στο μιλητό" και με προσωπικά μηνύματα, ενώ στα φόρουμ βγαίνουν κυρίως οι βόλτες για καφέδες και ταβέρνες, γύρω γύρω απο την βάση. eye
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Οταν το κάνει ο Μάκης απο την Αγία Βαρβάρα με τσοπεριά και πάνω στο γιλέκο του κεντητό "Road Captain" 1% "Sergent at arms"...ε, δεν το λες και προβλεπέ απο τον ΚΟΚ
Και που να δεις να το κάνει αυτός με το Κ1600GT για να περάσουν τα καλογυαλισμένα GS1200, όλοι καμαρωτοί και φυσικά σοβαροί με τα flip up κράνη τους σηκωμένα για να φαίνονται ποιοι ειναι....μην τους περάσουν για τίποτα πλέμπες....γιατι ολοκληρώθηκαν αγοράζοντας το υπέρτατο εργαλειο μηχανικής.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Τι να κράξουμε...όταν το έχουν επιτρέψει οι μνδλοι σύντροφοί τους να χαλάσει ακόμα κ φιλία εξ' αιτίας τους.
όλα τα θυληκά που βάζουμε στο κρεβάτι ειναι σαν το λύκο.Θέλει ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ να σε αποκόψει από το κοπάδι, γιατί μόνος γίνεσαι ευάλωτος και σε κατασπαράζει με την ησυχία του.Θα την αφήσεις όμως? Μετά φταις.
Τη γυναίκα τη ξέρω 20 χρόνια τους φίλους 30-40, και το ακούει καθημερινά!Και μη μου πείτε άλλο το στεφάνι,γιατί γυνάικα ξαναβρίσκεις,φίλο αδερφικό ποτέ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Η αλήθεια είναι πως είναι όντως περίεργο. Και οι πιο παλιοί το γνωρίζουν, οπότε παίρνουν τις προφυλάξεις τους.
Και γι'αυτό θα δεις πολλές βόλτες να κανονίζονται "στο μιλητό" και με προσωπικά μηνύματα, ενώ στα φόρουμ βγαίνουν κυρίως οι βόλτες για καφέδες και ταβέρνες, γύρω γύρω απο την βάση. eye
Όχι υπάρχουν λέσχες που κανονίζουν βολτες μακρινές με διανυκτερευεσεις όπως ακριβώς σου είπα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
όλα τα θυληκάπου βάζουμε στο κρεβάτι ειναι σαν το λύκο.Θέλει να σε αποκόψει από το κοπάδι γιατί έτσι είσαι ευάλωτος και θα σε κατασπαράξει με την ησυχίατου.Θα την αφήσεις όμως? Μετά φταις.
Τη γυναίκα τη ξέρω 20 χρόνβια τους φίλους 30 και το ακούει καθημερινά!Και μη μου πείτε άλλο το στεφάνι,γιατίγυνάιακα ξαναβρίσκεις,φίλο καλό ποτέ(δε μιλάμε για γνωστό αλλά ΦΊΛΟ)....
Η ανδρική φιλια είναι πάνω από σχέσεις και γάμους..
Είναι ανιδιοτελής
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Και που να δεις να το κάνει αυτός με το Κ1600GT για να περάσουν τα καλογυαλισμένα GS1200, όλοι καμαρωτοί και φυσικά σοβαροί με τα flip up κράνη τους σηκωμένα για να φαίνονται ποιοι ειναι....μην τους περάσουν για τίποτα πλέμπες....γιατι ολοκληρώθηκαν αγοράζοντας το υπέρτατο εργαλειο μηχανικής.
goldwing Ευρώπης περνούσε από μένα για Καλαμπάκα.100 μηχανές.Σε κάθε φανάρι κόβαν την κυκλοφορία.Χάος...
Παίρνω τηλνο την τροχαία και ρωτώ γιατί το επιτρέπει, και αφού είναι ενημερωμένοι δεν το κάνουν οι ίδιοι.
Απάντηση:έχουν και αυτοί τροχονόμους(αλλοεθνείς) μαζί τους που ταξιδεύουν....Dancing
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.180
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Της τροχαίας είναι και κλείνουν διασταυρώσεις; Λυπάμαι αλλά αυτό δεν είναι "πάνε πολύ προσεχτικά" αλλά είναι "παμε και ο δρομος είναι δικός μας".

Ειμαι εντελως αντίθετος στα μεγάλα κονβοι που ουσιαστικά ρυθμίζουν την κυκλοφορία κατά το δοκούν. Σε ομαδική οδήγηση που το γκρουπο ειναι μεγαλύτερο των 10 μοτοσυκλετών και μαλιστα διαφορετικών θα πρέπει να χωριζεται το γκρουπ σε μικρότερα, κοινής οδηγικής εμπειρίας αλλά και δυνατοτητων μοτοσυκλέτας. Το κάθε γκρουπ θα πρέπει να έχει εύλογη χρονική αποσταση μεταξύ τους ωστε να μην βρεθούν μαζί στην διαδρομή. Αυτο ειναι σεβασμος στους υπόλοιπους χρηστες του δρόμου καθως επισης και στην παρεα.

Αντε γιατι ξερω κατι γκρουπ/λεσχες που την εχουν δει Hell Angels από τα Lidl και κανουν κονβοι 40-50 μοτοσυκλετών στον επαρχιακό Λουτρακίου για Ηραίο με αποτελεσμα να κλεινει η κυκλοφορια για 3 μέρες
μια επισυμανση απο τον προηγουμενο κωδικα (πιστευω οτι το συγκεκριμενο δεν θα εχει αλλάξει)
λεει λοιπον ο κωδικας περι ομαδικης οδηγησης μοτοσυκλετών ,,,,"ομαδικη οδηγηση μεχρι 6 μοτοσυκλετες ....απο κει και πανω ειναι παρελαση και ωφειλουν οι υπευθυνοι της εκδρομης να εχουν ενημερωσει τα κατα τοπους τροχαια τμήματα"
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
μια επισυμανση απο τον προηγουμενο κωδικα (πιστευω οτι το συγκεκριμενο δεν θα εχει αλλάξει)
λεει λοιπον ο κωδικας περι ομαδικης οδηγησης μοτοσυκλετών ,,,,"ομαδικη οδηγηση μεχρι 6 μοτοσυκλετες ....απο κει και πανω ειναι παρελαση και ωφειλουν οι υπευθυνοι της εκδρομης να εχουν ενημερωσει τα κατα τοπους τροχαια τμήματα"
Ψαχνω να βρω το αρθρο του Κωδικα που αναφερεται και δυστυχως δεν το βρισκω...ΒΟΗΘΕΙΑ
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Όχι υπάρχουν λέσχες που κανονίζουν βολτες μακρινές με διανυκτερευεσεις όπως ακριβώς σου είπα.

Οι λέσχες είναι αλλο πράγμα. Εχουν Δ.Σ, έχουν συνδρομές, και κυρίως δεν σκάει εύκολα καινούριος σε επίσημη εκδρομή αφου πρώτα δεν έχει τριφτεί στις κοντινές των καφέδων.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.180
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ψαχνω να βρω το αρθρο του Κωδικα που αναφερεται και δυστυχως δεν το βρισκω...ΒΟΗΘΕΙΑ

ειπα και εγραψα σε παλαιοτερο .....δεν θυμαμαι ακριβως που αλλά αυτο ελεγε...
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
....

Έκατσα και το σκέφτηκα...
Δίκιο είχε
Ενα γκρουπ μοτοσυκλετιστων δημιουργεί αλλη ψυχολογία στους οδηγούς των αυτοκινητων

Aυτα δεν γινονται ουτε στα παραμυθια.Ο καλος οδηγος θα βοηθησει,ο κακος θα μπει οπου και οπως να ναι και οποιον παρει ο χαρος.

Τα γκρουπ νομίζω πως τα επιζητείς κυρίως στα πρώτα μοτοσυκλετιστικά βήματα.
Που έχεις την ιδέα του μοτοσυκλετιστή κάπως στο μυαλό σου και ψάχνεις τρόπους να γίνεις κι εσύ μέρος της, αλλά και που δεν νιώθεις αρκετή ασφάλεια να κάνεις ταξίδι μόνος.

Όσο περνάνε τα χρόνια γίνεσαι πιο επιλεκτικός σε κάποια πράγματα, σε κάποιες καταστάσεις, σε κάποια πρόσωπα.

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους αλλά όταν βλέπω για ταξίδι 15 μηχανές παρέα με πιάνει κρύος ιδρώτας. Ένα τέτοιο κομβόι φέρει μεγάλη ευθύνη για τον συντονιστή του. Άσε που όταν αποφασίσει κάποιος να ταξιδέψει με αυτόν τον τρόπο, δεν οδηγάει, απλά μεταφέρεται από το σημείο Α στο σημείο Β με μοτοσυκλέτα.

Αποψη μου οτι δεν ισχυει αυτο.Σιγουρα ισχυει και αυτο αλλα εγω βλεπω στις δικες μας πολλους μοναχολυκους που αποζητουν την καλη παρεα και τον χαβαλε.Για να πω την αληθεια ποτε δεν φοβηθηκα ουτε ενοιωσα ανασφαλεια στις βολτες μας.Ισως γιατι η μεγαλη πλειοψηφια ειναι κατασταλαγμενη και δεν εχει τιποτε να αποδειξει.

1)η μηχανη ειναι αντρικο σπορ
2)οι γυναικες ειναι συνηθως επιβαρυντικος παραγων σε μια εκδρομη-βολτα-ταξιδι
3)εχουν χαλασει βολτες-εκδρομες-ταξιδια- φιλιες, εξ αιτιας τους.
3) οι τυχον εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Κραξτε ελευθερα.
1)Διαφωνω.Οι γυναικες οδηγοι δημιουργουν τα ιδια προβληματα που θα δημιουργουσαν και ανδρες οδηγοι.Οι γυναικες συνδηγοι δημιουργουν ισως λιγο περισσοτερα προβληματα απο τους αντρες συνοδηγους.Θα ηθελα να δω ποσα απο εμας θα ηταν νηφαλιοι αν οδηγουσε καποιος αλλος και μας σταματηγε μονο για κατουρημα.

2)Διαφωνω.Που το στηριζεις αυτο?

3)Διαφωνω.Χαλασαν πολυ περισσοτερες απο αντρες.Απ οτι βλεπω οι περισσοτεροι μιλανε για τον λαλακα που χαλασε την εκδρομη η την βολτα.

4)Αρκετα διαφωνησα.Tooth


όλα τα θυληκά που βάζουμε στο κρεβάτι ειναι σαν το λύκο.Θέλει ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ να σε αποκόψει από το κοπάδι, γιατί μόνος γίνεσαι ευάλωτος και σε κατασπαράζει με την ησυχία του.Θα την αφήσεις όμως? Μετά φταις.
Τη γυναίκα τη ξέρω 20 χρόνια τους φίλους 30-40, και το ακούει καθημερινά!Και μη μου πείτε άλλο το στεφάνι,γιατί γυνάικα ξαναβρίσκεις,φίλο αδερφικό ποτέ....

Αποψη μου οτι εχεις χασει την μπαλλα και λες λαλακιες.Αν ετσι αισθανεσαι ξεκινα να κοιμασαι σε ξεχωριστο κρεβατι.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
αν δεν έχεις ακόμη καταλαβει τον τρόπο γραφής μου λυπάμαι πάρα πολύ.Είχα τονίσει και στον Στέπα παλιότερα ότι αυτά που γράφω είναι και λίγο χιομοριστικά και δε θα έγραφα για τελείως προσωπικά πράγματα σε ανοιχτό φόρουμ.
Θα μου πεις εμένα ότι λέω μλκίες και να κοιμάμαι σε ξεχωριστό κρεβάτι,είσαι σοβαρός??

Οχι ΔΕΝ ειμαι σοβαρος,αλλα ουτε ειμαι υποχρεωμενος να γνωριζω τι εχεις πει με τον καθενα.Απανταω σε αυτα που γραφεις και μονο.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Aυτα δεν γινονται ουτε στα παραμυθια.Ο καλος οδηγος θα βοηθησει,ο κακος θα μπει οπου και οπως να ναι και οποιον παρει ο χαρος.
Μόνο που θα το σκεφτεί 2 φορές να κάνει καγκουρια...

Έχει άλλη ψυχολογία.. Δεν έχει πια το πάνω χέρι.. Σου λέει 20 μηχανές είναι... Με έκλεισαν πιο κάτω και με γ@μησαν.



Οι βόλτες τύπου κονβοι με χαμηλές ταχύτητες, αποστάσεις. .. Στρατιωτάκια δηλ... Είναι ότι πιο ασφαλέστερο... Έτσι νομίζω..
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το κατάλαβα!

Κάνε ignore,δε γράφω στο lancet όύτε στο medical journal of general medicine. γράφουμε και λίγο με χαβαλέ,αλλά από τόσα post χιουμοριστικά και τις μυθοπλασίες του ceaser του νήματος βρήκες το δικό μου (μυθοπλαστικό) να με δαγκώσεις.Ντροπή για admin!
Και έχεις διαβάσει ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ από τα 11κ για να μη γνωρίζεις!

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα διαθεση ουτε να στην πω ουτε να σε δαγκωσω,αλλα το ειπα για χαβαλε περισσοτερο.Οπως ειπες και εσυ οτι εκανες πλακα ετσι και εγω εκανα πλακα.

Επειδη ομως βλεπω οτι το πηρες σοβαρα να σου πω οτι αν ειχα να σου πω κατι σαν admin θα στο ελεγα,οπως και εχω κανει στο παρελθον,προσωπικα.Σε λιστα αγνοησης...ιgnore,δεν εβαλα ουτε θα βαλω κανεναν.

Επισης δεν βλεπω γιατι θα επρεπε να ντρεπομαι για κατι.Ντρεπομαι μονο για πραγματα που δεν εκανα και οχι για κατι που εκανα.Δεν συνεχιζω γιατι δεν θελω να χαλασει ενα ωραιο θεμα.Αν θες να το πας παρακατω η ανοιξε νεο θεμα η πμ. Smileys drinking beer Emoticon
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Μόνο που θα το σκεφτεί 2 φορές να κάνει καγκουρια...

Έχει άλλη ψυχολογία.. Δεν έχει πια το πάνω χέρι.. Σου λέει 20 μηχανές είναι... Με έκλεισαν πιο κάτω και με γ@μησαν.



Οι βόλτες τύπου κονβοι με χαμηλές ταχύτητες, αποστάσεις. .. Στρατιωτάκια δηλ... Είναι ότι πιο ασφαλέστερο... Έτσι νομίζω..

Μπαμπη αυτος που ετσι και αλλιως δεν σκεφτεται θα την κανει την στραβη.Ουτε θα σκεφτει τα αποτελεσματα των πραξεων του ουτε οτι θα τον κανουν ασηκωτο.Ενας δυο μπορει,η πλειοψηφια ομως δυσκολα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Λ
Και που να δεις να το κάνει αυτός με το Κ1600GT για να περάσουν τα καλογυαλισμένα GS1200, όλοι καμαρωτοί και φυσικά σοβαροί με τα flip up κράνη τους σηκωμένα για να φαίνονται ποιοι ειναι....μην τους περάσουν για τίποτα πλέμπες....γιατι ολοκληρώθηκαν αγοράζοντας το υπέρτατο εργαλειο μηχανικής.

Τι να κανουμε
Η ακριβή μοτοσυκλετα ήταν και είναι ένδειξη κύρους..
Πολύ σωστα βάζουν τον 1600τζιτι τροχονόμο.. με 3 μέτρα μήκος κάνει καλή δουλεια
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
ρε μπο''υ''ς μην τσακωνεστε,διοτι οι ανδρες οπως και οι μοτοσυκλετιστες χωριζονται σε 2 ειδη
1)οι μοτοσυκλεττιστες σ αυτους που εχουν πεσει,και σ αυτους που εχουν ξαναπεσει
2)οι αντρες σ αυτους που εχουν φαει παντοφλα,και σ αυτους που εχουν ξαναφαει.
 
Top Bottom