Μόνος εναντίον όλων, ενάντια σε όλους τους οιωνούς.

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εν κατακλείδι μάγκες και για να ξαναέρθουμε στο θέμα μας....ΤΑΞΙΔΙ, μόνος ή με παρέα; με μηχανή με τρένο; στο προορισμό Α ή στο αγνωστο με βάρκα της ελπίδα; Ο καθένας το θέλει αλλιώς, άλλο το τρώνε και ζορίζονται άλλοι το τρώνε και δροσίζονται. ΑΝ είμασταν ολοι ίδιοι θα ήταν βαρετό το λέμε και το ξαναλέμε. Ακολουθούμε αυτό που μας κάνει να νιωθουμε πιο ωραία και το υπερσπαζόμαστε αλλά μέχρι εκεί...

ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
......Είπε και συνέχισε να σιδερωνει τα πουκάμισα... abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
......Είπε και συνέχισε να σιδερωνει τα πουκάμισα... abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
Ολα κι ολα... Μπορώ να δεχτω τα πάντα αλλά το σιδερωμα των πουκάμισων είναι δουλειά της συζύγου...δεν μ αφηνει να βγαίνω ασιδερωτος εξω από το σπίτι
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ολα κι ολα... Μπορώ να δεχτω τα πάντα αλλά το σιδερωμα των πουκάμισων είναι δουλειά της συζύγου...δεν μ αφηνει να βγαίνω ασιδερωτος εξω από το σπίτι
Noted... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
πτωχατζες .....

εμεις τα λυσαμε αυτα τα θεματα....με βοηθεια απο την Απω Ανατολή Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Φρεσκος φοιτητης στην Αγγλια, και επι ενα μηνα τρωω μεσημερι βραδυ fish and chips. Κάποια στιγμή λεώ "Αυτο δεν παει άλλο πρέπει να αρχίσω να μαγειρεύω". Πρωτη προσπάθεια ηταν μακαρόνια με κοκκινη σάλτσα (έτοιμη). Μαγειρευω, τρωω, ΥΠΕΡΟΧΑ...με παίρνουν τηλεφωνο κάτι φίλοι να φυγουμε για ΣΚ στο Λονδινο για κραιπάλες. Την Κυριακή το βράδυ που γύρισα μόλις άνοιξα την πόρτα νόμισα πως κάποιος είχε πεθάνει μέσα στο σπίτι. Είχα αφήσει μακαρονια και σαλτσα μεσα στην κατσαρολα...ΠΕΤΑΧΤΗΚΑΝ μαζί με τις κατσαρόλες...μετά από αυτό ακολούθησαν πολλά χρόνια εργένικης ζωής...εμαθα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Φρεσκος φοιτητης στην Αγγλια, και επι ενα μηνα τρωω μεσημερι βραδυ fish and chips. Κάποια στιγμή λεώ "Αυτο δεν παει άλλο πρέπει να αρχίσω να μαγειρεύω". Πρωτη προσπάθεια ηταν μακαρόνια με κοκκινη σάλτσα (έτοιμη). Μαγειρευω, τρωω, ΥΠΕΡΟΧΑ...με παίρνουν τηλεφωνο κάτι φίλοι να φυγουμε για ΣΚ στο Λονδινο για κραιπάλες. Την Κυριακή το βράδυ που γύρισα μόλις άνοιξα την πόρτα νόμισα πως κάποιος είχε πεθάνει μέσα στο σπίτι. Είχα αφήσει μακαρονια και σαλτσα μεσα στην κατσαρολα...ΠΕΤΑΧΤΗΚΑΝ μαζί με τις κατσαρόλες...μετά από αυτό ακολούθησαν πολλά χρόνια εργένικης ζωής...εμαθα
Μία από τα ίδια.... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth abcdefghgk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγώ που τελείωσα σχολή μαγειρικής και φτιάχνω μόνο ομελέτα πατάτες και φακές που κατατασομαι;
Master Chef?
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγώ που τελείωσα σχολή μαγειρικής και φτιάχνω μόνο ομελέτα πατάτες και φακές που κατατασομαι;
Έλειπε η γυναίκα ένα διήμερο και έκατσα να φτιάξω ομελέτα.
Την έκαψα, την πέταξα, παράγγειλα…
Ευλογημένα ντελίβερι!
Ρε αν έχεις τηλέφωνο δεν θα πεινάσεις ποτέ! Tooth
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.451
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Κάποιοι ξέρετε πως μέχρι πριν λίγα χρόνια αρθρογραφούσα με τελευταία μου δουλεία την στήλη μου σε γνωστό μουσικό περιοδικό της Ελλάδας, αφού πέρασα και από τα χωράφια του "μισογυνισμού" και σας ξεβλάχεψα με τον Πέτρο την δεκαετία των 90's στα KΛΙΚ, NITRO που αρθρογραφούσα κάνοντας αφιέρωμα στον κώλο, τα 100 πράγματα που πρέπει να κανεις πριν τα 40, αφιερωμα στο κωλομπρουμητάτο μασχαλέτο με διπλή κωλότουμπα. Ακόμη και από εκείνα τα χρόνια της τελευταιας μου δουλείας μέχρι σήμερα κάποιες απόψεις έχουν αλλάξει γιατί μαζί με μένα αλλάζει η κοινωνία, αλλάζουν οι καταστάσεις αλλά αλλάζουν και οι γυναίκες.
Πουλακι μου εσυ εγραφες για Κωλους στο ΚΛΙΚ αμα εχω ορεξη να τα ψαξω θα σε βρω τα εχω κρατησει ολα τα τευχη θα τα κανω δωρο στης κορες μαζι με δισκους 33 στροφών cdefghigicdefghigi
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
@esel και @Pan-dvs αναγκαστικά ξαναδιάβασα ολο το Γ Κεφάλαιο του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας για να βρω το άρθρο που αναφέρει την Οδήγηση σε Ομαδες. Επειτα στο Δ κεφαλαιο στις ειδικες διαταξεις. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΘΡΟ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ ΟΔΙΚΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ για ομαδική οδήγηση ιδιωτικών οχημάτων παρά μόνο για στρατιωτικές φάλαγγες
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Πουλακι μου εσυ εγραφες για Κωλους στο ΚΛΙΚ αμα εχω ορεξη να τα ψαξω θα σε βρω τα εχω κρατησει ολα τα τευχη θα τα κανω δωρο στης κορες μαζι με δισκους 33 στροφών cdefghigicdefghigi
Αυτός μας ξεβλάχεψε Μιχάλη, αυτός και ο άλλος ο βλάχος, ο Βολιωτης.... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Αυτός μας ξεβλάχεψε Μιχάλη, αυτός και ο άλλος ο βλάχος, ο Βολιωτης.... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Περασα καλα, εβγαλα λεφτα, εκανα ζωη...αλλα με κατι τετοιες δηλωσεις του Θείου ντρέπομαι να λέω οτι πέρασα από εκει γμτ

@maik900 στο κλικ θα με καταλαβεις απο το τροπο γραφης (οχι απο το ονομα) στο Νιτρο από το ονομα
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
@esel και @Pan-dvs αναγκαστικά ξαναδιάβασα ολο το Γ Κεφάλαιο του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας για να βρω το άρθρο που αναφέρει την Οδήγηση σε Ομαδες. Επειτα στο Δ κεφαλαιο στις ειδικες διαταξεις. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΘΡΟ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ ΟΔΙΚΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ για ομαδική οδήγηση ιδιωτικών οχημάτων παρά μόνο για στρατιωτικές φάλαγγες

Το ειχα βρει παλιοτερα γιατι μου ειχαν δωσει link.Τωρα που το ψαχνω δεν το βρισκω.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Περασα καλα, εβγαλα λεφτα, εκανα ζωη...αλλα με κατι τετοιες δηλωσεις του Θείου ντρέπομαι να λέω οτι πέρασα από εκει γμτ

@maik900 στο κλικ θα με καταλαβεις απο το τροπο γραφης (οχι απο το ονομα) στο Νιτρο από το ονομα
H αλήθεια, είναι ότι τα συγκεκριμένα περιοδικά λανσαραν τη δηθενια ως στυλ
Ο Κωστόπουλος... αρχιτέκτονας της υποκουλτουρας...
Καμια δουλειά δεν είναι ντροπή..
 

Μad Max

new member
Δημοσιεύσεις
98
Περιοχή
Ανηφορικός Άνω Χολαργός
Μοτοσυκλέτα
Σούπερ Τενεκέ
TTR 1250-1000
Όνομα
Eoannes
Ποια είναι όλα αυτά που είπα, ένα πράγμα είπα...
@Babis flou Μπας και, εννοείς ότι μια γυναίκα για να είναι ΓΥΝΑΙΚΑ, πρέπει να είναι μίσανδρη και να θέλει να επιβληθεί με κάθε κόστος; Γιατί αν εννοείς αυτό...κάτι δεν πάει και πολύ καλά. Ήρεμα το λέω
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
@Babis flou Μπας και, εννοείς ότι μια γυναίκα για να είναι ΓΥΝΑΙΚΑ, πρέπει να είναι μίσανδρη και να θέλει να επιβληθεί με κάθε κόστος; Γιατί αν εννοείς αυτό...κάτι δεν πάει και πολύ καλά. Ήρεμα το λέω
γιατι ειπα εγω οτι ειμαι καλα?Yes

Μοτοσυκλετα ειναι το τρανσαλπ, ειναι και το busa.

Γυναικα ειναι να κανει παστιτσιο,, ειναι και το κακο εργαλειο....
Διαλεγεις..
Εγω τωρα ειμαι με παστιτσιο
Ειμαι και με ΡΤ
Βρασε ρυζι
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εντάξει θεωρώ ότι όλα αυτά που λέγονται για τις γυναίκες είναι στην σφαίρα του χιούμορ ε; Εγώ με την Νίκη 21 χρόνια ούτε τους παιδικούς μου φίλους στερήθηκα ίσα ίσα, ούτε τα ταξίδια μου στερήθηκα ούτε τις κραιπάλες μου στερήθηκα...
Ούτε τπτ, το μόνο που μπορώ να της προσάψω είναι ότι με ψήνει για Πενφέ από το 2000 και τώρα το παίζει μάγκας...
Γενικά προτιμώ της περιπλάνηση μαζί της παρά την καλύτερη ομαδική...
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Δεν μπορώ να καταλάβω με πιο σκεπτικό ορίζετε όλες τις γυναίκες στην ίδια κατηγορία. Όπως υπάρχουν σωστοί άντρες και λάθος άντρες το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες. Τώρα να τις θεωρούμε όλες πουτ@νες νομίζω ότι κάπου κάνουμε λάθος. Συνήθως οι γυναίκες που βγάζουν χωλή για το αντρικό φύλο είναι αυτές που με την συμπεριφορά τους κατάφεραν να κάνουν όλους τους άντρες που είχαν την ατυχία να τις γνωρίσουν να μην θέλουν να τις βλέπουν. Υπάρχει και το αντίστοιχο σενάριο βέβαια με τους άντρες. Νομίζω ότι τελικά η επιλογή συντρόφου είναι καθαρά προσωπική υπόθεση ανάλογα με το τι γυρεύει ο καθένας- καθεμία και αν καταφέρει να το βρει να είναι άξιος- άξια να το κρατήσει κοντά του. Και για να το ελαφρύνω λιγάκι αν γυρεύουμε τον τέλειο κώλο και κορμί θα το βρούμε ΑΛΛΑ για λίγο γιατί το ίδιο γυρεύουν και άλλοι και μπορεί να προσφέρουν περισσότερα από εμάς και δεν εννοώ σε χρήματα. Φανταστείτε μια μεταχειρισμένη μοτοσυκλέτα άψογη σε σχετικά χαμηλή τιμή πόσοι θα είναι οι υποψήφιοι αγοραστές. Το δύσκολο δεν θα είναι να την αγοράσεις αλλά να την συντηρήσεις σωστά για να την έχεις για πολλά χρόνια.
 
Top Bottom