V-STROM 1050XT and V-STROM 1050XT Adventure

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν ξέρω αν το έγραψες σοβαρά το υστερόγραφο ή για χαβαλέ. Αν θες να μου απαντήσεις, για να απαντήσω και εγώ ανάλογα.
M' αρέσει που προβληματιστηκες εννοείται ότι όχι μόνο κάνει πλάκα αλλά στοχεύει πολύ επιτυχώς το που έχουν φτάσει οι τιμές των μηχανών.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δεν ξέρω αν το έγραψες σοβαρά το υστερόγραφο ή για χαβαλέ. Αν θες να μου απαντήσεις, για να απαντήσω και εγώ ανάλογα.
Κώστα σε εμένα απάντησε.

Χαλαρά σε παρακαλώ διότι παρεξηγησες το ύφος..

Τσάμπα "ανεβάζεις τόνους"..


Με κάλυψε ο Μάνος απόλυτα..
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Εσείς οι πτωχοί πολιτσμανοι με το μικρό πορτοφολακι,να ιδρύσετε ένα καινούργιο φόρουμ όπου θ'αναλυετε τα οικονομικά θέματα του ( προβληματικού) κλάδου σας. Εδώ μέσα γράφουν τραπεζικοί, οδοντοτεχνίτες, ιατροί κλπ κλπ. Μη μας ζαλιζετε!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΦΛΩΡΟΥΜ ΓΙΑ ΠΕΛΟΥΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΛΕΜΠΑ
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΦΛΩΡΟΥΜ ΓΙΑ ΠΕΛΟΥΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΛΕΜΠΑ
Αχαχαχαχχχχχχχ....RollingRollingRollingRolling
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Εντάξει νομίζω ότι υπερβάλετε λίγο σχετικά με τις τιμές. Οι τιμές είναι λίγο πιο πάνω απο τον Θεό. Πλέον τα επώνυμα παπιά κάνουν λίγο πάνω απο 2.000€ χωρίς να έχει αλλάξει τίποτα τεχνολογικά την τελευταία δεκαετία. Τα απλά μικρά μηχανάκια επίσης. Απλά ΠΙΣΤΕΎΩ ΕΓΩ (εγώ πιστεύω) ότι είναι όλα ακριβά για να υπάρξει μεγάλο ποσοστό κέρδους για να το χρησιμοποιήσουν για το r&d των πιο νέων τεχνολογιών (για τα ακριβά μοντέλα της εκάστοτε εταιρίας για την ηλεκτροκινηση-υδρογονοκινηση αντίστοιχα). Όσο πιο πολλά ζητάει ο καταναλωτής τόσο πιο πολύ μελέτη θέλει απο την εταιρία, οι μελέτες θέλουν χρήματα, οπότε ποιος θα πληρώσει; Ο καταναλωτής.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.430
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Οι τιμές ειναι διαμορφωμένες βάση του μέσου ευρωπαϊκού μισθού .
Τώρα αν εμείς είμαστε *****ες και ξαναβγαλαμε κυβερνήτες που με νόμο ψηφησαν όχι μονο ναμην γίνονται αυξήσεις ,αλλά και μειώσεις εδώ και μια δεκαετία κοντά ,δεν μας φταίει κανενας.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δεν ξέρω αν το έγραψες σοβαρά το υστερόγραφο ή για χαβαλέ. Αν θες να μου απαντήσεις, για να απαντήσω και εγώ ανάλογα.
Σου απαντάω να χαλαρώσεις αλλιώς θα σου μιλάω όπως σου μιλάει ο Μάνος!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Γι'αυτό ήταν πρώτο σε πωλήσεις το CB και τώρα είναι το ζάντα , ζοντα , ζοντες πως το λένε;

Θέλουμε και εμείς οι πληβείοι βόλτα Bike
Πρώτο σε πωλήσεις είναι το tracer αλλά τα βαλαν ξεχωριστά στα στατιστικά το απλό από το gt.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Υγ. Εσείς οι πτωχοί .............να ιδρύσετε ένα καινούργιο φόρουμ όπου θ'αναλυετε τα οικονομικά θέματα του ( προβληματικού) κλάδου σας. Εδώ μέσα γράφουν τραπεζικοί, οδοντοτεχνίτες, ιατροί κλπ κλπ. Μη μας ζαλιζετε!.......

....... σωστος , ολη η μπουρζουαζια εχει μαζευτει εδω μεσα , επρεπε καποιος απο ΄μας , της μεσαιας ταξης που πασχουμε να γινουμε ανωτερα ταξη, να φωναξει ..... " εξω τα καροτσια απ΄δω μεσα "......! :p:p
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.519
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Το μηχανάκι για όσους πήραν τον χρόνο να δουν το βιντεο που σήκωσε ο Νίκος έχει πλέον απίστευτη τεχνολογία που δεν έχει να ζηλέψει τιποτα με εξαίρεση τις αναρτήσεις (δεν έχει ημιενεργητικες) απο κανένα άλλο on off μηχανάκι.Το θέμα άλογα τελική δεν το συζητάω μιλάμε για τουριστικά μηχανάκια και όχι super sport οποτε για εμένα που η φιλοσοφία μου είναι το ταξίδι οτιδήποτε πάνω από 90 άλογα είναι μία χαρά. Τέλος το μηχανάκι στην τιμή που το έχει η Σουζούκι είναι πολύ ανταγωνιστικό για αυτά που έχει πάνω του σαν τεχνολογία. Η εμφάνιση είναι κάτι το υποκειμενικό εμένα μου αρέσει πολύ πάντως.Το μόνο θέμα που έχω εάν εξαιρέσεις τις αναρτήσεις είναι ότι δεν έχω επίσημο εξουσιοδοτημένο συνεργείο στην Πάτρα. Και αυτό είναι κάτι που καθιστά μειονεκτικά την αγορά του από εμενα. Κλεινοντας να πω ότι αν και θεωρητικά η Πάτρα είναι η τρίτη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας επισημη αντιπροσωπεία δεν έχουμε σε SUZUKI Dukati & KTM οπότε περαστικά μας.

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimitris777

new member
Δημοσιεύσεις
169
Ηλικία
52
Περιοχή
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI VSTROM DL 650 XT
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Περιοχή
Ν. ΧΗΛΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Suzuki-650-Enduro-Concept-Oberdan-Bezzi-169FullWidth-7f01bf7d-1663291.jpg
12-15000€ πολλα φραγκα. Ξεφυγαμε παλι. Ελπιζα με τα οικονομικα προβληματα να πεφτανε καπως οι τιμες .
Θα προτιμουσα να δω ενα τετοιo DR 700-800 κυβικα. Κοντα στην τιμη του tenere


ATTACH=full]14837[/ATTACH]
 
Τελευταία επεξεργασία:

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Για εμένα τα μειονεκτήματα είναι:
α) Οθόνη που στην ηλιοφάνεια δεν βλέπεται (ανεπίτρεπτο για αυτή τη κατηγορία τιμής)
β) αν ισχύουν τα βάρη φορτώματος που είχαν βγει αρχικά και παραμένουν στο παγκόσμιο site,
η μηχανή είναι για βόλτα μόνο και όχι για 2κάβαλο φορτωμένο (που θα έπρεπε να είναι).
Βέβαια μπορεί να είναι αυτά τα μεγέθη για να καλύψει καμιά περίεργη έγκριση τύπου,
αλλά παραμένουν ΑΣΤΕΙΑ
(Για τις πλαϊνές πλαστικές & αλουμινίου MAX LOAD: 3kg η κάθε μια
Για τη πίσω βαλίτσα MAX LOAD:5kgr η 35lt. και 3 kgr η 55lt. )
 
Top Bottom