Crankcase breather η Βαλβιδα ανακυκλωσης λαδιων

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Για τη βαλβίδα πάντως εγώ δεν βρίσκω τίποτα εκτός από την πατέντα που κάνουνε με το φιλτράκι ΕΔΩ.


Ταχουμε πει για τα λάδια και δεν είναι καθόλου παράξενο - περίεργο άλλο να το πίνει σαν τον ManosGS (tongue )και τα κατσαριδόζουμα λαγκαβούλια και άλλα σαν το κρασάκι όχι.ooopsRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εξαρταται τα γκαζια ..... ολα καινε το κατι τις νορμαλ , κατα μια εννοια .....! cde

Παντως ειναι και θεμα λαδιου , εχεις δοκιμασει αλλο brand name μηπως εχει μειωμενη ... ατμοποιηση , στις ιδιες ομως συνθηκες λειτουργιας?cdefghigi
Σωστά <<Κατά μία έννοια>> .
Το πήρες εν τω μεταξύ το εργΚαλείο? Ήρθε αν δεν πήρες χαμπάρι, άντε να σωθείς βρε ταλαίπωρο. Tooth Tooth Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Σωστά <<Κατά μία έννοια>> .
Το πήρες εν τω μεταξύ το εργΚαλείο? Ήρθε αν δεν πήρες χαμπάρι, άντε να σωθείς βρε ταλαίπωρο. Tooth Tooth Tooth

No spam
.... μιλα ωρε ξεκαθαρα , τι ξερεις ? ....! abcdefghgk

Σημερα τηλεφωνησα στην γραμματεα και μου ειπε θα με συνδεσει με τον υπευθυνο αμα ερθει ..... και με συνδεσε υπευθυνα .....! Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τους λέω να κοιτάνε το NOAC αλλά αυτοί πάνε στον μαστρομήτσο και του λένε "Μαστορα, 3 λίτρα λάδι από το καλό"....ToothToothToothToothToothToothToothToothToothTooth
Ε πες μας ένα λάδι με αυτόν τον Νώε να βάλουμε να ξεμπερδευουμε... Που ειμαστε με τα μπουκάλια στη μπαγκαζιερα
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Ε πες μας ένα λάδι με αυτόν τον Νώε να βάλουμε να ξεμπερδευουμε... Που ειμαστε με τα μπουκάλια στη μπαγκαζιερα
Καλαμάτας να βάλεις Μπάμπη δεν έχει καθόλου οξύτητα και είναι καλό για σαλάτα. Rolling
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Καλαμάτας να βάλεις Μπάμπη δεν έχει καθόλου οξύτητα και είναι καλό για σαλάτα. Rolling
Τα αρτι καινε λαδια και καμμενα απο φριτεζες, απο βλαχικα μερια! Bcde
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ε πες μας ένα λάδι με αυτόν τον Νώε να βάλουμε να ξεμπερδευουμε... Που ειμαστε με τα μπουκάλια στη μπαγκαζιερα
Μόλις γυρίσω Ελλάδα και ανοίξω τα κιτάπια μου....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Πάντως Πάνο η βαλβίδα φαίνεται ότι ανοίγει, πρόσεξε την φλάτζα άνοιξε την και καθάρισε την, αν σου σπάσει η φλάτζα τον ήπιες, θα πρέπει να την στείλεις Αθήνα να σου κόψουμε άλλη....
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τους λέω να κοιτάνε το NOAC αλλά αυτοί πάνε στον μαστρομήτσο και του λένε "Μαστορα, 3 λίτρα λάδι από το καλό"....ToothToothToothToothToothToothToothToothToothTooth

Το εχω ψαψει αρκετα και και δεν τοεχουνε στα χαρακτηριστικα τους.Εχω βρει τα παντα εκτος απο αυτο.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Για τη βαλβίδα πάντως εγώ δεν βρίσκω τίποτα εκτός από την πατέντα που κάνουνε με το φιλτράκι ΕΔΩ.


Ταχουμε πει για τα λάδια και δεν είναι καθόλου παράξενο - περίεργο άλλο να το πίνει σαν τον ManosGS (tongue )και τα κατσαριδόζουμα λαγκαβούλια και άλλα σαν το κρασάκι όχι.ooopsRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Την εχω δει την πατεντα αλλα θελω να δω αν μπορω να κανω κατι με την βαλβιδα πρωτα.Δεν μου αρεσουν γενικα αυτου του ειδους οι πατεντες.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πάντως Πάνο η βαλβίδα φαίνεται ότι ανοίγει, πρόσεξε την φλάτζα άνοιξε την και καθάρισε την, αν σου σπάσει η φλάτζα τον ήπιες, θα πρέπει να την στείλεις Αθήνα να σου κόψουμε άλλη....

Φλανζοκολλα δεν κανει;
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
No spam
.... μιλα ωρε ξεκαθαρα , τι ξερεις ? ....! abcdefghgk

Σημερα τηλεφωνησα στην γραμματεα και μου ειπε θα με συνδεσει με τον υπευθυνο αμα ερθει ..... και με συνδεσε υπευθυνα .....! Rolling
Τόχει φέρει ο Γκινοσάτης λέει το MotoΤρίτη βρε συ, κράχτους γιατί δεν τόχεις πάρει ακόμα?
Καλημέρα σε όλους.
Πάνο θα πέσει λίγο διάβασμα στο φόρουμ το Εγγλέζικο αν βρεθεί κάτι θα ενημερώσω.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το εχω ψαψει αρκετα και και δεν τοεχουνε στα χαρακτηριστικα τους.Εχω βρει τα παντα εκτος απο αυτο.
Eγώ πώς τα βρίσκω ρε;
 

Attachments

  • Metric_Motorcycle_Oil.pdf
    179,3 KB · Προβολές: 8
  • Motorcycle_10W-40.pdf
    102,8 KB · Προβολές: 6

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Για τη βαλβίδα πάντως εγώ δεν βρίσκω τίποτα εκτός από την πατέντα που κάνουνε με το φιλτράκι ΕΔΩ.


Ταχουμε πει για τα λάδια και δεν είναι καθόλου παράξενο - περίεργο άλλο να το πίνει σαν τον ManosGS (tongue )και τα κατσαριδόζουμα λαγκαβούλια και άλλα σαν το κρασάκι όχι.ooopsRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
Στους κανονισμούς του φόρουμ λέει ρητά ότι δεν βρίζουμε τα θεία, αλλά οι admin κάνουν πως δεν βλέπουν καθώς τους χαρακτηρίζει η επιλεκτική αντιμετώπιση μεταξύ των μελών,τέτοια μοθνιά είναι, παν και πλόκ τώρα......
"Ακου τι είπε το άτομο, πάει το σέβας, χάθηκε, κρασί να πίνετε εσεις η πλέμπμα, με κρασί πλένω τα πόδια μου πτωχάτζα.....
Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Στους κανονισμούς του φόρουμ λέει ρητά ότι δεν βρίζουμε τα θεία, αλλά οι admin κάνουν πως δεν βλέπουν καθώς τους χαρακτηρίζει η επιλεκτική αντιμετώπιση μεταξύ των μελών,τέτοια μοθνιά είναι, παν και πλόκ τώρα......
"Ακου τι είπε το άτομο, πάει το σέβας, χάθηκε, κρασί να πίνετε εσεις η πλέμπμα, με κρασί πλένω τα πόδια μου πτωχάτζα.....
Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Μανωλάκη ετοιμάσου για λούσιμο έχει Δεξίωσις !

Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εγω σε 15-50 motul,ipone,liqui moly,silkolene βρηκα τα παντα εκτος απο noack.Ουτε με το 5800 μου εβγαλε κατι.
Τα MOTUL δεν γράφουν Πάνο δυστυχώς. Τόψαξα και εγώ και δεν....
 
Top Bottom