Crankcase breather η Βαλβιδα ανακυκλωσης λαδιων

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγω σε 15-50 motul,ipone,liqui moly,silkolene βρηκα τα παντα εκτος απο noack.Ουτε με το 5800 μου εβγαλε κατι.
Aν δεν βρίσκεις το NOAC να προτιμάς αυτά με το μεγαλύτερο Flash Point είναι η θερμοκρασία που το λάδι αρχίζει να δημιουργεί ατμούς.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Aν δεν βρίσκεις το NOAC να προτιμάς αυτά με το μεγαλύτερο Flash Point είναι η θερμοκρασία που το λάδι αρχίζει να δημιουργεί ατμούς.

Tο βρισκω και σαν boiling point?
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Τα MOTUL δεν γράφουν Πάνο δυστυχώς. Τόψαξα και εγώ και δεν....

Και ο Μπαμπης ο κωλοφαρδος πως το βρηκε ρεεε??? Rolling Rolling Rolling
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
μπηκα στο σαιτ της ligui moly..
ρε μηπως ξεχαστηκατε και μπηκατε xhamster?

Ειχα μπει και εγω στο site και ειχα δει τα στοιχεια.Στα αλλα μου εχει βγει η ψυχη.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Και ο Μπαμπης ο κωλοφαρδος πως το βρηκε ρεεε??? Rolling Rolling Rolling
Είναι μεγάααααλη qουφάλα ο Μπαμπίνος και έχει φαγανό μοτοσακό γιαυτό ενδιαφέρεται και τα ξεύρει ούλαcde. Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling

Σοβαρά τώρα η MOTUL λέει Flash point μόνο ΕΔΩ.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Είναι μεγάααααλη qουφάλα ο Μπαμπίνος και έχει φαγανό μοτοσακό γιαυτό ενδιαφέρεται και τα ξεύρει ούλαcde. Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling

Σοβαρά τώρα η MOTUL λέει Flash point μόνο ΕΔΩ.

Παντου λεει.

10w-40

15w-50
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μην διυλιζετε τον κωνωπα γιατι οταν το λαδι μοτο θα πρεπει να φτασει τους +220 oC για να συγκρινουμε .... αν καπνιζει ο λουλας ..... καλα λαγκαβουλια για κουζινετα και ρουλεμαν ....! Hammer Smash

Κανενα σοβαρο brand name λαδι δεν απεχει σημερα απο τις οριακες τιμες των specifics των αλλων ανταγωνιστων του βεβαια παντα για την ιδια κατηγορια ποιοτητας μιλαμε.
Τα υπολοιπα ειναι θεμα κοστους π.χ και το 10w-60 κανει για ολα , αξιζει ομως? cdefghigi

Μηπως το μηχανακι 'παλιωσε' και τσιμπαει και λιγα λαδακια ..... τι πιο απλο? .....!abcdefghgk
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Για εμένα το τσίμπημα είναι φυσιολογικό.

Σε κρατάει και σε εγρήγορση στο να κοιτάς τα λαδάκια σου καθε τόσο και να μην σε βρίσκει το λαμπάκι του λαδιού στα μισά της βόλτας!
:cool:
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν λέει <<NOAC>> η MOTUL Πάνο αλλά <<Flash point>>.
Γιατί δεν ξέρω.

Nομιζα οτι εννοουσες το δευτερο.Αυτο ειπα και πιο πανω στον Μανο σχετικα με το noack.

ανετα βαζεις 10-50
Ρωτα και τον σπεσιαλιστα του ειδους ManosGS
δε σου λεω τι να βαλεις...αλλα εισαι μεσα στις προδιαγραφες

Mου εκανε εντυπωση που το λεει ρητα στο manual και δεν βλεπω τον λογο να ρισκαρω Μπαμπη.

Μην διυλιζετε τον κωνωπα γιατι οταν το λαδι μοτο θα πρεπει να φτασει τους +220 oC για να συγκρινουμε .... αν καπνιζει ο λουλας ..... καλα λαγκαβουλια για κουζινετα και ρουλεμαν ....! Hammer Smash

Κανενα σοβαρο brand name λαδι δεν απεχει σημερα απο τις οριακες τιμες των specifics των αλλων ανταγωνιστων του βεβαια παντα για την ιδια κατηγορια ποιοτητας μιλαμε.
Τα υπολοιπα ειναι θεμα κοστους π.χ και το 10w-60 κανει για ολα , αξιζει ομως? cdefghigi

Μηπως το μηχανακι 'παλιωσε' και τσιμπαει και λιγα λαδακια ..... τι πιο απλο? .....!abcdefghgk

Οχι ρε Στελιο μια χαρα ειναι και τσιμπαει σε πολυ λογικα επιπεδα.Αν μπορω να το μειωσω γιατι να μην το κανω?Περναει η ωρα μαθαινω και πεντε πραγματα.

Αλήθεια πόσα χλμ έχεις μέχρι τώρα Πάνο ?

Κοντα στα 95000.
 
Top Bottom