36ωρα γενικως ,to do it or not

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εχουν αναφερθει τα παντα νομιζω αρκετα αναλυτικα και απο τα υπολοιπα παιδια εδω μεσα ..... τωρα αμα ψαχνεις ποσο εκανε και η τυροπιτα στην Πρεβεζα που σταματησα γιατι πειναγα .... δεν θα σου πω διοτι λογω αλτσχαϊμερ δεν θυμαμαι .....! Hug

Α! το μονο που θυμαμαι οτι ημουν καμμια 10ρια μετρα πισω απο το ΚΤΜ ενος γνωστου φιλου και ξαφνικα εκει που πηγαιναμε βολιδα σε καποιο ημι-χωματοδρομο καπου στο Περτουλι το ειδα να σηκωνεται ξαφνικα ισαμε μισο μετρο στον αερα .
Ωραιο θεαμα η ΚΤΜαρα ειπα στην αρχη , ξεχασα ομως οτι μετα ηταν η ..... σειρα μου να περασω και γω μεσα απο τον λακκο και να βγω πηδωντας .....εκει πρεπει να σακατεψα και την ζαντα ...!abcdefghgabcdefghgabcdefghg
Ορίστε είδες που αρχίζεις μετά από ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΤΣΙΓΚΛΙΣΜΑ να θυμάσαι ?abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Για πάμε και για την τυρόπιττα τώρα, κουρού ή απλή και όλα τα συναφή, για πάμε... :cool:
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Τόσο βγαίνει ρε Στελάρα.
170 η συμμετοχή + κανα 200άρι οι βερτζίνες.
÷ Λαστιχα + σερβιρισμα
Εκτος κι αν αυτα δε το λογαριάζεις Νικολα στα εξοδα αυτης της "περιπέτειας" !!!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Θέλει ένα 500αρι η φάση γεμάτο και πιστεύω ότι πολύ κολωνουν σε αυτό.
Εγώ θα το έκανα ευχαρίστως πάντως και το έχω στο στόχο,αλλά χωρίς να πάω για αποτέλεσμα.Σημαντικος παράγοντας αν είσαι με άλλους μαζί ο τέλειος συγχρονισμός και τα ίδια θελω
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
÷ Λαστιχα + σερβιρισμα
Εκτος κι αν αυτα δε το λογαριάζεις Νικολα στα εξοδα αυτης της "περιπέτειας" !!!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κοίταξε να δεις,αυτά συνήθως δεν τα βάζεις στη σούμα για τον απλούστατο λόγο που δεν τα υπολογίζεις και όταν κάνεις και μία εκδρομή.
Πχ λες '' το πρόσφατο διήμερο στη λίμνη Πλαστήρα πήγε 100€ το ξενοδοχείο + τόσο το φαγητό + τόσο οι βενζίνες'' και ούτω καθεξής.
Η φθορά των ελαστικών και το κόστος του σέρβις είναι ίδια σε ένα οδοιπορικό ή σε μία βόλτα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Τα εξοδα σε ενα τετοιο event ειναι διαμονη φαγητα διοδια και κοστος συμμετοχης.
Ετσι ταχω στο μυαλο μου..
Η βενζινη ειναι σημαντικο κοστος. αλλα δε μπορω να την θεωρησω εξοδο του event ,γιατι εισαι καβαλα πανω στη μηχαναρα σου και περνας υπεροχα!
θα την εκαιγες οπου κ να πηγαινες..οπως και η φθορα σε λαστιχα τακακια κλπ
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Θα συμφωνήσω και εγώ ότι λάστιχα και σέρβις είναι στο πρόγραμμα ανεξαρτήτως του που θα πας.
Αυτά πρέπει να γίνουν με βάση χλμ ή χρόνο θέλουμε δεν θέλουμε.

Αν βέβαια είσαι στην κόψη πχ έχεις λάστιχο που θάβγαζε σε κανονική χρήση βόλτας άλλα 1.500- 2.000 χλμ και δεν σε παίρνει τότε ναι θα αλλάξεις νωρίτερα χάνοντας τα προαναφερθέντα χλμ. Το ίδιο και με το σέρβις.
Παράδειγμα το ταξίδι στην Βουλγαρία - Ρουμανία. Τα μπροστινά τακάκια είχαν πάστα ακόμα για πάνω από 2.000 χλμ σε βόλτες εδώ. Αλλάχθηκαν με καινούργια χωρίς καμία περαιτέρω σκέψη. Δεν πας σε ταξίδι ή τέτοια εκδήλωση χωρίς νάχεις την μοτό σε άριστη κατάσταση.
Εκτός απροβλέπτων.

Καλό όμως να τάχει στο μυαλό του κάποιος που θα διαβάσει το θέμα μετά από καιρό μιας και όλα είναι στο πρόγραμμα της προετοιμασίας ενός τέτοιου εγχειρήματος και σίγουρα ανεβάζουν το κόστος.
Συμπερασματικά πολύ καλώς αναφέρονται και αυτά.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.275
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εχετε δει να μενουν μηχανακια χωρις να ολοκληρωνουν/φτανουν στον τερματισμο;

.... ου ου .... κυριως κατι ευρωπαικα ....! Αλλα γιατι ? Βαστας στατιστικες? .....! abcdefghgk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
.... ου ου .... κυριως κατι ευρωπαικα ....! Αλλα γιατι ? Βαστας στατιστικες? .....! abcdefghgk
Ναι Κύριος θέλουμε να δούμε με τι θα πάμε, με το Ντούκο ή το ηόνδα ? :cool:
Η τυρόπιττα τελικά που ενδιαφέρει εμένα τι ήτανε ? Κουρού ή όχι? Με τυρί ή με κρέμα ?
Τίποτα δεν μας λες....ooops
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.396
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
.... ου ου .... κυριως κατι ευρωπαικα ....! Αλλα γιατι ? Βαστας στατιστικες? .....! abcdefghgk
Στατιστικές όχι ,απλά νόμιζα ότι πλέον δεν υπάρχουν αυτοί που με ένα χρέπι ,χωρίς λάστιχα και σέρβις στο μηχανάκι τους ,επιχειρούν ένα τοσο απαιτητικό event
 
Top Bottom