36ωρα γενικως ,to do it or not

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Προσωπικά, από σεβασμό στη προσπάθεια των Guzzαίων, μια που έχω αποκτήσει μετά από τόσα χρόνια και καλές σχέσεις με τα περισσότερα παιδιά της λέσχης, δεν θα ήθελα να γράψω εδώ (ή σε οποιοδήποτε forum πέραν της λέσχης τους) για τα καλώς και κακώς κείμενα μιας -ιστορικής πλέον- διοργάνωσης. Τους χρωστάω τουλάχιστον αυτό, άσχετα αν αποτελούν προσωπικές απόψεις. Οπότε τις κρατάω για μένα ιντερνετικά (μόνο)...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ψάχνεστε για παρεξηγήσεις τώρα με παιδια που το κάνουν χρόνια και γουστάρουν ε;
Καμια παρεξηγηση .
Γνωμες θελουμε ,απο οποια οπτικη γωνια κι αν προερχονται.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Προσωπικά, από σεβασμό στη προσπάθεια των Guzzαίων, μια που έχω αποκτήσει μετά από τόσα χρόνια και καλές σχέσεις με τα περισσότερα παιδιά της λέσχης, δεν θα ήθελα να γράψω εδώ (ή σε οποιοδήποτε forum πέραν της λέσχης τους) για τα καλώς και κακώς κείμενα μιας -ιστορικής πλέον- διοργάνωσης. Τους χρωστάω τουλάχιστον αυτό, άσχετα αν αποτελούν προσωπικές απόψεις. Οπότε τις κρατάω για μένα ιντερνετικά (μόνο)...
Σεβαστο Βασιλη .
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ψάχνεστε για παρεξηγήσεις τώρα με παιδια που το κάνουν χρόνια και γουστάρουν ε;

σεβαστες ολες οι αποψεις αρκει να ειναι κατα τι τεκμηριωμένες και χωρίς κορωνες και βαριες κουβεντες βεβαιως βεβαιως....
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το point ειναι αυτο ακριβως ,να γινει μια συζητηση με σεβασμο και στις δυο αποψεις ,θετικες ή αρνητικες .
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Γράψτε ρε παιδιά όσοι το έχετε κάνει να μάθουμε κι εμείς οι αδαείς.
Κι εγω δεν εχω συμμετασχει σε κανενα απο τα δυο ,νομιζω οτι υπαρχουν κι αλλοι σαν κι εμας ,οπως κι εκεινοι που εχουν την περιεργεια περι τινος προκειται
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
κατ αρχάς δεν μιλαμε για καμμια 500-600 χλμ αλλά για πανω απο 2000χλμ θελει καλοσερβιρισμενο μεκανακι και σιγουρότατα καινουργή ελαστικά...και φυσικότατα δεμενη παρέα....
ξεκιναω με αυτα....αφηνω αλλους που το χουν κανει και πιο προσφατα και πιο πολλες φορες να γραψουν (υπαρχουν καποιοι και εδω μεσα)
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Όποιος πραγματικά θέλει να μάθει περί τίνος πρόκειται μπορεί εύκολα να πάει στο forum των guzz-αιων ( http://forum.motoguzziclub.gr/ ) το οποίο δεν χρειάζεται λογαριασμό για να διαβάσεις το περιεχόμενο (για να δεις τις εικόνες νομίζω θέλει, αλλά μικρό το κακό) ή αν δεν θέλει να μάθει από εκεί μια αναζήτηση στην αγαπημένη του search engine με τον όρο "36ωρο" και θα βρει πολλά και από άλλες πηγές... Τώρα αν θέλει προσωπικές απόψεις από συμμετέχοντες ας στείλει ένα PM, προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να απαντήσω όπως θα του απαντούσα και από κοντά... Αλλά μια ανοιχτή αντιπαράθεση δεν θα την ήθελα σε καμία περίπτωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Είμαι στην κατηγορία δεν θα πάω ποτέ...
Θα προτιμούσα να εξερευνουσα το όρια της αντοχής μου μόνος.
Οπως έκανε ένα παιδί από δω με το Enfield.
Η με ένα φιλαράκι που ξέρει καλά ο ένας τον άλλον.

Τόσες πολλές μοτο να πηγαίνουν όλοι μαζι σκοτωμένοι απ την κούραση το βρίσκω πολύ επικινδυνο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ούτε εγώ έχω συμμετάσχει και θάθελα να μάθω.
Έχω ακούσει, διαβάσει σποραδικά διάφορα πλην όμως ολοκληρωμένη αναμετάδοση όπως κάνουμε σε μια βόλτα με χάρτες, φωτό, βίντεο και αφήγηση του τι έγινε όχι.

Αν έχει κάποιος έστω κάποιο λινκ να διαβάσουμε αλλού όπου είναι ανοιχτά θάναι ευπρόσδεκτα ειδικά στις μαύρες μέρες εγκλεισμού που διανύουμε.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Βρήκα λινκ ΕΔΩ αλλά υπό τύπο ολοκληρωμένου θέματος δεν βρίσκω τίποτα δυστυχώς.

ΑΚΥΡΟ βρήκα είχε βάλει ο Βασίλης λινκ παραπάνω αλλά καφέ δεν έχω πιει ακόμα (όλο) και κοιμάμαι όρθιος μου φαίνεται.
ΕΔΩ έχει αναμετάδοση (λινκ) αλλά δεν βλέπω φωτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Σάββα κάνοντας μια έρευνα βλέπω ότι δυστυχώς πάρα πολλές φωτογραφίες (αν όχι όλες) έχουν χαθεί...
Δεν ξέρω που τις ανέβαζε ο καθένας (αν δηλ. ήταν μέσα στο forum ή σε εξωτερικό image uploader που έχει αλλάξει πολιτική ή κλείσει).

Επίσημες φωτογραφίες της Λέσχης:

Ραδιοφωνική εκπομπή αφιερωμένη στο 36ωρο (με τον γνωστό Θανάση Μουρίκη -Moto In Action):

Video υπάρχουν περισσότερα (ας είναι καλά το Youtube).


22ο 36ωρο

21ο 36ωρο

20ο 36ωρο

19ο 36ωρο

18ο 36ωρο

17o 36ωρο

16ο 36ωρο

15ο 36ωρο
 
Τελευταία επεξεργασία:

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Για παμε μία ,αξιζει ο κοπος ;
Γραψτε οσοι πατε ,πηγατε ή δε θα πατε ποτε
902156_4085572676654_433315804_o.jpg

ΕΜΠΕΙΡΙΑ!
Εμπειρία ζωής.Εσύ και η μηχανή σου μόνοι στα βουνά,στις ερημιές και στα σκοτάδια.
Στο 36ωρο ΔΕΝ ΠΑΣ φυσιολατρικά για να δεις τοπία ή άλλα μέρη,πας για διαπιστώσεις τις αντοχές σου και κυρίως για να δεθείς με τη μοτοσυκλέτα σου γιατί μόνο αυτήν έχεις παρέα για 2 μέρες!

Έτρεξα το 15ο 36ωρο το 2012 με το ΧΤ.
Η πρώτη μέρα ήταν διαδρομές μέσα στην Πελοπόννησο,800 χιλιόμετρα μόνο στην Πελοπόννησο!Από Αργολίδα βρισκόσουν ξαφνικά Μεσσηνία και στο καπάκι Ηλεία-Αχαΐα και επιστροφή Ναύπλιο! Εντάξει γνωστά τα μέρη,πρώτη μέρα ξεκούραστος,παρ' όλα αυτά επέστρεψα στο ξενοδοχείο 1 η ώρα τη νύχτα!

Την επόμενη είχε διάσχιση Αργολίδας-Αχαϊας,ανάβαση Χελμό από Καλάβρυτα σε κάτι κατσικόδρομους στα 1000 μέτρα,απόβαση Αίγιο,μετά Ρίο και το παιχνίδι μεταφέρεται πλέον Στερεά Ελλάδα!Εκεί κάποια στιγμή πολύ αργότερα τα χρειάστηκα.Ήμουνα χαμένος κάπου στα βουνά του Καρπενησίου 11 η ώρα το βράδυ με απόλυτο σκότος που προσπαθούσαν μάταια να φωτίσουν τα κεράκια του ΧΤ! Όσο ναναι όταν έχεις πανίσχυρα φώτα και στο έρεβος να είσαι δεν σε κόφτει,στην συγκεκριμένη όμως ήμουνα χεσμεντέν.
:tooth:
Προσοχή,δε λέω ότι κινδυνεύεις,με καμμία,άλλωστε ανά 10 λεπτά περνούσαν συνέχεια μοτοσυκλέτες είτε γκρουπ είτε σόλο. Any way.

Θα ξαναπήγαινα?
Μαλάκα μου ΝΑΙ!
Με ένα φίλο αυτή τη φορά για παρέα.
Και όχι με το ΧΤ!
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
ΥΓ Βασίλη @shadowhunter respect!
Χαχαχα.... για ποιο πράγμα ρε συ Νίκο; Που έκανα μια μικρή έρευνα; Σιγά...
Εν το μεταξύ εσύ πήγες στο μοναδικό 36ωρο που δεν πήγα στο δίαστημα 14ο - 22ο, καλό έ ; (ήξερα ότι θα βρέξει :P)
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Χαχαχα.... για ποιο πράγμα ρε συ Νίκο; Που έκανα μια μικρή έρευνα; Σιγά...
Όχι βρε.
Για τις συμμετοχές σου!!
 
Top Bottom