Φορητά Κομπρεσεράκια.Χρηστικότητα και προτάσεις

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Τα χουμε και τ αλλα κυριέ μου
Βλεπε αιρμαν....
Joy
Το airman και τα αντίστοιχα είναι ποιο δυνατά..
Καλά ο Δέcποτας είναι και κληρικός.
ΚΙ ΕΣΥ ρε Σάββα;

Τόσο καιρό τα τρομπακια airman κλπ λέγατε ΤΟΥΜΠΑΝΑ;;
cdefghicdefghicdefghi


Πάει η παρέα.. :eek::eek::eek::eek:
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.028
Όνομα
George
Ερωτηξης : μέχρι πόσο πίεση μπορεί να πιάσει/φουσκώσει το μπλιμπλίκι της xiaomi?? Αν έχει τη δύναμη δηλαδή για να πάει τόσο!!
Το λέω για να δω αν με καλύπτει(καλά μηχανή και εντουρακι είναι σίγουρο) και αν μπορεί να φουσκώσει και τα λάστιχα του ποδηλατου γιατί στο κούρσακι τα λεπτά λάστιχα απαιτούν αρκετά psi, στα 130 psi παίζει!
Δύσκολο να φτάσει εκεί πάνω Απόστολε. Όπως ξέρεις ούτε τα βενζινάδικα φτάνουν γιαυτό κ επιμένουμε στις τρόμπες.
Αν το θες για μαζί πάλι ζόρικο καθώς είναι όγκος κ κάποιο βάρος.
Για το σπίτι όμως αν τα φτάνει είναι καλό.
130 βάζεις στα σαμπρελατα 23αρια;δεν είναι κούτσουρο; αν ήταν μπουαγιω οκ θέλουν τόσο κ παραπάνω..
Εγω 110 μαχ β; ζω πίσω κ 100 μπροστά σε 23
Στα 25 ρίχνω στα 85
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Δύσκολο να φτάσει εκεί πάνω Απόστολε. Όπως ξέρεις ούτε τα βενζινάδικα φτάνουν γιαυτό κ επιμένουμε στις τρόμπες.
Αν το θες για μαζί πάλι ζόρικο καθώς είναι όγκος κ κάποιο βάρος.
Για το σπίτι όμως αν τα φτάνει είναι καλό.
130 βάζεις στα σαμπρελατα 23αρια;δεν είναι κούτσουρο; αν ήταν μπουαγιω οκ θέλουν τόσο κ παραπάνω..
Εγω 110 μαχ β; ζω πίσω κ 100 μπροστά σε 23
Στα 25 ρίχνω στα 85
120-130 παίζω!! Είναι κούτσουρο αρκετά Γιαυτό θέλω να βάλω 25αρια Γιώργη. Να πέσω λίγο σε πίεση να είναι πιο άνετα και να πάω και με τη μόδα της εποχής όπου το γυρνάνε στα 25αρια πλέον!
Μαζί παίρνω αμπούλες για παν ενδεχόμενο!!
Στο σπίτι έχω μια τρόμπα της BBB τούμπανο που πιάνει μέχρι 160 για τα φούσκωματα εκεί ψηλά!!
Πάντως για το εντουρακι βάλε βγάλε πίεση θα είναι ταμάμ το xiaomi!!
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.028
Όνομα
George
120-130 παίζω!! Είναι κούτσουρο αρκετά Γιαυτό θέλω να βάλω 25αρια Γιώργη. Να πέσω λίγο σε πίεση να είναι πιο άνετα και να πάω και με τη μόδα της εποχής όπου το γυρνάνε στα 25αρια πλέον!
Μαζί παίρνω αμπούλες για παν ενδεχόμενο!!
Στο σπίτι έχω μια τρόμπα της BBB τούμπανο που πιάνει μέχρι 160 για τα φούσκωματα εκεί ψηλά!!
Πάντως για το εντουρακι βάλε βγάλε πίεση θα είναι ταμάμ το xiaomi!!
Ναι για το βουνό είναι ότι καλύτερο αυτή την στιγμη
Κ γω θα χτυπήσω ενα
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Και εγώ το χτύπησα το Xiaomi, δικαιολογώντας το στον εαυτό μου πως το πήρα για το scooter
μια που έχει θύρα USB και όχι αναπτήρα για να μπορώ να χρησιμοποιώ το Airman...
Η αλήθεια είναι πως στο scooter έχω πάθει λάστιχο, ενώ στη μηχανή όχι...
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.178
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ερωτηξης : μέχρι πόσο πίεση μπορεί να πιάσει/φουσκώσει το μπλιμπλίκι της xiaomi?? Αν έχει τη δύναμη δηλαδή για να πάει τόσο!!
Το λέω για να δω αν με καλύπτει(καλά μηχανή και εντουρακι είναι σίγουρο) και αν μπορεί να φουσκώσει και τα λάστιχα του ποδηλατου γιατί στο κούρσακι τα λεπτά λάστιχα απαιτούν αρκετά psi, στα 130 psi παίζει!
θεωρω οτι μονο το αιρμαν σου κανει την δουλεια για το καρο.....απ οτι ειδα μεχρι στιγμης δεν εχει τοση δυναμη το ζαόμι....
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ερωτηξης : μέχρι πόσο πίεση μπορεί να πιάσει/φουσκώσει το μπλιμπλίκι της xiaomi?? Αν έχει τη δύναμη δηλαδή για να πάει τόσο!!
Το λέω για να δω αν με καλύπτει(καλά μηχανή και εντουρακι είναι σίγουρο) και αν μπορεί να φουσκώσει και τα λάστιχα του ποδηλατου γιατί στο κούρσακι τα λεπτά λάστιχα απαιτούν αρκετά psi, στα 130 psi παίζει!
Αποστόλη δεν τόχω δοκιμάσει από πλήρως ξαφούσκωτο παρά μόνο για συμπλήρωμα.
Η πλέον απαιτητική είναι η χοντρή με το πίσω να θέλει 2,9 Bar και τα πάει καλά.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Joy

Καλά ο Δέcποτας είναι και κληρικός.
ΚΙ ΕΣΥ ρε Σάββα;

Τόσο καιρό τα τρομπακια airman κλπ λέγατε ΤΟΥΜΠΑΝΑ;;
cdefghicdefghicdefghi


Πάει η παρέα.. :eek::eek::eek::eek:
Ε Μήτσομ τι να κάνουμε αυτά που συνδέονται στην μπαταρία είναι ποιο δυνατά, αυτή είναι η πραγματικότητα να μην την πούμε?
Προσωπικά πάντως δεν θέλω να ταλαιπωρώ πηνία οπότε το αυτόνομο έχω μαζί μου παντού πλην μικρών πούχω αμπούλες στο σετ.
Αμάξι κλπ όμως κανονικά τα μουλάρια. Μπορεί και το μικρό αλλά θέλει υπομονή.
 
N

notakos600

Guest
θεωρω οτι μονο το αιρμαν σου κανει την δουλεια για το καρο.....απ οτι ειδα μεχρι στιγμης δεν εχει τοση δυναμη το ζαόμι....
Ερώτηση.
Γιατί στα περισσότερα καταστήματα βρίσκω το airman στα 27€ ενώ το motoraid το πουλάει 42;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ερώτηση.
Γιατί στα περισσότερα καταστήματα βρίσκω το airman στα 27€ ενώ το motoraid το πουλάει 42;
Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό. Ειχα αγοράσει το δικό μου 47 ευρώ απο motoraid αλλά μιλάμε πριν 12-14 χρόνια. Τότε στην Ελλάδα αν θυμάμαι καλά μονο αυτός το έφερνε
Στην πορεία έβλεπα να το φέρνουν κι άλλοι και να πέφτει η τιμή. Αλλά του Motoraid εκεί.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο αντάπτορας για τον αναπτήρα που στο motoraid δεν έχει απλό, αλλά έναν πιο λεπτό που έμαθα χρησιμοποιούν κυρίως τα BMW. Αν πχ τα άλλα έχουν το απλό βύσμα αναπτήρα.
Αν κάποιος το πήρε απο αλλού ας ενημερώσει για να δουμε αν είναι αυτή η διαφορά.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.447
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ερώτηση.
Γιατί στα περισσότερα καταστήματα βρίσκω το airman στα 27€ ενώ το motoraid το πουλάει 42;
Εγώ από τον Θάνο τον Tripper το είχα πάρει ,όπως κι ο αδερφός ,αν θυμάμαι 27 με τα μεταφορικά μέσα.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.447
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό. Ειχα αγοράσει το δικό μου 47 ευρώ απο motoraid αλλά μιλάμε πριν 12-14 χρόνια. Τότε στην Ελλάδα αν θυμάμαι καλά μονο αυτός το έφερνε
Στην πορεία έβλεπα να το φέρνουν κι άλλοι και να πέφτει η τιμή. Αλλά του Motoraid εκεί.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο αντάπτορας για τον αναπτήρα που στο motoraid δεν έχει απλό, αλλά έναν πιο λεπτό που έμαθα χρησιμοποιούν κυρίως τα BMW. Αν πχ τα άλλα έχουν το απλό βύσμα αναπτήρα.
Αν κάποιος το πήρε απο αλλού ας ενημερώσει για να δουμε αν είναι αυτή η διαφορά.
To δικό μου Airman (που το έχω πολλά χρόνια, αν θυμάμαι καλά αγορασμένο από louis.de τότε), το βύσμα του είναι μετατρέψιμο από Din (Hella) σε cigarette lighter adapter (αλλάζοντας θέση του βύσματος). Λογικά όλα τέτοια είναι...


edit. https://www.louis.eu/artikel/airman-tour-air-compressor-inclusive-adapter/10002998
Το κόκκινο είναι μετακινούμενο για να κάνει σε και τους 2 τύπους
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.447
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria


Έχει ένα κουμπάκι push που πατώντας το λογικά γίνεται και μικρό για τύπου πεμφε/τράηουμφ αν θες
 
Top Bottom