Ξενέρωσα

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Mιλάμε για ψαλίδι, όλες οι αναφορές περί κολληματος κλπ, είναι για εμένα 'αστοχες, ο Νάκος (φτού φτού) πολύ σοφά έπραξε και πήρε ψαλίδι, όσο αφορά τον μάστορα , αν και δεν έφταιγε έπρεπε να το επισημάνει....
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Εγω αμα διαπιστωνα τέτοια κοροϊδία με σπασμενο και κολλημενο αξονα και με τις φυσιολογικες αμφιβολιες απο πανω αν μου εκρυψαν/ξεφυγε κατι σημαντικο θα έπαιρνα 1000% την μηχανη απο τον μάστορα που την έχεις και θα την πήγαινα στον καλύτερο για ξεψυρισμα στα πάντα.



Εδώ χαλασε αγορά για μια μπαταρία και 5€ βενζίνη...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εδώ χαλασε αγορά για μια μπαταρία και 5€ βενζίνη...
Πές του ότι άμα το πουλήσει να με χ@σει...ΑχαχαχχαχααααααHammer Smash
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Πές του ότι άμα το πουλήσει να με χ@σει...ΑχαχαχχαχααααααHammer Smash


Υπάρχουν ακόμα μ@λ@κες,μην αμφιβαλεις γι αυτό.
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Οπότε ο πρώτος μηχανικός ( λέμε τώρα ) στο Αγρίνιο είχε κάνει το έγκλημα; Σε ποιόν μηχανικό κάνεις τις επισκευές , αυτόν που κράζαμε ή στον δικό σου τον καλό γνωστό ;
Σε αυτόν που κραζαμε κάνω και τα υπόλοιπα μιας και φαίνεται πως δεν ήταν υπαίτιος των ζημιών
 

kordix

new member
Δημοσιεύσεις
459
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
GS 1150, CCM 404, GASGAS EC 300
Όνομα
Κόρδας Κωνσταντίνος
Νάκο λυπάμαι πολύ, και γω θα ξενέρωνα στη θέση σου. Αλλά επειδή δύσκολα θα βγάλεις ακρη με τα μαστόρια του κ... πολύ καλά επραξες και πήρες αλλο ψαλίδι.

Με κάποιο φίλο που γνωρίζει ή σε κάποιο έμπιστο μάστορα κάνε ενα τσεκάρισμα, σέρβις, γρασάρισμα της μηχανής. Αν δεν υπάρχει κανείς, service manual και κάνε το μόνος.

Και μετά να τη χαρείς, να γράψεις πολλά-πολλά χιλιόμετρα.
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
λεω γω το ψαλιδι δεν κολιέται? σαν αλουμινενιο μου φαίνεται και με μιακαλή τιγκ 3-4 τσιμπιματα θα κάνει.

Δεν ξέρω τι "τσιμπήματα" εννοείς αλλά ... σε φρέσκια περίπτωση μου εδώ τοπικός που μου κόλλησε αλουμινένιο ποδόφρενο (enduro) και ΣΙΓΟΥΡΟΣ για το αποτέλεσμα και την ασφάλεια και λειτουργία του και με 15€ εργασία ... παραλίγο να με σκοτώσει γιατί στο ΠΡΩΤΟ πάτημα του ... ΕΣΠΑΣΕ στο ίδιο σημείο!!

Προφανώς ήταν σίγουρος για το αποτέλεσμα του αρκεί να μην το ξανατοποθετούσα!!

Το κέρατο μου για μαστόρια του κ@@λου!!

Να σου φεύγει το πόδι γιατί κόπηκε το ποδόφρενο σαν μαρούλι στην είσοδο κατηφορικής κλειστής στροφής (χώμα)!για να πάρει ο μ@λάκας 15€

Το κέρατο μου για μαστόρια του κ@@λου!!


Πάντα ήμουν κατά των κολλημάτων .... τώρα που πήγα να φάω τα μούτρα μου ... εντελώς ΚΑΤΑ!!!

(Συγνώμη αλλά από χθες τα πήρα στο κεφάλι! Πήγα να φάω τα μούτρα μου! έχασα την εντουράδα μου! δεν πήγα τον γιό μου στον αγώνα του! η γυναίκα μου γκρίνιαζε γιατί θα πήγαινε αυτή τον γιο! η κόρη κατέβασε τα μούτρα γιατί δεν παίξαμε! ο μόνος κερδισμένος αυτός που πήρε τα 15€!)
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν ξέρω τι "τσιμπήματα" εννοείς αλλά ... σε φρέσκια περίπτωση μου εδώ τοπικός που μου κόλλησε αλουμινένιο ποδόφρενο (enduro) και ΣΙΓΟΥΡΟΣ για το αποτέλεσμα και την ασφάλεια και λειτουργία του και με 15€ εργασία ... παραλίγο να με σκοτώσει γιατί στο ΠΡΩΤΟ πάτημα του ... ΕΣΠΑΣΕ στο ίδιο σημείο!!

Προφανώς ήταν σίγουρος για το αποτέλεσμα του αρκεί να μην το ξανατοποθετούσα!!

Το κέρατο μου για μαστόρια του κ@@λου!!

Να σου φεύγει το πόδι γιατί κόπηκε το ποδόφρενο σαν μαρούλι στην είσοδο κατηφορικής κλειστής στροφής (χώμα)!για να πάρει ο μ@λάκας 15€

Το κέρατο μου για μαστόρια του κ@@λου!!


Πάντα ήμουν κατά των κολλημάτων .... τώρα που πήγα να φάω τα μούτρα μου ... εντελώς ΚΑΤΑ!!!

(Συγνώμη αλλά από χθες τα πήρα στο κεφάλι! Πήγα να φάω τα μούτρα μου! έχασα την εντουράδα μου! δεν πήγα τον γιό μου στον αγώνα του! η γυναίκα μου γκρίνιαζε γιατί θα πήγαινε αυτή τον γιο! η κόρη κατέβασε τα μούτρα γιατί δεν παίξαμε! ο μόνος κερδισμένος αυτός που πήρε τα 15€!)

Ωχ :D
 

doryforos

new member
Δημοσιεύσεις
301
Ηλικία
49
Μοτοσυκλέτα
Piaggio Liberty i Get 125 abs
Honda Cb 500x
Όνομα
Νίκος
Οι επισκευές προχωράν κανονικά ? θα το έχεις το μηχανάκι πριν το 2019? του είπες να τσεκάρει και κάτι άλλο ή θα ασχοληθεί μόνο με το ψαλίδι;
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Εγώ λίγα καταλαβαίνω απο τα τεχνικά Γιαννη, όμως αυτό που υποθέτω, αφου η μηχανή είχε κακοτεχνίες σε ουσιαστικά σημεία όπως ο άξονας, ειναι οτι προφανώς ο προηγούμενος ιδιοκτήτης της τα γνώριζε και δεν σε ενημέρωσε. Αν σκοπευεις να μην δημιουργησεις θεμα με τον μαστορα το κρινεις εσυ, αλλα από τον προηγουμενο ιδιοκτητη μαλλον θα επρεπε να ζητησεις εξηγησεις!
Νοτη δυστυχώς ή ευτυχώς την πήρα κοψοχρονιά πιθανόν γι'αυτούς τους λόγους (αμέλειας,κακοτεχνίας ή πονηριας) και να ζητήσω τον λόγο ή να κινηθώ νομικά , μόνο την ψυχούλα μου θα πεδεψω και δεν το θέλω....

Οπότε όλα θα διορθωθούν και θα γίνω σοφότερος
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Γιάννη μην τρελαίνεσαι ω γέγοναι γέγοναι, κοίτα να ευχαριστηθείς από εδώ και εμπρός το μηχανάκι, μην χαλιέσαι....
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Γιάννη μην τρελαίνεσαι ω γέγοναι γέγοναι, κοίτα να ευχαριστηθείς από εδώ και εμπρός το μηχανάκι, μην χαλιέσαι....


Που να κουναγε κιόλας ε??

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
Top Bottom