Ξενέρωσα

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Πήγα τη μπουμπού στο γιατρό Διπλό σταντ, κάτι σωληνακια καυσίμου, λίγο το ρουλεμάν στο τιμόνι, λίγο προδερμ στις δαγκάνες, για να παίρνουν σειρά τα παπά.

Πάω εψές να ρίξω μια ματιά και βλέπω: ψαλίδι εκεί που σφίγγουν οι κόντρες για τις βίδες που σφίγγουν την αλυσίδα ΣΠΑΣΜΈΝΟ, εξάτμιση χτυπημένη με σφυρι για να κάνει κουρμπα να μπει το σταντ,μπεζινα παντού πάνω σε πλαστικά και μοτέρ.

Είχα πει στον αδερφό μου πως πήγα την μηχανή στο Μπάμπη για συμμάζεμα μιας και είναι γείτονας και τόσο καιρό δεν του άφησα ένα φράγκο.....ΑΠΆΝΤΗΣΗ αδερφού.....Καλά είσαι *****ας;;στο Μπάμπη την πήγες;Τελευταίες 3 φορές που πήγα την δικιά μου την πήρα με ζημιές και όχι μόνο εγώ αλλά και η παρέα ..

Τι κάνω εγώ τώρα........να του χαλάσω το γκροβερ ;ή να το πνίξω μέσα μου ...Το θέμα είναι ότι ξενέρωσα και δεν θέλω ούτε να την καβαλησω
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
εγώ πάντως σε αντίστοιχη περίπτωση όπου μπορούσα και ακόμη το κάνω (δια στόματος και όχι σε fb και forums) είπα τα παθήματά μου και αποτρέπω όποιον μπορώ να πάω στον μάστορα που μου έκανε μλκιες!

Εσύ επειδή είσαι και άγριο αγόρι δοκίμασε να πας από εκεί να του ζητήσεις να σε αποζημιώσει... αλλά μόνο αν είσαι έτοιμος να μαλώσεις περαιτέρω.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Πήγα τη μπουμπού στο γιατρό Διπλό σταντ, κάτι σωληνακια καυσίμου, λίγο το ρουλεμάν στο τιμόνι, λίγο προδερμ στις δαγκάνες, για να παίρνουν σειρά τα παπά.

Πάω εψές να ρίξω μια ματιά και βλέπω: ψαλίδι εκεί που σφίγγουν οι κόντρες για τις βίδες που σφίγγουν την αλυσίδα ΣΠΑΣΜΈΝΟ, εξάτμιση χτυπημένη με σφυρι για να κάνει κουρμπα να μπει το σταντ,μπεζινα παντού πάνω σε πλαστικά και μοτέρ.

Είχα πει στον αδερφό μου πως πήγα την μηχανή στο Μπάμπη για συμμάζεμα μιας και είναι γείτονας και τόσο καιρό δεν του άφησα ένα φράγκο.....ΑΠΆΝΤΗΣΗ αδερφού.....Καλά είσαι *****ας;;στο Μπάμπη την πήγες;Τελευταίες 3 φορές που πήγα την δικιά μου την πήρα με ζημιές και όχι μόνο εγώ αλλά και η παρέα ..

Τι κάνω εγώ τώρα........να του χαλάσω το γκροβερ ;ή να το πνίξω μέσα μου ...Το θέμα είναι ότι ξενέρωσα και δεν θέλω ούτε να την καβαλησω
Τι εννοείς; "Οτι έσπασε το ψαλίδι με το σφυρί;
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Σου εκανε τοσες ζημιες και θα το πιεις με το ζουμι σου?Δεν σε καταλαβαινω.

Πεστου να στα φτιαξει οπως και ηταν με δικη του επιβαρυνση.
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Εγω θα του εκανα φασαρια χοντρη και μαλιστα ωρα που να εχει κοσμο το μαγαζι
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ενημέρωσέ τον και αν χρειαστεί καταγγελία πριν παραλάβεις..

Την περιουσία σου ρε φίλε;Σοβαρά μιλάς;;
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Σε αντίστοιχη περίπτωση που μου έκαναν μλκια στο παπί, τα εκανα τανα όλα.
Ηδη μου έχει φέρει και τα έχω πάρει καινούργια καλάμια και αναμενω το εμπρός φτερό.
Αν είχα το δικο σου δεν ξέρω τι θα είχα κάνει
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
το να προτεινουμε λυσεις εξτρεμιστικές οξω απ τον χορό ειναι το μονο ευκολο...
Γιανναρε σταθερές κουβέντες του τι θελεις και σοβαρότατες χωρίς μαγκιές (ισως και με παρουσία φιλικού νομικου συμβούλου) δείχνουν αποφασιστικότητα και διεκδίκηση σε ολα τα επίπεδα εφόσον κι αν δεν ....
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
το να προτεινουμε λυσεις εξτρεμιστικές οξω απ τον χορό ειναι το μονο ευκολο...
Γιανναρε σταθερές κουβέντες του τι θελεις και σοβαρότατες χωρίς μαγκιές (ισως και με παρουσία φιλικού νομικου συμβούλου) δείχνουν αποφασιστικότητα και διεκδίκηση σε ολα τα επίπεδα εφόσον κι αν δεν ....


Δεν τον εδειρα,δεν τον αγγιξα καν.
Του τα είπα ως έχουν.
Το έφερα έτσι και το πήρα έτσι.
Χειρότερο απο πριν .
Και το θέλω όπως ήταν, ουτε καλύτερο ουτε χειρότερο
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δλδ σε εσπασε τον οδηγο που σφίγγει την αλυσιδα και δεν εβγαλε το τελικο πρωτα για να περασει ο πειρος του κεντρικου ,ως οφειλε;
Τραβα απο κει ,εννοειται.
Ετσι τα περναω κι εγω να ξες.
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Η θέση λεπτή και δύσκολη μιας και είμαι επαγγελματίας (κρεπες-κουριερ)

Και μάλιστα γείτονες και πρώην πελάτης μου η κόρη του

Σίγουρα απαιτεί πολύ καλή διαχείριση του λόγου μιας και η θέση του είναι πολύ δύσκολη από θέμα δουλειάς (του) τον ξεκωψανε όλοι και δεν έχει πελάτες καθόλου.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ε πανε και κανε μια κουβεντα τοτε ,ομορφα κι ωραια ,ως επαγγελματιας προς επαγγελματια.
Δεν μπορει ,φιλοτιμο θα χει.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ε πανε και κανε μια κουβεντα τοτε ,ομορφα κι ωραια ,ως επαγγελματιας προς επαγγελματια.
Δεν μπορει ,φιλοτιμο θα χει.

Αν ειχε φιλοτιμο θα το ειχε κλεισει απο καιρο.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αν ειχε φιλοτιμο θα το ειχε κλεισει απο καιρο.
Να πω την πικρη μου αληθεια ,δεν με φαινεται για μαστορας.
Φιλε Τζων ,εφαγες ηττα δυστυχως :confused:
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Και είχα ξεκινήσει να το πηγαίνω στο μάστορα που εμπιστεύομαι Χρόνια τώρα, ναι μεν ποιο ακριβός αλλά όταν το παίρνεις στα χέρια σου ξανά η διαφορά είναι αντιληπτή και με κλειστά μάτια, ενώ αυτός ΔΕΝ ΒΛΈΠΕΤΑΙ
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Και είχα ξεκινήσει να το πηγαίνω στο μάστορα που εμπιστεύομαι Χρόνια τώρα, ναι μεν ποιο ακριβός αλλά όταν το παίρνεις στα χέρια σου ξανά η διαφορά είναι αντιληπτή και με κλειστά μάτια, ενώ αυτός ΔΕΝ ΒΛΈΠΕΤΑΙ

Οταν η ζωη μας κρεμετε απο δυο ροδες,παμε μονο σε αυτον που εμπιστευομαστε.Ασε που η ιστορια εδειξε οτι το ακριβο ειναι φθηνοτερο στο τελος.

Πηγαινε το σε σοβαρο μαστορα για να στο κανει να πεταει και να το ευχαριστηθεις.
 
Top Bottom