H-D Pan America 1250

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Λιγο το φαναρι με ξενιζει ,αλλα κατα τα αλλα μ αρεσει περισσοτερο απ ολες πλην ισως Γκουτζι.Απο προδιαγραφες δέ,νομιζω οτι ειναι μακραν μπροστα,ειδικα οσον αφορα τις αναρτησεις,και το κυριωτερο τις ΥΔΡΑΥΛΙΚΕΣ βαλβιδες,ενα μεγαλο ξεπαράδιασμα ειδικα στα ευρωπαικα.
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.291
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Το θέμα είναι πως θα πηγαίνει στον δρόμο Μήτσο, η Πενφέ έχει 50 χρόνια εμπειρίας στο συγκεκριμένο, η Χάρλι είναι η πρώτη της προ αυτο που θα μην ξεχνάς ότι η Ducati δεν τα κατάφερε καλά με το enduro....
Σιγουρα η αυτοψια ομως θα δειξει Ουτως η αλλος εμενα δεν μου αρεσει ιδιαιτερα αυτο που θα ηθελα ομως να δω ειναι να χαμηλωσει της οικονομικες απαιτησης η πενφε για το gs
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.196
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Σιγουρα η αυτοψια ομως θα δειξει Ουτως η αλλος εμενα δεν μου αρεσει ιδιαιτερα αυτο που θα ηθελα ομως να δω ειναι να χαμηλωσει της οικονομικες απαιτησης η πενφε για το gs
Τώρα που το πήρα εγώ δεν υπάρχει περίπτωση...
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Η πενφε οπως την λετε εδω ,σαν κυριαρχος του χωρου βασει πωλησεων,καλα κανει και πουλαει οσο θελει,εναν κινητηρα ενος αιωνα (με πολλες βελτιωσεις βεβαιως βεβαιως,)ενα διαφορικο (κραξτε ελευθερα ,ξερω οτι λεγεται αξονας,για να σας την σπασω το λεω)που δεν εχει ακομα μετα απο τοσα χρονια καταφερει να το κανει αξιοπιστο),ενα αυτοκινητιστικο δισκο πλατω,που χρειαζεται να κοψεις την μηχανη στα δυο για να τ αλλαξεις με το αναλογο κοστος και φρενα αγκυρες,ΟΤΑΝ λειτουργουν (το ABS ειδικα).Μην μιλησω για τα προβληματικα ΣΕΡΒΟ 2003-2007.Με ενα πρωτοτυπο-περιεργο συστημα μπροστινης αναρτησης ,που μονο αυτη χρησιμοποιει και που εχει οσους λατρεις- αλλους τοσους πολεμιους και που κατα δηλωσιν των περισσοτερων ΔΕΝ οδηγειται ΑΣΦΑΛΩΣ ΧΩΡΙΣ ΑΒS.Oσες αντιρησσεις και να εχουμε ή να μην εχουμε το σιγουρο ειναι οτι ΑΚΟΜΗ ειναι ο ΒΑΣΙΛΗΑΣ της κατηγοριας και ΑΥΤΟ ειναι που μετραει.Οι ΒΑΣΙΛΗΑΔΕΣ ομως ΑΛΛΑΖΟΥΝ,δεν μενουν για παντα.Αυτο ειναι νομοτελεια.Ο ανταγωνισμος ναναι καλα.Απο την ΚΙΝΑ ,ΙΝΔΙΑ και τελευταιως και απο τον ΚΟΙΜΩΜΕΝΟ ΓΙΓΑΝΤΑ ( τις ΗΠΑ)που ελεγε και ο μεγας ναυαρχος ΓΙΑΜΑΜΟΤΟ.
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.291
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Η πενφε οπως την λετε εδω ,σαν κυριαρχος του χωρου βασει πωλησεων,καλα κανει και πουλαει οσο θελει,εναν κινητηρα ενος αιωνα (με πολλες βελτιωσεις βεβαιως βεβαιως,)ενα διαφορικο (κραξτε ελευθερα ,ξερω οτι λεγεται αξονας,για να σας την σπασω το λεω)που δεν εχει ακομα μετα απο τοσα χρονια καταφερει να το κανει αξιοπιστο),ενα αυτοκινητιστικο δισκο πλατω,που χρειαζεται να κοψεις την μηχανη στα δυο για να τ αλλαξεις με το αναλογο κοστος και φρενα αγκυρες,ΟΤΑΝ λειτουργουν (το ABS ειδικα).Μην μιλησω για τα προβληματικα ΣΕΡΒΟ 2003-2007.Με ενα πρωτοτυπο-περιεργο συστημα μπροστινης αναρτησης ,που μονο αυτη χρησιμοποιει και που εχει οσους λατρεις- αλλους τοσους πολεμιους και που κατα δηλωσιν των περισσοτερων ΔΕΝ οδηγειται ΑΣΦΑΛΩΣ ΧΩΡΙΣ ΑΒS.Oσες αντιρησσεις και να εχουμε ή να μην εχουμε το σιγουρο ειναι οτι ΑΚΟΜΗ ειναι ο ΒΑΣΙΛΗΑΣ της κατηγοριας και ΑΥΤΟ ειναι που μετραει.Οι ΒΑΣΙΛΗΑΔΕΣ ομως ΑΛΛΑΖΟΥΝ,δεν μενουν για παντα.Αυτο ειναι νομοτελεια.Ο ανταγωνισμος ναναι καλα.Απο την ΚΙΝΑ ,ΙΝΔΙΑ και τελευταιως και απο τον ΚΟΙΜΩΜΕΝΟ ΓΙΓΑΝΤΑ ( τις ΗΠΑ)που ελεγε και ο μεγας ναυαρχος ΓΙΑΜΑΜΟΤΟ.
Για να πουλαει και να ειναι ο βασιλιας των πωλησεων κατι κανει καλα που δεν το κανουν οι αλλες εταιριες
Οι καταναλωτες δεν ειναι κοροιδα και ειδικα σε αυτο το ευρος των χρηματων Τωρα για το αν τα υπερκοστολογει αυτο ειναι αλλο θεμα αφου μπορει ομως ισως και να κανει καλα
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Για να πουλαει και να ειναι ο βασιλιας των πωλησεων κατι κανει καλα που δεν το κανουν οι αλλες εταιριες
Οι καταναλωτες δεν ειναι κοροιδα και ειδικα σε αυτο το ευρος των χρηματων Τωρα για το αν τα υπερκοστολογει αυτο ειναι αλλο θεμα αφου μπορει ομως ισως και να κανει καλα


Eφ οσον η προπελλα ,ειναι κατα ενα μεγαλο ποσοστο status symbol, τοτε αυτοματως πολλα απ αυτα που θεωρειται οτι τα κανει καλα ,αναιρουνται σε καποιο βαθμο, διοτι επικρατει στο κριτηριο αγορας του καταναλωτη το πουλ-μουρ αντι των πραγματικων υπαρκτων προτερηματων.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.
Το σιγουρο ειναι οτι για οποιον λογο καποιος αγοραζει προπελλα ,το σιγουρο ειναι οτι για την εταιρεια το αποτελεσμα μετραει.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.196
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Η πενφε οπως την λετε εδω ,σαν κυριαρχος του χωρου βασει πωλησεων,καλα κανει και πουλαει οσο θελει,εναν κινητηρα ενος αιωνα (με πολλες βελτιωσεις βεβαιως βεβαιως,)ενα διαφορικο (κραξτε ελευθερα ,ξερω οτι λεγεται αξονας,για να σας την σπασω το λεω)που δεν εχει ακομα μετα απο τοσα χρονια καταφερει να το κανει αξιοπιστο),ενα αυτοκινητιστικο δισκο πλατω,που χρειαζεται να κοψεις την μηχανη στα δυο για να τ αλλαξεις με το αναλογο κοστος και φρενα αγκυρες,ΟΤΑΝ λειτουργουν (το ABS ειδικα).Μην μιλησω για τα προβληματικα ΣΕΡΒΟ 2003-2007.Με ενα πρωτοτυπο-περιεργο συστημα μπροστινης αναρτησης ,που μονο αυτη χρησιμοποιει και που εχει οσους λατρεις- αλλους τοσους πολεμιους και που κατα δηλωσιν των περισσοτερων ΔΕΝ οδηγειται ΑΣΦΑΛΩΣ ΧΩΡΙΣ ΑΒS.Oσες αντιρησσεις και να εχουμε ή να μην εχουμε το σιγουρο ειναι οτι ΑΚΟΜΗ ειναι ο ΒΑΣΙΛΗΑΣ της κατηγοριας και ΑΥΤΟ ειναι που μετραει.Οι ΒΑΣΙΛΗΑΔΕΣ ομως ΑΛΛΑΖΟΥΝ,δεν μενουν για παντα.Αυτο ειναι νομοτελεια.Ο ανταγωνισμος ναναι καλα.Απο την ΚΙΝΑ ,ΙΝΔΙΑ και τελευταιως και απο τον ΚΟΙΜΩΜΕΝΟ ΓΙΓΑΝΤΑ ( τις ΗΠΑ)που ελεγε και ο μεγας ναυαρχος ΓΙΑΜΑΜΟΤΟ.
Το δικό μου έχει υγρό πολύδισκο όπως όλα τα μηχανάκια, τα φρένα άγκυρες και είναι τα χρυσά Brembo, πως προκύπτει ότι δεν δουλεύουν ας μου εξηγήσεις να καταλάβω και εγώ... Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι αξίζει και το τελευταίο ευρώ που έδωσα και έχουν περάσει από τα χέρια μου πάνω από 21 μηχανάκια...Ιαπωνέζικα...
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.291
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Eφ οσον η προπελλα ,ειναι κατα ενα μεγαλο ποσοστο status symbol, τοτε αυτοματως πολλα απ αυτα που θεωρειται οτι τα κανει καλα ,αναιρουνται σε καποιο βαθμο, διοτι επικρατει στο κριτηριο αγορας του καταναλωτη το πουλ-μουρ αντι των πραγματικων υπαρκτων προτερηματων.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.
Το σιγουρο ειναι οτι για οποιον λογο καποιος αγοραζει προπελλα ,το σιγουρο ειναι οτι για την εταιρεια το αποτελεσμα μετραει.
Στην ελλαδα ισως καποιοι αγοραζουν για πουλ μουρ αλλα στης ευρωπαικες και στης υπολοιπες χωρες δεν παιζει κανενα ρολο ειναι πολυ πιο ωριμοι καταναλωτες απο εμας
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Το δικό μου έχει υγρό πολύδισκο όπως όλα τα μηχανάκια, τα φρένα άγκυρες και είναι τα χρυσά Brembo, πως προκύπτει ότι δεν δουλεύουν ας μου εξηγήσεις να καταλάβω και εγώ... Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι αξίζει και το τελευταίο ευρώ που έδωσα και έχουν περάσει από τα χέρια μου πάνω από 21 μηχανάκια...Ιαπωνέζικα...
Mιλω για την σειρα με τον μποξερ κινητηρα ,δεν μιλω για τις σειρες Κ ή για τα συγχρονα τετρακιλυνδρα,ή δικυλινδρα.Μιλαω κυριως για την σειρα GS και τις παλαιοτερες μποξερ R.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.196
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Mιλω για την σειρα με τον μποξερ κινητηρα ,δεν μιλω για τις σειρες Κ ή για τα συγχρονα τετρακιλυνδρα,ή δικυλινδρα.Μιλαω κυριως για την σειρα GS και τις παλαιοτερες μποξερ R.
GS έχω και εγώ του 2018
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Στην ελλαδα ισως καποιοι αγοραζουν για πουλ μουρ αλλα στης ευρωπαικες και στης υπολοιπες χωρες δεν παιζει κανενα ρολο ειναι πολυ πιο ωριμοι καταναλωτες απο εμας
Δεν ειναι μονο πιο ωριμοι,αλλα και ΣΑΦΩΣ πιο ΕΥΠΟΡΟΙ πραγμα που συγχωρει ,και τις οποιες επιλογες,αλλα και την ταση για πουλ-μουρ ,που σε ολο τον κοσμο ειναι περιπου ιδιες,λογω ανθρωπινης φυσης, αλλωστε αυτο το βλεπουμε σε ολα τα καταναλωτικα αγαθα.Οτι θεωρειται στατους πουλαει,ειτε ρουχο ,ειτε παπουτσι κλπ.Παρε παραδειγμα, μια συγκεκριμμενη φιρμα την
BURBERRY,που αν και εχει πλασσαρει 1 μονο σχεδιο (1 ομως) καρω ,που θυμιζει τραπεζομαντηλο χασαποταβερνας 10ετιας 60-70, παρ ολα αυτα πουλαει απο καπαρντινες μεχρι κασκωλ και θηκες γυαλιων και τσαντες.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.669
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan

Tιμη στην ιταλια στο τελος του κειμενου
 

esel

Μαθουσάλας member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
17.280
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
για το κοψιμο της μηχανης στα δυο στην αλλαγη δισκων ....κατα ενα περίεργο λογο δεν εχω δει τα ιδια λογια καιστις ferrari που για αλλαγη δισκων κοβεται ακριβως στα δυο το αυτοκινητο........ Tooth Tooth Tooth Tooth
σ ολα θα συμφωνησω ομως εκεινο που διαφωνω ειναι η απαξιωση....οσοι εχετε βγει εξωτερικο θα δειτε οτι σ ολα το τουριστικα μοτοσυκλετιστικα σημεία οι 7 στις 10 ειναι Πενφε ...
το οτι ειναι υπερτιμημενες ειανι κατι παραπανω απο δεδομενο.....ομως εφοσοον πουλανε .....τωρα που πηρε και ο Μανος τρεμω μην ακριβινουν κιολας....ToothToothToothTooth
κατα τα λλα μακαρι η χαχαχαρλεη να πιασει και να μοσχοπουλησει ο ανταγωνισμος παντα βοηθαει την τσεπη του αγοραστή...
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα

Tιμη στην ιταλια στο τελος του κειμενου
Με τέτοια τιμή προβλέπεται σφαγή ! Giving
Αρκεί βέβαια να αποδείξει και την αξία της μιας και η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει νάναι μόνο τιμία αλλά και να το δείχνει.
Σέρβις για παράδειγμα κάθε 8.000 χλμ είναι επίτευγμα για Χάρλευ αλλά υπολείπεται άλλων Γιαπωνέζων για παράδειγμα που ξέρω.
Καλό πάντως το να υπάρχει ανταγωνισμός για τον καταναλωτή !
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.196
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν ειναι μονο πιο ωριμοι,αλλα και ΣΑΦΩΣ πιο ΕΥΠΟΡΟΙ πραγμα που συγχωρει ,και τις οποιες επιλογες,αλλα και την ταση για πουλ-μουρ ,που σε ολο τον κοσμο ειναι περιπου ιδιες,λογω ανθρωπινης φυσης, αλλωστε αυτο το βλεπουμε σε ολα τα καταναλωτικα αγαθα.Οτι θεωρειται στατους πουλαει,ειτε ρουχο ,ειτε παπουτσι κλπ.Παρε παραδειγμα, μια συγκεκριμμενη φιρμα την
BURBERRY,που αν και εχει πλασσαρει 1 μονο σχεδιο (1 ομως) καρω ,που θυμιζει τραπεζομαντηλο χασαποταβερνας 10ετιας 60-70, παρ ολα αυτα πουλαει απο καπαρντινες μεχρι κασκωλ και θηκες γυαλιων και τσαντες.
Δηλαδή εγώ το Πενφέ το πήρα για πουλ Μουρ;
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.615
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Χαρισμα σχεδον η τιμη για Χαρλευ. Και με καινοτομα τεχνολογια στις βαλβιδες και φωτισμο.
Εποχες προ κρισης θα ειχε αντιπροσωπο και Αγρινιο σιγουρα!Cool
 
Top Bottom