EICMA 2020

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Πόσο καιρό περιμένουμε τον διάδοχο του Πήγασου; Και τώρα βάση specs φαίνεται πως το κάνουν πολεμικό! Ωραία πράγματα.Stoned Emoticon
Επιτέλους, γεράσαμε!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δεν το ξέρουμε για πέ...
Μην ακούσεις για @@ εσύ....


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εχετε λυσαξει με κατι ον οφ δε γουσταρουμε ρεεεεεεεεεεεε αμα παω 85 χρονων θα παρω ενα

Bimota – Tesi H2 με υπερτροφοδοτούμενο κινητήρα Kawasaki! - Έως και 300 ίπποι απόδοση! - Εξωτική & εξεζητημένη, όπως ακριβώς θα πρέπει να είναι μια μοτοδσυκλέτα της Bimota, που φαίνεται να επιστρέφει, υπό την "πράσινη" σκέπη του Akashi!
View attachment 12933

bikeit.gr
Bimota – Tesi H2 με υπερτροφοδοτούμενο κινητήρα Kawasaki! - Έως και 300 ίπποι απόδοση!
Αν μαζέψεις 35κ Mike ,πάρε με και μένα ένα speed triple rs θείο...


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Μονο η καβασακι αντιδραει, οι αλλοι πουλανε σφαχτερ και μικρα στην Ασια και τα κερδη ειναι στον θεο
Και καλά μάλιστα. Ζ400,Ζ900 (rs) τουρμπίνες κτλ

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
N

notakos600

Guest


Νέος κινητήρας, νέο πλαίσιο, νέα αεροδυναμική, φτερά, και επιτέλους... δύναμη, πολλή δύναμη, που κάνει το Fireblade του 2020 ικανό να κοιτάζει στα μάτια τα κορυφαία Superbike του κόσμου. Η Honda έχει θέσει στόχο τον τίτλο στο WorldSBK, και συνήθως ότι θέλει η Honda το πετυχαίνει. Ιδού λοιπόν το πρώτο Triple-R μοντέλο του κόσμου.
bikeit.gr
CBR1000RR-R Fireblade 2020 - Ανασχεδιάστηκε εκ βάθρων, και με κορυφαία έκδοση SP





Πιο άνετο για τους επιβαίνοντες, πιο πρακτικό, και με νεά έκδοση S, με μασκούλα και 2-3 ακόμα αλλαγές, είναι το Rebel της Honda για το 2020. Αλήθεια, πώς σας φαίνεται το νέο χρώμα Matte Jeans Blue Metallic;
bikeit.gr
EICMA - Honda Rebel 2020
Το A2 cruiser της Honda, το Rebel, φέρει αναβαθμισμένες…





Μια νέα μοτοσυκλέτα naked street τύπου από την Morini: Πρόκειται για την νέα 650 ή Seimmezzo που αποκαλύφθηκε εν όψει της EICMA. Δείτε την.
mototriti.gr
EICMA 2019: Νέο Moto Morini 650




Τα ολοκαίνουρια CL-X 700 της CF Moto είναι η τριλογία neoretro μοντέλων που έρχεται να ενισχύσει την παρουσία της εταιρείας στην Ευρωπαϊκή αγορά, όπου ήδη κατέχει ηγετική θέση στην κατηγορία των ATV
motomag.gr
CF Moto CL-X 700 2020 – EICMA: Χορεύοντας στον ρυθμό του neoretro [video] | MOTOMAG
Επιτέλους η Honda ξύπνησε...



''Μπορεί η Honda να μην κατάφερε να υπερβεί τα εντυπωσιακά στοιχεία των κορυφαίων Superbike της απερχόμενης χρονιάς, όμως το RR-R βρέθηκε ξαφνικά στην παρέα τους, με εντυπωσιακή αύξηση ιπποδύναμης, από τους επίσημους 189hp του 2019 στους 214hp για το 2020!

Ιπποδύναμη που του επιτρέπει να κοιτά κατάματα μοτοσυκλέτες όπως το BMW S 1000 RR (207hp) Aprilia RSV4 1100 Factory (217hp), το Ducati Panigale V4 (214), ακόμα και το Panigale V4R (221hp). Παράλληλα αφήνει πίσω του ΟΛΑ τα υπόλοιπα γιαπωνέζικα χιλιάρια, γεγονός που είχαμε να δούμε να συμβαίνει καιρό με Superbike της Honda.''

https://www.bikeit.gr/nea-montela-h...JLwUxUjP7xyKTbebVL8Pysgdg-qpCqig_YKj_4YzpiCIA
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Επιτέλους η Honda ξύπνησε...

''Μπορεί η Honda να μην κατάφερε να υπερβεί τα εντυπωσιακά στοιχεία των κορυφαίων Superbike της απερχόμενης χρονιάς, όμως το RR-R βρέθηκε ξαφνικά στην παρέα τους, με εντυπωσιακή αύξηση ιπποδύναμης, από τους επίσημους 189hp του 2019 στους 214hp για το 2020!

Ιπποδύναμη που του επιτρέπει να κοιτά κατάματα μοτοσυκλέτες όπως το BMW S 1000 RR (207hp) Aprilia RSV4 1100 Factory (217hp), το Ducati Panigale V4 (214), ακόμα και το Panigale V4R (221hp). Παράλληλα αφήνει πίσω του ΟΛΑ τα υπόλοιπα γιαπωνέζικα χιλιάρια, γεγονός που είχαμε να δούμε να συμβαίνει καιρό με Superbike της Honda.''

https://www.bikeit.gr/nea-montela-h...JLwUxUjP7xyKTbebVL8Pysgdg-qpCqig_YKj_4YzpiCIA

Κραταω μικρο καλαθι γιατι μεχρι στιγμης ειναι μια μονιμη απογοητευση
 
N

notakos600

Guest
Κραταω μικρο καλαθι γιατι μεχρι στιγμης ειναι μια μονιμη απογοητευση
Την έσυραν οι εξελίξεις, αλλά ας είναι κι έτσι.
Μικρό καλάθι ως προς την ιπποδύναμη εννοείς?
Έχει πέσει πολύ τεχνολογία σε αυτό πάντως:

  • Semi-cam gear train με ένα επιπλέον γρανάζι κι ως εκ τούτου κοντή καδένα κι εκκεντροφόρους με αντίθετη περιστροφή (τεντωτηρας από μπροστά)
  • Εκκεντροφόροι με επίστρωση DLC
  • Σφυρήλατα έμβολα
  • Μπιέλες τιτανίου
Ας ευχηθούμε όλες αυτές οι προσπάθειες να μην είναι το κύκνειο άσμα της βενζινοκίνησης, γιατί κακά τα ψέματα, πρέπει να βρισκόμαστε στο απόγειο της απόδοσης των ατμοσφαιρικών βενζινοκινητήρων μοτοσυκλέτας.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ίσως ήδη να ζούμε τις τελευταίες ημέρες της Πομπηίας...αλλά να μην το ξέρουμε...

Γι αυτο κοιταζω να μαζεψω 4-5 τωρα που τα βρισκω.:D
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.549
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Επιτέλους η Honda ξύπνησε...



''Μπορεί η Honda να μην κατάφερε να υπερβεί τα εντυπωσιακά στοιχεία των κορυφαίων Superbike της απερχόμενης χρονιάς, όμως το RR-R βρέθηκε ξαφνικά στην παρέα τους, με εντυπωσιακή αύξηση ιπποδύναμης, από τους επίσημους 189hp του 2019 στους 214hp για το 2020!

Ιπποδύναμη που του επιτρέπει να κοιτά κατάματα μοτοσυκλέτες όπως το BMW S 1000 RR (207hp) Aprilia RSV4 1100 Factory (217hp), το Ducati Panigale V4 (214), ακόμα και το Panigale V4R (221hp). Παράλληλα αφήνει πίσω του ΟΛΑ τα υπόλοιπα γιαπωνέζικα χιλιάρια, γεγονός που είχαμε να δούμε να συμβαίνει καιρό με Superbike της Honda.''

https://www.bikeit.gr/nea-montela-h...JLwUxUjP7xyKTbebVL8Pysgdg-qpCqig_YKj_4YzpiCIA
Ποσα θα στοιχιζει το ξεσταυρι μου BcdefBcdef στον υπνο μας θα το βλεπουμε abcdefghabcdefgh
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ίσως ήδη να ζούμε τις τελευταίες ημέρες της Πομπηίας...αλλά να μην το ξέρουμε...
Όλες οι εταιρείες γνωρίζουν ότι σε λίγο καιρό το μόνο που θα μετράει, θα είναι η απόδοση της μπαταρίας και θα κάνουν όλο και μικρότερα βήματα εμπρός.
Στο τέλος θα περιχαρακωθουν ,γιατί η καθαρή ηλεκτροκίνηση θα φέρει νέους παίκτες στο προσκήνιο.

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ποσα θα στοιχιζει το ξεσταυρι μου BcdefBcdef στον υπνο μας θα το βλεπουμε abcdefghabcdefgh
Πολλά! Μόνο μτχσμνο...

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ακόμη και το μονομπρατσο κοπιαραν, έλεος!


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοιάζει πολύ...
Αυτό που λέγαμε για την "εξέλιξη" εν όψει ηλεκτροκίνησης!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom