αγορα μονοκυλινδρης on-off

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.036
Όνομα
George
τι να λεμε..τα κιλα παιζουν ρολο κ μαλιστα οι πρωσεις δεν γινονται σε ευκολα σημεια συνηθως
θυμαμαι κλαμα τον Μαη ανεβαινοντας στα Κοκκαλια (2ψηφιο νουμερο σε ανηφορα) με δυτικο αερα 7 μποφορ...Stoned Emoticon
200κιλα ο Γερος με το φορτωμα ετσι? Joy



ισως εδω φαινεται η κλιση...

 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
τι να λεμε..τα κιλα παιζουν ρολο κ μαλιστα οι πρωσεις δεν γινονται σε ευκολα σημεια συνηθως
θυμαμαι κλαμα τον Μαη ανεβαινοντας στα Κοκκαλια (2ψηφιο νουμερο σε ανηφορα) με δυτικο αερα 7 μποφορ...Stoned Emoticon
200κιλα ο Γερος με το φορτωμα ετσι? Joy



ισως εδω φαινεται η κλιση...

το γ@μ_δ_ πήγα και το ζύγισα σε πλάστιγγα 260kgr έβγαλε χαρτάκι(άντε να κλέβει και λίγο γιατί χωρούσε και επικαθήμενα) The Finger Joy cdefghi Bcdef
με α)γεμάτο ρεζερβουάρ, β) 4,3kgr εργαλεία γ)2 σαμπέλες, γ)κομπρεσεράκι air man, γ) σαμπέλες heavy duty φορεμένες δ)κάγκελα μπροστά ε) βάσεις για βαλίτσες πίσω άντε και άλλα 3-4 kgr σε διάφορα μπλιμπλίκια
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Bcdefgh τι να λεμε..τα κιλα παιζουν ρολο κ μαλιστα οι πρωσεις δεν γινονται σε ευκολα σημεια συνηθως
θυμαμαι κλαμα τον Μαη ανεβαινοντας στα Κοκκαλια (2ψηφιο νουμερο σε ανηφορα) με δυτικο αερα 7 μποφορ...Stoned Emoticon
200κιλα ο Γερος με το φορτωμα ετσι? Joy



ισως εδω φαινεται η κλιση...

Η κλίση φαίνεται μόνο εάν περάσεις από κει...Bcdefgh
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Έχει ένα xr σε τιμή ευκαιρίας ψάξτε στο car μη σας χαλάσω την έκπληξη.
























Ο Μπάμπης ο Νταλάρας!!!

Δίπλα πλατινένιος θα γίνει!!
Μόνο ,9.000€!!! cdefg
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
έτσι ακριβώς σε παραλία αμμουδιά, χειμωνιάτικα μου έπεσε το tiger 800,...... και σε παραλία καβάτζα... αφού είδα και απόειδα οτι ΝΤΕΕΕΕΕΝ, το έκοψα με το ποδάρι το χωματόδρομο να βγώ στην άσφαλτο μπάς και..., ευτυχώς κατέβαινε ένα locali για νυχτερινό ψάρεμα...., (ήταν και αργά το απόγευμα όλα τα κακά μαζί),
ήταν η πρώτη φορά που δέν μπορούσα να σηκώσω μηχανάκι(μετά το γομάρι το africa δέν το φανταζόμουν ότι θα συνέβαινε....) και με τις συνθήκες αυτές την σακουλεύτηκα...... στον γυρισμό σκεφτόμουνα άλλες φορές που είχα κυριολεκτικά χαθεί στα βουνά(χώματα) (πάλι μόνος) πόσο τυχερός ήμουν που δέν μου είχε πέσει......., το μισό του σκοπού της χρησης του 21 τροχου είχε γκρεμιστεί μέσα μου......
Ανοιγεις ενα μεγαλο κεφαλαιο..
Προσωπικα, χιλιες φορες 19 εμπρος αν ειναι να εχει λιγοτερο βαρος...(για σολο χρηση...με παρεα αλλαζει)
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ανοιγεις ενα μεγαλο κεφαλαιο..
Προσωπικα, χιλιες φορες 19 εμπρος αν ειναι να εχει λιγοτερο βαρος...(για σολο χρηση...με παρεα αλλαζει)
Αυτό που ήθελα να πώ σχετικά με τον 21 τροχό ήταν σε σχέση με το συγκεκριμένο μηχανάκι και εμένα, δηλαδή τί να τον κάνω τον 21 όταν θα το σκέφτομαι να το βάλω στο χώμα, το πήρα με 21 για να έχω αυτή την δυνατότητα, όταν μου χαλάει η συνταγή, δέν εξυπηρετεί πλέον το συγκεκριμένο, σε αυτό το κομμάτι της χρήσης του, και τον φορτώνομαι στην άσφαλτο.....
για μένα 17 - 19 - 21 έχουν το πεδίο της χρήσης τους έκαστος και ο Λουμίδης στους καφέδες eye
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
306
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Νομίζω αυτό έχει λίγο καλύτερο φερμουάρ στο τσαντάκι στην ουρά. Αξίζει το χιλιάρικο παραπάνω για αυτή την λεπτομέρια πιστεύω
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αυτό που ήθελα να πώ σχετικά με τον 21 τροχό ήταν σε σχέση με το συγκεκριμένο μηχανάκι και εμένα, δηλαδή τί να τον κάνω τον 21 όταν θα το σκέφτομαι να το βάλω στο χώμα, το πήρα με 21 για να έχω αυτή την δυνατότητα, όταν μου χαλάει η συνταγή, δέν εξυπηρετεί πλέον το συγκεκριμένο, σε αυτό το κομμάτι της χρήσης του, και τον φορτώνομαι στην άσφαλτο.....
για μένα 17 - 19 - 21 έχουν το πεδίο της χρήσης τους έκαστος και ο Λουμίδης στους καφέδες eye

Γι αυτο εφυγα απ τα αφρικα και πηγα σε καθαρα ασφαλτινα.., εβλεπα χωματοδρομο και ενω με ετρωγε ο κολος μου να μπω, δεν εμπαινα...

Μονο με παρεα πηγαινα χωμα, και αυτό γινοταν πολυ αραια, ενω εγω υπεμενα την σελα της, την αρκετα χωματινη θεση οδηγησης ,και τον 21 σε καθε μου ασφαλτινη βολτα
Το 21 τον ειχα συνηθισει, τα αλλα ομως οχι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@gaslion Από το 2016 και μετά βάλανε ψεκασμό, Keihin 34mm σώμα. Από 2015 και πριν είναι με καρμπυρατέρ CVK.

@Drake Ramore να κάνω μια ερώτησης και εγώ........

....αλήθεια, το ΤΑ650 πόσο καίει πάνω κάτω; Ακούγεται πως πίνουν αρκετά...
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Νομίζω αυτό έχει λίγο καλύτερο φερμουάρ στο τσαντάκι στην ουρά. Αξίζει το χιλιάρικο παραπάνω για αυτή την λεπτομέρια πιστεύω
Τζάμπα πράμα... abcdefghgk
Δεν πάει καλά ο κόσμος...Shot
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Δικυλινδρο, δυνατό, ταξιδιαρικο, ελαφρύ = versus 300. Δεν είναι κατσίκι σαν το klx αλλά σύμφωνα με όλα τα τεστ που χω διαβάσει πάει καλά στο χώμα και φυσικά είναι μηχανάκι για πάντα και παντού. Το ktm 250 adventure έχει 5300 καινούργιο και βγάζει στον πίσω τροχό 28 άλογα. Ιδού:



Sent from my A80Pro using Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
@Drake Ramore να κάνω μια ερώτησης και εγώ........

....αλήθεια, το ΤΑ650 πόσο καίει πάνω κάτω; Ακούγεται πως πίνουν αρκετά...
Πίνει όσο ένα 1000άρι της εποχής του, αλλά έχει επιδόσεις όσο ένα μέσο 400άρι του σήμερα. Ίσως και χαμηλότερες απο ένα 500άρι του σήμερα
Το τρανσαλπ το παίρνεις για την πολυλειτουργικότητα του. Είναι ελβετικός σουγιάς. Μπορεί να κάνει τα πάντα, αλλά μέτρια. Επίσης είναι πάμφθηνο πλέον. 1,5 -2Κ και αγοράζεις "πολλή" μοτοσυκλέτα σε τιμή κινέζικου παπιού.
Αν το σκέφτεσαι, αλλά ενδιαφέρεσαι για επιδόσεις ή χαμηλή κατανάλωση, κοιτάς αλλού.
 

Kapas

new member
Δημοσιεύσεις
306
Ηλικία
34
Περιοχή
Thessaloniki
Μοτοσυκλέτα
Africa twin 750 rd07
Όνομα
Θεόφιλος
Μόνο ρύζι ρε θα τρώω και θα τα κάνω όλα βενζίνες για το rd07 μουαχαχαχχαχχαα. Θα γίνω και στυλακι τι άλλο θέλω. Έμας σκέφτεται η μαμά χοντα
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Drake Ramore Ρώτησα, γιατί εντός του budget μου βλέπω αρκετά ΤΑ σε καλή κατάσταση. Από επιδόσεις, μιλάμε για 1η μηχανή...δεν με καίει να βάζει και φωτιά στην άσφαλτο, εξάλλου οδηγάω "τουριστικά" να το πω. Γενικά, κάτι αξιόπιστο και άνετο για ταξίδια ή βόλτες, αυτό ζητάω.

Μετά πάω και σε πιο εξελιγμένο/καινούριο/δυνατό μηχανάκι, δεν με ενοχλεί αυτό. Απλά από όσο διαβάζω άλλοι το δίνουν 7L/100km, άλλοι λένε πως μέχρι τα 110 καίει 5,κάτι στα 100. Το πιο οικονομικό όλων (εντός του θεωρητικού μπάτζετ) θα ήτανε το F650GS (Injection).
 
Top Bottom