Χούφτες χεριών moto (Muffs)

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.167
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Καλησπέρα στη Motoparea!
Μετά από τα διάφορα εδώ μέσα και ευχαριστώ όλους όσους με συμβούλεψαν, πείστηκα να μην αλλάξω το ύφος της γιαπωνέζας αλλά το δικό μου :p
Συγκεκριμένα, σκέφτομαι να αγοράσω γκέτες αδιάβροχες για χέρια και πόδια. Μετά από αυτό, επίσημε πλέον, θα είμαι ο RainMan :)

1) Γκέτες για τα πόδια 19.90€
Γκέτες αδιάβροχες της εταιρείας NOVACHO με χοντρή αντιολισθητική ολόκληρη σόλα. Διαθέτει διπλό κλείσιμο εσωτερικά με φερμουάρ και εξωτερικά με velcro. Έχει σκληρό υλικό στο σημείο του λεβιέ των ταχυτήτων για μεγαλύτερη αντοχή.Έχει ανακλαστικά στο πίσω μέρος και ιμάντες σύσφιξης στο επάνω μέρος όπως και στο σημείο του αστραγάλου για να είναι πιο σταθερή επάνω στο πόδι.

2) Γκέτες για τα χέρια 23€
Αδιάβροχες γκέτες για τα χέρια, εξοπλισμένες με ένα ειδικό είδος μεταξωτού υφάσματος το οποίο παρόλο που είναι αδιάβροχο, δεν χάνει την τριβή με αποτέλεσμα να έχεις καλύτερο χειρισμό στην βροχή. Είναι σχεδιασμένες με 3 δάκτυλα για να έχεις τον καλύτερο έλεγχο της μοτοσυκλέτας.
View attachment 4693
Ύστερα από συζήτηση με κάποιον ειδικό σε θέματα μοτό, αποφάσισα τελικά να μην πάρω γκέτες χεριών γιατί δεν ενδείκνυται για εκτός πόλης οδήγηση. Είναι περισσότερο για city και scooter. Ευχαριστώ τη Motoparea για το χαρακτήρα που έδειξε συμβουλευτικά:)
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Ύστερα από συζήτηση με κάποιον ειδικό σε θέματα μοτό, ....................:)

Θα ήθελες να μας δώσεις χαρακτηριστικά - περιγραφή τι εννοείς με το παραπάνω? Οχι όνομα απλά ... τι ακριβώς εννοείς

Εμένα τουλάχιστον θα με ενδιέφερε έτσι ώστε σε ανάλογη περίπτωση να γνωρίζω που να απευθυνθώ

Σε ευχαριστώ
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Καλησπέρα!
Μίλησα με την Μ............... στο Χαλάνδρι και ο Υπεύθυνος μου εξήγησε ότι οι γκέτες χεριών δεν βολεύουν στην οδήγηση για περισσότερο από λίγη ώρα γι' αυτό και τις προτείνει μόνο για οδήγηση εντός πόλης, δηλ γκέτες city. Βέβαια, μου είπε να πάρω άλλο ένα ζευγάρι γάντια εκτός από αυτά που έχω και σε περίπτωση που χρειαστεί να ταξιδέψω εκτός πόλης, π.χ Λαμία - Αθήνα τότε να φορέσω το 1ο ζευγάρι γάντια και απλά μετά από 1 ώρα συνεχής οδήγησης υπό βροχής να αλλάξω και να φορέσω τα άλλα γάντια. Με λίγα λόγια, δεν μπορείς να κάνεις ταξίδι 3 κ 4 ώρες στη βροχή και να μείνεις τελείως στεγνός με τα γάντια της σειράς.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.170
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Kαθώς επίσης σε περίπτωση πτώσης τα γάντια θα σε προστατέψουν...
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Ασε που με 3 δάχτυλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥΤΖΩΣΕΙΣ!!!!!!


;);););)

Γκετες για τα χερια μονο επωνυμες για να ειναι οντως αδιαβροχες και μονο με 5 δαχτυλα,δεν βολευουν αυτες που ανεβασες.


Ασε που θα δες να ριξεις κανα φασκελο και θα νομιζει ο αλλος οτι τον χαιρετας.


Πολύ political correct έχουμε γίνει και δε συνάδει με τον χαρακτήρα του κακου αλήτη μηχανοβιου!!
Δηλαδή μόνο εγώ σκέφτηκα το "κωλοδάχτυλο"?????

Greeting
Ναι! Κωλοδάχτυλα με γκέτες σας κάνω!!

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Για φαντάσου να φορούσε muffs και όχι γάντια....


View attachment 4760
Και φαντασου να ηταν κορντουρα τα γάντια.


* απ όσο είδα φαίνονται για λεπτα δερμάτινα,αν ηταν καλά δερμάτινα μπορεί να μη πάθαινε και τίποτα
 
Top Bottom