Χούφτες χεριών moto (Muffs)

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Καλησπέρα σε όλη τη Motoparea!
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω χούφτες χεριών μηχανής προκειμένου να προστατεύω τα χέρια μου όσο καλύτερα μπορώ από βροχή και αέρα.
Ανακάλυψα τις Χούφτες χεριών από την εταιρεία Nordcap. Είναι αδιάβροχες, αντιανεμικές, κατασκευασμένες από υλικό Neoprene και διαθέτουν ισοθερμική επένδυση.
Χρησιμοποιεί κανείς από εσάς Muffs ώστε να μου πει αν τελικά θα έχω πλεονέκτημα ή εξ΄αρχής θα μειονεκτώ?
 

ta-sio

new member
Δημοσιεύσεις
347
Ηλικία
43
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
To NC750X, το γκρί, το καλό, το αντβέντσιουρρρ
Yamaha virago 250
Όνομα
TASOS
Μια χαρά λύση για χειμωνίατικες εξορμήσεις και ειδικά για δουλειές μέσα στην πόλη. Τις βλέπω κυρίως σε σκούτερ αλλά πιστέυω οτι και για μηχανές μια χαρά είναι..
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Τις έχω στο παπάκι για χειμώνα αξίζουν 1000% τα λεφτά τους φοβερές
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μια χαρά λύση για χειμωνίατικες εξορμήσεις και ειδικά για δουλειές μέσα στην πόλη. Τις βλέπω κυρίως σε σκούτερ αλλά πιστέυω οτι και για μηχανές μια χαρά είναι..
Είναι και για μηχανές που ρώτησα.
Και ενα μαγκαλι ανάμεσα στα πόδια και είμαστε Σενιέ - πενιε
Ανάμεσα στα πόδια δεν έχουμε ανάγκη κανένα μαγκάλι, έχουμε τη φωτιά από τη μητέρα φύση!!!funny
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Σοβαρα ρε Αγγελε σκέφτεσαι να βαλεις τέτοια στο MT? Πάει το street fighter.abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Φίλε Μάνο, δεν ξέρω αν το MT07 είναι streetfighter αλλά εγώ ήμουν αυτός που ταξίδεψα 3 ώρες παρέα με το φαινόμενο Ζορμπά. Τελικά, ο αναβάτης κάνει τη μηχανή!!! Greeting
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Φίλε Μάνο, δεν ξέρω αν το MT07 είναι streetfighter αλλά εγώ ήμουν αυτός που ταξίδεψα 3 ώρες παρέα με το φαινόμενο Ζορμπά. Τελικά, ο αναβάτης κάνει τη μηχανή!!! Greeting
Με τον Ζορμπά κατέβηκα από το Ανήλιο (Γκιωνα) Αθήνα, 4 ώρες βροχή και αέρα, φυσικά το τραίνο ήταν όλα τα λεφτά, και το 1150 του ξαδέρφου καλό ήταν,με τά Macna τα χεράκια μου ήταν μιά χαρά, με το παντελόνι είχα θέμα....Αλλά να βάλεις αυτα τα σκουτεροτέτοια στο street fighter μου φαίνεται κάπως, η επόμενη κίνηση είναι η κουβέρτα....funnyabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

macna_gloves_lava-0.jpg
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Είναι και για μηχανές που ρώτησα.

Ανάμεσα στα πόδια δεν έχουμε ανάγκη κανένα μαγκάλι, έχουμε τη φωτιά από τη μητέρα φύση!!!funny
Πσσσσσςςςςς.......abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Όχι ρε Άγγελε... Δεν! Μη!!! Αν τα πάρεις να τα κουβαλάς κρυφά στην τσάντα σου και να τα φοράς όταν δε σε βλέπει κανείς. :p
Για να μην νομίζεις ότι στα λέω μόνο εγώ...
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Πάρε ένα καλό ζευγάρι γάντια!!

Δεν ξέρω τι κόστος έχουν τα Muffs αλλά σίγουρα η διαφορά μεταξύ αυτών και των γαντιών θα είναι πολύ μικρότερη από:
- την εικόνα του ΜΤ με αυτά
- το δούλεμα από καλοπροαίρετους
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Εγώ γιατί τα θεωρώ επικίνδυνα;
Ίσως επειδή θεωρητικά τα χέρια σου είναι εγκλωβισμένα μέσα στις χούφτες αλλά δεν είναι έτσι ακριβώς γιατί υπάρχουν πολλές ποιότητες.
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Πάρε ένα καλό ζευγάρι γάντια!!

Δεν ξέρω τι κόστος έχουν τα Muffs αλλά σίγουρα η διαφορά μεταξύ αυτών και των γαντιών θα είναι πολύ μικρότερη από:
- την εικόνα του ΜΤ με αυτά
- το δούλεμα από καλοπροαίρετους
Φίλε έχω γάντια αδιάβροχα 100% και συγκεκριμένα τα Street II της Nordcap αλλά τα χέρια βράχηκαν όταν ταξίδεψα με τον Ζορμπά.
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Φιλος που της ειχε σε παπι, μπλοκαρε το χερι του και τις πεταξε
Δεν ξερω, κατι που ειναι σταθερο και με δεσμευει πανω στην μηχανη δεν μου φαινεται καλη ιδεα
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Φίλε έχω γάντια αδιάβροχα 100% και συγκεκριμένα τα Street II της Nordcap αλλά τα χέρια βράχηκαν όταν ταξίδεψα με τον Ζορμπά.


Τότε ΔΕΝ είναι 100% αδιάβροχα! ;)
 
Top Bottom