Το πιο αξιόπιστο μηχανάκι, είναι το...

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Πολύ σωστά Αποστόλη σε όλα !
Ιδιαίτερα στο κρύο μοτέρ προσωπικά έχω θέμα και το ξέρετε όλοι πλέον που σας τα κάνω μπαλόνια για 10 λεπτά! Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Αυτό είναι νόμος σε όλα Σάββα!!! Ζεστάνε το καλά και μετά πιες του το αίμα!! Είπαμε σκίσιμο θέλουν όλα για να μη σηκώνουν κεφάλι και βγάλουν καμία βλάβη!!! Rolling RollingRolling
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αυτό είναι νόμος σε όλα Σάββα!!! Ζεστάνε το καλά και μετά πιες του το αίμα!! Είπαμε σκίσιμο θέλουν όλα για να μη σηκώνουν κεφάλι και βγάλουν καμία βλάβη!!! Rolling RollingRolling
Έτσι ! Tooth Tooth Tooth
Και μετά........γκάζι ανάποδα (όσο πάνε δηλαδή.....Rolling)
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ιδιαίτερα στο κρύο μοτέρ προσωπικά έχω θέμα και το ξέρετε όλοι πλέον που σας τα κάνω μπαλόνια για 10 λεπτά! Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth

Ζεστάνε το καλά και μετά πιες του το αίμα
ζέσταμα μόνο τα μή καταλυτικά!
 
N

notakos600

Guest
Ζέσταμα τα αεροψυκτα μέχρι να κρατάνε ρελαντί χωρίς choke.
Τα υδροψυκτα μέχρι να πάει το θερμόμετρο 50 με 60 βαθμούς.
Δεν μου κάνει η ψυχή να ξεκινάω με κρύο μοτέρ.
Α και δούλεμα η μανετα του συμπλέκτη να ξεκολλήσουν οι δίσκοι.
Ψυχαναγκαστικος ε;
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
ζέσταμα μόνο τα μή καταλυτικά!
Εν κινήσει ξεχάσαμε να πούμε όχι εν στάση σε καμία περίπτωση. Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ζέσταμα τα αεροψυκτα μέχρι να κρατάνε ρελαντί χωρίς choke.
Τα υδροψυκτα μέχρι να πάει το θερμόμετρο 50 με 60 βαθμούς.
Δεν μου κάνει η ψυχή να ξεκινάω με κρύο μοτέρ.
Α και δούλεμα η μανετα του συμπλέκτη να ξεκολλήσουν οι δίσκοι.
Ψυχαναγκαστικος ε;
Καθόλου, σωστότατος ! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon

Α να συμπληρώσω τώρα πούδα βαθμούς...γιατί ρε κατασκευαστές μόνο λαμπάκι ? Καταξοδευτήκατε ρε Χονταίοι ...mountza 2
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Στα 3 λεπτά αρχίζει κι ανεβάζει Σάββα.
Δεν μπορώ, παγώνει η καρδιά μου...
Κο κο κο για δέκα λεπτούλια και μετά ότι θέλετε (όσο μπορώ ε ?Tooth).
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
ζέσταμα μόνο τα μή καταλυτικά!
Ζέσταμα δεν εννοώ ρελαντί ακίνητος Θάνο ούτε σε αυτά τα παλιά!! Άντε το πολύ όταν έχει τοοοο κρύο μέχρι να βάλεις τα γάντια πχ!!!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εν κινήσει ξεχάσαμε να πούμε όχι εν στάση σε καμία περίπτωση. Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
Α, ωραίας!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Διαβάζω για τα κιλα και γελάω Tooth

Λεει το manual του CB500X



Ωραία, εδώ με την σύζηγο , εξοπλισμο και ρούχα είμαστε 250 κιλα Tooth

Όπως είναι λογικό , σε κάποιον κρατήρα την ακουσε η πισω ζάντα, αλλα δεν εχανε αερα .



Αυτή είναι και η μοναδική βλάβη μέχρι στιγμης. (61025 χιλιόμετρα)

Του φαδερ το CB500SY , που ήταν 7 χρονια με τα ιδια λαδια, και τα ιδια μπουζι απο το 2003 δεν το αναφέρω εκείνο είναι εξωγήινο Tooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
το TDR 250 που είχα δύο φορές στα καλά καθούμενα και όχι πάνω σε σκίσιμο μου είχαν τρυπισει τα πιστόνια, συγκεκριμένα είχε κάνει και τις δύο φορές ένα σκίσιμο από την κορυφή στο κέντρο του πιστόνιου μέχρι χαμηλά κτω, σαν να το εκοβες στη μέση!! Με καλές βενζίνες και φουλ συνθετικό λάδι μίξης!! Ο μηχανικός έλεγε ότι συχνά αυτό το μοτέρ tzr-tdr το παθαίνει αυτό στα καλά καθούμενα!! Το καλό ήταν ότι μετά από 2ρεκτιφιε και στους δύο κυλίνδρους φυσικά είχε μεγαλώσει 2νουμερα και πήγαινε το κωλο του!!! Tooth
Το δικό μου TZR το πρώτο με την μακριά σέλα, παρόλα τα σκισίματα δεν είχε κάνει κιχ...
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
το TDR 250 που είχα δύο φορές στα καλά καθούμενα και όχι πάνω σε σκίσιμο μου είχαν τρυπισει τα πιστόνια, συγκεκριμένα είχε κάνει και τις δύο φορές ένα σκίσιμο από την κορυφή στο κέντρο του πιστόνιου μέχρι χαμηλά κτω, σαν να το εκοβες στη μέση!! Με καλές βενζίνες και φουλ συνθετικό λάδι μίξης!! Ο μηχανικός έλεγε ότι συχνά αυτό το μοτέρ tzr-tdr το παθαίνει αυτό στα καλά καθούμενα!! Το καλό ήταν ότι μετά από 2ρεκτιφιε και στους δύο κυλίνδρους φυσικά είχε μεγαλώσει 2νουμερα και πήγαινε το κωλο του!!! Tooth
Το ιδιο επαθα φιλε με του κουνιαδο το TDR 250 στα χερια μου χαλαγε οταν το οδηγουσε αυτος το πουρδελο δε παθαινε τιποτα BcdefBcdef
 
Top Bottom