Τι λείπει απο την μηχανή σου;

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αντέχει τόσο πολύ βάρος το σταντ ρε παιδιά ; Να κάνει σβούρα η μηχανή πανό του ;
Ναι,γι'αυτό κάνουν μίνιμουμ 100 ευρώ.

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αμα πιάνει πάνω στο μοτέρ όπως σε κάτι ντουκατια η πενφε.... Ε ρε γλεντια
Ναι ,οπως στο pcx που μου ράγισε το Κάρτερ. Εκεί καλύτερα να μην το χρησιμοποιείς καθόλου...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αντέχει τόσο πολύ βάρος το σταντ ρε παιδιά ; Να κάνει σβούρα η μηχανή πανό του ;
ναι, αν δεν πιάνει στο κάρτερ
Ένας λόγος που έκανα πίσω για το multistrada το παλιό.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ναι ,οπως στο pcx που μου ράγισε το Κάρτερ. Εκεί καλύτερα ην το χρησιμοποιείς καθόλου...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο γνωστης, πριν αγοράσει 1100gs τσεκάρει τα καρτερ για ράγισμα!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Πουληθηκε μετα απο εντονα παραπονα της συζυγου. (το δεν ξαναρχομαι το ακουγα και στον υπνο μου) Stoned Emoticon

Και δεν την άφηνες σπίτι? Καλύτερα!
Αλλά...




Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Και δεν την άφηνες σπίτι? Καλύτερα!
Αλλά...




Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Της εχω κανει τοσα, που δεν γραφονται! Αλλα ακομη ακολουθει, και αυριο ζητα βολτα!
Τα βλεπει τωρα αυτα που γραφω! Tooth
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.299
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Της εχω κανει τοσα, που δεν γραφονται! Αλλα ακομη ακολουθει, και αυριο ζητα βολτα!
Τα βλεπει τωρα αυτα που γραφω! Tooth
Καλε κυρια του ακατοναμαστου που μας διαβαζετε!!!
Εμεις ειμαστε καλα παιδια ,!!!Καμια σχεση μ αυτον!!! abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εμεις ειμαστε καλα παιδια ,!!!Καμια σχεση μ αυτον!!! abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk

Ναι.....



Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.358
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Dukati Multistrada 1000. Σελα απαραδεκτη για οδηγο και συνοδηγο.
Θυμαμαι οι περισσοτεροι τις "γεμιζαν" με gel.
Το κρατησα κανα χρονο, το απολυτο μηχανημα για στροφιλικια, και οχι μονο.
Πουληθηκε μετα απο εντονα παραπονα της συζυγου. (το δεν ξαναρχομαι το ακουγα και στον υπνο μου) Stoned Emoticon
... "τα σπορ αυτοκινητα ειναι αυστηρα για 2 και οι σωστες μηχανες μονον για .... εναν" ....!


Το κεντρικό σταντ είναι βασικοτατο σε μια μοτο, δεν είναι αξεσουάρ.
Είναι υπεραρκετός λογος να μην πάρω μια μηχανή, κι ας μ αρέσει στα υπόλοιπα
Όλες που ειχα είχαν κεντρικο σταντ... Μέχρι και το παπί.

Μπαμπη ταιριαζουμε σε ..... πολλα ....!Hug
Π.χ .... μια Οn-off μοτο , τοσες χιλιαδες ευρω , με καθαρα touring προορισμο που η αλυσιδα απαιτειται να λαδωνεται και να μην εχει κεντρικο σταντ στανταρ ....... ασε που ψαχνεις για ξυλακια και flat πετρα-λουδιτσες ...... στην παραλια να μην βουλιαζει το νυχι ......! Ουστ .....!Bcdef


ναι, αν δεν πιάνει στο κάρτερ
Ένας λόγος που έκανα πίσω για το multistrada το παλιό.

.... το κεντρικο σταντ , που πουλιοτανε εξτρα δεν επιανε στα καρτερ , υπηρχε αναμονη στον σκελετο , τουλαχιστον στο 1100 που ειχα βαλει.
Εχασες την ευκαιρια για μια πολυ καλη ροπιαρικη μοτοσυκλεττα , τυπου παπακι αν σου ταιριαζε στο σωματοτυπο.
Εχω οδηγησει το Capo , τραινο μεν αλλα εχει αισθηση tank μπροστα στο Μulti.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Θα ήθελα καλύτερα φώτα, οπως το επόμενο μοντέλο όπου το εξοπλισαν με δίπλα φανάρια!
Και θα ήθελα να είχα την επιλογή δύο τριών χαρτογράφησεων από το μενού της μοτό!!
Γιατί μου τρώει χρόνο να το φισαρω και να φορτώνω πρόγραμμα!! Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.358
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Θα ήθελα καλύτερα φώτα, οπως το επόμενο μοντέλο όπου το εξοπλισαν με δίπλα φανάρια!
Και θα ήθελα να είχα την επιλογή δύο τριών χαρτογράφησεων από το μενού της μοτό!!
Γιατί μου τρώει χρόνο να το φισαρω και να φορτώνω πρόγραμμα!! Tooth

..... πολλα ζητας .... κοψε .....! Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.358
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εντάξει!! Αφήνω τους χάρτες, θέλω τα φώτα!!! Tooth ToothTooth

...όχι ρε γμτ! ... αυτό φοβόμουν κι εγώ πως θα διάλεγες ...!abcdefghgk
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
... "τα σπορ αυτοκινητα ειναι αυστηρα για 2 και οι σωστες μηχανες μονον για .... εναν" ....!




Μπαμπη ταιριαζουμε σε ..... πολλα ....!Hug
Π.χ .... μια Οn-off μοτο , τοσες χιλιαδες ευρω , με καθαρα touring προορισμο που η αλυσιδα απαιτειται να λαδωνεται και να μην εχει κεντρικο σταντ στανταρ ....... ασε που ψαχνεις για ξυλακια και flat πετρα-λουδιτσες ...... στην παραλια να μην βουλιαζει το νυχι ......! Ουστ .....!Bcdef




.... το κεντρικο σταντ , που πουλιοτανε εξτρα δεν επιανε στα καρτερ , υπηρχε αναμονη στον σκελετο , τουλαχιστον στο 1100 που ειχα βαλει.
Εχασες την ευκαιρια για μια πολυ καλη ροπιαρικη μοτοσυκλεττα , τυπου παπακι αν σου ταιριαζε στο σωματοτυπο.
Εχω οδηγησει το Capo , τραινο μεν αλλα εχει αισθηση tank μπροστα στο Μulti.
Χωρίς κεντρικό σταντ δε μπορείς να κάνεις τίποτα.. Ουτε πισω. . Ούτε μπροστα.. Ουτε στο κεντρο
Έχεις μια μηχανή και την κοιτάς.

Πώς θα βγάλεις τροχό ψαλίδι μοχλικο πηρουνια, ρουλεμάν μπροστά κλπ
Ούτε καν βαλβίδες δε μπορείς να τσεκάρεις χωρίς κεντρικό σταντ.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Θα ήθελα καλύτερα φώτα, οπως το επόμενο μοντέλο όπου το εξοπλισαν με δίπλα φανάρια!
Και θα ήθελα να είχα την επιλογή δύο τριών χαρτογράφησεων από το μενού της μοτό!!
Γιατί μου τρώει χρόνο να το φισαρω και να φορτώνω πρόγραμμα!! Tooth
Εγώ το'χω μόνιμα στο δυνατό παρά τις ρυθμίσεις. Αλλά η αθηναϊκή άσφαλτος δεν συγχωρεί μάλλον...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Εγώ το'χω μόνιμα στο δυνατό παρά τις ρυθμίσεις. Αλλά η αθηναϊκή άσφαλτος δεν συγχωρεί μάλλον...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλα η ποιότητα της ασφάλτου δεν παίζεται, ρολαρεις με 4η χαλαρά και λίγο να ανοίξεις φεύγει η ουρά!! Χαχαχα!!
Θάνο για να είχα τη επιλογή της γρήγορης εναλλαγής, περισσότερο την οικονομίας σε κάποιο ταξίδι θα έλεγα!!. Έχω παρατηρήσει ότι αν του φορτώσω χάρτη για κλειστή εξάτμιση και μαμά φίλτρο για βενζίνες 91RON έχει 1 με 1,2 λίτρα λιγότερη κατανάλωση!!
Εκεί που έχει πλάκα είναι αν βάλεις κάνα χάρτη για βενζίνες Βραζιλίας... Ψόφιο τελείως το μηχανάκι αλλά μπορεί να βγάλεις και καμιά 500αρια χιλιόμετρα!!! Rolling
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Καλα η ποιότητα της ασφάλτου δεν παίζεται, ρολαρεις με 4η χαλαρά και λίγο να ανοίξεις φεύγει η ουρά!! Χαχαχα!!
Θάνο για να είχα τη επιλογή της γρήγορης εναλλαγής, περισσότερο την οικονομίας σε κάποιο ταξίδι θα έλεγα!!. Έχω παρατηρήσει ότι αν του φορτώσω χάρτη για κλειστή εξάτμιση και μαμά φίλτρο για βενζίνες 91RON έχει 1 με 1,2 λίτρα λιγότερη κατανάλωση!!
Εκεί που έχει πλάκα είναι αν βάλεις κάνα χάρτη για βενζίνες Βραζιλίας... Ψόφιο τελείως το μηχανάκι αλλά μπορεί να βγάλεις και καμιά 500αρια χιλιόμετρα!!! Rolling
Εν τω μεταξύ εμάς η ecu είναι κλειδωμένη και δεν μπορούμε να φορτώσουμε χάρτες. Παίζει αυτή η επιλογη που λες η οικονομική σου, να είναι η δική μου η γρήγορη?
Έχω 120 άλογα στην racing ή λιγότερα για λόγους αξιόπιστιας μετά το πατατρακ με τα πιστόνια?
Εσένα πόσα βγάζει στο racing χάρτη Τόλη?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Εν τω μεταξύ εμάς η ecu είναι κλειδωμένη και δεν μπορούμε να φορτώσουμε χάρτες. Παίζει αυτή η επιλογη που λες η οικονομική σου, να είναι η δική μου η γρήγορη?
Έχω 120 άλογα στην racing ή λιγότερα για λόγους αξιόπιστιας μετά το πατατρακ με τα πιστόνια?
Εσένα πόσα βγάζει στο racing χάρτη Τόλη?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θάνο δεν το έχω βάλει σε δυναμόμετρο να δω ακριβώς τι γράφει!!
Γεγονός πάντως ειναι οτι με το πρόγραμματακι για ελεύθερο φίλτρο και ανοικτή εξάτμιση με καταλύτη πάει καλύτερα από ότι ήταν μαμά! Το βλέπεις πιο ζωντανό παντού!
Κάποια στιγμή πέρναγαν χάρτες με μειωμένες αποδόσεις στα σερβις για το θέμα που είχαν και γινοτουσαν όλα χώμα!!
Στα επόμενα μοντέλα sport όπως και στο δικό σου sport 2017 δεν πιστεύω να είχαν τέτοια θέματα και είχαν ανεβάσει και καμιά 10αρια ίππους στους 125!!
Άρα εκεί πρέπει να παίζεις!!
Να κονονισουνε να τα πάμε για καμιά μέτρηση να μας κάνει καλύτερη τιμή να μας φύγει και η απορία!!! Tooth
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Θάνο δεν το έχω βάλει σε δυναμόμετρο να δω ακριβώς τι γράφει!!
Γεγονός πάντως ειναι οτι με το πρόγραμματακι για ελεύθερο φίλτρο και ανοικτή εξάτμιση με καταλύτη πάει καλύτερα από ότι ήταν μαμά! Το βλέπεις πιο ζωντανό παντού!
Κάποια στιγμή πέρναγαν χάρτες με μειωμένες αποδόσεις στα σερβις για το θέμα που είχαν και γινοτουσαν όλα χώμα!!
Στα επόμενα μοντέλα sport όπως και στο δικό σου sport 2017 δεν πιστεύω να είχαν τέτοια θέματα και είχαν ανεβάσει και καμιά 10αρια ίππους στους 125!!
Άρα εκεί πρέπει να παίζεις!!
Να κονονισουνε να τα πάμε για καμιά μέτρηση να μας κάνει καλύτερη τιμή να μας φύγει και η απορία!!! Tooth
Μόλις ανοίξουν οι νομοι θα σας έρθω....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom