Τι λείπει απο την μηχανή σου;

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.290
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Καλύτερα φρένα σε αίσθηση!!!
Ένα όργανο θερμοκρασίας, κι επίσης ένδειξη ταχυτήτων!!
Συνέχεια έψαχνα για 7η!!
Εβαλα ένα αφτερ κι ησύχασα!!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.297
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Παίρνεις ένα ξύλο,και το κόβεις 5-6 πόντους μεγαλύτερο ....
Το θέμα είναι όταν πας ταξίδι ... που βάζεις τον τακο ? ooops
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ναι, το είπα.
Με τα σημερινά δεδομενα και τα μοντέλα 600/650/700 που υπάρχουν διαθέσιμα στην αγορά.

Για το μέλλον ρε φίλε τι να πω; Μπορεί να βγάλουν το υπεργαμάτο μοντέλο που θα έχει όσα θέλω. Γιατί να μην το πάρω; Επειδή θα έχει ένα όνομα που τελείωσε10+ χρόνια πριν σαν καινούριο;ooops

Για το μόνο μηχανάκι που μπορώ να σου πω με σιγουριά πως δεν θα πάρω είναι το GS. Και δεν έχει να κάνει με την αξία της σαν μοτοσυκλέτα. Έχει να κάνει με το ότι δεν θέλω να είμαι κάτοχος GS. Οπότε αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει, ακόμη και αν βγάλουν το καλύτερο μοντέλο του κόσμου με αυτό το όνομα.
Το λέω χρόνια και με κάνεις και επαναλαμβάνομαι....
Στο τέλος ούλοι Πενφέ θα πάρουτε.... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μα έτοιμος ήμουν!
Απλά δεν έκατσε λόγο διαθεσιμότητας.

Γι' αυτό και πήρα το Caponord. Δεν ήθελα να ξαναμπλέξω να μάθω χούγια νέων μοτοσυκλετών που δεν με ενδιαφέρουν. Τουλάχιστον το Capo το γουστάρω και το ξέρω και μου κάνει όλα όσα θέλω.

Αλλά ήμουν ψημένος για σκούτερ. Ένα για όλα και τέλος.
Κάποια στιγμή να βγάζει το δίκυκλο όχημα μας τα λεφτά του με την χρήση του. Πράγμα που συμβαίνει σε ελάχιστους που γράφουν με κάθε μηχανή τους βαθιά εξαψήφια νούμερα πριν την δώσουν.

Είμαι πολύ έτοιμος για mega scooter. eye
Αλλά θα αργήσει καμιά δεκαετία ακόμη. Μέχρι να βγει off το παπί και γεράσει ο Caponas.
Στο λέω εγώ η Λεμονιά, πάρτε μηχανή τώρα που έχετε χέρια και μπορείτε, θάρθεί ο καιρός που θα κουλαθείτε και θα κλαίτε τα χρόνια που χάσατε, ασε τις 10ετίες και 20ετίες, σε 10 χρόνια θα οδηγάς όπως οδηγάς τώρα; 'Η θάχεις την ίδια όρεξη που έχεις τώρα; Εγώ κάποτε τα μηχανάκια μου τα έκανα βίδες τουλάχιστον μία φορά την βδομάδα, τώρα δεν ακουμπάω ούτε βίδα, δεν μπορώ με τις ώρες σκυμμένος..Η απόφαση να πάρω το Πενφέ είναι επειδή άλλαξε μία τεράστια σελίδα στην μοτοσυκλετιστική μου νοοτροπία και ζωή, κλείνω σιγά σιγά, 58 χρονών έφτασα και δεν είναι το μυαλό είναι και το σώμα που δεν μπορεί να κάνει αυτά που έκανε, μακάρι να ήμουν 30 και θα ταξίδευα με Ninja...
Θα με θυμηθείς κάποτε....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
.... το Λεμονιά .... ποιανης λεξεως αναγραμματισμός να'ναι άραγε ? ...!
Από την Ελληνική παροιμία "Στο λέω εγώ η Λεμονιά πουχω τα 1000 προξενιά" ότι και καλά είναι περιζήτητη.... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.297
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μα ψάχνω κι εγώ ....πως γίνεται απο Λαίλαπα σε Λεμονιά ...δεν βγαίνει ετυμολογικως δηλαδης ...! Tooth
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.290
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Στο λέω εγώ η Λεμονιά, πάρτε μηχανή τώρα που έχετε χέρια και μπορείτε, θάρθεί ο καιρός που θα κουλαθείτε και θα κλαίτε τα χρόνια που χάσατε, ασε τις 10ετίες και 20ετίες, σε 10 χρόνια θα οδηγάς όπως οδηγάς τώρα; 'Η θάχεις την ίδια όρεξη που έχεις τώρα; Εγώ κάποτε τα μηχανάκια μου τα έκανα βίδες τουλάχιστον μία φορά την βδομάδα, τώρα δεν ακουμπάω ούτε βίδα, δεν μπορώ με τις ώρες σκυμμένος..Η απόφαση να πάρω το Πενφέ είναι επειδή άλλαξε μία τεράστια σελίδα στην μοτοσυκλετιστική μου νοοτροπία και ζωή, κλείνω σιγά σιγά, 58 χρονών έφτασα και δεν είναι το μυαλό είναι και το σώμα που δεν μπορεί να κάνει αυτά που έκανε, μακάρι να ήμουν 30 και θα ταξίδευα με Ninja...
Θα με θυμηθείς κάποτε....
Σοφές κουβέντες!!
Είσαι τρισμέγιστος!!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μα ψάχνω κι εγώ ....πως γίνεται απο Λαίλαπα σε Λεμονιά ...δεν βγαίνει ετυμολογικως δηλαδης ...! Tooth
Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το θέμα είναι όταν πας ταξίδι ... που βάζεις τον τακο ? ooops
Στα ταξίδια τα μεγάλα, λαδώνεις σπρωχτά. Φσσστ, τσουλάς μηχανάκι ένα μέτρο. Φσσστ ξανατσουλάς και πάει λέγοντας.
Κάθε 1000 χλμ που λαδώνουμε αλυσίδα πόσο μεγάλο πρέπει να είναι το ταξίδι για να σε κουράσει;
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.438
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
ή κρατάει ένας τη μηχανή στο πλαϊνό σταν ελαφρώς σηκωμένη ,τόσο όσο και ο άλλος ρίχνει ενώ έχει μέσα πρώτη.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Στο λέω εγώ η Λεμονιά, πάρτε μηχανή τώρα που έχετε χέρια και μπορείτε, θάρθεί ο καιρός που θα κουλαθείτε και θα κλαίτε τα χρόνια που χάσατε, ασε τις 10ετίες και 20ετίες, σε 10 χρόνια θα οδηγάς όπως οδηγάς τώρα; 'Η θάχεις την ίδια όρεξη που έχεις τώρα; Εγώ κάποτε τα μηχανάκια μου τα έκανα βίδες τουλάχιστον μία φορά την βδομάδα, τώρα δεν ακουμπάω ούτε βίδα, δεν μπορώ με τις ώρες σκυμμένος..Η απόφαση να πάρω το Πενφέ είναι επειδή άλλαξε μία τεράστια σελίδα στην μοτοσυκλετιστική μου νοοτροπία και ζωή, κλείνω σιγά σιγά, 58 χρονών έφτασα και δεν είναι το μυαλό είναι και το σώμα που δεν μπορεί να κάνει αυτά που έκανε, μακάρι να ήμουν 30 και θα ταξίδευα με Ninja...
Θα με θυμηθείς κάποτε....
Αν και νεώτερος, κι εγώ δεν ακουμπάω πλέον. Μόνο λάδια στο παπί και αν δεν βαριέμαι.
Δεν καταλαβα όμως...διαφωνούμε κάπου; ooops
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
ή κρατάει ένας τη μηχανή στο πλαϊνό σταν ελαφρώς σηκωμένη ,τόσο όσο και ο άλλος ρίχνει ενώ έχει μέσα πρώτη.
Αυτό το "μέσα πρώτη και λάδωμα" πολύ επικίνδυνο φίλε. Εχει κόψει πολλά δάχτυλα.
Όπως το λες, αλλά χωρίς πρώτη μέσα. Κι ας λερωθεί λίγο το χεράκι που γυρνάει τον τροχό.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αυτό το "μέσα πρώτη και λάδωμα" πολύ επικίνδυνο φίλε. Εχει κόψει πολλά δάχτυλα.
Όπως το λες, αλλά χωρίς πρώτη μέσα. Κι ας λερωθεί λίγο το χεράκι που γυρνάει τον τροχό.
Εχω φίλο που του λείπει ο αντίχειρας από λάδωμα με την ρόδα να γυρνάει...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εχω φίλο που του λείπει ο αντίχειρας από λάδωμα με την ρόδα να γυρνάει...
Με κεντρικό σταντ γίνεται και είναι πολύ λιγότερο επικίνδυνο.
Αλλά στο πλαινό να κρατάει άλλος την μηχανη στον άερα και να ψεκάζεις; Σαν ταινία τρόμου είναι! Κι αν του φύγει; :eek:
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.438
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Μάλλον θέλει και λίγο μυαλό.
Βάλτε τον πιο έξυπνο φίλο να το κάνει τότε.
Λέω για το 1:54 ,σε αυτή τη θέση ,ο άλλος ρίχνει με σπρέι από απόσταση ικανή να μην τον αρπαξει
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μάλλον θέλει και λίγο μυαλό.
Βάλτε τον πιο έξυπνο φίλο να το κάνει τότε.
Λέω για το 1:54 ,σε αυτή τη θέση ,ο άλλος ρίχνει με σπρέι από απόσταση ικανή να μην τον αρπαξει
Ετσι λίπαινα μια ζωή όταν δέν υπήρχε διπλό Stand , οπως έτσι αλλάζει κατευθυνση στην μηχανή όταν είναι παρκαρισμένη, δηλαδή της γυρνας την μούρη ανάποδα...
 
Top Bottom