Τι λείπει απο την μηχανή σου;

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
...ετσι τα λεω , βρε , δεν μου εχει τυχει , φτου σκορδα .....!

Βεβαια εχουν δικιο τα παιδια διοτι και να σε πιασει λαστιχο τη σημερον ημερα δηλαδης ..... θελεις ροποκλειδο με 46 καρυδακι λυσε δεσε σε καποιες μοτο ....!Happy

Και άσε τους άλλους κακομοίρηδες να παλεύουν με άξονες γραναζια αποστάτες γρασα δαγκανες Rolling
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
...ετσι τα λεω , βρε , δεν μου εχει τυχει , φτου σκορδα .....!

Βεβαια εχουν δικιο τα παιδια διοτι και να σε πιασει λαστιχο τη σημερον ημερα δηλαδης ..... θελεις ροποκλειδο με 46 καρυδακι λυσε δεσε σε καποιες μοτο ....!Happy

Πάλι θες να ψαρώσεις κόΖμο?
Θα βγάλουμε τροχό να μπαλώσουμε τρύπα από καρφί? Hammer Smash

Έχω βέβαια φιΛαράκι που σε μονόμπρατσο και ταξίδι ξετέντωνε αλυσίδα που την είχε σκίσει στο σφίξιμο - τέντωμα......αλλά τάχε όλα μαζί....πατ κιούτ η δουλειά με όλους τους λοιπούς από πάνω του και την καζούρα να πηγαίνει σύννεφο....RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Παιδιά αυτό το σκέφτομαι , εργαλεία δεν έχω μαζί μου ακόμα και επίσης δεν έχω αλλάξει ποτέ σαμπρέλα ( μόνο σε ποδήλατο Tooth)
Πως θα την βγάλω - βάλω ;;
Οι χωμάτινοι θα σου πούνε για λεβιέδες κλπ όμορφες ιστορίες που προσωπικά ούτε να τις σκέφτομαι δεν θέλω.
Οδική και φόρτωμα που λέει ο Γιάννος από πάνω ή μόνο tubeless γιατί άμα είσαι κανά 3.000 και βάλε χλμ μακριά την έκατσες την βάρκα.

Αλλιώς προπόνηση βγάλε - βάλε σπίτι με άπειρα βίντεο στο you tube και μαζί λεβιέδες, σαμπρέλες. κομπρεσέρ αρκετά δυνατό να ζαντάρει το λάστιχο και άλλα όμορφα.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Με ιμιτασιον σταντ την είχε πατήσει και ένας φίλος με transalp 400!
Με ενα άτομο δεν ανέβαινε με τίποτα!!!
Το nc 700 για να το ανεβάσω στο κεντρικό( hepco aftermarket) έκανα προσευχή κάθε φορά.
Να πω μονο ότι ιδρωνα από το φόβο να το ανεβάσω και να το κατεβάσω στο πλυντήριο.
Το vfr800 είχε τελειο κεντρικό,αλλά πολύ όρθιο πλάγιο. Μια φορά το είχα στο ρελαντί και έπεσε από τους κραδασμούς. Σπασμένος καθρέπτης και το μισό κοστούμι με το μούτρο βάψιμο. Πήγα και του άνοιξαν τη γωνία σιδεράς με θερμότητα ,έλεος...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Το nc 700 για να το ανεβάσω στο κεντρικό( hepco aftermarket) έκανα προσευχή κάθε φορά.
Να πω μονο ότι ιδρωνα από το φόβο να το ανεβάσω και να το κατεβάσω στο πλυντήριο.
Το vfr800 είχε τελειο κεντρικό,αλλά πολύ όρθιο πλάγιο. Μια φορά το είχα στο ρελαντί και έπεσε από τους κραδασμούς. Σπασμένος καθρέπτης και το μισό κοστούμι με το μούτρο βάψιμο. Πήγα και του άνοιξαν τη γωνία σιδεράς με θερμότητα ,έλεος...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γιατρέ μου γι' αυτό τα παίρνουμε μάνα ορισμένα πράματα.
Το μανούλα είναι μια χαρά !
Και το περιστρέφεις άμα λάχει κιόλας χωρίς φόβο και πάθος.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.711
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
,@ThanosP Θάνο ,επειδή ο χρόνος είναι χρήμα ,οδική .
Σαμπρέλες έχω ναι γαμωτο ! Αυτή την λύση μου την έχουν ξανά πει για οδική δεν το είχα σκεφτεί να την καλέσω για λάστιχο να πω την αλήθεια
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σαμπρέλες έχω ναι γαμωτο ! Αυτή την λύση μου την έχουν ξανά πει για οδική δεν το είχα σκεφτεί να την καλέσω για λάστιχο να πω την αλήθεια
Δεν ξέρω πάντως προσωπικά αν στο φτιάχνει (δεν νομίζω) ή αν σε μεταφέρει σε βουλκανιζατέρ.
Σκέψου όμως φάση να περιμένεις στο χιονοδρομικό Καλαβρύτων σε παρόμοια φάση την οδική κανά πεντάρι ώρες.
Κείνη τη μέρα από την μοτοβόλτα γύρισα σπίτι κατά τις 3 τα χαράματα ...η κυρά ξύπνια και τίποτα άλλο δεν λέω...

Δεν τόπαθα εγώ αλλά φίλος και του κάναμε παρέα - τον γυρίσαμε πίσω δικάβαλο.
Αυτός που τον γύρισε πίσω έφτασε σπίτι του κατά τις 6.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.493
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Και αν αρχίσει και γέρνει σου σπάει τον αυχένα,ΠΤΩΧΑΤΖΑ!!!


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ρε θάνο αν αρχίσει και γέρνει κάνεις στην άκρη και κοιτάς την πτώση της ρωμαικής αυτοκρατορίας. Δεν μου έχει πέσει ποτέ όμως και έχω ανεβάσει έτσι και μεγάλες βαριές μηχανές. Laugh
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Πάλι θες να ψαρώσεις κόΖμο? Θα βγάλουμε τροχό να μπαλώσουμε τρύπα από καρφί? Hammer Smash

.... βρε! να βγαλεις ολο τον τροχο, επανω στο βουνο εννοω ..... αν περασει κανενα αγροτικο να σε κατεβασει μεχρι το χωριο ...!
Αλλα μαλλον δικος μας εισαι , της νεωτερας ελληνικης επαναστασεως ..... κινητο και οδικη .....! abcdefghgk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.469
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σαμπρέλες έχω ναι γαμωτο ! Αυτή την λύση μου την έχουν ξανά πει για οδική δεν το είχα σκεφτεί να την καλέσω για λάστιχο να πω την αλήθεια
Και τι θα κάνεις ; Θα κάθεσαι στην άκρη και θα ιδρωκοπας ;
Οδική ,δεν το συζητώ.
Ακόμα και βλάβη να έχεις ,το στέλνεις σπίτι και τέλος.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
.... βρε! να βγαλεις ολο τον τροχο, επανω στο βουνο εννοω ..... αν περασει κανενα αγροτικο να σε κατεβασει μεχρι το χωριο ...!
Αλλα μαλλον δικος μας εισαι , της νεωτερας ελληνικης επαναστασεως ..... κινητο και οδικη .....! abcdefghgk
Γιατί να βγάλουμε τροχό?
Για εξήγησέ μας ρε μάστορη. Joy
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Γιατί να βγάλουμε τροχό?
Για εξήγησέ μας ρε μάστορη. Joy


Εννοας θα ερθει ο λαστιχας ...... επανω στο βουνο να στο φτιαξει?
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.711
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Δεν ξέρω πάντως προσωπικά αν στο φτιάχνει (δεν νομίζω) ή αν σε μεταφέρει σε βουλκανιζατέρ.
Σκέψου όμως φάση να περιμένεις στο χιονοδρομικό Καλαβρύτων σε παρόμοια φάση την οδική κανά πεντάρι ώρες.
Κείνη τη μέρα από την μοτοβόλτα γύρισα σπίτι κατά τις 3 τα χαράματα ...η κυρά ξύπνια και τίποτα άλλο δεν λέω...

Δεν τόπαθα εγώ αλλά φίλος και του κάναμε παρέα - τον γυρίσαμε πίσω δικάβαλο.
Αυτός που τον γύρισε πίσω έφτασε σπίτι του κατά τις 6.
Δεν νομίζω να το φτιάχνει σαββα , συνήθως απλά οδηγοί δεν είναι αυτοί ; Ίσως με απλές γνώσεις να σου βάλει ρεύμα στην μπαταρία πχ κτλ ;;;
Αυτό , άμα είσαι μακρυά την έκατσες την βάρκα άσε που νιώθω άβολα τι θα των πάρω των άνθρωπο να του πω έλα στο πουθενά έμεινα από λάστιχο ;;;Samurai suicideTooth

βγηκα οφφ τοπικ με τις ερωτήσεις σορρυ
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.493
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Και τρίποδα έχουμε, και γρύλους έχουμε.
Το σταντ δεν αντικαθισταται.
Δε μιλάμε για 250αρια άγγελε..
Μπάμπη αν έχεις διπλό σταντ οκ αν δεν έχεις; Στα συνεργεία τα έχουν όλα αλλά αν θέλεις να αλλάξεις τσιμούχες μπροστινού μόνος σου ή ακόμη και να λύσεις μια ζάντα με τα τρίποδα το στηρίζεις μια χαρά και κάνεις δουλειά. Προσωπικά έχω σηκώσει όχι μόνο 250 cc αλλά και μεγάλες μοτοσυκλέτες και έχω κάνει δουλειά έτσι.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εννοας θα ερθει ο λαστιχας ...... επανω στο βουνο να στο φτιαξει?
Θα το φτιάξω εγώ εννοάω γιατί έχω ματζαφλάρια μαζί μου και είναι χωρίς σαμπρέλα.
Τι δεν καταβΛκαίνεις ? Κάνεις τον Αλέκο να το σώσεις?JoyToothToothToothTooth

Άμα δεν φτιάχνεται και σκιστεί σιγά μη βγάλω τροχό (αν και πανεύκολο είναι). Κινητούμπα και οδική κανονικά, φόρτωμα και στο καλό και με την νίκη. Δικάβαλο στην SHάρα σου (μη μούρθεις με το άλλο δεν ανεβαίνω Tooth) και πίσω χαλαρουίτα !
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δεν νομίζω να το φτιάχνει σαββα , συνήθως απλά οδηγοί δεν είναι αυτοί ; Ίσως με απλές γνώσεις να σου βάλει ρεύμα στην μπαταρία πχ κτλ ;;;
Αυτό , άμα είσαι μακρυά την έκατσες την βάρκα άσε που νιώθω άβολα τι θα των πάρω των άνθρωπο να του πω έλα στο πουθενά έμεινα από λάστιχο ;;;Samurai suicideTooth

βγηκα οφφ τοπικ με τις ερωτήσεις σορρυ
Γιατί εμείς είμαστε in topic ε ?ToothToothToothTooth

Έτσι νομίζω και εγώ και σοβαρά τώρα πρέπει να μάθεις πως γίνεται και να κουβαλάς μαζί τα πάντα γιατί δω μέσα εντάξει το φόρτωσες και θα στο πάει σε βουλκανιζατέρ και θα πληρώσεις και κάτι λογικό αλλά έξω άντε να συνεννοηθείς πρώτα από όλα γιατί ένας Θεός ξέρει αν μιλά Αγγλικά και μετά τράβα σε βουλκανιζατέρ να σου κανουν δουλειά, θα την πληρώσεις χρυσή. Όσοι πάθανε ζημιά σε λάστιχο έξω έχουν να διηγηθούν ιστορίες απίστευτου κάλους και τιμών κλπ.

Προσωπικά θάφτανα σε σημείο να πουλήσω τις νυν ζάντες και να αγοράσω τις αντίστοιχες για tubeless πούχει η Αφρικάνα στην ηλικία μου.
Νεότερος θα ξεζαντάριζα κλπ.
 
Top Bottom