ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

geagelak

new member
Δημοσιεύσεις
67
Ηλικία
49
Όνομα
geagelak
Μπορει να σου ερχεται απο τα πλαγια ο αερας στο κρανος.
Είναι αρκετά περίπλοκο.. μερικές φορές αισθάνομαι ότι ο αέρας έρχεται από κάτω. Κάτι σαν δημιουργία υποπίεσης.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Χθες, 29 Αυγούστου βρέθηκα στη μεγάλη συγκέντρωση στα καμένα της Βόρειας Εύβοιας.
Γενικά οι τόσο πολυπληθείς συγκεντρώσεις μου φαίνονται άχαρες και επικίνδυνες.
Με την παρέα (λίγο ΛΕΜΟΤ - λίγο Transalp club) ακολουθήσαμε σε γενικές γραμμές τη διαδρομή προς Προκόπι - Μαντούδι - Λίμνη φεύγοντας λίγο νωρίτερα από τον κύριο όγκο των συμμετεχόντων.
Τα παιδιά είχαν φροντίσει να κάνουν τις κρατήσεις τους σε καφέ και εστιατόρια (όπως και οι περισσότεροι συμμετέχοντες απ'ό,τι κατάλαβα, τουλάχιστον οι οργανωμένοι).
Προερχόμενος από τα κακά προηγούμενα της Πανελλήνιας στην παρακμή της, μου έκανε πολύ θετική εντύπωση η τάξη και η έλλειψη προκλητικών συμπεριφορών (καφριλίκια - καγκουριλίκια). Ακόμα και με τόσο κόσμο (κάποιοι μιλάνε ακόμα και για χιλιάδες μηχανάκια, αλλά σίγουρα ήταν πολλές εκατοντάδες) η οδήγηση ήταν άνετη και υπήρχε αίσθημα ασφάλειας.
Εξ'όσων γνωρίζω δεν υπήρξαν ατυχήματα.
Μακάρι να σηματοδοτεί μια νέα νοοτροπία στον οργανωμένο μοτοσυκλετισμό.
Αν είναι έτσι τα μαζικά events θα σταματήσω να τα απορρίπτω εκ προοιμίου.
Αν κάποιος άλλος από την παρέα ήταν εκεί και έχει παρόμοια ή διαφορετική εμπειρία, θα με ενδιέφερε να διαβάσω τη γνώμη του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Χθες, 29 Αυγούστου βρέθηκα στη μεγάλη συγκέντρωση στα καμένα της Βόρειας Εύβοιας.
Γενικά οι τόσο πολυπληθείς συγκεντρώσεις μου φαίνονται άχαρες και επικίνδυνες.
Με την παρέα (λίγο ΛΕΜΟΤ - λίγο Transalp club) ακολουθήσαμε σε γενικές γραμμές τη διαδρομή προς Προκόπι - Μαντούδι - Λίμνη φεύγοντας λίγο νωρίτερα από τον κύριο όγκο των συμμετεχόντων.
Τα παιδιά είχαν φροντίσει να κάνουν τις κρατήσεις τους σε καφέ και εστιατόρια (όπως και οι περισσότεροι συμμετέχοντες απ'ό,τι κατάλαβα, τουλάχιστον οι οργανωμένοι).
Προερχόμενος από τα κακά προηγούμενα της Πανελλήνιας στην παρακμή της, μου έκανε πολύ θετική εντύπωση η τάξη και η έλλειψη προκλητικών συμπεριφορών (καφριλίκια - καγλουριλίκια). Ακόμα και με τόσο κόσμο (κάποιοι μιλάνε ακόμα και για χιλιάδες μηχανάκια, αλλά σίγουρα ήταν πολλές εκατοντάδες) η οδήγηση ήταν άνετη και υπήρχε αίσθημα ασφάλειας.
Εξ'όσων γνωρίζω δεν υπήρξαν ατυχήματα.
Μακάρι να σηματοδοτεί μια νέα νοοτροπία στον οργανωμένο μοτοσυκλετισμό.
Αν είναι έτσι τα μαζικά events θα σταματήσω να τα απορρίπτω εκ προοιμίου.
Αν κάποιος άλλος από την παρέα ήταν εκεί και έχει παρόμοια ή διαφορετική εμπειρία, θα με ενδιέφερε να διαβάσω τη γνώμη του.
Προχωράει ο κόσμος Χαρίλαε, που έλεγε κι η Θεία από το Σικάγο.

Ε, καιρός να προοδεύσουμε κι εμείς λίγο, όσο διαβάζω ότι γίνονται τέτοια σαν αυτά που περιγράφεις, υπάρχει ελπίδα.
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Δεν νομίζω ότι της μέτρησε κανένας ίσως είναι υπερβολή οι 1350 αλλά όντως ήταν πολλες

Μόνο οι Transalpάδες ήταν σαφέστατα πάνω από 70-80, Μήτσο.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Χθες, 29 Αυγούστου βρέθηκα στη μεγάλη συγκέντρωση στα καμένα της Βόρειας Εύβοιας.
Γενικά οι τόσο πολυπληθείς συγκεντρώσεις μου φαίνονται άχαρες και επικίνδυνες.
Με την παρέα (λίγο ΛΕΜΟΤ - λίγο Transalp club) ακολουθήσαμε σε γενικές γραμμές τη διαδρομή προς Προκόπι - Μαντούδι - Λίμνη φεύγοντας λίγο νωρίτερα από τον κύριο όγκο των συμμετεχόντων.
Τα παιδιά είχαν φροντίσει να κάνουν τις κρατήσεις τους σε καφέ και εστιατόρια (όπως και οι περισσότεροι συμμετέχοντες απ'ό,τι κατάλαβα, τουλάχιστον οι οργανωμένοι).
Προερχόμενος από τα κακά προηγούμενα της Πανελλήνιας στην παρακμή της, μου έκανε πολύ θετική εντύπωση η τάξη και η έλλειψη προκλητικών συμπεριφορών (καφριλίκια - καγλουριλίκια). Ακόμα και με τόσο κόσμο (κάποιοι μιλάνε ακόμα και για χιλιάδες μηχανάκια, αλλά σίγουρα ήταν πολλές εκατοντάδες) η οδήγηση ήταν άνετη και υπήρχε αίσθημα ασφάλειας.
Εξ'όσων γνωρίζω δεν υπήρξαν ατυχήματα.

Μακάρι να σηματοδοτεί μια νέα νοοτροπία στον οργανωμένο μοτοσυκλετισμό.
Αν είναι έτσι τα μαζικά events θα σταματήσω να τα απορρίπτω εκ προοιμίου.
Αν κάποιος άλλος από την παρέα ήταν εκεί και έχει παρόμοια ή διαφορετική εμπειρία, θα με ενδιέφερε να διαβάσω τη γνώμη του.
Ευχάριστα αυτά που διαβάζω!

Ας ελπίσουμε να καλυτερέψουν τα πράγματα για τις επόμενες τουλάχιστον γενιές.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Για σετ επισκευης ελαστικων εγω χρησιμοποιω αυτό. Βάζεις το κλειδακι στην τρυπα βιδωτο...σπας το κλειδακι, φουσκωνεις λαστιχο εφυγες. Μάλιστα μετά την αγορά του συμπιεστή της Xiami κατηργησα και τις αμπουλές (έχω καβάτζα δυο μαζί μου. Μια φορεμένη στην τρόμπα (τρόμπα που παίρνει αμπουλα και οταν τελειωσει μπορεις να συνεχισεις να φουσκωνεις) και μια στο τσαντάκι)

Screen Shot 2021-08-31 at 09.44.29.png
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.817
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Για σετ επισκευης ελαστικων εγω χρησιμοποιω αυτό. Βάζεις το κλειδακι στην τρυπα βιδωτο...σπας το κλειδακι, φουσκωνεις λαστιχο εφυγες

View attachment 35980
Ωραίος θα φέρω και εγώ κομπρεσέρ για τα λάστιχα για μια ώρα ανάγκης
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Ωραίος θα φέρω και εγώ κομπρεσέρ για τα λάστιχα για μια ώρα ανάγκης
Να φερεις...Παιζει να υπάρχουν καμμια 20αρια στην εκδρομη αλλα πάντα είναι χρήσιμο το +1 γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποτε θα σου τελειωνσει η μπαταρια.

 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.413
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Για σετ επισκευης ελαστικων εγω χρησιμοποιω αυτό. Βάζεις το κλειδακι στην τρυπα βιδωτο...σπας το κλειδακι, φουσκωνεις λαστιχο εφυγες.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.817
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Να φερεις...Παιζει να υπάρχουν καμμια 20αρια στην εκδρομη αλλα πάντα είναι χρήσιμο το +1 γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποτε θα σου τελειωνσει η μπαταρια.

Οκ
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.817
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Ασε τα ΟΚ...θα ελέγχθεις κατά την είσοδο αν φέρεις τον προβλέπομενο και υποσχόμενο εξοπλισμό.
Οκ οκ+ βότκα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.404
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
ΚΤΕΟ
 
Top Bottom