ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.278
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Αν βγάλεις και τα προστατευτικά κάγκελα -5 κιλά ακόμα.
Εντάξει,φουλ γεμάτη πάμε στα ~260.
... μην με αγχώνεται μεσημεριατικα , ρε παιδιά ...! abcde
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.831
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Eαν είσαι λάτρης του ελαιολάδου... Πότε αγγούρι στη σαλάτα.. Τη νερωνει.
Βέβαια εγώ το λάδι.... Το πινω
Ούτε Ducati να ήσουν ρε Μπάμπη!!!

abcdefghgk abcdefghgkabcdefghgk
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.532
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
δηλαδη το adv ποσο παει...?
για φέτα παρε τηλ...να σε στείλω στο νησί...
Οι μηχανές ζυγίζονται πάντα στεγνές (χωρίς υγρά)

Το adventure (στα LC μοντέλα) λοιπόν όπως βγαίνει από εργοστάσιο είναι μόνο 230 κιλά στεγνό, ενώ πλήρες υγρών, λάδια, καύσιμα, υγρά φρενών, ψυγείου είναι 260 κιλά.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.278
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Για τον αναβάτη χρησιμο στοιχείο είναι τα συνολικά κιλά που θα κουμαντάρει βάζοντας το κλειδί να φυγει συν τα επιπρόσθετα αξεσουάρ ....!
Το πόσο να ζυγίζει σκέτη ή επι μέρους ο στρόφαλος ,τα χιτωνια, ο σκελετός κ.λ.π. αφορουν μόνον την μεταφορική ή το συνεργείο για να κανονίσει τα .... παλάγκα του (βαρούλκα) κατά την εξαρμοση....! abc
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.532
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Για τον αναβάτη χρησιμο στοιχείο είναι τα συνολικά κιλά που θα κουμαντάρει βάζοντας το κλειδί να φυγει συν τα επιπρόσθετα αξεσουάρ ....!
Το πόσο να ζυγίζει σκέτη ή επι μέρους ο στρόφαλος ,τα χιτωνια, ο σκελετός κ.λ.π. αφορουν μόνον την μεταφορική ή το συνεργείο για να κανονίσει τα .... παλάγκα του (βαρούλκα) κατά την εξαρμοση....! abc
Υπολόγισε 500 κιλά στο χαλαρό
 

NikosG

new member
Δημοσιεύσεις
438
Περιοχή
Athens
Όνομα
Νίκος
Για τον αναβάτη χρησιμο στοιχείο είναι τα συνολικά κιλά που θα κουμαντάρει βάζοντας το κλειδί να φυγει συν τα επιπρόσθετα αξεσουάρ ....!

Αυτό με τα συνολικά κιλά δε μπορείς να το ξέρεις!
Π.χ. εγώ και ο @apache αφού φάμε πανσετες, πιούμε μπυρονια παγωμένα και φορτώσουμε τίποτα γκομενάκια που θα μας τη πέσουν όταν βάλουμε το κλειδί στη μίζα.....δεν θα υπολογιζεται το συνολικό βαρος
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αλλαγή λάδια και βαλβολινη
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αυτό με τα συνολικά κιλά δε μπορείς να το ξέρεις!
Π.χ. εγώ και ο @apache αφού φάμε πανσετες, πιούμε μπυρονια παγωμένα και φορτώσουμε τίποτα γκομενάκια που θα μας τη πέσουν όταν βάλουμε το κλειδί στη μίζα.....δεν θα υπολογιζεται το συνολικό βαρος
Πες τα ρε Νικόλα, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου, αλλά τα ξέρουν όλα, δίνουν και συμβουλές, οι πουθενάδες.... Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

geagelak

new member
Δημοσιεύσεις
67
Ηλικία
49
Όνομα
geagelak
Νέα ζελατίνα σήμερα της γερμανικής MRA!!
Το 790 πάσχει από κακή διαχείριση του αέρα και δυστυχώς, ούτε με τη μεγαλύτερη ζελατίνα λύθηκε το θέμα. Βελτιώθηκε βέβαια αλλά δεν εξαλείφθηκε.
Το όλο θέμα έχει να κάνει νομίζω με όλο το σχεδιασμό των πλαστικών και το χαμηλό ντεπόζιτο, τα οποία αφήνουν αρκετό ανοιχτό χώρο μπροστά από το σώμα του οδηγού, με συνέπεια τη δημιουργία υποπίεσης και στροβιλισμού του αέρα.
Αρκετοί στο εξωτερικό ισχυρίζονται ότι, αφαιρώντας τα πλαστικά γύρω από το μπροστινό φως, το πρόβλημα λύνεται εξ ολοκλήρου. Θα το δοκιμάσω σίγουρα, δε χάνω και τίποτα.
Είναι που είναι ασχημόπαπο, ας το αποτελειώσουμε!

Κατά τα λοιπά, δηλώνω ότι είναι ότι ποιο συναρπαστικό έχω οδηγήσει!! Μηχάνημα με εκατό προσόντα και εκατό παραξενιές που κάνει τη συμβίωση μαζί του πραγματική περιπέτεια!!



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Νέα ζελατίνα σήμερα της γερμανικής MRA!!
Το 790 πάσχει από κακή διαχείριση του αέρα και δυστυχώς, ούτε με τη μεγαλύτερη ζελατίνα λύθηκε το θέμα. Βελτιώθηκε βέβαια αλλά δεν εξαλείφθηκε.
Το όλο θέμα έχει να κάνει νομίζω με όλο το σχεδιασμό των πλαστικών και το χαμηλό ντεπόζιτο, τα οποία αφήνουν αρκετό ανοιχτό χώρο μπροστά από το σώμα του οδηγού, με συνέπεια τη δημιουργία υποπίεσης και στροβιλισμού του αέρα.
Αρκετοί στο εξωτερικό ισχυρίζονται ότι, αφαιρώντας τα πλαστικά γύρω από το μπροστινό φως, το πρόβλημα λύνεται εξ ολοκλήρου. Θα το δοκιμάσω σίγουρα, δε χάνω και τίποτα.
Είναι που είναι ασχημόπαπο, ας το αποτελειώσουμε!

Κατά τα λοιπά, δηλώνω ότι είναι ότι ποιο συναρπαστικό έχω οδηγήσει!! Μηχάνημα με εκατό προσόντα και εκατό παραξενιές που κάνει τη συμβίωση μαζί του πραγματική περιπέτεια!!



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Βάλε φλάπς, όπως Πενφέ....
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Νέα ζελατίνα σήμερα της γερμανικής MRA!!
Το 790 πάσχει από κακή διαχείριση του αέρα και δυστυχώς, ούτε με τη μεγαλύτερη ζελατίνα λύθηκε το θέμα. Βελτιώθηκε βέβαια αλλά δεν εξαλείφθηκε.
Το όλο θέμα έχει να κάνει νομίζω με όλο το σχεδιασμό των πλαστικών και το χαμηλό ντεπόζιτο, τα οποία αφήνουν αρκετό ανοιχτό χώρο μπροστά από το σώμα του οδηγού, με συνέπεια τη δημιουργία υποπίεσης και στροβιλισμού του αέρα.
Αρκετοί στο εξωτερικό ισχυρίζονται ότι, αφαιρώντας τα πλαστικά γύρω από το μπροστινό φως, το πρόβλημα λύνεται εξ ολοκλήρου. Θα το δοκιμάσω σίγουρα, δε χάνω και τίποτα.
Είναι που είναι ασχημόπαπο, ας το αποτελειώσουμε!

Κατά τα λοιπά, δηλώνω ότι είναι ότι ποιο συναρπαστικό έχω οδηγήσει!! Μηχάνημα με εκατό προσόντα και εκατό παραξενιές που κάνει τη συμβίωση μαζί του πραγματική περιπέτεια!!



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Δεν υπάρχει καλύτερο ον οφ μηχανάκι από αυτό .
Οι παραξενιες δένουν το γλυκο
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν υπάρχει καλύτερο ον οφ μηχανάκι από αυτό .
Οι παραξενιες δένουν το γλυκο
Όντως, αλήθεια έχω ακούσει παράπονα σταθερότητας μετά τα 150 χλμ/Ω ισχύει;
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Όντως, αλήθεια έχω ακούσει παράπονα σταθερότητας μετά τα 150 χλμ/Ω ισχύει;
Απ' όσο ξέρω όχι .
Τουλάχιστον χώρις μπαγκαζια.
 
Top Bottom