ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Πούλησα ένα τελικό Akrapovic μαζί με κολάρο και αντάπτορα απο Φ51 σε Φ38 σε έναν καλό φίλο και τώρα που έβγαλα κάποια €€ την Παρασκευή θα μπει μέσα για νέα αλυσιδογράναζα. Και πολύ άντεξαν τα κινέζικα που έχω τώρα...

Τελικά το 15Τ μπροστά αποδείχτηκε αποτυχία. Δεν θα βάλω 38 και 39 πίσω ή το οτιδήποτε, θα μπει 14Τ μπροστά (στοκ) και πίσω απο 34 θα μπει ένα 36Τ όπως μου πρότεινε και ο μάστορας. Είναι κοντό όσο πρέπει μου είπε θα το δεις και στην πράξη. Παρασκευή πρωί λοιπόν θα το αφήσω εκεί.
 
N

notakos600

Guest
Πούλησα ένα τελικό Akrapovic μαζί με κολάρο και αντάπτορα απο Φ51 σε Φ38 σε έναν καλό φίλο και τώρα που έβγαλα κάποια €€ την Παρασκευή θα μπει μέσα για νέα αλυσιδογράναζα. Και πολύ άντεξαν τα κινέζικα που έχω τώρα...

Τελικά το 15Τ μπροστά αποδείχτηκε αποτυχία. Δεν θα βάλω 38 και 39 πίσω ή το οτιδήποτε, θα μπει 14Τ μπροστά (στοκ) και πίσω απο 34 θα μπει ένα 36Τ όπως μου πρότεινε και ο μάστορας. Είναι κοντό όσο πρέπει μου είπε θα το δεις και στην πράξη. Παρασκευή πρωί λοιπόν θα το αφήσω εκεί.
Κανόνισε να σε βαρεθεί το Αντρές και να φύγει μόνο του...
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.499
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
honda cbf 600
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Σήμερα επωλήθη το cbf 250 το είχα βάλει στο marketplace και μου στείλαν αρκετοί. Το είχα ανταλλαγή με παπί συν διαφορά και έτσι από σήμερα έχω ένα παπάκι daytona dv 125 του 2018 με 16.000 χιλ. Θα το κρατήσω λέω για το μαγαζί για κοντινές αποστάσεις. Αν και τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί αν βρω τίποτα καλό μπορεί να δώσω ή το παπί ή την kawasaki θα δείξει.....
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σήμερα επωλήθη το cbf 250 το είχα βάλει στο marketplace και μου στείλαν αρκετοί. Το είχα ανταλλαγή με παπί συν διαφορά και έτσι από σήμερα έχω ένα παπάκι daytona dv 125 του 2018 με 16.000 χιλ. Θα το κρατήσω λέω για το μαγαζί για κοντινές αποστάσεις. Αν και τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί αν βρω τίποτα καλό μπορεί να δώσω ή το παπί ή την kawasaki θα δείξει.....
Ομόσταυλοι Άγγελε! Smileys drinking beer Emoticon
Καλοτάξιδο!
Ο καλύτερος εργατούλης Κινεζούλης!Yes
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
από σήμερα έχω ένα παπάκι daytona dv 125

Με γειά,τώρα είστε δύο οι πτωχατζες του φόρουμ, Άγγελε μουυυυ!




Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.499
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
honda cbf 600
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Με γειά,τώρα είστε δύο οι πτωχατζες του φόρουμ, Άγγελε μουυυυ!




Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σκέφτομαι να του περάσω όλα τα μεταλλικά μέρη με επένδυση χρυσού και να το φοράω στον λαιμό σαν κόσμημα. Rolling
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.615
Ηλικία
55
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Σκέφτομαι να του περάσω όλα τα μεταλλικά μέρη με επένδυση χρυσού και να το φοράω στον λαιμό σαν κόσμημα. Rolling
Η Πατουλαινα ζωντοχηρα ειναι, μην χαλας λεφτα!cdefghi
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.793
Ηλικία
26
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@notakos600 Δεν έχει να πάει πουθενά. Που αλλού θα βρει ιδιοκτήτη να το προσέχει όσο εγω ωρέ;

@Aggelos 1969 Καλοτάξιδος ο πάπιος! Τώρα είμαστε 2 με αερόψυκτα χαμηλών επιδόσεων!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ένα πράγμα που με ανησυχούσε στην ξάπλα θέση, ήταν η τάπα εξαερωσης!!
Αν την αφήσω να ανασαίνει, στάζει!! Οπότε μάλλον πιο ορθή είναι η ορθή θέση!!
Δοκίμασες Απόστολε να γεμίσεις μέχρι το χείλος χωρίς να αφήσεις αέρα για να "παίζει" μέσα η βενζίνη; Όταν παίζει έχουμε παραγωγή αναθυμιάσεων κι άσκηση πίεσης στις τάπες.Εφοσον είναι ξαπλωτες,αντί για τις αναθυμιάσεις που θα έβγαιναν για την αποσυμφόρηση,τώρα που ο αέρας μένει στα πλαϊνά σπρώχνει υγρό...



@apache καλοδούλευτο το GPS...
Smileys drinking beer Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Σήμερα επωλήθη το cbf 250 το είχα βάλει στο marketplace και μου στείλαν αρκετοί. Το είχα ανταλλαγή με παπί συν διαφορά και έτσι από σήμερα έχω ένα παπάκι daytona dv 125 του 2018 με 16.000 χιλ. Θα το κρατήσω λέω για το μαγαζί για κοντινές αποστάσεις. Αν και τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί αν βρω τίποτα καλό μπορεί να δώσω ή το παπί ή την kawasaki θα δείξει.....
κατσε ρε φιλε...
δηλ. ποσο το κρατησες...1 μηνα?
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Δοκίμασες Απόστολε να γεμίσεις μέχρι το χείλος χωρίς να αφήσεις αέρα για να "παίζει" μέσα η βενζίνη; Όταν παίζει έχουμε παραγωγή αναθυμιάσεων κι άσκηση πίεσης στις τάπες.Εφοσον είναι ξαπλωτες,αντί για τις αναθυμιάσεις που θα έβγαιναν για την αποσυμφόρηση,τώρα που ο αέρας μένει στα πλαϊνά σπρώχνει υγρό...



@apache καλοδούλευτο το GPS...
Smileys drinking beer Emoticon
Το γέμισα μέχρι επάνω και όποτε ανοίγω την εξαερωση λίγο στάζει!! Η θα πρέπει να του βάλω ένα σωληνάκι στην μικρή τράπουλα να βγαίνει στο ψηλότερο σημείο ή θα πρέπει να το βάλω στην όρθια θέση !!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το γέμισα μέχρι επάνω και όποτε ανοίγω την εξαερωση λίγο στάζει!! Η θα πρέπει να του βάλω ένα σωληνάκι στην μικρή τράπουλα να βγαίνει στο ψηλότερο σημείο ή θα πρέπει να το βάλω στην όρθια θέση !!
Σωληνάκι θα βγάλεις
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Σωληνάκι θα βγάλεις
Θα του βάλω κάνα χαλκόσωλήνα με ένα εξαεριστικο να βγαίνει κάνα μέτρο ψηλα που έχω πρόχειρο από το καλοριφέρ!!! Tooth
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
2ημεράκι ψήνεσαι, έτσι αλητεία περιπλάνηση;
Βεβαίως και ψήνομαι αρκεί, γιατί οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους, νάναι μέρος που δεν έχω πάει 232 φορές, διαμονή σε κατάλυμα γιατί σκηνικό υλικό και τέτοια δεν αντέχουν πλέον τα γέρικα κόκκαλά μου παρά μόνο σε περιπτώσεις ανάγκης. Επίσης εθνική η απολύτως αναγκαία. Πορεία εθνική κατ' ελάχιστον 140 - 150 χλμ ακατέβατα. Τέλος, μίζα το πρωί το αργότερο 08.30 και όλη μέρα έξω και στον δρόμο με σχέδιο του τι θα δούμε ακριβώς και αν τυχόν δούμε κάτι καλό που δεν έχει προγραμματιστεί, θα σταματάμε και θα το εξερευνούμε. Όχι κεφάλια κάτω και πάμε σαν τους μουρλούς. Θα απολαύσουμε κιόλας δεν λέω αλλά όχι εκεί που δεν έχουμε δει. Και δεν σημαίνει αυτό χελώνες σε καμία περίπτωση.

Πχ Ορεινή Ναυπακτία θα με ενδιέφερε σαν πρώτη σκέψη, έδρα κάπου κεντρικά την πρώτη μέρα και την επόμενη αλητεία - περιήγηση όλη μέρα, ξανά διανυκτέρευση και επιστροφή την τρίτη μέρα. Αρχής γενομένης από Παρασκευή, επιστροφή Κυριακή κάποια στιγμή μέχρι το βράδυ. Επιδίωξη νάμαστε με ασφάλεια στην εθνική για επιστροφή πριν το τελευταίο φως. Με χονδροειδή εκτίμηση για τριημεράκι τα 1.500 χλμ. Ούτε πολλά ούτε λίγα και παραπάνω νάναι δεν με νιάζει.

Αν βρεθεί και κανάς ντόπιος φίλος να μας βοηθήσει τι να δούμε κλπ θάναι το βέλτιστο!

ΕΝΤΙΤ : Και η παρέα νάναι γνωστή από πριν διότι καλώς ή κακώς δεν συνταξιδεύω με όλους.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σήμερα επωλήθη το cbf 250 το είχα βάλει στο marketplace και μου στείλαν αρκετοί. Το είχα ανταλλαγή με παπί συν διαφορά και έτσι από σήμερα έχω ένα παπάκι daytona dv 125 του 2018 με 16.000 χιλ. Θα το κρατήσω λέω για το μαγαζί για κοντινές αποστάσεις. Αν και τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί αν βρω τίποτα καλό μπορεί να δώσω ή το παπί ή την kawasaki θα δείξει.....
Μεγειές Άγγελε να το ευχαριστηθείς απροβλημάτιστο ! Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom