ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Με την ευκαιρία της καλοκαιριάς και τη δικαιολογία της τσάρκας, αλλάξαμε και τακάκια.
Brembo μπρος - πίσω. Τα παλιά είχαν ακόμα ψωμάκι, αλλά κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε.
Σιγά σιγά θα μπουν στο πρόγραμμα κι άλλες εργασίες.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Aνοιγοντας την παραληφθεισα κουτα και βλεποντας αυτες τις αριστες φλογερες Conti τρεχεις για ...... brasso αθελα σου , κακο πραμα η συνηθεια τεσσαρων δεκαετιων ..... almost ...! Tooth

 conti 1.jpg

conti 2.jpg
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Εγω πάντως συνεχίζω να δουλεύω, να καβαλάω την μηχανή μέσα στην πόλη και να παραμιλάω μόνος μου (είμαι σιγουρος πως δεν ειμαι ο μόνος που παραμιλώ μέσα στο κράνος)

 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Της έβαλα βαθιά χέρι...abcde
#protifora_valvides_monosmoy...

Ο ασθενής επιβίωσε και κελαηδάει...!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Της έβαλα βαθιά χέρι...abcde
#protifora_valvides_monosmoy...

Ο ασθενής επιβίωσε και κελαηδάει...!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πω εργαλειοοοο
βγαζεις εκκεντροφορους και οι καδενες στα τετοια σου..Ποιο ειναι ρε φιλε? για honda δεν μοιαζει παντως
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Πω εργαλειοοοο
βγαζεις εκκεντροφορους και οι καδενες στα τετοια σου..Ποιο ειναι ρε φιλε? για honda δεν μοιαζει παντως
Ναι είναι μεγάλη ευκολία...
KTM 950 ADVENTURE. Το μοτέρ είναι το LC8 το οποίο έχει χρησιμοποιηθεί σε αρκετά μοντέλα.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Σημερα είχε εργασίες μιας και η βροχή μας τη χάλασε την ποδηλατογύρα!!
Ξεκίνησα από το μεγάλο και του έβγαλα το δοχείακι συμπλήρ. του ψυγείου για καθάρισμα εσωτερικά!! IMG_20210127_121557_copy_2073x2764.jpgIMG_20210127_124657_copy_2073x2764.jpg
Και μετά συνέχεια είχε το μικρό όπου στην αρχή ξεκίνησα να βγάλω τροχούς για καθάρισμα και λίπανση... μετά λέω αφού τους έβγαλα, ευκαιρία είναι να αλλάξω και αλυσιδογραναζα, τα οποία έρχονται αύριο... μετά λέω μιας και είναι κάτω οι τροχοί, ευκαιρία είναι, δεν πάω μέχρι το λάστιχα για ένα σετακι μπρος πίσω.... εε όπως τους πήγα έτσι τους γύρισα... έχει έλλειψη το μοντέλο που θέλω οπότε αναμονή !!!
IMG_20210127_182221_copy_2073x1555_copy_1969x1477.jpg
Αύριο ελπίζω να μη βρέχει και να βγω για ποδήλατο.... Rolling Rolling Rolling
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο και κατέβηκα να της αλλάξω το πίσω φανάρι (αγορά μεταχειρισμένο) λόγω που το παλιό είχε ράγισμα στο κρύσταλλο. Την άφησα και λίγο να δουλέψει για την μπαταρία και κοίταξα το πίσω ψαλίδι πού έχει λίγες γρατζουνιέςBcdef Πρέπει στον προηγούμενο ιδιοκτήτη να είχε βγει η αλυσίδα εν κινήσει και τώρα έχει κάνει σκουριά και δείχνει κάπως. Το άσχημο είναι ότι η kawasaki δεν κρατάει αρχείο με κωδικούς χρώματος και άντε να βγάλω σπρέυ να το βάψω τοπικά αφού συνήθως δεν το πετυχαίνουν στην ίδια απόχρωση.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
..... θυμηθηκα , μετα απο συζητηση σε αλλο θρεντ , οτι το κρανος μου εκλεισε οκτω χρονια ..... οποτε πηγα και πηρα ενα με ενσωματωμενη την ενδοσυνεννοηση αυτη την φορα ...... ευχαριστω , μεγειες μου .....!
Στις παρακατω φωτο φαινονται τα πλεονεκτηματα του νεου αποκτηματος ..... Tooth ..... και οπως λεει και το κινεζικο ρητο , συνταγη που πετυχε δεν την αλλαζεις με τιποτα.

sh31.jpg sh32.jpg
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
..... θυμηθηκα , μετα απο συζητηση σε αλλο θρεντ , οτι το κρανος μου εκλεισε οκτω χρονια ..... οποτε πηγα και πηρα ενα με ενσωματωμενη την ενδοσυνεννοηση αυτη την φορα ...... ευχαριστω , μεγειες μου .....!
Στις παρακατω φωτο φαινονται τα πλεονεκτηματα του νεου αποκτηματος ..... Tooth ..... και οπως λεει και το κινεζικο ρητο , συνταγη που πετυχε δεν την αλλαζεις με τιποτα.

View attachment 26628 View attachment 26629
Μεγειες Στελιο.
Αχρειαστο !
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
..... θυμηθηκα , μετα απο συζητηση σε αλλο θρεντ , οτι το κρανος μου εκλεισε οκτω χρονια ..... οποτε πηγα και πηρα ενα με ενσωματωμενη την ενδοσυνεννοηση αυτη την φορα ...... ευχαριστω , μεγειες μου .....!
Στις παρακατω φωτο φαινονται τα πλεονεκτηματα του νεου αποκτηματος ..... Tooth ..... και οπως λεει και το κινεζικο ρητο , συνταγη που πετυχε δεν την αλλαζεις με τιποτα.

View attachment 26628 View attachment 26629
Ούλοι Γερμανικά θα πάρουτε...



Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Giorgos-Patra

well know member
Δημοσιεύσεις
3.073
Ηλικία
54
Περιοχή
Πατρα
Μοτοσυκλέτα
VSTROM DL 650
YAMAHA A 100
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Πάτρα
..... θυμηθηκα , μετα απο συζητηση σε αλλο θρεντ , οτι το κρανος μου εκλεισε οκτω χρονια ..... οποτε πηγα και πηρα ενα με ενσωματωμενη την ενδοσυνεννοηση αυτη την φορα ...... ευχαριστω , μεγειες μου .....!
Στις παρακατω φωτο φαινονται τα πλεονεκτηματα του νεου αποκτηματος ..... Tooth ..... και οπως λεει και το κινεζικο ρητο , συνταγη που πετυχε δεν την αλλαζεις με τιποτα.

View attachment 26628 View attachment 26629
Μεγεια , καλοφόρετο και αγρατζούνιστο !!

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.484
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
..... θυμηθηκα , μετα απο συζητηση σε αλλο θρεντ , οτι το κρανος μου εκλεισε οκτω χρονια ..... οποτε πηγα και πηρα ενα με ενσωματωμενη την ενδοσυνεννοηση αυτη την φορα ...... ευχαριστω , μεγειες μου .....!
Στις παρακατω φωτο φαινονται τα πλεονεκτηματα του νεου αποκτηματος ..... Tooth ..... και οπως λεει και το κινεζικο ρητο , συνταγη που πετυχε δεν την αλλαζεις με τιποτα.

View attachment 26628 View attachment 26629
Αγρατζουνιστο Στέλιο!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
..... θυμηθηκα , μετα απο συζητηση σε αλλο θρεντ , οτι το κρανος μου εκλεισε οκτω χρονια ..... οποτε πηγα και πηρα ενα με ενσωματωμενη την ενδοσυνεννοηση αυτη την φορα ...... ευχαριστω , μεγειες μου .....!
Στις παρακατω φωτο φαινονται τα πλεονεκτηματα του νεου αποκτηματος ..... Tooth ..... και οπως λεει και το κινεζικο ρητο , συνταγη που πετυχε δεν την αλλαζεις με τιποτα.

View attachment 26628 View attachment 26629
Καλοφόρετο με sena επικοινωνεί;
 
Top Bottom