ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
..... θυμηθηκα , μετα απο συζητηση σε αλλο θρεντ , οτι το κρανος μου εκλεισε οκτω χρονια ..... οποτε πηγα και πηρα ενα με ενσωματωμενη την ενδοσυνεννοηση αυτη την φορα ...... ευχαριστω , μεγειες μου .....!
Στις παρακατω φωτο φαινονται τα πλεονεκτηματα του νεου αποκτηματος ..... Tooth ..... και οπως λεει και το κινεζικο ρητο , συνταγη που πετυχε δεν την αλλαζεις με τιποτα.

View attachment 26628 View attachment 26629
Κράνος ματαπήρες... Το καλό,το Γερμανικό.
Πάρε και το BMW να ξεμπερδεύουμε ντεέ!
abcdefghgk

Με δύο ευρωπαϊκά όλοι θα θέλουν την... "τύχη" σου.. Joy



Με υγεία το κράνος και αγρατσούνιστο εύχομαι.. abc
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Σάββα,έχεις pcx και nc που ιστορικά είναι οι χειρότερες σέλες όλων των εποχών. Το γοριλακι το παλιό είναι lazy boy(όχι ladyboy) μπροστά τους!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Παρόλο που έχεις αρκετές μηχανολογικές γνώσεις,στον μοτό εξοπλισμό πάσχεις στις επιλογές.
Αγρατσουνιστο όμως κούκλε!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Παρόλο που έχεις αρκετές μηχανολογικές γνώσεις,στον μοτό εξοπλισμό πάσχεις στις επιλογές.
Αγρατσουνιστο όμως κούκλε!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είπε ο ποιοτικός..

 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Σάββα,έχεις pcx και nc που ιστορικά είναι οι χειρότερες σέλες όλων των εποχών. Το γοριλακι το παλιό είναι lazy boy(όχι ladyboy) μπροστά τους!
Μέλι στάζεις σήμερα.
Κοίτα μη δαγκωθείς κι έχουμε άλλα.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Μια βόλτα την πήγαμε

Στο βάθος η Εύβοια!


Ο ορισμός του on-off....πάρτε μαθήματα απο το καλύτερο δίτροχο που έβγαλε η Ιαπωνία τον 21ο αίωνα να 'ούμε...

Το γεγονός πάντως οτι είναι μικρό σαν 2τροχο το κάνει διασκεδαστικό όποτε σου έρθει η όρεξη για τέτοιες ανοησίες.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.279
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Καλοφόρετο με sena επικοινωνεί;
... δεν το δοκιμασα Μανο , οι ειδικοι σημερα μου ειπαν οτι ειναι το μοντελ SL ....( xr , x4 και turbo ) ή κατι τετοιο.
Οταν ομως αναμεταδιδει απο το κινητο την διαδρομη μεσω google ο ηχος ειναι χαμηλος ...... στις τελεφωνικες κλησεις ειναι δυνατος.
Επισης πρεπει να ανοιγεις την ζελατινα για να πατας τα κουμπακια του χειριστηριου.
Μπορει να την πεταξω αμα δεν μου κατσει ... και να βαλω την παλια που ειχε πιο δυνατα ηχεια για κανενα λαϊκο ασμα δηλαδης .....!Dancing

H παλαια ηταν αυτη , η οποια βγηκε σκυλος αλλα θελει αρκετο ..... γκασμα, φτυαρι και πριονισμα για να εγκατασταθει σωστα.

sh33.jpg
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.279
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Αγρατζουνιστο να ειναι και να πανε πεταμενα τα λεφτα του γιατι δεν σε έσωσε ποτέ.

Εγώ από την αλλή δουλεια, δουλειά, δουλεια και λίγη δουλειά γμτ...Οποτε γκρινια

..... λαχειο ποτε πηρες τελευταια ? ..... εγω το 2009 πηρα ενα και κερδισα το Κρατικο Νικαιας , απλως με πηγε το ασθενοφορο τζαμπα , σηκωθηκα ακεραιος και εφυγα ..... βεβαια ολες οι προστασιες γιναν π%#τανα .....!

helmet1.jpg helmet2.jpg
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.279
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Παρόλο που έχεις αρκετές μηχανολογικές γνώσεις,στον μοτό εξοπλισμό πάσχεις στις επιλογές.
Αγρατσουνιστο όμως κούκλε!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σαν ποιοτητα , σαν vfm , σαν πρακτικοτητα , σαν κοστος , προτεινεις κατι αλλο?.... για ανελυσε τι εννοεις ?cdefghig
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σάββα,έχεις pcx και nc που ιστορικά είναι οι χειρότερες σέλες όλων των εποχών. Το γοριλακι το παλιό είναι lazy boy(όχι ladyboy) μπροστά τους!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με κανένα Θάνο.ooops
Υπόψη ότι και το PCX γυρνοβολάει ουκ ολίγον. Για το άλλο έχεις δει.
Αλλά εδώ που τα λέμε μακάρι τα προβλήματα όλων να εντοπίζονται στη σέλα φίλε που φτιάχνεται με την μία και με λίγα λεφτά.Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Ολη αυτή η κλεισούρα με έχει κάνει και σκέφτομαι πολύ. Περισσότερο απ' όσο χρειάζεται για να είμαι καλά. Παρ'όλα αυτά βλέπω λάθη μου και προσπαθώ να τα διορθώσω (αν διορθώνονται). Το ζήτημα είναι ότι μετά νιώθω καλά. Βολτάρετε και μην χαλιέστε για τίποτα, γιατί χάνουμε στιγμές που δεν έρχονται πίσω.

 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ολη αυτή η κλεισούρα με έχει κάνει και σκέφτομαι πολύ. Περισσότερο απ' όσο χρειάζεται για να είμαι καλά. Παρ'όλα αυτά βλέπω λάθη μου και προσπαθώ να τα διορθώσω (αν διορθώνονται). Το ζήτημα είναι ότι μετά νιώθω καλά. Βολτάρετε και μην χαλιέστε για τίποτα, γιατί χάνουμε στιγμές που δεν έρχονται πίσω.

Πολύ καλά κανεις! Giving

Να προσθέσω πως όλη αυτή η περίοδος της καραντίνας είναι μια καλή ευκαιρία να πιάσουμε να ασχοληθούμε με κάτι που θέλαμε, αλλά όλο αποφεύγαμε. Είτε είναι εκμάθηση μουσικού οργάνου, είτε αναπαλαίωση παλιού επίπλου είτε εκμάθηση για σέρβις μοτοσυκλέτας.

Περνάει και η ώρα εποικοδομητικά.

Η πολλή σκέψη βλάπτει.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Όντως βλάπτει η πολύ σκέψη - ψείρισμα.
Αυτή η κλεισούρα πάντως είναι κάπως και ενεργεί ύπουλα.
Βλέπουμε ότι ούτε σαν ιδέα δεν πέφτει για παράδειγμα ένας σχεδιασμός ταξιδιωτικού εκτός από μια περίπτωση πούναι και το χόμπυ μας ε?
Πόσο μάλλον πολλά άλλα και πού να γίνουν που μεγάλο ποσοστό δεν ξέρει καν αν θάχει τα προς το ζειν αν και εφόσον τελειώσει όλο αυτό?
Ζόρικες καταστάσεις που θέλουν σιδερένια νεύρα και ελπίζω να τάχουμε όλοι μας.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
... δεν το δοκιμασα Μανο , οι ειδικοι σημερα μου ειπαν οτι ειναι το μοντελ SL ....( xr , x4 και turbo ρε παιδί μου!) ή κατι τετοιο.
Φιξντ. Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εγω πατιναρω ελαφρως..αμα την τσιτωσω
Δεν εχω ανοιξει να δω την καλιωδιωση HES ..δηλ στην πρωτη βροχα μπορει και να με αφησει...(εχω οδικη)
Η πισω δαγκανα θελει σερβις γιατι ψιλοκολλαει (εχω τα τσιμουχακια)
Θελει φιλτρο βενζινης(το εχω)
Το μονο που εκανα σε αυτη τη μηχανη...ειναι λαδια-φιλτρο-φιλτρο αερα...και τσεκαρα τα διακενα βαλβιδων.
Ουτε μπουζι δεν εχω αλλαξει...
Α εβαλα και μια μιζα κινεζικη με 32+10 μεταφορικα..Ουτε με τη μιζα εκατσα να ασχοληθω..
Μ εχει πιασει μια αρνηση και δεν κανω τιποτα....μονο χιλιομετρα
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εγω πατιναρω ελαφρως..,
Δεν εχω ανοιξει να δω την καλιωδιωση HES ..δηλ στην πρωτη βροχα μπορει και να με αφησει...(εχω οδικη)
Η πισω δαγκανα θελει σερβις γιατι ψιλοκολλαει (εχω τα τσιμουχακια)
Θελει φιλτρο βενζινης(το εχω)
Το μονο που εκανα σε αυτη τη μηχανη...ειναι λαδια-φιλτρο-φιλτρο αερα...και τσεκαρα τα διακενα βαλβιδων.
Ουτε μπουζι δεν εχω αλλαξει...
Α εβαλα και μια μιζα κινεζικη με 32+10 μεταφορικα..Ουτε με τη μιζα δεν εκατσα να ασχοληθω..
Μ εχει πιασει μια αρνηση και δεν κανω τιποτα....μονο χιλιομετρα
Και πούσαι ακόμα με τούτη την κλεισούρα πούχουμε μπλέξει....
Πάντως καλό θάτανε να ασχοληθείς Μπάμπη. Θα ξεχαστείς και θα κάνεις και κάτι εποικοδομητικό.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
... δεν το δοκιμασα Μανο , οι ειδικοι σημερα μου ειπαν οτι ειναι το μοντελ SL ....( xr , x4 και turbo ) ή κατι τετοιο.
Οταν ομως αναμεταδιδει απο το κινητο την διαδρομη μεσω google ο ηχος ειναι χαμηλος ...... στις τελεφωνικες κλησεις ειναι δυνατος.
Επισης πρεπει να ανοιγεις την ζελατινα για να πατας τα κουμπακια του χειριστηριου.
Μπορει να την πεταξω αμα δεν μου κατσει ... και να βαλω την παλια που ειχε πιο δυνατα ηχεια για κανενα λαϊκο ασμα δηλαδης .....!Dancing

H παλαια ηταν αυτη , η οποια βγηκε σκυλος αλλα θελει αρκετο ..... γκασμα, φτυαρι και πριονισμα για να εγκατασταθει σωστα.

View attachment 26669
Δυστυχώς το Shuberth έχει Cardo, φοβερή ενδοεπικοινωνία αλλά με τις SENA δεν...Τελείως άλλο σύστημα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.279
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Sena παντως γραφει, ισως σπεσιαλ παραγγελια για Σουμπερτ .... made in Korea , κοντα στο Ιnchon, ξερεις εσυ .... και εγω ....! eye

sena μικροφωνο.jpg sena producer.jpg
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.279
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
.... οδηγησα ενα παλιο παπι honda (wave) για να εξυπηρετησω καποιον γνωστο που το αγορασε .... (γιατι οτι μ@#λ@#Α αγοραζει καποιος μου τυγχαινει να το οδηγω εγω?) .... μετα απελπισμενος ειδα φως στου Σαρακακη και μπηκα να προπαρηγγειλω το σκουτερ μου ..... να δουμε ασπρη μερα καποτε και μεις οι φτωχο-αποτετοιοι ....!ooops
 
Top Bottom