ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Είχαμε γνωριμίες! Αργησαν βέβαια να ειδωθούν αλλά το ένα παραθεριζε :)
 

Αμπαλος

new member
Δημοσιεύσεις
281
Ηλικία
49
Όνομα
Γιαννος
Happening now. Τι; Δηλαδή εμεις με τα 10 άλογα δεν βολταρουμε;


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με καουντερ στιρινγκ έμπαινες στις στροφες
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ένα πλύσιμο σπέσιαλ της το χάρισα γιατί το άξιζε!! View attachment 25095
View attachment 25096
Με το καλό η νέα χρόνια σε όλους μας !!!
τριπλ μπλακ ? πανέμορφο (αν εξαιρέσω τον δερμάτινο καναπέ που κόλλησες με βέλκρο στο συνεπιβάτη)...
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
τριπλ μπλακ ? πανέμορφο (αν εξαιρέσω τον δερμάτινο καναπέ που κόλλησες με βέλκρο στο συνεπιβάτη)...
Εγω το ζήλεψα θα φτιάξω και γω.. Ας μην έχω συνεπιβατη
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
τριπλ μπλακ ? πανέμορφο (αν εξαιρέσω τον δερμάτινο καναπέ που κόλλησες με βέλκρο στο συνεπιβάτη)...
Εγω το ζήλεψα θα φτιάξω και γω.. Ας μην έχω συνεπιβατη
Εσένα σε παίρνει και για μπουφέ ή σιφονιέρα.. funny
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Ήρθε από τη μακρινή Ανατολή (μετά από ενάμιση μήνα) το πλήρες σετάκι με βίδες και τσιβιτζιλίκια για τα πλαστικά της μεγάλης μπουμπού(ς) !

IMG_1372.JPG

Στα 20 Ευρώ σε αντίθεση με περί τα 1,5 - 2,5 Ευρώ ανά κομμάτι από τη BMW εδώ ............. cdef
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Βόλταρα πάνω απο το Φυτόκο σήμερα.

Η ταμπέλα λέει προς Μακρινίτσα...

Μα δεν έχει δρόμο για Μακρινίτσα! Και δεν μπορούσα να βρω και τρόπο να ανέβω στο βουνό. Ίσως έχει μόνο για πεζοπορία κάνα μονοπάτι αλλά με το παπί προφανώς δεν μπορώ να μπω σε αυτά.

Και παράλληλα δεν έπιανε καλό σήμα για να μπω Google Maps απο το κινητό...έπιανε Ε δηλαδή το πιο αδύναμο σήμα. Τα maps απλά δεν φορτώνανε...πάντως έκανα την τσάρκα μου και σε άλλα μέρη εκεί πάνω

Στο βάθος πάνω δεξιά είναι ο αγροτικός δρόμος απο την Κουκουράβα μέχρι Σαρακηνό.

Ήτανε ωραία όμως, έχει και ζεστή μέρα σήμερα (21 βαθμούς εδω), το ευχαριστήθηκα. Έχει πολλά μέρη τα οποια δεν ήξερα καν οτι υπάρχουν ακριβώς δίπλα απο τον Βόλο.

Έχω δει πάντως σε blog οτι έχουν κάνει διαδρομές (περπατώντας βέβαια) απο Φυτόκο μέχει τα ραντάρ πάνω και τον πύργο του ΟΤΕ...αν μπορέσω να βρω διαδρομή στους χάρτες που να είναι χώμα όμως όχι μονοπατάκια θέλω πολύ να την κάνω, πραγματικά αυτή τη περιοχή του βουνού δεν την έχω γυρίσει σχεδόν καθόλου και παίζει να έχει πολύ όμορφα τοπία.

Ναι ξέρω, έβαλα πάλι την Motorsport αλλά ο σωλήνας της Nob1 που είχα το άλλο το τελικό είχε αυτό το πρόβλημα:


Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά αλλά έχει βαθουλώματα εκεί που κουμπώνει στην κεφαλή! Όσο καλά και να την ταίριαξα πάνω στο μοτέρ (μέχρι και 2 ζοάν δοκίμασα να βάλω) η εξάτμιση μετά απο 5-6 λακούβες έχανε απο μπροστά. Κάτι το οποιο δεν είναι καλό για τις βαλβίδες, ένα δυνατό σκάσιμο να κάνει επειδή τραβούσε αέρα απο εκεί θα έκαιγε για πλάκα την εξαγωγής μου. Θα προσπαθήσω να δω μήπως μπορώ να το κάνω flat σε εκείνο το σημείο.

Άρα ναι, τώρα που έγινε η αναγνωριστική βόλτα προς Φυτόκο και είδα πως είναι το μέρος εκεί, θα ψάξω για διαδρομές εκτός δρόμου.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Βόλταρα πάνω απο το Φυτόκο σήμερα.

Η ταμπέλα λέει προς Μακρινίτσα...

Μα δεν έχει δρόμο για Μακρινίτσα! Και δεν μπορούσα να βρω και τρόπο να ανέβω στο βουνό. Ίσως έχει μόνο για πεζοπορία κάνα μονοπάτι αλλά με το παπί προφανώς δεν μπορώ να μπω σε αυτά.

Και παράλληλα δεν έπιανε καλό σήμα για να μπω Google Maps απο το κινητό...έπιανε Ε δηλαδή το πιο αδύναμο σήμα. Τα maps απλά δεν φορτώνανε...πάντως έκανα την τσάρκα μου και σε άλλα μέρη εκεί πάνω

Στο βάθος πάνω δεξιά είναι ο αγροτικός δρόμος απο την Κουκουράβα μέχρι Σαρακηνό.

Ήτανε ωραία όμως, έχει και ζεστή μέρα σήμερα (21 βαθμούς εδω), το ευχαριστήθηκα. Έχει πολλά μέρη τα οποια δεν ήξερα καν οτι υπάρχουν ακριβώς δίπλα απο τον Βόλο.

Έχω δει πάντως σε blog οτι έχουν κάνει διαδρομές (περπατώντας βέβαια) απο Φυτόκο μέχει τα ραντάρ πάνω και τον πύργο του ΟΤΕ...αν μπορέσω να βρω διαδρομή στους χάρτες που να είναι χώμα όμως όχι μονοπατάκια θέλω πολύ να την κάνω, πραγματικά αυτή τη περιοχή του βουνού δεν την έχω γυρίσει σχεδόν καθόλου και παίζει να έχει πολύ όμορφα τοπία.

Ναι ξέρω, έβαλα πάλι την Motorsport αλλά ο σωλήνας της Nob1 που είχα το άλλο το τελικό είχε αυτό το πρόβλημα:


Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά αλλά έχει βαθουλώματα εκεί που κουμπώνει στην κεφαλή! Όσο καλά και να την ταίριαξα πάνω στο μοτέρ (μέχρι και 2 ζοάν δοκίμασα να βάλω) η εξάτμιση μετά απο 5-6 λακούβες έχανε απο μπροστά. Κάτι το οποιο δεν είναι καλό για τις βαλβίδες, ένα δυνατό σκάσιμο να κάνει επειδή τραβούσε αέρα απο εκεί θα έκαιγε για πλάκα την εξαγωγής μου. Θα προσπαθήσω να δω μήπως μπορώ να το κάνω flat σε εκείνο το σημείο.

Άρα ναι, τώρα που έγινε η αναγνωριστική βόλτα προς Φυτόκο και είδα πως είναι το μέρος εκεί, θα ψάξω για διαδρομές εκτός δρόμου.
Με ένα τακάκι και γυαλόχαρτο 80-100 τρίψε την στο σημείο που εφαρμόζει στην κεφαλή γιατί την βλέπω ταλαιπωρημένη. Προσπάθησε όμως να μην την κατεβάσεις πολύ και δεν ταιριάζει σωστά 'η αφήνει κενό.Dancing
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Επιστροφή χθες το απόγευμα από τη δουλειά.
Βλέπω το χρώμα του ουρανού κ σταματάω αμέσως.
Το φαινόμενο κράτησε το πολύ ένα δεκάλεπτο...

 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Aggelos 1969
Είναι ηδή κοντό το κούμπωμα στην κεφαλή. Της Motorsport είναι ίδιο μέγεθος με την στοκ και κουμπώνει με ελάχιστη προσπάθεια όπως πρέπει.

Θα προσπαθήσω να τον μοντάρω πάντως τον λαιμό γιατί το καλό που είναι οτι ταιριάζει οτιδήποτε Φ51 τελικό υπάρχει, άρα δεν θέλω να πάει χαμμένος.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Βόλταρα πάνω απο το Φυτόκο σήμερα.

Η ταμπέλα λέει προς Μακρινίτσα...

Μα δεν έχει δρόμο για Μακρινίτσα! Και δεν μπορούσα να βρω και τρόπο να ανέβω στο βουνό. Ίσως έχει μόνο για πεζοπορία κάνα μονοπάτι αλλά με το παπί προφανώς δεν μπορώ να μπω σε αυτά.

Και παράλληλα δεν έπιανε καλό σήμα για να μπω Google Maps απο το κινητό...έπιανε Ε δηλαδή το πιο αδύναμο σήμα. Τα maps απλά δεν φορτώνανε...πάντως έκανα την τσάρκα μου και σε άλλα μέρη εκεί πάνω

Στο βάθος πάνω δεξιά είναι ο αγροτικός δρόμος απο την Κουκουράβα μέχρι Σαρακηνό.

Ήτανε ωραία όμως, έχει και ζεστή μέρα σήμερα (21 βαθμούς εδω), το ευχαριστήθηκα. Έχει πολλά μέρη τα οποια δεν ήξερα καν οτι υπάρχουν ακριβώς δίπλα απο τον Βόλο.

Έχω δει πάντως σε blog οτι έχουν κάνει διαδρομές (περπατώντας βέβαια) απο Φυτόκο μέχει τα ραντάρ πάνω και τον πύργο του ΟΤΕ...αν μπορέσω να βρω διαδρομή στους χάρτες που να είναι χώμα όμως όχι μονοπατάκια θέλω πολύ να την κάνω, πραγματικά αυτή τη περιοχή του βουνού δεν την έχω γυρίσει σχεδόν καθόλου και παίζει να έχει πολύ όμορφα τοπία.

Ναι ξέρω, έβαλα πάλι την Motorsport αλλά ο σωλήνας της Nob1 που είχα το άλλο το τελικό είχε αυτό το πρόβλημα:


Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά αλλά έχει βαθουλώματα εκεί που κουμπώνει στην κεφαλή! Όσο καλά και να την ταίριαξα πάνω στο μοτέρ (μέχρι και 2 ζοάν δοκίμασα να βάλω) η εξάτμιση μετά απο 5-6 λακούβες έχανε απο μπροστά. Κάτι το οποιο δεν είναι καλό για τις βαλβίδες, ένα δυνατό σκάσιμο να κάνει επειδή τραβούσε αέρα απο εκεί θα έκαιγε για πλάκα την εξαγωγής μου. Θα προσπαθήσω να δω μήπως μπορώ να το κάνω flat σε εκείνο το σημείο.

Άρα ναι, τώρα που έγινε η αναγνωριστική βόλτα προς Φυτόκο και είδα πως είναι το μέρος εκεί, θα ψάξω για διαδρομές εκτός δρόμου.
Οταν σου λέω εγώ οτι με ενα εντουρακι δεν θα σταματάς πουθενά
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@SHOOTER045 Τι να κάνω ρε Δημήτρη, και την άσφαλτο αγαπάω και το χώμα όμως αρχίζει να μου αρέσει σιγά σιγά.

Ιδανική λύση να έχεις στο γκαράζ ένα στριτάκι και να έχεις και ένα καθαρό για όποτε θέλεις να παίξεις στις βουνοκορυφές.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Σήμερα πιάστηκα με τα φλας. Καταρχάς ο διακόπτης τα είχε φτύσει και επειδή το πίσω φανάρι είχε μικρότερα έβαλα μεγαλύτερα με ίδια W με τα μπροστινά. Άρα δεν χρειάστηκε να αλλάξω και φλασέρ.


Τον διακόπτη μου τον άλλαξε ο μάστορας με έναν καινούριο.


Το αποτέλεσμα:



Φωτίζουν και πιο δυνατά απο τα εργοστασιακά!

Total cost για όλα αυτά: 15€

Επιτέλους έχω σωστά φλας!
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Μύθοι γύρω από την μοτοσυκλέτα
Αφού κυκλοφορούμε μόνο μέσα στην πολή και με χαμηλές ταχύτητες, σε ένα ημερολόγιο Lockdown (όπως αυτό το motovlog έχει εξελιχθεί), συζητάμε για τους Μύθους της Μοτοσυκλέτας με ελαφρώς χιουμοριστικό τρόπο.
 
Top Bottom