Συμβαίνει τώρα....

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Όχι ρε μην το παίρνεις έτσι και φυσικά δεν ισχύει, αλλά ένα μηχανάκι που κάνει 25000€ ε κάτι καλύτερο θα έχει από ένα που έχει μισή τιμή....αυτό λέμε.
Θυμάμαι όταν είχαν βγεί τα Hyundai coupe ειδικά η δεύτερη γενιά έβγαιναν οι ιδιοκτήτες τους τότε και έλεγαν τι να μας πει η Ferrari και η Porche....
Αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, ταξίδι πας και με Bajaj πας και με Πενφέ ότι του αρέσει του καθενού και όπως την βρίσκει, εγώ μαζί του.



Άμα ανοίξεις μοτέρ Φεράρι και το περιεργαστείς θα καταλάβεις.




*Τα φίλτρα του και διάφορα άλλα εξαρτήματα γράφουν FIAT.
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.684
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πάνο οι δικοί μου από κει κατεβαίνουν Πάτρα ,Σαλονίκη ούτε ένας .
Κάτι λέει αυτό ,μιλάω για το σέρβις .
Αν είναι να πάρεις ένα τέτοιο μόνο για Πάτρα είσαι να ξες

Το ξερω και δεν μου αρεσει.Και αντε καλα να πας προγραμματισμενα,αντε καλα τα 400 πηγαινε ελα και μια μερα χαμενη,αν μουλαρωσει και πρεπει να το φορτωσεις?

Όχι ρε μην το παίρνεις έτσι και φυσικά δεν ισχύει, αλλά ένα μηχανάκι που κάνει 25000€ ε κάτι καλύτερο θα έχει από ένα που έχει μισή τιμή....αυτό λέμε.
Θυμάμαι όταν είχαν βγεί τα Hyundai coupe ειδικά η δεύτερη γενιά έβγαιναν οι ιδιοκτήτες τους τότε και έλεγαν τι να μας πει η Ferrari και η Porche....
Αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, ταξίδι πας και με Bajaj πας και με Πενφέ ότι του αρέσει του καθενού και όπως την βρίσκει, εγώ μαζί του.
Μεχρι ενος σημειου δεν θα διαφωνησω Μανο.
Το ενα ερωτημα ειναι αν αυτα τα εξτρα που προφερει δικαιολογουν αυτη τη διαφορα τιμης.Οταν εισαι πχ 30% ακριβοτερος απο τον ανταγωνισμο το μηχανακι σου ειναι 30% καλυτερο σε ολα τα επιπεδα?

Το αλλο ειναι αν ο τροπος που συμπεριφερεται ειναι αποδεκτος απο τους πελατες της.Και για να το θεσω διαφορετικα...αν η yamaha η η honda ειχαν κανει τοσες ανακλησεις θα επαιρνες καποιο απο τα δυο?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Το ξερω και δεν μου αρεσει.Και αντε καλα να πας προγραμματισμενα,αντε καλα τα 400 πηγαινε ελα και μια μερα χαμενη,αν μουλαρωσει και πρεπει να το φορτωσεις?


Μεχρι ενος σημειου δεν θα διαφωνησω Μανο.
Το ενα ερωτημα ειναι αν αυτα τα εξτρα που προφερει δικαιολογουν αυτη τη διαφορα τιμης.Οταν εισαι πχ 30% ακριβοτερος απο τον ανταγωνισμο το μηχανακι σου ειναι 30% καλυτερο σε ολα τα επιπεδα?

Το αλλο ειναι αν ο τροπος που συμπεριφερεται ειναι αποδεκτος απο τους πελατες της.Και για να το θεσω διαφορετικα...αν η yamaha η η honda ειχαν κανει τοσες ανακλησεις θα επαιρνες καποιο απο τα δυο?
Φυσικά και δεν κάνουν εγώ θεωρώ ότι τα Τσιες θα μπορούσαν να είχαν ένα 3χιλιαρο κάτω, όπως και η λαίλαπα θα μπορούσε να έχει ένα με δύο χιλιάρικα κάτω αλλά η ψαλίδα μεταξύ τους είναι τεράστια, Παρ" όλα αυτά θεωρώ το 3κυλινδρο μοτέρ αξεπέραστο.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Όχι ρε μην το παίρνεις έτσι και φυσικά δεν ισχύει, αλλά ένα μηχανάκι που κάνει 25000€ ε κάτι καλύτερο θα έχει από ένα που έχει μισή τιμή....αυτό λέμε.
Θυμάμαι όταν είχαν βγεί τα Hyundai coupe ειδικά η δεύτερη γενιά έβγαιναν οι ιδιοκτήτες τους τότε και έλεγαν τι να μας πει η Ferrari και η Porche....
Αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, ταξίδι πας και με Bajaj πας και με Πενφέ ότι του αρέσει του καθενού και όπως την βρίσκει, εγώ μαζί του.
Εσύ Μάνο έπαθες το εξής..
Είχες σκληροπηρυνικο tracer... Και πηγές στο τουριστικό τζιες... Μέρα με τη νυχτα, άλλη κατηγορία μηχανής..

Το Tracer είναι αξιόπιστο, φθηνότερο, γκάζιαρικο ελαφρύτερο και αλλάζει τροχιά με τη σκέψη..
Πώς το τζιες είναι καλυτερο?.
Διαφορετικό είναι, και σου ταίριαξε εσένα κουτί στη φάση που είσαι τώρα

Η καραμέλα το τζιες είναι ΤΟ μηχανάκι δεν παίζει... Ίσως είναι για κάποιους στα ηντα, και πάλι όχι για όλους στα ηντα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εσύ Μάνο έπαθες το εξής..
Είχες σκληροπηρυνικο tracer... Και πηγές στο τουριστικό τζιες... Μέρα με τη νυχτα, άλλη κατηγορία μηχανής..

Το Tracer είναι αξιόπιστο, φθηνότερο, γκάζιαρικο ελαφρύτερο και αλλάζει τροχιά με τη σκέψη..
Πώς το τζιες είναι καλυτερο?.
Διαφορετικό είναι, και σου ταίριαξε εσένα στη φάση που είσαι τώρα

Η καραμέλα το τζιες είναι ΤΟ μηχανάκι δεν παίζει... Ίσως είναι για κάποιους στα ηντα, και πάλι όχι για όλους στα ηντα
Που είναι καλύτερο:
1.Αναρτήσεις κατά κράτος... Καμμία σχέση.
2. Σταθερότητα κατά κράτος
3. Άνεση κατά κράτος... Καμμία σχέση
4. Φρένα
5. Φόρτωμα κατά κράτος καμμία σχέση
6. Τερραιν πας παντού....
Ε τι άλλο θέλεις; Άμα θες γκάζια παίρνεις το XR και εκεί τελειώνουν όλα, εδώ παίζει για κάποιους το ήντα για κάποιους όπως εγώ....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Άμα ανοίξεις μοτέρ Φεράρι και το περιεργαστείς θα καταλάβεις.




*Τα φίλτρα του και διάφορα άλλα εξαρτήματα γράφουν FIAT.
Ναι *****ία αμάξι.... εντάξει τα έχετε παίξει τελείως.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Που είναι καλύτερο:
1.Αναρτήσεις κατά κράτος... Καμμία σχέση.
2. Σταθερότητα κατά κράτος
3. Άνεση κατά κράτος... Καμμία σχέση
4. Φρένα
5. Φόρτωμα κατά κράτος καμμία σχέση
6. Τερραιν πας παντού....
Ε τι άλλο θέλεις; Άμα θες γκάζια παίρνεις το XR και εκεί τελειώνουν όλα, εδώ παίζει για κάποιους το ήντα για κάποιους όπως εγώ....
Έχω υπέρ αυτού Η2r.
Σε κερδίζω
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ναι *****ία αμάξι.... εντάξει τα έχετε παίξει τελείως.
Χωρίς πλάκα
Άνοιξε ένα καλό και κοίτα σε πόσα σημεία γράφει fiat.
Ενώ το Hyundai είναι Hyundai παντού.
.
Εσύ σαν καπετάνιος δεν θα έπρεπε να μιλάς υποτιμητικά για τους κορεάτες.
.
Ξέρεις τι βαπόρια φτιάχνουν
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Χωρίς πλάκα
Άνοιξε ένα καλό και κοίτα σε πόσα σημεία γράφει fiat.
Ενώ το Hyundai είναι Hyundai παντού.
.
Εσύ σαν καπετάνιος δεν θα έπρεπε να μιλάς υποτιμητικά για τους κορεάτες.
.
Ξέρεις τι βαπόρια φτιάχνουν
Τι σχέση έχουν τα τότε Hyundai με τα τώρα; Το ξέρεις ότι τα ψαλίδια του accent δεν είναι μασιφ σίδερο αλλά διπλωμένο στράτζο; Τι συγκρίνεις τώρα; Ferrari με Hyundai????
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ειδικά σε αυτό, ούτε να κάτσω δεν μπορούσα..
Δεν μιλάμε για τον κωλο του καθενός.
Αλλά για τεχνικά χαρακτηριστικά.

είπες
Άνεση rols.
Στρίψιμο f1.
Ανάρτηση 2cv.
Φόρτωμα scania.


Ταχύτητα κο κο κο.

Έχει η μάρκα μας( πεμφε) το xr άσχετα αν η γιαμαχα το πλησιάζει με εν κύλινδρο και 100cc λιγότερα.

Και σου απαντάω
Πες ότι ήμαστε παιδάκια
Παίζουμε υπέρ ατού
Πετάω το Άφρικα.
Ρίχνεις τσι Ες.
Βλέπουμε χαρακτηριστικά και μου λες για xr.
Ε και τραβάω το Η2
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν μιλάμε για τον κωλο του καθενός.
Αλλά για τεχνικά χαρακτηριστικά.

είπες
Άνεση rols.
Στρίψιμο f1.
Ανάρτηση 2cv.
Φόρτωμα scania.


Ταχύτητα κο κο κο.

Έχει η μάρκα μας( πεμφε) το xr άσχετα αν η γιαμαχα το πλησιάζει με εν κύλινδρο και 100cc λιγότερα.

Και σου απαντάω
Πες ότι ήμαστε παιδάκια
Παίζουμε υπέρ ατού
Πετάω το Άφρικα.
Ρίχνεις τσι Ες.
Βλέπουμε χαρακτηριστικά και μου λες για xr.
Ε και τραβάω το Η2
Το Η2 και πάντα τ SX γιατί το άλλο δεν.....είναι ένα super sport που κάθεται ένα κοριτσάκι μέχρι 22 ετών όχι παραπάνω και μπορεί να φορτώσει τα καλλυντικά του...Αυτάααααα...
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.603
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Η αιώνιες απορίες, η κότα έκανε το αυγό η το αυγό την κότα? Το GS είναι καλύτερο απο τα υπόλοιπα ή υπερτιμημένο.
Παλουκάρια καβαλάτε ότι σας φτιάχνει και μην τα ψιλό κοσκινίζετε, όλα καλά είναι αναλόγως πάντα 2 βασικών προϋποθέσεων: τι αντέχει η τσέπη του καθενός και πόσο αντέχει ο κωλος του στη σέλα.

Θα πω μόνο ότι απο το ADVENTURE δεν σκέφτεσαι να κατέβεις αν δεν θες βενζίνη.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Το Η2 και πάντα τ SX γιατί το άλλο δεν.....είναι ένα super sport που κάθεται ένα κοριτσάκι μέχρι 22 ετών όχι παραπάνω και μπορεί να φορτώσει τα καλλυντικά του...Αυτάααααα...


Και δεν είναι και πεμφε

Το βασικότερο
 
Top Bottom