Συμβαίνει τώρα....

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ήμουν με τον Μάνο πριν λίγες μέρες και είχαμε αυτή την κουβέντα,μεταξύ μπύρας , μεζέδων και λαγκαβουλιων.

-ρε είναι άλλο μηχανάκι,καλό χρυσό το τρέισο,αλλα τσι Ες δεν είναι,πάει.φορρωνευαι κλπ.
- δεν είναι στην ιδιοσυγκρασία μου,το τσι Ες και γενικά τα πεμφε.αν μου χάριζαν ένα θα το έδινα για τρέισο.
.-μην ακούω για ιδιοσυγκρασίες και *****ίες.Ρε θα πάθεις πλάκα.
- μπαααα αν αλλάξουν τα γούστα μου και ψήνω το ψάρι και από τις δύο , μπορεί να συμπαθήσω τα τσι Ες.....
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ήμουν με τον Μάνο πριν λίγες μέρες και είχαμε αυτή την κουβέντα,μεταξύ μπύρας , μεζέδων και λαγκαβουλιων.

-ρε είναι άλλο μηχανάκι,καλό χρυσό το τρέισο,αλλα τσι Ες δεν είναι,πάει.φορρωνευαι κλπ.
- δεν είναι στην ιδιοσυγκρασία μου,το τσι Ες και γενικά τα πεμφε.αν μου χάριζαν ένα θα το έδινα για τρέισο.
.-μην ακούω για ιδιοσυγκρασίες και *****ίες.Ρε θα πάθεις πλάκα.
- μπαααα αν αλλάξουν τα γούστα μου και ψήνω το ψάρι και από τις δύο , μπορεί να συμπαθήσω τα τσι Ες.....
Γράφω-σβήνω, γράφω - σβήνω...και ψάχνω τρόπο να γράψω κάτι που να μην τσατίσει τους κατόχους. Ήδη κάποιοι απο αυτούς μου έκοψαν την καλημέρα...
Γάμα το, δεν γράφω τίποτα πέρα απο αυτό: Καλό μηχανάκι το τζι-ες για όσους το θέλουν. Για όσους δεν το θέλουν, σε πολλές περιπτώσεις δεν έχει να κάνει με το πόσο καλό είναι ή δεν είναι.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.628
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ήμουν με τον Μάνο...
- μπαααα αν αλλάξουν τα γούστα μου και ψήνω το ψάρι και από τις δύο , μπορεί να συμπαθήσω τα τσι Ες.....
Αμα είναι να το "γυρίσεις το δαχλύδι "όχι , μείνε με το Μπάντιτ.
Σαμάτις πόσοι άνδρες μείναμε;
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Γράφω-σβήνω, γράφω - σβήνω...και ψάχνω τρόπο να γράψω κάτι που να μην τσατίσει τους κατόχους. Ήδη κάποιοι απο αυτούς μου έκοψαν την καλημέρα...
Γάμα το, δεν γράφω τίποτα πέρα απο αυτό: Καλό μηχανάκι το τζι-ες για όσους το θέλουν. Για όσους δεν το θέλουν, σε πολλές περιπτώσεις δεν έχει να κάνει με το πόσο καλό είναι ή δεν είναι.
Όχι γράψε…γράψε. Με τους Ταλιμπάν στην εξουσία σε βλέπω για δημόσιο λιθοβολισμό funny
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.673
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αν διαθέσεις μέχρι 10αρικο πας για διπλοέκεντρο αεροελαιοψυκτο.
Εκεί να δεις μηχαναρα.
Δε σε προτείνω να το κάνεις βόλτα αν δεν είναι να αγοράσεις ,γιατί θα χάσεις τον ύπνο σου.
Γιαννη δεν διαθετω 10 αλλα γυρω στα 7χιλ ισως.Το εχω οδηγησει και οπως ειπε καπου και ο Αποστολης δεν εχασα τον υπνο μου.Καλο χρυσο αλλα χανω την αισθηση του δρομου.Εσενα μπορει να σου αρεσει αυτο ,εμενα ομως οχι.

Δυστυχως στην κατηγορια που ψαχνομαι η Bmw παιζει μπαλλα μονη της,οχι γιατι ειναι απαραιτητα η καλυτερη αλλα ετσι εκατσε.

Επισης οσο δεν υπαρχει εξουσιοδοτημενο στην περιοχη θα ειναι για μενα δευτερη επιλογη.Καποια στιγμη ισως να καταληξω με μια αλλα επειδη βλεπω αρκετα φιλαρακια να ταλαιπωρουνται θα το κανω με κρυα καρδια.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Γιαννη δεν διαθετω 10 αλλα γυρω στα 7χιλ ισως.Το εχω οδηγησει και οπως ειπε καπου και ο Αποστολης δεν εχασα τον υπνο μου.Καλο χρυσο αλλα χανω την αισθηση του δρομου.Εσενα μπορει να σου αρεσει αυτο ,εμενα ομως οχι.

Δυστυχως στην κατηγορια που ψαχνομαι η Bmw παιζει μπαλλα μονη της,οχι γιατι ειναι απαραιτητα η καλυτερη αλλα ετσι εκατσε.

Επισης οσο δεν υπαρχει εξουσιοδοτημενο στην περιοχη θα ειναι για μενα δευτερη επιλογη.Καποια στιγμη ισως να καταληξω με μια αλλα επειδη βλεπω αρκετα φιλαρακια να ταλαιπωρουνται θα το κανω με κρυα καρδια.



Θυμάσαι τι είχε πει με τον αρκούδο για το Απρίλιο το σουτιέν.
Ειδικα για το δεύτερο ο αφραπογιανος αυτό είπε.
Είναι θέμα εξουσιοδοτημένου - ικανού μάστορα.
 

Αμπαλος

new member
Δημοσιεύσεις
281
Ηλικία
49
Όνομα
Γιαννος
Γράφω-σβήνω, γράφω - σβήνω...και ψάχνω τρόπο να γράψω κάτι που να μην τσατίσει τους κατόχους. Ήδη κάποιοι απο αυτούς μου έκοψαν την καλημέρα...
Γάμα το, δεν γράφω τίποτα πέρα απο αυτό: Καλό μηχανάκι το τζι-ες για όσους το θέλουν. Για όσους δεν το θέλουν, σε πολλές περιπτώσεις δεν έχει να κάνει με το πόσο καλό είναι ή δεν είναι.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.628
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πάνο οι δικοί μου από κει κατεβαίνουν Πάτρα ,Σαλονίκη ούτε ένας .
Κάτι λέει αυτό ,μιλάω για το σέρβις .
Αν είναι να πάρεις ένα τέτοιο μόνο για Πάτρα είσαι να ξες
 
Δημοσιεύσεις
719
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Honda PCX 125 2024
Honda XL750 Transalp 2024 Quantum slipstream drive
Όνομα
Θοδωρής


Άρμα μάχης παντός καιρού, για όλα τα εδάφη και τις καιρικές συνθήκες , μεγάλου βεληνεκούς, ευελιξία, οικονομία δεν σπάει δεν χαλάει.

Αριστερά ένα m24 Tooth
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μια, ερώτηση στους κατόχους αεροψυκτων 1200 τσιες..

Όταν περνάτε εγκάρσια ανωμαλία, όπως το σκαλακι οταν περνάμε από ξυσμενη άσφαλτο στην ανέπαφη.. τι κάνει το μπροστινό? Γιατί στο 1150gs που δοκίμασα κοπανάει.. .. Καλά στο r1100rt άστο.. Αλλα αυτό είναι street.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Μια, ερώτηση στους κατόχους αεροψυκτων 1200 τσιες..

Όταν περνάτε εγκάρσια ανωμαλία, όπως το σκαλακι οταν περνάμε από ξυσμενη άσφαλτο στην ανέπαφη.. τι κάνει το μπροστινό? Γιατί στο 1150gs.. Μαμιεται.. Καλά στο r1100rt άστο.. Αλλα αυτό είναι street.
Γενικά τίποτα. Αν νιώθεις κάτι τσέκαρε το ball joint μπροστά.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Μια, ερώτηση στους κατόχους αεροψυκτων 1200 τσιες..

Όταν περνάτε εγκάρσια ανωμαλία, όπως το σκαλακι οταν περνάμε από ξυσμενη άσφαλτο στην ανέπαφη.. τι κάνει το μπροστινό? Γιατί στο 1150gs.. Μαμιεται.. Καλά στο r1100rt άστο.. Αλλα αυτό είναι street.



Νομίζω όταν έχει σκαλάκι
σταματάνε, κατεβαίνουν το κάνουν ομαλό και περνάνε.
Σε περίπτωση ανωμαλίας την μπαζωνουν και συνεχίζουν
 
Τελευταία επεξεργασία:

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Νιώθω ότι θα σπάσει στα 2..και σηκώνομαι και απ τη σέλα..


Την περίπτωση να φωνάζεις οδική όταν συναντάς τέτοια την έχεις σκεφτεί?
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Και λέω τώρα εγώ.. Μήπως την πληρωνει η κακόμοιρα η ζάντα... Επειδή το τελελεβερ έχει τα χουγια του?
Φοβάμαι θα ξαναπαω για, επισκευή λίαν συντόμως... Εκτός αν του σουταρω και πάρω zzr1200
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Από που αντλείτε τόση σιγουριά οι πενφέδες και κυρίως οι τζι εσάδες πως αυτά που αρέσουν σε εσάς θα ξετρελάνουν και όποιον τα δοκιμάσει, ποτέ δεν το κατάλαβα.

Εγώ λέω δεν θα ξετρελαθεί, ούτε και θα χάσει τον ύπνο του.
ooops
Όχι ρε μην το παίρνεις έτσι και φυσικά δεν ισχύει, αλλά ένα μηχανάκι που κάνει 25000€ ε κάτι καλύτερο θα έχει από ένα που έχει μισή τιμή....αυτό λέμε.
Θυμάμαι όταν είχαν βγεί τα Hyundai coupe ειδικά η δεύτερη γενιά έβγαιναν οι ιδιοκτήτες τους τότε και έλεγαν τι να μας πει η Ferrari και η Porche....
Αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, ταξίδι πας και με Bajaj πας και με Πενφέ ότι του αρέσει του καθενού και όπως την βρίσκει, εγώ μαζί του.
 
Top Bottom