Συμβαίνει τώρα....

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.109
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Οι αστυνομικοί είναι επαγγελματίες στο να εφαρμόζουν την τάξη.
Κ η δουλειά τους είναι να συλλαμβάνουν όσους παρανομούν, χωρίς να αυτοδικούν οι ίδιοι.
Απεχθάνομαι κάθε είδους βία, από όπου αν προέρχεται.
Καταδικαστέα η επίθεση των διαδηλωτών στον αστυνομικό, αλλά καταδικαστέα κ επίθεση των 7-8 αστυνομικών στον άοπλο κ φοβισμένο πολίτη που δεν έφερε καμία αντίσταση.
Αυτό δείχνει έλλειψη εκπαίδευσης τελικά.
Το να χάνεις την ψυχραιμία σου.
Όπως την ψυχραιμία του ΔΕΝ την χάνει ο χειρουργός, ο αναισθησιολογος, ο επαγγελματίας ποδοσφαιριστής, ο πιλότος F16, το πλήρωμα του ΕΚΑΒ, ή ακόμη κ ένας νεκροθάφτης, έτσι δεν πρέπει κ οι αστυνομικοί να παρασύρονται.
Δεν είχα ποτέ οποιοδήποτε πρόβλημα με την αστυνομία, δεν μου έχει μιλήσει ποτέ άσχημα αστυνομικός κ δεν έχω υποπέσει ποτέ στην παραμικρή παράβαση.
Ούτε καν κλήση για παράνομη στάθμευση.
Γνωρίζω κ αρκετούς αστυνομικούς.
Ο ένας υπηρετεί στα ΜΑΤ κ πάμε γυμναστήριο μαζί.
Ολοι τους είναι καλά παιδιά.
Δυστυχώς, κάποιοι με τις πράξεις τους αμαυρώνουν την όποια καλή εικόνα.
Σε όλα τα επαγγέλματα συμβαίνει αυτό
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Οι αστυνομικοί είναι επαγγελματίες στο να εφαρμόζουν την τάξη.
Κ η δουλειά τους είναι να συλλαμβάνουν όσους παρανομούν, χωρίς να αυτοδικούν οι ίδιοι.
Απεχθάνομαι κάθε είδους βία, από όπου αν προέρχεται.
Καταδικαστέα η επίθεση των διαδηλωτών στον αστυνομικό, αλλά καταδικαστέα κ επίθεση των 7-8 αστυνομικών στον άοπλο κ φοβισμένο πολίτη που δεν έφερε καμία αντίσταση.
Αυτό δείχνει έλλειψη εκπαίδευσης τελικά.
Το να χάνεις την ψυχραιμία σου.
Όπως την ψυχραιμία του ΔΕΝ την χάνει ο χειρουργός, ο αναισθησιολογος, ο επαγγελματίας ποδοσφαιριστής, ο πιλότος F16, το πλήρωμα του ΕΚΑΒ, ή ακόμη κ ένας νεκροθάφτης, έτσι δεν πρέπει κ οι αστυνομικοί να παρασύρονται.
Δεν είχα ποτέ οποιοδήποτε πρόβλημα με την αστυνομία, δεν μου έχει μιλήσει ποτέ άσχημα αστυνομικός κ δεν έχω υποπέσει ποτέ στην παραμικρή παράβαση.
Ούτε καν κλήση για παράνομη στάθμευση.
Γνωρίζω κ αρκετούς αστυνομικούς.
Ο ένας υπηρετεί στα ΜΑΤ κ πάμε γυμναστήριο μαζί.
Ολοι τους είναι καλά παιδιά.
Δυστυχώς, κάποιοι με τις πράξεις τους αμαυρώνουν την όποια καλή εικόνα.
Σε όλα τα επαγγέλματα συμβαίνει αυτό
Διαφωνώ, δεν είναι θέμα εκπαίδευσης.
Κάποιοι είναι κολοπαιδα...Τέλος.
Ας μην κρυβόμαστε πίσω απ το δάχτυλό μας.., μήπως και μας πούνε κολλημένους, αναρχικούς η ότι άλλο.
Όταν ήμουν ταριφας, είχαμε και εκεί κάτι νούμερα..
Δεν τους δικαιολογήσα ποτέ... Και καλά είναι κουρασμένοι, δύσκολο το μεροκάματο κλπ... Ηταν μλκες... Τέλος..

Η αστυνομία όμως δε βλέπω να θέλει να εξυγειανει το χώρο της..
Προφανώς τη βολεύει.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ρε Δημήτρη..
αντί να κάνεις μοκο, τους υπερασπιζεσαι..
Ποια προϊστορία λες;.
Και πες ότι υπάρχει... Λοιπόν;
Εγω είδα, ένα πιτσιρικα μισή μερίδα να φωνάζει πονάω και να τον τσακίζουν στο ξυλο κάτι ζώα με γκλοπ(προσβάλλω τα ζώα)

Αντί να πεις ντροπή... Ξεφτιλίζουν το σώμα κλπ... Τους υπερασπιζεσαι?

Και μετά σου κάνει εντύπωση που εξαγριωθηκε ο κόσμος; σοβαρά ρε Δημήτρη;



Φιλε αν ήταν γιος μου το παιδί αυτό, θα έπαιρνα όπλο και θα τον καθάριζα τον μπάτσο που τον χτύπαγε.
Μπάμπη,φίλε μου.. Ξαναδιάβασε ψύχραιμα τι έχω γράψει.
Ρώτησέ με αν κάτι δεν κατάλαβες γιατί από το γραπτό σου αυτό εισπράττω.
Επίσης Μπάμπη μου,νομίζω δεν διάλεξες προσεκτικά τις εκφράσεις που απεύθυνες σε παιδι που έχεις,αν έχεις σε μια εκτίμηση.

Νόμιζα είχε λήξει η υπόθεση.ooops
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.600
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Είσαι άνθρωπος της νύχτας;

Ποτέ δεν υπήρξα, αν εννοείς εργασία και γενικότερα νταραβέρια ή μπλεξίματα νυχτερινά, απλά γνωρίζω πολύ καλά πως λειτουργεί το σύστημα.
Έμαθα να παρατηρώ από μικρός γενικώς διάφορα πράγματα.


Ναι χτες παρατηρησα οτι ποσταρε μεχρι πρωιας,φαινεται το πραμμα Rolling Rolling Rolling Rolling


Ναι σε αυτό έχεις δίκιο, αργώ γενικότερα να κοιμηθώ αλλά είμαι σπιτάκι μου αραχτός, επειδή για εμένα είναι η καλύτερη ώρα αργά την νύχτα. Υπάρχει ηρεμία!!!
Εξάλλου ακολουθώ πιστά κάτι που είχα ακούσει παλιά σε ένα τραγούδι και με εκφράζει, που λέει: Ζωή δεν είναι να ξυπνάς και να κοιμάσαι πάλι, ζωή είναι να’σαι ξυπνητός όταν κοιμούνται οι άλλοι.....
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.600
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Φιλε αν ήταν γιος μου το παιδί αυτό, θα έπαιρνα όπλο και θα τον καθάριζα τον μπάτσο που τον χτύπαγε.
Θα τον ρώταγες ποτέ πριν κάνεις οτιδήποτε, γιατί παιδί μου αυτοί οι άγριοι άνθρωποι σε μαύρισαν στο ξύλο; Μήπως τους προκάλεσες παλικάρι μου; Αν συνέβαινε κάτι τέτοιο πιστεύεις θα σου έλεγε την αλήθεια;



ΥΓ, καμμία σχέση δεν έχω με την αστυνομία, απλά βλέπω τα πράγματα πιο σφαιρικά και όχι τηλεοπτικά με παρωπίδες.
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Παιδιά, κουλάρετε.
Δεν θα λύσουμε εδω μέσα τα χρόνια προβλήματα της χώρας. Δεν λύνονται και να θέλουμε.

Τουλάχιστον αν είναι να αρπαζόμαστε, ας αρπαζόμαστε για μηχανές. Smileys drinking beer Emoticon

Αδέλφια μου αλήτες πουλιά προτείνω να το σταματήσουμε εδώ.
Όταν στη βία απαντάς με βία αρχίζεις και μοιάζεις σε αυτόν που κατηγορείς για βία...
Μπραβο παλικαρια μου!!! Θα σας προτεινω για διαχειριστες...οταν αποχωρησω!!!!!! tongue abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μπάμπη,φίλε μου.. Ξαναδιάβασε ψύχραιμα τι έχω γράψει.
Ρώτησέ με αν κάτι δεν κατάλαβες γιατί από το γραπτό σου αυτό εισπράττω.
Επίσης Μπάμπη μου,νομίζω δεν διάλεξες προσεκτικά τις εκφράσεις που απεύθυνες σε παιδι που έχεις,αν έχεις σε μια εκτίμηση.

Νόμιζα είχε λήξει η υπόθεση.ooops
Με πείραξε που προσπαθείς να τους καλύψεις..Γιατί; επειδή είστε συνάδελφοι; και λοιπόν;
Πες μου, αλήθεια, θα μπορούσες να είσαι ένας από αυτούς και να κοπανάς ένα ανυπερασπιστο παιδάκι;
Η θα προσπαθούσες να τους ηρεμήσεις;
Δε χρειάζομαι απάντηση, την ξέρω..
Τότε γιατί δε βγαίνεις πρώτος να πεις ότι εσφαλλαν?
Αυτή η νοοτροπία με πειράζει πολύ.


Οι νόμοι είναι για όλους, και για τους αστυνομικούς... Αλλιώς θα γίνουμε Τέξας, και θα όπλοφορούν και οι πολίτες, για την ασφάλεια τους
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Με πείραξε που προσπαθείς να τους καλύψεις..Γιατί; επειδή είστε συνάδελφοι; και λοιπόν;
Πες μου, αλήθεια, θα μπορούσες να είσαι ένας από αυτούς και να κοπανάς ένα ανυπερασπιστο παιδάκι;
Η θα προσπαθούσες να τους ηρεμήσεις;
Δε χρειάζομαι απάντηση, την ξέρω..
Τότε γιατί δε βγαίνεις πρώτος να πεις ότι εσφαλλαν?
Αυτή η νοοτροπία με πειράζει πολύ.


Οι νόμοι είναι για όλους, και για τους αστυνομικούς... Αλλιώς θα γίνουμε Τέξας, και θα όπλοφορούν και οι πολίτες, για την ασφάλεια τους
Babis my darling CoolCool
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μπραβο παλικαρια μου!!! Θα σας προτεινω για διαχειριστες...οταν αποχωρησω!!!!!! tongue abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Γιατί ρε φιλαράκι ξηγιέσαι έτσι; Εγώ για εσένα μόνο τα καλύτερα εύχομαι κι εσύ θες να μου κάνεις τέτοιο κακό; :(
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.454
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Μπραβο παλικαρια μου!!! Θα σας προτεινω για διαχειριστες...οταν αποχωρησω!!!!!! tongue abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Όταν πάρω πενβέ
:peep:
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.499
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
honda cbf 600
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Παιδιά, κουλάρετε.
Δεν θα λύσουμε εδω μέσα τα χρόνια προβλήματα της χώρας. Δεν λύνονται και να θέλουμε.

Τουλάχιστον αν είναι να αρπαζόμαστε, ας αρπαζόμαστε για μηχανές. Smileys drinking beer Emoticon
Σωστός Απόστολε και ξεκινάω την αντιπαράθεση οι σωστές, ωραίες ,απροβλημάτιστες, στριφτερές, ευκολοδήγητες,οικονομικές(δεν μου έρχονται αυτή την στιγμή άλλες λέξεις) είναι μόνο οι γιαπωνέζικες και μόνο τελεία και παύλα. Rolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.628
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σωστός Απόστολε και ξεκινάω την αντιπαράθεση οι σωστές, ωραίες ,απροβλημάτιστες, στριφτερές, ευκολοδήγητες,οικονομικές(δεν μου έρχονται αυτή την στιγμή άλλες λέξεις) είναιάμα χωράς
μόνο οι γιαπωνέζικες και μόνο τελεία και παύλα. Rolling
Φικστ
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σωστός Απόστολε και ξεκινάω την αντιπαράθεση οι σωστές, ωραίες ,απροβλημάτιστες, στριφτερές, ευκολοδήγητες,οικονομικές(δεν μου έρχονται αυτή την στιγμή άλλες λέξεις) είναι μόνο οι γιαπωνέζικες και μόνο τελεία και παύλα. Rolling
ΝΑ μου φέρεις κι εμένα απο αυτά που παίρνεις abcdefghgk
 
Top Bottom