Συμβαίνει τώρα....

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Να ανοίξουμε θέμα "Τις τρωγατε μικροί' ή "Το ξύλο βγήκε απ'το.... ξυλουργείο" ώστε να μείνουν ..
Ο μπαμπάς δεν έριχνε.. Ξεραμε όμως ότι δεν υπήρχε περίπτωση να μας δικαιώσει αν πηγαίναμε για παράπονο.Η μάνα μας θα μας έκανε "ανθρώπους"
-Η μανα σας ξέρει.Εχει δίκιο..

Θυμάστε τις καφέμπορντοροδοποετοκαλί;

Θ Α Ν Α Τ Ο Σ ! ! !



Αυτές που βγαίνουν σήμερα είναι και ψιλοψεύτικες κι ελαφριές..


Πέρα από το τσούξιμο που έκαναν είχαν και πολύ καλή πτήση. Ευθυβολες..

Εύρισκαν στόχο κι έρχονταν επάνω μας με τη μέθοδο ΚΑΜΙΚΑΖΙ.
Αν τις θυμόμαστε λέει... Buffalo και ξερο ψωμι ρε
Αυτές φορουσα πάντα... Στιβαρες..
Και ανεβάζεις κ ταχύτητες..
Καλοκαιράκι παραλιες πέρα δωθε στο χωριό..
Το μείον τους ήταν τα πετραδάκια που σφηνωναν στη σόλα στις τρυπες
 

Pan-dvs

well know member
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
15.673
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Το ότι οφείλω να προστατεύσω τον εαυτό μου την οικογένεια μου και την περιουσία μου επειδή το κρατος δεν με προστατεύει, με κάνει έναν από αυτούς, σορυ αλλά με ξεπερνάει τέτοιο σκεπτικό.

Αν τώρα εσυ μετά από τέτοια περιστατικά κλοπών και βίας, μένεις άπραγος και ήρεμος καλό είναι να τους κερνάς και καφέ για να ξαναέρθουν την επόμενη φορά!!!

Έχω κάνει 20 χρόνια ποδοσφαιριστής και ένα πράγμα που μας μαθαίνανε είναι πως η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση και σε τέτοιες υποθέσεις είναι δίχως επιστροφή, αλλιώς θα σε σκίσουν σωματικά και ψυχικά όλοι οι σκατόψυχοι.....


Να σου πω για το τέλος ότι δεν συμπεριφέρομαι όπως αυτοί γιατί δεν πήγα ποτέ σε κανέναν να κλέψω την περιουσία του ή να κάνω κακό στην οικογένεια του ή το σώμα του.
Οπότε καλό είναι να συγκρίνεις ίδια πράγματα και όχι το φορτηγό με το τσικουετσέντο.




Αντιλαμβάνομαι ότι είσαι μέρος της διαχείρισης και θέλετε να λειτουργείτε λίγο πυροσβεστικά αλλά μην βγαίνουμε ηλίθιοι οι υπόλοιποι που λέμε τα αυτονόητα και φυσικά ούτε έμαθα ποτέ να πέφτω στα τέσσερα και να λέω στο τέλος και ευχαριστώ.

Να το παρω λιγακι αναποδα.Το οτι ειμαι μελος της διαχειρησης δεν σημαινει οτι δεν εχω προσωπικη αποψη.Επισης το οτι καποιος η καποιοι εχουν αλλη αποψη απο την δικη μου δεν βλεπω γιατι καποιος θα επρεπε να τους χαρακτηρισει ηλιθιους.Με αυτη τη λογικη αν οι μισοι εδω μεσα εχουν αντιθετη αποψη απο την δικη μου,ειμαστε ενα φορουμ ηλιθιων.

Οπως σου ειπα και παραπανω ο καθενας διαμορφωνει αποψη και συμπεριφορες αναλογα με τα βιωματα του και μπορει να διαφωνω αλλα δεν ειμαι αυτος που θα τον κρινω.Αυτο ομως που εγω εχω καταλαβει και μαλιστα στην πραξη ειναι οτι πρεπει να εξαντλουμε ολα τα περιθωρια πριν καταφυγουμε στην βια η πριν βαλουμε αλλους να το κανουν για εμας.

Πριν απο καποια χρονια βρεθηκα προσωρινα κατηγορουμενος για ξυλοδαρμο.Δεν ειμαι τραμπουκος αλλα δεν ειχα αλλη επιλογη εκεινη τη στιγμη.Τον εκανα στην κυριολεξια ασηκωτο αλλα επειδη ομως ειχα ολο το δικιο με το μερος μου απεσυρε την μηνυση.Σε κουβεντα που ειχα με τον γιατρο που τον ειδε μου ειπε οτι ενα τραυμα που του ειχα προκαλεσει στο κεφαλι αν ηταν λιγο πιο δυνατο η λιγο πιο εκει μπορει να τον ειχα αφησει στον τοπο.Αν ειχε συμβει το μηραιο θα ειχε καμμια σημασια αν ειχα ολο το δικιο με το μερος μου Γιαννη?

Απο εμενα λοιπον ναι στην αμυνα οπου αυτο ειναι απαραιτητο και παντα με ψυχραιμια.Δεν σκοπευω να αφησω κανεναν να με πηδηξει αλλα και δεν εχω σκοπο οποιον με στραβοκοιταζει να τον κανω τοπι στο ξυλο.Smileys drinking beer Emoticon
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.454
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Αν τις θυμόμαστε λέει... Buffalo και ξερο ψωμι ρε
Αυτές φορουσα πάντα... Στιβαρες..
Και ανεβάζεις κ ταχύτητες..
Καλοκαιράκι παραλιες πέρα δωθε στο χωριό..
Το μείον τους ήταν τα πετραδάκια που σφηνωναν στη σόλα στις τρυπες
Και στο στρατό ίδιες μας δίνανε.
 

PetrosPetr

member
Δημοσιεύσεις
675
Ηλικία
43
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Honda XL 650V Transalp
Όνομα
Petros
Οι διαχειριστες Πετρο δεν διαγραφουν ποστ για κανεναν λογο.

Ο λογος της παρεμβασης μου ηταν περισσοτερο πυροσβεστικος γιατι ειδα οτι επικεντρωνομαστε σε ενα γεγονος το οποιο σταστιτικα ειναι σταγονα στον ωκεανο.Μπορει να μας εκοψε τα ποδια το γνωστο βιντεακι αλλα δεν θα κρεμασουμε εναν ολοκληρο κλαδο με τις *****ιες καποιων ελαχιστων.Ειμαι σιγουρος οτι αν αρχισουν και οι αστυνομικοι να ανεβαζουν βιντεακια θα δουμε πραγματα και θαυματα απο την "αντιπαλη" πλευρα...οπως και ειδαμε χθες να συμβαινει το ιδιο και μαλιστα πολυ χειροτερο με ενστολο τον οποιο στην κυριολεξια τον κανανε κομματια.

Το λαθος που κανουμε ειναι να μην βλεπουμε την βια στο συνολο της αλλα απομονωνουμε καποια περιστατικα που μας βολευουν και αρχιζουμε τον λιθοβολισμο.Μεγα λαθος γιατι χανουμε την ουσια.Και η ουσια ειναι οτι η βια και ο τραμπουκισμος δεν θα επρεπε να υπαρχει σαν φαινομενο και οπου υπαρχει να το καταδικαζουμε απο την αρχη χωρις δικαιολογιες και περικοκλαδες.
Το ξέρω Πάνο ότι οι διαχειριστές δεν σβήνετε μηνύματα και ότι πάντα παίζετε πυροσβεστικό ρόλο για να μην χαλάμε τις καρδιές μας και να κρατήσουμε την όμορφη παρέα που έχουμε.

Ο μόνος λόγος που το είπα είναι γιατί έγραψα το σχόλιο αμέσως μετά την παρέμβαση σου και δεν ήθελα να θεωρηθεί ότι αγνοώ την συμβουλή σου.

Όσον αφορά τη βία το ξέρω ότι η αδικία μερικές φορές μπορεί να μας ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι και να θέλουμε να βιαιοπραγήσουμε (γενικά ακόμα και στην καθημερινή μας ζωή) αλλά με το φτωχό μου μυαλό η βία φέρνει βία... και όταν λες ότι είναι αδικία η βία και απαντάς με βία τότε ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος που στο τέλος χάνεις τον εαυτό σου και το δίκιο σου....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αυτές της φώτο είναι η army version..
Oi κλασική buffalo ήταν λίγο διαφορετική..
Ο ένας μιλάει για την βία και ο αμέσως αποκάτω για τα άρβυλα του στρατού.... Συνεννόηση τσιμέντο.... Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.454
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Αυτές της φώτο είναι η army version..
Oi κλασική buffalo ήταν λίγο διαφορετική..
Που φτάνουν οι γνώσεις σου ρε απίστευτε?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.198
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Που φτάνουν οι γνώσεις σου ρε απίστευτε?
Εγώ τις πούλησα τις εγκυκλοπαίδιες σπίτι, ρωτάω τον Μπάμπη.... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
62
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Μπάμπη πότε θα πάμε γ@μοΜΟΤΟΒΟΛΤΑ επιτέλους μην αρχίσω να εκφράζομαι απρεπώς?
Μόνο στους ομόσταυλους λες ρε παλιοχαρακτήρα ?Shot
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Τελευταία επεξεργασία:

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.600
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Αν ειχε συμβει το μηραιο θα ειχε καμμια σημασια αν ειχα ολο το δικιο με το μερος μου Γιαννη?

Απο εμενα λοιπον ναι στην αμυνα οπου αυτο ειναι απαραιτητο και παντα με ψυχραιμια.Δεν σκοπευω να αφησω κανεναν να με πηδηξει αλλα και δεν εχω σκοπο οποιον με στραβοκοιταζει να τον κανω τοπι στο ξυλο.Smileys drinking beer Emoticon
Για αυτό θέλουν χτύπημα τα μακρυά χεράκια τους μιλάω στις δικές μου περιπτώσεις κλοπών. Όχι κεφάλι και όχι να αφαιρεθεί καμία ζωή. Απλά για παραδειγματισμό στο συνάφι τους και τον ίδιο ώστε την επόμενη φορά (γιατί θα υπάρξει είναι βέβαιο) να το σκεφτεί πολλές φορές πριν το παρακάνει.
Έχω εξαντλήσει όλους τους νόμους και τις παροχές του κράτους σαν θύμα κλοπής, το αποτέλεσμα ? Ένα μεγάλο 0 (ΜΗΔΕΝ) εις το πηλίκον.

Εφτασα να γίνω αστυνομικός και ντέντεκτιβ μαζί, μέχρι που βρήκα τα πάντα από στοιχεία για τους δράστες, ειδοποίησε την αστυνομία ήρθαν 6 μηχανές της ομάδας Ζ και Δίας τους μάζεψαν πήγαν στο τμήμα χωρίς αυτόφωρο γιατί πέρασαν 2 ημέρες μέχρι να τους ξετρυπώσω από το λαγούμι τους, έγινε μήνυση, πήραν δακτυλικά αποτυπώματα, θα οριστεί δικάσιμος(δεν θα εμφανιστούν ποτέ) αφέθηκαν ελεύθεροι και ποιο όλο το νόημα ? Ακόμα σήμερα κάνουν τα ίδια που έκαναν χωρίς οίκτο και φόβο.

Για αυτό είπα αυτή την φορά θα το φάνε το μπερντάχι τους και θα είναι σκληρό πολύ ώστε να μην νιώθω βλάκας που με κλέβουν και δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Η ζωή είναι ωραία και επειδή εργάζομαι αρκετά για να έχω και να απολαμβάνω όσα έχω, δεν επιτρέπω σε κανένα απόβρασμα να απλώνει χέρι έτσι γιατί μπορεί και να μου τα αφαιρεί.

Τώρα πλέον δεν θα μπορεί να το απλώσει ούτε να φάει, για αρκετό διάστημα !!!!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Αυτές της φώτο είναι η army version..
Oi κλασική buffalo ήταν λίγο διαφορετική..
Έψαχνα ώρα για τις κατάλληλες σε φωτό αλλά δεν.

Έκείνες είχαν εγγύηση ελαστικότητας κι άψογου αποτελεσματος.. :eek:

Αθάνατα "εργαλεία"!!
Τι να λέμε τώρα....


Υ.Γ.Μεχρι και σε οικοδομές με κάλτσα έβλεπα να τις φοράνε..
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.709
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Στο θέμα της αυτοδικίας, είτε άμεσης είτε έμμεσης / πληρωμένης δεν θα βγάλουμε άκρη. Καθώς υπάρχουν επιχειρήματα εκατέρωθεν. Από την άλλη ο νόμος είναι σαφής αν και αναποτελεσματικός σε πολλές περιπτώσεις που γνωρίζουμε και που αναφέρουν οι σύντροχοι παραπάνω. Απλά ορισμένες πρακτικές είναι αποδεκτές από κάποιους και απαράδεκτες για άλλους. Φαντάζομαι πως δεν θα επιτελεστούν αλλαγές αντιλήψεων .....
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.600
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Στο θέμα της αυτοδικίας, είτε άμεσης είτε έμμεσης / πληρωμένης δεν θα βγάλουμε άκρη. Καθώς υπάρχουν επιχειρήματα εκατέρωθεν. Από την άλλη ο νόμος είναι σαφής αν και αναποτελεσματικός σε πολλές περιπτώσεις που γνωρίζουμε και που αναφέρουν οι σύντροχοι παραπάνω. Απλά ορισμένες πρακτικές είναι αποδεκτές από κάποιους και απαράδεκτες για άλλους. Φαντάζομαι πως δεν θα επιτελεστούν αλλαγές αντιλήψεων .....
Προσωπικά είμαι της έμμεσης/πληρωμένης. Ξεμπερδεύεις μια και έξω και πίνει κάποιος καφέ στο όνομα σου χαχαχα

Ξέρω ότι σε πολλούς ακούγεται κάπως, αλλά that’s life ! Που έλεγε και ο αγαπημένος Φρανκ Σινάτρα
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.709
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Προσωπικά είμαι της έμμεσης/πληρωμένης. Ξεμπερδεύεις μια και έξω και πίνει κάποιος καφέ στο όνομα σου χαχαχα

Ξέρω ότι σε πολλούς ακούγεται κάπως, αλλά that’s life ! Που έλεγε και ο αγαπημένος Φρανκ Σινάτρα
Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε, από την άλλη σαφώς και αντιλαμβάνομαι τους λόγους σου.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Προσωπικά είμαι της έμμεσης/πληρωμένης. Ξεμπερδεύεις μια και έξω και πίνει κάποιος καφέ στο όνομα σου χαχαχα

Ξέρω ότι σε πολλούς ακούγεται κάπως, αλλά that’s life ! Που έλεγε και ο αγαπημένος Φρανκ Σινάτρα
Είσαι άνθρωπος της νύχτας;
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Να ανοίξουμε θέμα "Τις τρωγατε μικροί' ή "Το ξύλο βγήκε απ'το.... ξυλουργείο" ώστε να μείνουν ..
Ο μπαμπάς δεν έριχνε.. Ξεραμε όμως ότι δεν υπήρχε περίπτωση να μας δικαιώσει αν πηγαίναμε για παράπονο.Η μάνα μας θα μας έκανε "ανθρώπους"
-Η μανα σας ξέρει.Εχει δίκιο..

Θυμάστε τις καφέμπορντοροδοποετοκαλί;

Θ Α Ν Α Τ Ο Σ ! ! !



Αυτές που βγαίνουν σήμερα είναι και ψιλοψεύτικες κι ελαφριές..


Πέρα από το τσούξιμο που έκαναν είχαν και πολύ καλή πτήση. Ευθυβολες..

Εύρισκαν στόχο κι έρχονταν επάνω μας με τη μέθοδο ΚΑΜΙΚΑΖΙ.
Αν την έτρωγες με ταχύτητα στο κεφάλι, σίγουρη διάσειση...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Νίκη για την δημοκρατία,την ελευθερία και την ανθρωπια..


Άξιοι...

Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω.
Τι θέλετε να κάνετε;
Τι ακριβώς επιθυμείτε;
Να δείξετε αντιαστυνομική εμπάθεια;

Υπάρχει κάποιος στόχος και αν ναι σε τι θα βοηθήσει τον χώρο που κάνουμε παρέα;

Ξεκινησε η κουβέντα για ένα καταδικαστέο περιστατικό ως αναφορά τη συμπεριφορά συγκεκριμένου οργάνου σε συγκεκριμένο πολίτη.
Σας ανέφερα ότι υπάρχει προϊστορία που δεν ειδαμε που όμως δεν αναφέρθηκε για να βγάλει λάδι το όργανο.Απλα για να ψάξετε την είδηση..

Μετά για να τονιστεί παραπάνω η αστυνομική βία ανεβάσατε δύο βίντεο που δεν δείχνουν κάτι.
Μετά αναφέρθηκαν προσωπικά βιωματα...και μετά έπρεπε να ανέβει κι άλλο για να δείξουμε τους κακούς αστυνομικούς!

Οοοοοοοολε!!!!! Το πετύχαμε!!!!!
Κερδίσαμε.Ειναι και κακοί;
Τώρα τι;
Κερδίσατε κάτι;

Δεν το ξέραμε ότι υπάρχουν και βλάκες;

Δεν ξέρω ρε παιδιά..
Ίσως μιλάω άλλη γλώσσα ή μπορεί να ενοχλεί και το εθνόσημο στο μπράτσο..

Στο τέλος,δεν ξέρω για BMW, αλλά 1 Χ 2 θα πάρουμε σίγουρα όλοι.
Μέχρι τότε,εγώ θέλω να γίνω καλύτερος όμως.Οχι να "μαυρίσει" η ψυχή μου..
Ρε Δημήτρη..
αντί να κάνεις μοκο, τους υπερασπιζεσαι..
Ποια προϊστορία λες;.
Και πες ότι υπάρχει... Λοιπόν;
Εγω είδα, ένα πιτσιρικα μισή μερίδα να φωνάζει πονάω και να τον τσακίζουν στο ξυλο κάτι ζώα με γκλοπ(προσβάλλω τα ζώα)

Αντί να πεις ντροπή... Ξεφτιλίζουν το σώμα κλπ... Τους υπερασπιζεσαι?

Και μετά σου κάνει εντύπωση που εξαγριωθηκε ο κόσμος; σοβαρά ρε Δημήτρη;



Φιλε αν ήταν γιος μου το παιδί αυτό, θα έπαιρνα όπλο και θα τον καθάριζα τον μπάτσο που τον χτύπαγε.
 
Top Bottom