Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.290
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη


Κάτι σχετικό που βρήκα αλλά για άλλο μηχανάκι.
Ωραία, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να βγάζει η εν λόγω εταιρία για το μαμούθ το δικό μου, και είναι πανάκριβα βέβαια!!!
 
N

notakos600

Guest
Ωραία, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να βγάζει η εν λόγω εταιρία για το μαμούθ το δικό μου, και είναι πανάκριβα βέβαια!!!
Με 250 ευρώ θα την πλήρωνα για ένα μήνα να κάτσει σπίτι.
Problem solved.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ωραία, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να βγάζει η εν λόγω εταιρία για το μαμούθ το δικό μου, και είναι πανάκριβα βέβαια!!!



Δεν χάνεις κάτι να κάνεις μια ερώτηση σε αυτόν

 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Τον μάστορα τον είχα ρωτήσει πριν καιρό βλέποντας το παρακάτω βίντεο


Αν μπορεί να μου φτιάξει δύο καινούργιες.
Γιατί σαν ανταλλακτικό αν βρεθεί είναι πανάκριβο και ότι μεταχειρισμένο είδα ήταν χάλια.
Βέβαια
Το δικό μου είναι το μεταγενέστερο μοντέλο που η βαλβίδα είναι ενιαία δεν χωρίζει όπως αυτό,και έχω μόνο μια .
Μου απάντησε
Κανένα πρόβλημα,όταν μου το στείλεις θα το φτιάξουμε
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Για ρίχτε καμμιά ιδέα. Θέλω να κολλήσω δυο πλαστικά μαζί και να κάνω και γεμίσματα σε σημεια που λείπει. Επειδη το θέλω να είναι και αδιάβροχο σίγουρα μιλάμε για κάποια εποξική κόλλα. Θυμάμαι ότι κάποια στιγμή είχα κολλήσει με μια κόλλα μαύρη που δουλευόταν σαν μαστίχα και μετά στέγνωνε και πέτρωνε. Νομίζω πολυουρεθάνης (αλλά δεν είμαι σίγουρος). Για ρίξτε καμμια ιδέα
 
N

notakos600

Guest
Για ρίχτε καμμιά ιδέα. Θέλω να κολλήσω δυο πλαστικά μαζί και να κάνω και γεμίσματα σε σημεια που λείπει. Επειδη το θέλω να είναι και αδιάβροχο σίγουρα μιλάμε για κάποια εποξική κόλλα. Θυμάμαι ότι κάποια στιγμή είχα κολλήσει με μια κόλλα μαύρη που δουλευόταν σαν μαστίχα και μετά στέγνωνε και πέτρωνε. Νομίζω πολυουρεθάνης (αλλά δεν είμαι σίγουρος). Για ρίξτε καμμια ιδέα
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Για ρίχτε καμμιά ιδέα. Θέλω να κολλήσω δυο πλαστικά μαζί και να κάνω και γεμίσματα σε σημεια που λείπει. Επειδη το θέλω να είναι και αδιάβροχο σίγουρα μιλάμε για κάποια εποξική κόλλα. Θυμάμαι ότι κάποια στιγμή είχα κολλήσει με μια κόλλα μαύρη που δουλευόταν σαν μαστίχα και μετά στέγνωνε και πέτρωνε. Νομίζω πολυουρεθάνης (αλλά δεν είμαι σίγουρος). Για ρίξτε καμμια ιδέα


Κάπου εδώ μέσα έχω ένα σχετικό θέμα.
Εν τάχει.
Η σωστή δουλειά απαιτεί πολυκλωνο καλώδιο ( τρίχες ) η ψιλό πλέγμα.
Με ένα ηλεκτρικό Κολλητήρι λιώνουμε ελαφρά το πλαστικό πιέζοντας τις χάλκινες τρίχες μέσα σε αυτό η το πλέγμα ( κατά περίπτωση)
Ώστε να σταθεροποιηθούν τα κομμάτια.
Κατόπιν εφαρμόζουμε τον όποιο στόκο / κόλλα για να γεμίσουμε τα κενά
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.416
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Για ποιο λόγο όσοι ανεβάζουν βίντεο στο ΥΤ επιμένουν να κάνουμε λάι-σασκράι-φόλοου-νοτιφικέισο και δε συμμαζεύεται?
Υπάρχει κανένα όφελος με την επισκεψιμότητα?
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Για ποιο λόγο όσοι ανεβάζουν βίντεο στο ΥΤ επιμένουν να κάνουμε λάι-σασκράι-φόλοου-νοτιφικέισο και δε συμμαζεύεται?
Υπάρχει κανένα όφελος με την επισκεψιμότητα?
Ναι, απο ένα σημείο συνδρομητών και θεάσεων, κάποια κανάλια πληρώνονται (και μπαίνουν και κάποιες διαφημίσεις)

Επιγραμματικά θα αναφέρω και το ψάχνεις παραπάνω αν θες.

Μην φανταστείς τρελά λεφτά. Το έψαξα λίγο το θέμα. Υπολόγισε πως πρέπει αρχικά να έχεις κάποιες χιλιάδες εγγεγραμμένους. Επειτα το κάθε βίντεο σου να παρακολουθείται απο χιλιάδες άτομα. Όταν φτάσεις σε αυτό το επίπεδο και μπει και κάποιο διαφημιστικό μέσα (των 5-10 δευτερολέπτων) υπολόγισε πως για κάθε 1000 που βλέπουν το βίντεο σου παίρνεις απο 3-4 έως 30-40 ευρώ. Υπάρχει διακύμανση ανάλογα με το τι πραγματεύεται το βίντεο σου.

Βίντεο με οικονομικά θέματα, κρυπτονομίσματα κλπ μπορεί να πληρώνουν και 30-40 ευρώ ανα 1000 θεάσεις, επειδή διαφημίζονται εταιρίες επενδύσεων, ανταλλαγής συναλλάγματος κλπ και τα χώνουν. Βίντεο που κάνει παρουσίαση ο Karellen πως να αλλάξεις φίλτρο σε XL185, στις 1000 θεάσεις μπορεί να πάρει κανα δίευρω, επειδή ακόμη και διαφήμιση αν βάλει στο βίντεο του, αυτή θα είναι γενικής φύσεως (πχ σαμπουάν)

Χοντρικά έτσι δουλεύει το σύστημα.
Προτείνω αν σας αρέσει κάποιο κανάλι να κάνετε like και εγγραφή. Για να έχει και ένα κίνητρο ο δημιουργός του να το συνεχίσει. Επειδή η παραγωγή βίντεο για το youtube δεν είναι ούτε φτηνή, ούτε εύκολη, ούτε γρήγορη.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.416
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Χρήσιμες πληροφορίες.
Προτείνω αν σας αρέσει κάποιο κανάλι να κάνετε like και εγγραφή. Για να έχει και ένα κίνητρο ο δημιουργός του να το συνεχίσει. Επειδή η παραγωγή βίντεο για το youtube δεν είναι ούτε φτηνή, ούτε εύκολη, ούτε γρήγορη.
Θα σταθώ στην τελευταία παράγραφο.Έχω γραφτεί συνδρομητής σε κάμποσα κανάλια που με ενδιαφέρουν (αστρονομία-μουσική-ορισμένα μοτοσυκλετιστικά).Από την άλλη πάλι έχω κάνει άπειρα λάικ και σχολιασμούς σε βίντεο που δεν ήταν του άμεσου ενδιαφέροντός μου,αλλά ήταν καλοφτιαγμένα με σωστό μοντάζ και πολύ καλή αφήγηση,φαινόταν δηλ. ο κόπος του δημιουργού.

Καλά, κάτι μοτο-βλογκ του ποδαριού δεν μπαίνουν καν στην εξίσωση.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Θα είμαι ειλικρινής, περισσότερο προτιμώ αυτού του είδους την ενασχόληση (με YouTube), παρά κάτι άλλες ηλιθιότητες όπως "Instagrammer" ή "Influencer".

Είναι ένα πράμα, το να ρίχνεις χρόνο και ψάξιμο για να βγάλεις καλό περιεχόμενο να δει ο κόσμος, και είναι άλλο πράμα το να ποζάρεις απλά για φωτογραφίες και να περιμένεις τους σπόνσορες να σε πλησιάσουν, χωρίς να κάνεις απολύτως τίποτα άλλο για να βιοποριστείς. Ειδικά, όταν έπιασα στο Survivor να δείχνει την Κρεμλίδου και να λέει ως επάγγελμα "Instagrammer", ήθελα να βγάλω τα μάτια μου.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.445
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Θα είμαι ειλικρινής, περισσότερο προτιμώ αυτού του είδους την ενασχόληση (με YouTube), παρά κάτι άλλες ηλιθιότητες όπως "Instagrammer" ή "Influencer".

Είναι ένα πράμα, το να ρίχνεις χρόνο και ψάξιμο για να βγάλεις καλό περιεχόμενο να δει ο κόσμος, και είναι άλλο πράμα το να ποζάρεις απλά για φωτογραφίες και να περιμένεις τους σπόνσορες να σε πλησιάσουν, χωρίς να κάνεις απολύτως τίποτα άλλο για να βιοποριστείς. Ειδικά, όταν έπιασα στο Survivor να δείχνει την Κρεμλίδου και να λέει ως επάγγελμα "Instagrammer", ήθελα να βγάλω τα μάτια μου.
Ποια είναι η κρεμυδου Τάσο;
Χάνουμε κάτι;
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.828
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Ποια είναι η κρεμυδου Τάσο;
Χάνουμε κάτι;
Κρεμλίδου λέει η τάχα μου ότι είναι και γκόμενα αχαχαχαχ πολύ τέλος πάντων χααχχαα
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Σιγά την ομορφιά μωρέ η Κρεμλίδου, σώμα έχει καλό πάντως.

Απλά βγάζει μόνιμα ένα υφάκι και μια σκ@τοψυχία, που την κάνουν ντεκαυλέ.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Για ποιο λόγο όσοι ανεβάζουν βίντεο στο ΥΤ επιμένουν να κάνουμε λάι-σασκράι-φόλοου-νοτιφικέισο και δε συμμαζεύεται?
Υπάρχει κανένα όφελος με την επισκεψιμότητα?
Δεν ξερω τους λογους,αλλα καπου κατανταει βαρετο.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.828
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Σιγά την ομορφιά μωρέ η Κρεμλίδου, σώμα έχει καλό πάντως.

Απλά βγάζει μόνιμα ένα υφάκι και μια σκ@τοψυχία, που την κάνουν ντεκαυλέ.
Εμένα δεν μου αρέσει χαχαχα,αλλά περί ορεξεως
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Εμένα δεν μου αρέσει χαχαχα,αλλά περί ορεξεως
Κοίτα, εδώ πολλοί αποθεώνουν την Τούνη. Που ούτε αυτή μαρέσει...πιο πλαστική και από το κάστρο Playmobil που είχα μικρός Tooth

Γενικά, θεωρώ πως αν μια κοπέλα είναι πιο λιτή (κοινώς, να μην ρίχνει σοβάδισμα για να βγει έξω), την κάνει πολύ πιο ωραία.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Κοίτα, εδώ πολλοί αποθεώνουν την Τούνη. Που ούτε αυτή μαρέσει...πιο πλαστική και από το κάστρο Playmobil που είχα μικρός Tooth

Γενικά, θεωρώ πως αν μια κοπέλα είναι πιο λιτή (κοινώς, να μην ρίχνει σοβάδισμα για να βγει έξω), την κάνει πολύ πιο ωραία.


Θα το καταλάβεις αν την αφήσεις μισή ώρα δίπλα στο τζάκι
 
Top Bottom