Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.293
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Τζαπάνι - σχιστομάτικο το επόμενο, προλαβαίνω μια χαρά αλλά αν υπάρχει τζαπάνι τζαπάνι και όχι τζαπάνι μαϊμού τέρκυ κλπ, όσο αφορά δε τα μοτοσακά κάτσε εσύ στην καρμπονάρα σου στατικά ονειρευόμενος ότι δουλεύει και απόλαυσε τα ταξίδια σου καθώς επίσης την καθημερινότητά σου με τις γιαπωνέζικες μετριότητες του πάω παντού για πάντα και έχω ήσυχο το κεφάλι μου ! Αν χαλάσει δε θα φτιαχτεί, δεν θα ψάχνεσαι κανά εκατομμύριο χρόνια και αν. Ταλαίπωρο ιταλοφανάκι ! Joy tongueabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Δεν μας είπες όμως Ιταλόφιλε, Χόντα έχεις και αμάξι?
Για πε και άσε τις υπεκφυγές όταν πιάνεσαι στην φάκα ! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Υ.Γ. Τα Σουτζούκι πού φτιάχνονται τα κουτιά ρε παιδιά ? Το VITARA ας πούμε, ξέρει κανείς?

Και που από μοτέρ ο 20V T μαμάει λέμε, από το 5 και μετά ούτε να τους δω δεν θέλω τους λαδοπόντικες κινητήρες τους.

Κοινό βέβαια σε όλο το μερκελογκρουπ τα παράθυρα που πέφτουν γιατί σπάει ένα πλαστικό τσουτσούνι και οι ηλεκτρομαγνητικές στις πόρτες τους.

Oταν φίλε μου περνανε τα Ducati ..... αναστατωνεται το συμπαν .....!!!. Shot
Κι αμα θα δεις ποτε ωραια κοριτσια να φωτογραφιζουν το μηχανακι σου εμενα να με ..... χεσεις πατοκορφα .....! (Οπως π.χ.)

DSC00581.JPG




- Βεβαιως και εχω Χοντα αμαξι ......! Για σενα θα συνιστουσα ενα Τoyota μεχρι το ΄98 αλλα γιναν και αυτα αναρπαστα απο τους Ρομα ....!cdefghigi
Για καινουργιο την σημερινη εποχη τα καλυτερα απο αξιοπιστια και φθηνο σερβις συνολικα ειναι τα Ηyundai ή Kia πετρελαιο.
- Ειδικα τα πρωτα τζιπακια VITARA , ηξερα πως ειναι γιαπωνεζικα ...... δες και τον αριθμο στο ΣΑΣΙ τους αν ξεκιναει απο το γραμμα J ( japan) οπως ολα τα made in japan Ι.Χ. (οπως π.χ.)

IMG_20180728_123444.jpg
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.415
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Renault laguna 20.T μοντέλο 04,μεχρι το 17 που το έδωσα ένα περιστροφικο διακόπτη, και δύο γρύλος παραθύρων!!
Ξαναεπαιρνα!!!
Πεζώ 307 κάμπριο, στα 8 χρόνια 5 ή6 γρυλλους δεν θυμάμαι πλέον, συν μια ηλεκτρονική μονάδα για φώτα φλας, αλαρμ κλπ 650ευρω!
Α κάποια στιγμή έσπασε ένα πλαστικό στο μηχανισμό της ανοιγομενης οροφής και θέλανε 800 ευρώ για όλο το καβλιτσεκι, το κόλλησα κι εγω με logo και το ενίσχυσα επιπλέον με ένα κομμάτι πλαστικό.

Ολα ανάποδα αυτοί οι μαλ... οι καλοί άνθρωποι οι Γάλλοι.
Ξαναπούλαγα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.293
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εγώ πάλι ,θα ξαναπάρω VW
Ούτε Τσικ δεν έχει κάνει
Εν'αντιθεσι με ένα p12 primera που άλλαζα οδηγούς παραθύρων σαν τα πουκάμισα.
..........................................................................................................................................................
Θέτε κι από αβενσις ;
Έχω αλλά βαριέμαι.

Μιλας για τα Μade in Japan Νισσαν primera με τα μπροστινα σχιστοματικα κοντα φαναρια ή τα εγγλεζικα με τα οβαλ ? ..... παντως τα γιαπωνεζικα ειναι αναρπαστα απο τους εργαζομενους αλβανους τεχνιτες , αν εχεις κανενα για πουλημα ......! cde
Και τα Τοyota μεχρι το 2001 about ητανε γιαπωνεζικα .... Τα Avensis εξ ορισμου ητανε εγγλεζικα.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Με ντίζα είναι το γκάζι ή ηλεκτρικό...?
Τα συγκεκριμένα μοτέρ σηκώνουν απίστευτο φτιάξιμο...
Ο μηχανικός μου είχε φτιάξει (σαν το δικό σου) το μοτέρ του πανω από 600PS...
Τώρα τελευταία του είχε βάλει και τετρακίνηση η οποία παρεμπιπτόντως δούλευε εξαιρετικά και το αυτοκίνητο ήταν ευθυγραμμισμένο...
Το κόψε ράψε όλο μόνος του...
Με τέτοιες ιπποδυνάμεις πάντως δεν είναι να κάθεσαι στη θέση του συνοδηγού γιατί πάει το στομάχι στην πλάτη τουλάχιστον...
Ηλεκτρικό με σπορ τουρμπίνα.
Το ξέρω ότι φτιάχνεται αλλά τόχω μάνα και δεν κάνει κιχ !
Δεν εχετε μπλέξει με γαλλικό αυτοκίνητο γατάκια.
Δυστυχώς πλήρωσα και Πεζώ και ξέρω σειρούλα, ποτέ ξανά.
Oταν φίλε μου περνανε τα Ducati ..... αναστατωνεται το συμπαν .....!!!. Shot
Κι αμα θα δεις ποτε ωραια κοριτσια να φωτογραφιζουν το μηχανακι σου εμενα να με ..... χεσεις πατοκορφα .....! (Οπως π.χ.)

View attachment 33493




- Βεβαιως και εχω Χοντα αμαξι ......! Για σενα θα συνιστουσα ενα Τoyota μεχρι το ΄98 αλλα γιναν και αυτα αναρπαστα απο τους Ρομα ....!cdefghigi
Για καινουργιο την σημερινη εποχη τα καλυτερα απο αξιοπιστια και φθηνο σερβις συνολικα ειναι τα Ηyundai ή Kia πετρελαιο.
- Ειδικα τα πρωτα τζιπακια VITARA , ηξερα πως ειναι γιαπωνεζικα ...... δες και τον αριθμο στο ΣΑΣΙ τους αν ξεκιναει απο το γραμμα J ( japan) οπως ολα τα made in japan Ι.Χ. (οπως π.χ.)

View attachment 33494
Ναι όταν περνάει η γριά σου ανατσουτσουρώνουμε ! Αν κινηθεί...λέμε και καμιά μ@λακία να περνά η ώρα ! abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
Βολέψου τώρα με τα σίγουρα JAPAN και άσε τα ψόφια, μεγάλωσες Στέλιο για περιπέτειες !Joy
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ρε ‘σείς…τι λέτε για Πεζό; cdefghig
Οποιος έχει σε καλής κατάσταση κάποιο σεντάν Πεζό εώς και 15 ετών του το ανταλλάζω αύριο κιόλας με το Οπελ.
Ένα 406 έχει ο πατέρας μου απο το 2002, το οδηγάει σαν ξυλοκόπος και δεν έχει βγάλει κιχ!
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μιλας για τα Μade in Japan Νισσαν primera με τα μπροστινα σχιστοματικα κοντα φαναρια ή τα εγγλεζικα με τα οβαλ ? ..... παντως τα γιαπωνεζικα ειναι αναρπαστα απο τους εργαζομενους αλβανους τεχνιτες , αν εχεις κανενα για πουλημα ......! cde
Και τα Τοyota μεχρι το 2001 about ητανε γιαπωνεζικα .... Τα Avensis εξ ορισμου ητανε εγγλεζικα.
εγγλεζικα ξεεγκλεζικα, ηταν αμαξαρες!
Θυμαμαι ειχα μπει σε avensis φιλου, και του λεω, σα ναχεις κανει τζογο μπροστα, απο ποτε εχεις ν αλλαξεις ψαλιδια??
Δεν εχω αλλαξει λεει. abcde ...500.000χλμ το αμαξι...ΤΑΧΙ .στους κολοδρομους γκαπα γκουπα....

Ενα σοκ το επαθα..εγω αλλαζα καθε 50.000χλμRolling
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.293
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ρε ‘σείς…τι λέτε για Πεζό; cdefghig
Οποιος έχει σε καλής κατάσταση κάποιο σεντάν Πεζό εώς και 15 ετών του το ανταλλάζω αύριο κιόλας με το Οπελ.
Ένα 406 έχει ο πατέρας μου απο το 2002, το οδηγάει σαν ξυλοκόπος και δεν έχει βγάλει κιχ!


Κοψε κατι , μου θυμιζεις αυτους που μιλανε για το γερμανικο σκυλι αυτοκινητο τους....!. cde
Το Citroen Χantia ειχα , ιδια καροτσα κινητηρας κ.λ.π. εκτος απο το υδραυλικο συστημα των αμορτισερ.
Αιμα, αιμα .......!abcdefghgk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.423
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Στέλιο το δελφίνι ,δεύτερης γενιάς του 07 μοντέλα αμφότερα.
Καταπληκτικά αυτοκίνητα ,αλλά να μην πω δυο κατηγορίες κάτω ποιότητας ,άντε μια.
Από αφτερ σεηλς άστο ,Γ εθνική.
Ούτε απ'εξω ,ότι και να βγάλουν σε μοντέλα
Για τα αβενσις το προπροηγουμενο κλαψαν πολλοί ,άλλαζαν μοτέρ στην τούότα εν μια νυκτί ,χθες σε πήραν τηλ."έλα Μήτσο έχουμε ένα μοτέρ για εσένα ,ποτέ να το κλεισουμε να έρθεις να το βάλουμε κιετσ.
Γι'αυτό μόκο τουοτΑρες
Μιλας για τα Μade in Japan Νισσαν primera με τα μπροστινα σχιστοματικα κοντα φαναρια ή τα εγγλεζικα με τα οβαλ ? ..... παντως τα γιαπωνεζικα ειναι αναρπαστα απο τους εργαζομενους αλβανους τεχνιτες , αν εχεις κανενα για πουλημα ......! cde
Και τα Τοyota μεχρι το 2001 about ητανε γιαπωνεζικα .... Τα Avensis εξ ορισμου ητανε εγγλεζικα.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Είχε καμιά 20αρια χρόνια φίλος ένα Opel Astra.
Το πίσω δεξί τζάμι ήταν μονίμως χαλασμένο...
Γνωστή βλάβη στα Astra οι γρυλοι των πίσω παραθύρων!!! Μαζί με τις αντλίες νερού με τη μικρή διάρκεια ζωής τους!! Παραδοσιακα αξιόπιστα!! Tooth ToothTooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Japan καλό μόνο παλιό που λέει και το σλόγκαν Tooth
Και άμα είναι και από το Akashi, δυό φορές καλό ToothView attachment 33496
Οι Καφάσουλες είναι Made Japan ΣΧΕΔΟΝ όλοι.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κοψε κατι , μου θυμιζεις αυτους που μιλανε για το γερμανικο σκυλι αυτοκινητο τους....!. cde
Το Citroen Χantia ειχα , ιδια καροτσα κινητηρας κ.λ.π. εκτος απο το υδραυλικο συστημα των αμορτισερ.
Αιμα, αιμα .......!abcdefghgk
Δεν του βγάλε ρε φίλε, ενώ το δικό μου με πάει αίμα.
Εμπειρία καταγράφω eye
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Σε nissan almera του 2006 που είχα στα 4 χρόνια που το κράτησα(το πήρα με 120000 στο κοντέρ) και πάνω από 100.000 χιλιόμετρα σε μένα το μόνο που άλλαξα ήταν αισθητήρα στροφάλου και εκκεντροφόρου κόστος μεταχειρισμένων στα 60 ευρά. Κάθε μέρα 120 χιλιόμετρα στην Αττική οδό για Λαύριο. Πιο πολλά έδινα για λάδια μπουζί φίλτρα τακάκια αλλά το άτιμο σκυλί. Στην μεταπώληση το έδωσα ίδια τιμή με την αγορά του.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.423
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σε nissan almera του 2006 που είχα στα 4 χρόνια που το κράτησα(το πήρα με 120000 στο κοντέρ) και πάνω από 100.000 χιλιόμετρα σε μένα το μόνο που άλλαξα ήταν αισθητήρα στροφάλου και εκκεντροφόρου κόστος μεταχειρισμένων στα 60 ευρά. Κάθε μέρα 120 χιλιόμετρα στην Αττική οδό για Λαύριο. Πιο πολλά έδινα για λάδια μπουζί φίλτρα τακάκια αλλά το άτιμο σκυλί. Στην μεταπώληση το έδωσα ίδια τιμή με την αγορά του.
Έτυχε;
Του μάστορα το ίδιο( acenta )γμηθκε .
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Έτυχε;
Του μάστορα το ίδιο( acenta )γμηθκε .
Αυτά Γιάννη είχανε θέμα με την κρεμαγιέρα έπαιρνε μπόσικα και στα πιο πολλά έχανε υγρά(το δικό μου δάκρυζε λίγο) και με το σασμάν που πολλά τα κάνανε ανακατασκευή ή αλλαγή. Μηχανικά όμως το 1500 είχε βγει καλό και ειδικά το challenge που είχα στους 115 hp κινιόταν αξιοπρεπέστατα.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.423
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αυτά Γιάννη είχανε θέμα με την κρεμαγιέρα έπαιρνε μπόσικα και στα πιο πολλά έχανε υγρά(το δικό μου δάκρυζε λίγο) και με το σασμάν που πολλά τα κάνανε ανακατασκευή ή αλλαγή. Μηχανικά όμως το 1500 είχε βγει καλό και ειδικά το challenge που είχα στους 115 hp κινιόταν αξιοπρεπέστατα.
Λέω ότι με έλεγε ο συγχωρεμενος .
Τον τάραξαν στις ανακρίβειες και τις βλακείες ,λες και ήταν τυχαίος.
Μηχανικός με συνεργειο ήταν ο φουκαρας
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Λέω ότι με έλεγε ο συγχωρεμενος .
Τον τάραξαν στις ανακρίβειες και τις βλακείες ,λες και ήταν τυχαίος.
Μηχανικός με συνεργειο ήταν ο φουκαρας
Τώρα Γιάννη να καταλάβεις έχω μια alfa romeo 156 fl την τελευταία που έβγαλε πριν την 159 μοντέλο 2005. Μου είχαν πει τα χειρότερα για να μην την πάρω. Έλα όμως που είχα την προηγούμενη μοντέλο του 2002 με αγορά της το 2006. Απίστευτο αυτοκίνητο για ταξίδια στο στρίψιμο της στα αξεσουάρ και ομορφιά εσωτερικού. Όταν την πήρα τρελάθηκα μέχρι να την συνεφέρω γιατί ήταν από ναυτικό και καθόταν δυο χρόνια. Την έχω με αέριο δουλεύει απροβλημάτιστα και δεν καίει τίποτα. Να την δώσω να πάρω τι; Όλα τα σημερινά αυτοκίνητα βγάζουν ένα σκασμό προβλήματα και τα πληρώνεις χρυσά. Bmw έχω αλλάξει δυο και ήταν εξακύλινδρες 2500 cc οι οποίες ήταν απόλαυση στην οδήγηση τους και στο γκάζι τους. Αλλά τις πλήρωνες καλά για να τις έχεις χωρίς προβλήματα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.293
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Τα VITARA είναι TURKEY, Made in Japan είναι τα Jimny...

Tα πρώτα VITARA είναι Japan λέμε 100% .... το έχει φιλος κολλητος. abc
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Άμα είναι τέρκυ ούτε να πατήσω το πόδι μου στην αντιπροσωπεία δεν θέλω.
Είστε σίγουροι ότι είναι τέρκυ?cdefghigi
 
Top Bottom